Koronaya yakalanan Belarus Devlet Başkanı'ndan bomba iddia: Kasıtlı olarak bulaştırdılar - Son Dakika

Koronaya yakalanan Belarus Devlet Başkanı'ndan bomba iddia: Kasıtlı olarak bulaştırdılar

Geçtiğimiz temmuz ayınca koronavirüse yakalandığını duyuran Belarus Devlet Başkanı Lukaşenko, son röportajında virüsün kendisine kasıtlı olarak bulaştırıldığını söyledi.

Koronavirüs salgınına karşı önlemlerin abartılmaması gerektiğini söyleyen ve salgın nedeniyle sınırların kapatılmasını "aptallık" olarak nitelendiren Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko, Temmuz ayında virüse yakalandığını duyurmuştu. Lukaşenko şimdi de hastalığın kendisine kasıtlı olarak bulaştırıldığını iddia etti.

"AKLIMIN UCUNDAN BİLE GEÇMEZDİ"

Sputnik'in haberine göre; hastalığı belirtisiz olarak atlatan Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko, Ukraynalı gazeteci Dmitriy Gordon'a röportajında, virüsün ona kasıtlı olarak bulaştırıldığını kaydederek "Hastalandığımı bilmiyordum ve hatta aklımın ucundan bile geçemezdi, çünkü sürekli koşuşturmaca içindeyim" ifadesini kullandı.

VİRÜSLE MÜCADELEYE 'SORUŞTURMA' YAKLAŞIMI

Ülkesinin hiçbir zaman koronavirüsün varlığını reddetmediğini ve en başından itibaren salgına "büyük dikkatle" yaklaştıklarını dile getiren Lukaşenko, koronavirüse karşı mücadeleye "soruşturma" gibi yaklaştığını belirterek, "Soruşturma yargıçları yerini burada doktorlar aldı" dedi.

TRUMP'I ÖRNEK ALMIŞTI

Koronavirüse karşı en etkili yöntemlerin günde 40-50 gram alkol içmek ve haftada birkaç kez saunaya girmek olduğunu söyleyen Lukaşenko, ABD Başkanı Donald Trump'ı örnek aldığını ve virüse karşı alınacak sert önlemlerin virüsten daha fazla zarar getirebileceğini düşündüğünü belirtmişti.

Koronaya yakalanan Belarus Devlet Başkanı'ndan bomba iddia: Kasıtlı olarak bulaştırdılar

Haber Yayın Tarihi: 08.08.2020 11:34

Son Dakika Dünya Koronaya yakalanan Belarus Devlet Başkanı'ndan bomba iddia: Kasıtlı olarak bulaştırdılar - Son Dakika Dünya

YORUMLAR (4)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Park halindeki otomobile çarpan motosikletteki 5 aylık hamile kadın hayatını kaybetti "Bez Bebek" dizisinin "Yağmur"u Asena Keskinci, güzelliğiyle büyülüyor Çin'de, Rusya'dan ithal edilen dondurulmuş kalamarlarda koronavirüse rastlandı 51 yaşındaki Jennifer Lopez'den gençlere taş çıkartan bikinili poz MHK başkanını seçtiği iddialarına Rıdvan Dilmen'den çok sert tepki: Kim vatansever, kim terör örgütüyle beraber açıklayacağım Genç kız, bakıcılığını yaptığı 13 yaşındaki çocuktan hamile kaldı Emekli polis memurunun otomobilinden 61 kilo 750 gram eroin çıktı Niğde'de yaşanan trafik kazasında 3 tekvandocu hayatını kaybetti