Kurtuluş Bayramı Kutlama Mesajı - Son Dakika

Kurtuluş Bayramı Kutlama Mesajı

10.02.2012 22:04
Kurtuluş Bayramı Kutlama Mesajı

Kahramanmaraş Kent Konseyi Başkanı Zeynep Arıkan, Kahramanmaraş'ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 92. yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

"12 Şubat, bir millete vurulmak istenen esaret zincirinin kırılışını, milli dirilişi ve şahlanışı ifade eder. İşgal altında esarete karşı birlik ve beraberlik içerisinde var olma mücadelesi veren Maraş, tüm insanlığın örnek alacağı bir zafer gerçekleştirmiştir.

Maraşlı, birlik ve beraberliğini, vatan sevgisi ile pekiştirip, aziz vatanı kanları uğruna korumuş ve kurtuluş meşalesini Maraş'tan ateşlemişlerdir. Anadolu'nun işgalden kurtulan ilk ili olan Maraş kahramanlık destanlarıyla tarihin altın sayfalarında yerini almıştır.

Bağrında Sütçü İmam, Senem Ayşe, Aslan Bey gibi kahramanlar çıkaran bu şehir, zamanın en güçlü ordusuna meydan okumuş ve bugün üzerinde özgürce yaşadığımız toprakları vatan yapmışlardır. Böyle bir ecdada sahip olduğumuz için gururluyuz, mutluyuz. Bugün bizlerin birinci vazifesi, canları ve kanları pahasına bu toprakları bize vatan yapan ecdadımızın emaneti olan bu kenti, aynı ruh ve maneviyatla gelecek nesillere aktarmaktır.

Bilime ve düşünce özgürlüğüne aykırı mesnetsiz Ermeni iddialarının inkârını suç sayan yasa teklifinin gündemi meşgul ettiği bu günlerde, Fransız işgalinden kurtuluşumuzun 92. yılını kutlamamız ayrı bir anlam taşımakta, bu günün önemine ve işgalcilerin icra ettiği "Fransız Zulmü"ne bir kez daha dikkat çekmektedir.

Mazisi sömürgecilik ve soykırım eylemleriyle lekelenmiş işgalcilerin; ne bugün ne de yarın bu konularda bırakın insanlığa yol göstermeye, söz söylemeye bile hakları olmadığını unutmamaları gerekir. Milletimiz hiçbir zaman sömürgeci, işgalci olmadığı gibi esaret altında kalmaya da hiçbir zaman razı olmamıştır.

Şanlı tarihimizde bu tür sıkıntıları örnek bir mücadele örneği göstererek yenmesini bilen bir milletin evlatları olarak bu müstesna günü büyük bir gururla yad etmekteyiz. Bu duygularla, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, üzerinde yaşadığımız toprakları bize vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, tüm Kahramanmaraşlıların bayramını kutluyorum."

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR
500
Kahramanmaraş'ta uçuruma devrilen otomobildeki 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı Kahramanmaraş'ta uçuruma devrilen otomobildeki 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı Kahramanmaraş'ta uçuruma devrilen otomobildeki 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı Kahramanmaraş'ta uçuruma devrilen otomobildeki 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı Kahramanmaraş'ta trafik kazası: 1 ölü, 2 yaralı Kahramanmaraş'ta trafik kazası: 1 ölü, 2 yaralı

Son Dakika Güncel Kurtuluş Bayramı Kutlama Mesajı - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement