Kuvayi Milliye Destanı'nın Gala Gecesinde Büyük Alkış - Son Dakika

Kuvayi Milliye Destanı'nın Gala Gecesinde Büyük Alkış

16.02.2016 14:28
Kuvayi Milliye Destanı'nın Gala Gecesinde Büyük Alkış, System.String[]

Şehir Tiyatroları'nın yeni oyunlarından Kuvayi Milliye Destanı'nın galası 15 Şubat Pazartesi gecesi Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde gerçekleştirildi.

Nazım Hikmet'in önemli eserlerinden biri olan oyun, gala seyircisinin büyük beğenisini kazandı.

Hakan Yavaş'ın yönettiği Kuvayi Milliye Destanı'nın galasına; İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanı Abdurrahman Şen, Şehir Tiyatroları Müdürü Salih Efiloğlu, Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Süha Uygur, Celile Toyon, İhsan Ustaoğlu, Esin Eden, Murat Prosçiler, Fuat İşhan, Tuncer Cücenoğlu, Hayati Asılyazıcı, Ersan Uysan, Jale Şengül, Yaşar Özel, Saadet Sun ve Aycan Sümercan'ın da içinde bulunduğu birçok sanatçı, gazeteci, eleştirmen, akademisyen ve bürokrat katıldı.

Geceye katılan konuklara temsili İstiklal Madalyası dağıtıldı.

"Kuvayi Milliye Destanı", işgal edilen tüm ülkelere ve ezilen halklara örnek olan ulusal kurtuluş savaşımızın anlatıldığı, edebi değeri en yüksek ve önemli eserlerden biridir. Bu benzersiz varoluş mücadelesi tarihsel karakterlerden öte kadınların, çocukların, köylülerin yani Anadolu insanının "kahramanlıkları", yaşanmış öykülerden yola çıkılarak Nazım Hikmet'in essiz dizeleriyle destanlaşıyor. Şehir Tiyatroları, bağımsızlık ülküsüyle ölümsüzleşenlerin destanını dinamik bir kadro ve yeni biçim arayışıyla sahneye aktarıyor.

Oyunda; Can Ertuğrul, Engin Akpınar, Seza Güneş, Derya Yıldırım, Ali Mert Yavuzcan, Irmak Örnek, A. Yağmur Ulusoy, Ömer Barış Bakova, Eraslan Sağlam, Nurseli Tırışkan, Emre Karaoğlu ve Ada Demirer rol alıyor.

Kuvayi Milliye Destanı'nın Gala Gecesinde Büyük Alkış

Son Dakika Kültür Sanat Kuvayi Milliye Destanı'nın Gala Gecesinde Büyük Alkış - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Beşiktaşlı Josef de Souza sözünde durdu, buz tutmuş havuza atladı Cadde ortasında dehşet! Baltayla saldırdıkları şahsı bacağından yaraladılar Diagne ve Luyindama'yı eleştiren Terim'den Muslera müjdesi: Denizli maçında oynayacak Son Dakika! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Yüz yüze eğitim kademeli olarak başlayacak Trump'ı silip atacak! ABD'nin yeni Başkanı Joe Biden'ın ilk talimatları belli oldu Haluk Levent'ten İbo Show eleştirilerine esprili yanıt: Bana güvenmeyin demiştim Üç kişinin hayatını kaybettiği korkunç kazanın görüntüleri ortaya çıktı 17 yaşındaki TikTok fenomeni cinayet şüphelisi oldu: Annesi ve amcasını öldürdü