İSTANBUL- ÜNLÜ ŞAİR KÜÇÜK İSKENDER YAŞAMA VEDA ETTİ - Son Dakika

İSTANBUL- ÜNLÜ ŞAİR KÜÇÜK İSKENDER YAŞAMA VEDA ETTİ

03.07.2019 08:48

Küçük İskender adıyla tanınan, gerçek adı Derman İskender Över olan ünlü şair, 55 yaşında hayata veda etti.

Küçük İskender adıyla tanınan, gerçek adı Derman İskender Över olan ünlü şair, 55 yaşında hayata veda etti. Çağdaş şiirimizin önde gelen isimlerinden Küçük İskender'e geçen yılın haziran ayında kanser teşhisi konmuş ve tedavisi sürüyordu. Paşabahçe Devlet Hastanesi'nde yoğun bakımda tedavisi süren Küçük İskender gece saatlerinde hastalığa karşı verdiği mücadeleyi kaybetti. Küçük İskender'in ölümü sanat camiası ve hayranlarını yasa boğdu.

Küçük İskender en son İkinci Waliz adlı şiir-metin-günlük kitabıyla okurla buluşmuştu. Şiir, roman, deneme, günlük gibi pek çok edebi türde eserler veren, ilk filmi Ağır Roman ile oyunculuk deneyimini de yaşayan Küçük İskender 2000 yılında Orhon Murat Arıburnu, 2006 yılında Melih Cevdet Anday Şiir Ödülü, 2014'te Erdal Öz Edebiyat Ödülü'nü, 2017'de Necatigil Şiir Ödülü'nü almıştı.

(Tür: İstanbul)

İSTANBUL- ÜNLÜ ŞAİR KÜÇÜK İSKENDER YAŞAMA VEDA ETTİ
İSTANBUL- ÜNLÜ ŞAİR KÜÇÜK İSKENDER YAŞAMA VEDA ETTİ
İSTANBUL- ÜNLÜ ŞAİR KÜÇÜK İSKENDER YAŞAMA VEDA ETTİ
İSTANBUL- ÜNLÜ ŞAİR KÜÇÜK İSKENDER YAŞAMA VEDA ETTİ

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel İSTANBUL- ÜNLÜ ŞAİR KÜÇÜK İSKENDER YAŞAMA VEDA ETTİ - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Korona aşısı geliştirmişlerdi! Putin'in aşı olup olmadığına Kremlin'den ilginç yanıt: Şu an imkansız Kızılay'dan 'askıda pizza' kampanyası Merkel'in Bakanlar Kurulu toplantısı yaptığı sırada bir saldırgan, Başbakanlık binasına araçla saldırı girişiminde bulundu Yukatel Denizlispor'da Robert Prosinecki dönemi sona erdi Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli korona aşısı için tarih verdi: Nisan ayında uygulama seviyesine getirmeyi planlıyoruz Gelecek Partisi'nin "kadına şiddet" temalı videosu büyük beğeni topladı Reuters: Erdoğan, döviz rezervleri eriyince Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal'ı görevden aldı KKTC'nin yerli ve milli otomobili Günsel, anavatanında tam not aldı