İzlanda soğukları geliyor, İstanbul'da salı gecesi göz gözü görmeyecek - Son Dakika

İzlanda soğukları geliyor, İstanbul'da salı gecesi göz gözü görmeyecek

30.01.2023 08:00

Yurt genelinde havalar iyiden iyiye soğurken meteorolojik kaynaklardan yeni bir uyarı geldi. Yarından itibaren Türkiye'nin İzlanda soğuklarını yaşamaya başlayacağını belirten uzmanlar, Ankara'da pazartesi akşamı, İstanbul'da ise salı gece saatlerinde kar görüleceğini kaydetti.

Şubat ayı ile birlikte Türkiye'nin kar yağışının etkisi altına gireceğini söyleyen NTV Meteoroloji Uzmanı Dilek Çalışkan, "Şubat ayı çok bereketli başlıyor yoğun kar yağışı alacağız ancak dezavantajı İzlanda'dan gelen çok soğuk havanın etkisinde kalacağız. İzlanda'dan Türkiye'ye soğuk hava dalgası geliyor" dedi.

"KAR KALINLIĞI 60-100 SANTİMETREYİ BULABİLECEK"

Doğu'da kar yağışının etkili olacağını söyleyen Çalışkan, "Doğu bölgelerde kar kalınlığının yer yer 100 santimetreye ulaşması öngörülüyor. Doğu bölgelerde 4 gün yoğun kar yağışları var zaman zaman Kayseri'de olacak Erzurum'dan Hakkari'ye kadar o bölge hatta kar kalınlığı 60-100 santimetreyi bulabilecek" dedi.

PAZARTESİ AKŞAMI ANKARA'DA KAR BEKLENİYOR

Ankara ve farklı bölgelerde de sıcaklıkların düşeceğini söyleyen Çalışkan, "Pazartesi akşamı Ankara'da da Bolu ve Konya arasında da kar bekliyoruz. Kar gelecek Ankara'ya. 3 Şubat ile 8 Şubat arasında batı bölgelerde çok yoğun kar yağışları var. Buna Ankara, Bolu İç Ege dahil hatta İzmir'de de kar yağışı etkili olabilir. Fırtınayla tipi ile birlikte yapacak. Salı günü Bursa, Sakarya'nın yüksekleri ve Uludağ'a yoğun kar yağacak.

İSTANBUL'DA SALI GÜNÜ ÖNCE YAĞMUR SONRA KAR

İstanbul'da da birkaç gün sonra kar yağışı bekleniyor. Çalışkan, İstanbul'da beklenen kar yağışıyla ilgili de açıklamalarda bulundu. Çalışkan, "İstanbul'da salı günü öncelikle yağmur var, gece saatlerinde bazı ilçelerde yine kar görülecek. Diğer günlerde de yağmurlar devam edecek. 4 Şubat ile 8 Şubat arasında İstanbul'a kar yağma ihtimali çok yüksek ancak bu kar ne yoğunlukta ne kuvvette hangi ilçeleri daha çok etkiler henüz netlik kazanmadı. Bu arada 7-8 gün aralıklarla yağış var bu yağışlar beklediğimiz gibi olursa barajlardaki doluluk oranını yüzde 10 etkiler" dedi.

YORUMLAR (1)
  • Tamer Şahin: Dünya özellikle Türkiye kar yağışını haketmiyor. Cevap Yaz 14 58 Yayından Kaldır
500
İmamoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kızdıracak sözler: En fazla 43 gün daha gölge edersin, ondan sonra güle güle İmamoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kızdıracak sözler: En fazla 43 gün daha gölge edersin, ondan sonra güle güle İmamoğlu Sinop'tan Ankara'ya Seslendi: 'En Fazla 43 Gün Daha Gölge Edersin; Ondan Sonra, Güle Güle' İmamoğlu Sinop'tan Ankara'ya Seslendi: 'En Fazla 43 Gün Daha Gölge Edersin; Ondan Sonra, Güle Güle' ÖZEL HABER GÜNDEMİ / 1 Nisan 2023 ÖZEL HABER GÜNDEMİ / 1 Nisan 2023

Son Dakika Güncel İzlanda soğukları geliyor, İstanbul'da salı gecesi göz gözü görmeyecek - Son Dakika


Advertisement