Son Dakika Haberleri: Kayseri Emniyetine ' Trafik Dedektifleri' Projesinde 1'incilik Ödülü

Kayseri Emniyetine ' Trafik Dedektifleri' Projesinde 1'incilik Ödülü

12 ay önce

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Trafik Dedektifleri’ Projesine, Emniyet Genel Müdürlüğünce Türkiye’de yapılan değerlendirme sonucunda 1’incilik ödülü verildi.

Kayseri Emniyetine ' Trafik Dedektifleri' Projesinde 1'incilik Ödülü, System.String[]
Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen 'Trafik Dedektifleri' Projesine, Emniyet Genel Müdürlüğünce Türkiye'de yapılan değerlendirme sonucunda 1'incilik ödülü verildi.

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, Karayolları Trafik Güvenliği Strateji ve Eylem Planı kapsamında 3-17 yaş grubundaki çocuklara yönelik 'Çocuklar İçin Trafik Eğitimi' Projesini 2013 yılında yürürlüğe soktu. Projede, başta çocuklar olmak üzere her gün trafiğin içerisinde yer alan anne ve baba ile aile bireylerinin, trafik güvenliğine yönelik farkındalıklarının artırılması, yarının büyükleri olacak çocukları şimdiden yetiştirilmesi, trafik kurallarının sadece araç sürücüleri için değil, herkes için var olduğu bilincinin yerleştirilmesi amaçlandı.

Proje kapsamında 2017-2018 yılı eğitim öğretim 1'inci dönem içerisinde yapılan eğitim seminerlerinde anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere 222 okulda 26 bin 639 öğrenciye eğitim verildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından koordine edilen proje, Emniyet Genel Müdürlüğü'nün Türkiye geneli değerlendirme sonuçlarında Türkiye genelinde birinci oldu.

Ayrıca, değerlendirme sonucunda Kayseri'de 3-17 yaşları arasında 2016 ve 2017 yılında ölümlü ve yaralanmalı kazalarında ölüm sayısında yüzde 33.3 düşüş olduğu görüldü.

"Kayseri Emniyeti ödüle doymuyor"

Öte yandan, 2017 yılında FETÖ operasyonlarındaki başarı sonrasında, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü'nün yaptığı çalışmalar ve projelerde 1'inci, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü çalışmalarında Türkiye 2'inci olmuştu. Son olarak Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü yaptığı çalışmalarda 1.'lik ödülü aldı. - KAYSERİTürkiye'nin En Olaysız Şehri Belli Oldu İbrahim Tatlıses'in Vefat Eden Annesi Son Yolculuğuna Uğurlandı

Son Dakika! Münbiç'teki Bombalı Saldırıyla İlgili ABD'den Açıklama Geldi