Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Uygur haberleri, Uygur son dakika, son dakika Uygur

Son Dakika Uygur Haberleri

Son dakika Uygur haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son uygur haberleri anında burada.


 • Dün Dün 16:31 Xinjiang'tan su ürünleri dünya pazarlarına açılıyor

  Xinjiang'tan su ürünleri dünya pazarlarına açılıyor Çin'in Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi'nde yerel ihracatçılar, yabancı pazarlardan onay alarak su ürünlerini dünya genelinde daha fazla bölgeye ulaştırmaya başladı. Xinjiang'da Avrupa Birliği için ihracat sertifikası alan su ürünleri tedarikçisi sayısı ikiye çıktı. Xinjiang Zungui Taze Gıda Teknoloji Limited Şirketi, AB'ye direkt ihracat sertifikası aldıktan sonra Orta Asya ve Ortadoğu'daki pazarlardan da faydalanabilecek. Xinjiang, zengin buzul suyu kaynaklarıyla su ürünleri yetiştiriciliği için son derece uygun bir bölge olarak öne çıkıyor.

 • Dün Dün 16:31 Adana'da trafik kazası: 1'i ağır 5 kişi yaralandı

  Adana'da trafik kazası: 1'i ağır 5 kişi yaralandı Adana'nın Kozan ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 1'i ağır 5 kişi yaralandı. Kaza, Feke-Kozan karayolunda meydana geldi. İki aracın çarpışması sonucu Tofaş otomobil hurdaya döndü. Kazada ağır yaralanan 3 kişi Kozan Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Kaza ile ilgili inceleme başlatıldı.

 • 05.12.2023 05 Ara 11:41 Balıkesir Sındırgı'da Yeni Cami İbadete Açıldı

  Balıkesir Sındırgı'da Yeni Cami İbadete Açıldı Balıkesir'in Sındırgı ilçesinde Pürsünler kırsal mahallesinde, mahalle halkının ve hayırsever vatandaşların destekleriyle 15 ay gibi kısa bir sürede tamamlanan yeni cami ibadete açıldı. Eski caminin yerine çok amaçlı salon, gasilhane, tuvalet gibi donatılara sahip yeni cami yapıldı. Açılış törenine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Belgin Gökçe Uygur, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş ve diğer yetkililer katıldı.

 • 03.12.2023 03 Ara 16:48 İngiliz ordusunun kullandığı güneş panelleri Çin'de zorla çalıştırma iddialarıyla ilişkilendiriliyor

  İngiliz ordusunun kullandığı güneş panelleri Çin'de zorla çalıştırma iddialarıyla ilişkilendiriliyor BBC'nin ortaya çıkardığı bilgilere göre, İngiliz ordusunun kullandığı güneş panelleri, Çin'de zorla çalıştırma iddialarının yöneltildiği şirketler tarafından üretiliyor. İngiliz ordusu, güneş paneli tedarik eden firmaların JA Solar, Trina ve Qcells olduğunu açıkladı. İngiltere'deki Sheffield Hallam Üniversitesi'nin raporuna göre, bu üç şirketin Sincan'da üretim yaptığı iddia ediliyor. Şirketler, zorla çalıştırmanın rol oynamadığını belirtse de, raporun yazarları iddiaların geçerliliğini koruduğunu dile getiriyor.

 • 02.12.2023 02 Ara 16:53 Türk Hava Yolları, Çukurova Belediyespor'u 3-2 yendi

  Türk Hava Yolları, Çukurova Belediyespor'u 3-2 yendi Voleybol Vodafone Sultanlar Ligi'nin 11. haftasında Türk Hava Yolları, deplasmanda Çukurova Belediyespor'u 25-20, 25-23, 16-25, 20-25, 11-15 setlerle 3-2 mağlup etti. Maç 136 dakika sürdü.

 • 02.12.2023 02 Ara 16:10 AK Parti Dış İlişkiler Başkanlığı Antalya Bölge Toplantısı, Antalya'da yapıldı

  AK Parti Dış İlişkiler Başkanlığı Antalya Bölge Toplantısı, Antalya'da yapıldı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Dış İlişkiler Başkanı Zafer Sırakaya, "Hem bölgesel hem de küresel düzeyde daha adil daha barışçıl daha demokratik bir dünya düzeninin oluşmasına katkı yapmak partimizin temel ilkesidir.

 • 02.12.2023 02 Ara 12:53 Erzurum Ticaret Platformu kuruldu

  Erzurum Ticaret Platformu kuruldu Erzurumlu iş insanlarını bir araya getiren Erzurum Ticaret Platformu kuruldu.

 • 01.12.2023 01 Ara 12:36 MSNBC, İsrail saldırılarını sorgulayan sunucunun programını yayından kaldırdı

  MSNBC, İsrail saldırılarını sorgulayan sunucunun programını yayından kaldırdı MSNBC Televizyonu, İsrail'in Gazze'deki saldırılarını sorgulayan sunucu Mehdi Hasan'ın programını yayından kaldırdığını duyurdu. Bu karar, izleyiciler ve insan hakları savunucuları tarafından eleştirildi.

 • 30.11.2023 30 Kas 18:11 Çin'den Avrupa ve Asya'ya Yük Treni Seferleri Artıyor

  Çin'den Avrupa ve Asya'ya Yük Treni Seferleri Artıyor Çin'in doğusundaki Jiangsu eyaletinden kalkan yük treni sayısı 2.000'e ulaştı. Jiangsu eyaleti, Avrupa ve Asya'ya giden yük trenlerinin sayısını artırarak yeni rotalar başlattı.

 • 30.11.2023 30 Kas 10:50 Muratlı Anadolu Lisesi binası adliye olarak hizmet vermeye başladı

  Muratlı Anadolu Lisesi binası adliye olarak hizmet vermeye başladı Muratlı Anadolu Lisesi binası, daha önceki yıllarda pansiyon olarak kullanıldıktan sonra adliye olarak hizmet vermeye başladı. Tadilat çalışmalarının tamamlanmasının ardından adliye yeni yerine taşındı.

 • 27.11.2023 27 Kas 16:54 Yeniden Refah Partisi Milletvekili Doğan Bekin, Zürafa Adası'nın Türkiye'ye ait olduğunu söyledi

  Yeniden Refah Partisi Milletvekili Doğan Bekin, Zürafa Adası'nın Türkiye'ye ait olduğunu söyledi Yeniden Refah Partisi İstanbul Milletvekili Doğan Bekin, Ege Denizi'ndeki Zürafa Adası'nın Türkiye'ye ait olduğunu belirtti. Bekin, adanın sahip olduğu kara suları ve köyleriyle birlikte Türkiye'nin egemenliği altında olduğunu vurguladı. Ayrıca, adanın jeostratejik önemine dikkat çekerek, ABD'nin Dedeağaç'taki üssünün yakınında bulunduğunu ifade etti. Bekin ayrıca, Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde Müslüman Uygur Türklere yönelik baskı ve zulmünün arttığını ve bu duruma karşı girişimlerin başlatılması gerektiğini dile getirdi.

 • 27.11.2023 27 Kas 16:48 Shanghai İşbirliği Örgütü '2023 Turizm Yılı' Forumu Son Buldu

  Shanghai İşbirliği Örgütü '2023 Turizm Yılı' Forumu Son Buldu Çin'in kuzeybatısındaki Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi'nin merkezi Urumqi'de düzenlenen Shanghai İşbirliği Örgütü '2023 Turizm Yılı' Forumu sona erdi. Üç gün süren forum, turizm kurumları yetkililerini, uluslararası kuruluşlarla turizm işletmelerinin temsilcilerini ve turizm alanındaki uzmanları bir araya getirdi.

 • 27.11.2023 27 Kas 12:57 Mersin Yenişehir Belediyesi 3. Komedi Oyunları Festivali Sonuçlandı

  Mersin Yenişehir Belediyesi 3. Komedi Oyunları Festivali Sonuçlandı Mersin Yenişehir Belediyesi tarafından düzenlenen 3. Yenişehir Komedi Oyunları Festivali sona erdi. Binlerce sanatsever, Türkiye'nin seçkin tiyatrolarını ücretsiz izledi. Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit de festivali vatandaşlarla birlikte izledi. Festivalde toplam 11 oyun sahnelendi ve 13 bin sanatsever ağırlandı.

 • 26.11.2023 26 Kas 16:57 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Uygur, Kahramanmaraş'ta konuştu Açıklaması

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Uygur, Kahramanmaraş'ta konuştu Açıklaması AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur, " İnşallah 31 Mart'ta bütün Türkiye'yi AK belediyecilikle tekrar buluşturacağız.

 • 25.11.2023 25 Kas 15:46 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Zafer Sırakaya: "Kimlik siyasetini değil birlik siyasetini destekliyoruz"

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Zafer Sırakaya: 'Kimlik siyasetini değil birlik siyasetini destekliyoruz' Marmara Bölge Toplantısı Bursa'da gerçekleşti.

 • 25.11.2023 25 Kas 13:13 AK Parti Dış İlişkiler Başkanlığı Marmara Bölge Toplantısı, Bursa'da yapıldı

  AK Parti Dış İlişkiler Başkanlığı Marmara Bölge Toplantısı, Bursa'da yapıldı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Dış İlişkiler Başkanı Zafer Sırakaya, "Dünya siyaset tarihinde eşi benzeri olmayan bir şekilde akıllı güçle Türkiye'nin sadece bölgesinde, coğrafyasında değil, aynı zamanda dünyanın öbür ucu olan kıtalarda bile oyun kurucu bir ülke haline geldiğini hep...

 • 25.11.2023 25 Kas 12:24 Shanghai İşbirliği Örgütü'nün düzenlediği '2023 Turizm Yılı' Forumu başladı

  Shanghai İşbirliği Örgütü'nün düzenlediği '2023 Turizm Yılı' Forumu başladı Çin'in Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi'nin merkezi Urumqi'de gerçekleştirilen Shanghai İşbirliği Örgütü'nün düzenlediği '2023 Turizm Yılı' Forumu başladı. Forum, turizm idaresi başkanları, uluslararası kuruluş ve turizm işletmesi temsilcileri, SCO üyesi ülkeler ve diğer ülkelerden turizm uzmanlarının katılımıyla Pazar gününe kadar devam edecek.

 • 24.11.2023 24 Kas 20:08 AK Parti "Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanları İstişare Toplantısı" yapıldı

  AK Parti 'Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanları İstişare Toplantısı' yapıldı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur, "Önümüzde yerel seçimler var. Bizde olmayan belediyeleri gönül, eser ve hizmet belediyeciliğiyle buluşturmaya devam edeceğiz.

 • 23.11.2023 23 Kas 11:19 AK Parti, Mahalli İdareler Seçimleri için temayül yoklaması komisyonlarını oluşturdu

  AK Parti, Mahalli İdareler Seçimleri için temayül yoklaması komisyonlarını oluşturdu AK Parti, 31 Mart 2024'te yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri için aday belirlemedeki önemli kriterlerden temayül yoklaması sürecini yönetecek komisyonlarını oluşturdu. Parti, 81 ilde temayül komisyonları oluşturarak tarafsızlık ilkesini korumayı hedefliyor. Yaklaşık 160 bin AK Parti üyesinin oy kullanacağı yoklamada, dijital ortamda tüm Türkiye'de aynı anda gerçekleştirilecek. Komisyon başkanları ise farklı illerde görev yapacak.

 • 22.11.2023 22 Kas 16:06 Çin'in Xinjiang Bölgesinde Kar Turizmi Canlanıyor

  Çin'in Xinjiang Bölgesinde Kar Turizmi Canlanıyor Kayak yapan insanların çeşitli görüntüleriÇin'in kuzeybatısındaki Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi beş aylık kar sezonuna girerken, buz ve kar turizmi de hareketlenerek yerel ekonomiye canlılık katıyor.

 • 22.11.2023 22 Kas 13:33 İnsan Hakları İzleme Örgütü, Çin hükümetinin camileri yıktığını açıkladı

  İnsan Hakları İzleme Örgütü, Çin hükümetinin camileri yıktığını açıkladı İnsan Hakları İzleme Örgütü'nün raporuna göre Çin hükümeti camileri kapatıp yıkarak İslam'ın uygulanmasını engelliyor. Ningxia bölgesindeki Müslüman köylerindeki camilerin kubbeleri ve minareleri sökülüp yerine Çin tarzı yapılar inşa ediliyor. Xi Jinping yönetimi, dinin kendi ideolojisiyle uyumlu hale getirilmesini amaçlıyor

 • 22.11.2023 22 Kas 13:26 Çin, Müslümanların Camilerini Kapatıyor ve Yıkıyor

  Çin, Müslümanların Camilerini Kapatıyor ve Yıkıyor İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW), Çin'in Müslümanların yaşadığı bölgelerdeki camileri kapattığını, yıktığını ve dönüştürdüğünü öne sürdü. HRW'nin raporunda, Çin hükümetinin Müslümanların ibadetlerini kısıtlama çabalarının bir parçası olarak camileri kapattığı, yıktığı ve başka amaçlarla kullanılması için dönüştürdüğü belirtildi. Raporda, camilerin birleştirilmesi adı altında ibadethane sayısının azaltıldığı ve din üzerindeki devlet kontrolünün güçlendiği ifade edildi. Çin hükümetinin bu politikalarının Müslümanları ve diğer dini toplulukları din özgürlüğünden mahrum bıraktığı vurgulandı.

 • 21.11.2023 21 Kas 19:47 PTT, deplasmanda Çukurova Belediyespor'u 3-1 yendi

  PTT, deplasmanda Çukurova Belediyespor'u 3-1 yendi Voleybol Vodafone Sultanlar Ligi'nin 9. haftasında PTT, Çukurova Belediyespor'u deplasmanda 3-1 mağlup etti. Maçın setleri 25-16, 20-25, 22-25 ve 21-25 şeklinde sonuçlandı. Toplam süre ise 106 dakika sürdü.

 • 21.11.2023 21 Kas 18:55 Çinli Bilim İnsanları Kunlun Dağları'nda Yeni Bir Meteoroloji İstasyonu Kurdu

  Çinli Bilim İnsanları Kunlun Dağları'nda Yeni Bir Meteoroloji İstasyonu Kurdu Çinli bilim insanları, Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi'ndeki Kunlun Dağları'nın Wolong Sırtı'nda 5.896 metre yükseklikte otomatik bir meteoroloji istasyonu kurdu. Bu istasyon, Kunlun Dağları'ndaki en yüksek istasyon olma özelliğini taşıyor ve Qinghai Tibet Platosu'nun kuzey yamaçlarında kapsamlı bir meteorolojik gözlem ağı kurulması için önemli bir adım olarak kabul ediliyor. İstasyon, orta troposferdeki atmosferik koşulları doğrudan gözlemleyebilecek ve Kunlun Dağları'nın yüksek irtifa hava süreçleri ve yağış özelliklerinin incelenmesi için değerli meteorolojik veriler sağlayacak.

 • 20.11.2023 20 Kas 21:46 Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Holokost utancı Avrupalı liderleri adeta esir almış durumda"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Holokost utancı Avrupalı liderleri adeta esir almış durumda' Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İsrail'in ne kadar uğraşırsa uğraşsın antisemitik yaftası vuramayacağı tek ülke Türkiye'dir.

 • 20.11.2023 20 Kas 20:56 Dışişleri Bakanlığının 2024 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda

  Dışişleri Bakanlığının 2024 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Dışişleri Bakanlığının 2024 yılı bütçesinin görüşmeleri devam ediyor.

 • 20.11.2023 20 Kas 19:23 Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Her kim Türkiye'yi soydaşlarının derdine sırtını dönmekle itham ediyorsa ya gafildir ya cahildir ya da yabancı güçler namına...

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Her kim Türkiye'yi soydaşlarının derdine sırtını dönmekle itham ediyorsa ya gafildir ya cahildir ya da yabancı güçler namına... Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Her kim Türkiye'yi soydaşlarının derdine sırtını dönmekle itham ediyorsa ya gafildir ya cahildir ya da yabancı güçler namına çalışan beşinci kol elemanıdır"

 • 20.11.2023 20 Kas 19:22 Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Gazze'de 7 Ekim'den beri tam anlamıyla vahşet, bin yıl önceki Haçlı işgalinde, 2. Dünya Savaşı'nda yaşananları aratmayan bir...

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Gazze'de 7 Ekim'den beri tam anlamıyla vahşet, bin yıl önceki Haçlı işgalinde, 2. Dünya Savaşı'nda yaşananları aratmayan bir... Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Gazze'de 7 Ekim'den beri tam anlamıyla vahşet, bin yıl önceki Haçlı işgalinde, 2. Dünya Savaşı'nda yaşananları aratmayan bir gaddarlık sergilenmektedir.

 • 20.11.2023 20 Kas 14:21 Mustafa Yeneroğlu'dan İktidara İsrail Tepkisi: "Türkiye'nin, İsrail'e Kuvvetle Muhtemel Askeri Sanayisi İçin de Kullandığı Demir-Çeliğin Yüzde 65'ini...

  Mustafa Yeneroğlu'dan İktidara İsrail Tepkisi: 'Türkiye'nin, İsrail'e Kuvvetle Muhtemel Askeri Sanayisi İçin de Kullandığı Demir-Çeliğin Yüzde 65'ini... DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, TBMM'de, "7 Ekim'den bu yana Türk limanlarından, İsrail limanlarına 300'e yakın yük gemisinin; jet yakıtı dahil, akaryakıt, çimento, gıda, demir-çelik taşınmasını ayrıca her gün düzenli hava kargo seferleri yapılmasını nasıl izah ediyorsunuz? Bugün Türkiye maalesef bu desteğiyle Filistin'deki insanlık suçlarının İsrail tarafından işlenmesine bir şekilde dolaylı olarak destek vermiş olmuyor mu? Bu destekler karşısında sizin iç kamuoyuna yönelik haykırışınızı nasıl izah edeceğiz? Türkiye'nin, İsrail'e kuvvetle muhtemel askeri sanayisi için de kullandığı demir-çeliğin yüzde 65'ini tedarik etmesinin bir açıklaması var mı? İsrail’in savaş suçlarına ortak olma noktasında bu İsrail'e yönelik desteği mutlaka ve mutlaka Türkiye'nin gözden geçirmesini bu tutumuyla da daha inandırıcı bir tavır ortaya koymasını bekliyoruz" dedi.

 • 20.11.2023 20 Kas 13:13 Yeneroğlu: Türkiye'nin Gazze'ye yönelik katliamı durdurabilecek ağırlığı yok

  Yeneroğlu: Türkiye'nin Gazze'ye yönelik katliamı durdurabilecek ağırlığı yok DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Türkiye'nin, Gazze'ye yönelik saldırıları durdurabilecek ağırlığının olmadığını belirtti. Yeneroğlu, Türkiye'nin bölgede güçlü ve saygın bir ülke konumunda olmadığını ifade ederek, iktidarın Filistin için bir şey yapmadığını söyledi. Ayrıca, Türkiye'nin demokrasi ve hukukun üstünlüğü kriterlerinde dünyada son sıralarda yer aldığını ve dünyaya adalet dersleri vermenin ciddiye alınmayacağını vurguladı.

 • 20.11.2023 20 Kas 12:57 TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanlığına Aykut Çakmaklı Seçildi

  TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanlığına Aykut Çakmaklı Seçildi TÜGİAD Ankara Şubesi Olağanüstü Genel Kurul toplantısında Aykut Çakmaklı, Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi. Toplantıya yaklaşık 200 TÜGİAD üyesi katıldı. Çakmaklı, Türkiye'nin ekonomik potansiyelini değerlendirerek, üretken ve sürdürülebilir bir ekonomiye ulaşmanın önemine vurgu yaptı. TÜGİAD'ın 40 yıllık geçmişiyle 60'tan fazla sektörde 400 bin kişiye istihdam sağladığı belirtildi.

 • 19.11.2023 19 Kas 18:35 Pakistan'ın Belucistan eyaletinde bombalı saldırı: 3 sivil yaşamını yitirdi

  Pakistan'ın Belucistan eyaletinde bombalı saldırı: 3 sivil yaşamını yitirdi Pakistan'ın Belucistan eyaletinde, Keç bölgesinde yola döşenen bombanın patlaması sonucu 3 sivil yaşamını yitirdi.

 • 18.11.2023 18 Kas 15:59 Çukurova Belediyespor, Karayolları'nı 3-2 mağlup etti

  Çukurova Belediyespor, Karayolları'nı 3-2 mağlup etti Voleybol Vodafone Sultanlar Ligi'nin 8. haftasında Çukurova Belediyespor, deplasmanda Karayolları'nı 25-21, 25-21, 22-25, 22-25, 11-15 setlerle 3-2 mağlup etti. Maç 134 dakika sürdü.

 • 17.11.2023 17 Kas 16:47 Çin'in Xinjiang Bölgesi'ndeki Yeni Enerji Kapasitesi 60 Milyon Kilovata Ulaştı

  Çin'in Xinjiang Bölgesi'ndeki Yeni Enerji Kapasitesi 60 Milyon Kilovata Ulaştı Çin'in kuzeybatısındaki Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi'nde bulunan Devlet Şebekesi Xinjiang Elektrik Enerjisi Limited Şirketi'ne göre, bölgedeki toplam yeni enerji kurulu gücü 4 Kasım itibarıyla 60,383 milyon kilovata ulaştı. Bu kapasitenin 31,335 milyon kilovatı rüzgar enerjisinden, 29,048 milyon kilovatı ise fotovoltaik enerjiden elde ediliyor. Xinjiang, zengin rüzgar ve güneş enerjisi kaynaklarına sahip olmasıyla ülkenin önde gelen yeni enerji gelişimi bölgelerinden biri olarak öne çıkıyor.

 • 17.11.2023 17 Kas 15:43 AK Parti Balıkesir İl Başkanlığı Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

  AK Parti Balıkesir İl Başkanlığı Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi AK Parti Balıkesir İl Başkanlığı Yönetim Kurulu Toplantısı ve İlçe Başkanları Toplantısı, İl Başkanvekili Vahdettin Çiftçi başkanlığında yapıldı. Toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur, Balıkesir Milletvekilleri ve ilçe başkanları katıldı. Teşkilat çalışmaları değerlendirildi ve genel ve yerel gelişmeler ele alındı.

 • 17.11.2023 17 Kas 13:53 Tiyatro Dünyasının Usta İsmi Nejat Uygur'un Vefatının 10. Yılı

  Tiyatro Dünyasının Usta İsmi Nejat Uygur'un Vefatının 10. Yılı Nejat Uygur'un tiyatro kariyeri ve hayatı hakkında bilgiler veren haber.

 • 17.11.2023 17 Kas 08:58 Başarılı oyuncu Ahmet Kural baba oluyor

  Başarılı oyuncu Ahmet Kural baba oluyor 4 ay önce Bodrum'da nikah masasına oturan oyuncu Ahmet Kural ile avukat Çağla Gizem Şahin'den bebek bekledikleri müjdesini verdi.

 • 16.11.2023 16 Kas 14:39 Fotoğraf Zirvesi Antalya'da Başlıyor

  Fotoğraf Zirvesi Antalya'da Başlıyor Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen Fotoğraf Zirvesi, Antalya'da düzenlenecek. Zirvede, fotoğraf alanında uzman isimler ve fotoğraf tutkunları bir araya gelecek ve sektördeki son gelişmeler paylaşılacak. Ayrıca, dünyaca ünlü fotoğraf makinesi üreticileri de yeni ürünlerini sergileyecek.

 • 16.11.2023 16 Kas 12:39 Türkiye'de İlk Kez Düzenlenecek Aerobik Cimnastik Avrupa Şampiyonası Başlıyor

  Türkiye'de İlk Kez Düzenlenecek Aerobik Cimnastik Avrupa Şampiyonası Başlıyor Antalya'da gerçekleştirilecek olan 13'üncü Aerobik Cimnastik Avrupa Şampiyonası öncesinde basın toplantısı düzenlendi. Türkiye Milli Takımı ve sporcularının katıldığı toplantıda hedeflerinin altın madalya kazanmak olduğu belirtildi. Şampiyonaya 21 ülkeden 398 sporcu katılacak ve sporcular 3 gün boyunca altın madalya için mücadele edecek.

 • 13.11.2023 13 Kas 13:27 Yenişehir Belediyesi 3. Komedi Oyunları Festivali

  Yenişehir Belediyesi 3. Komedi Oyunları Festivali Yenişehir Belediyesi, 3. Yenişehir Komedi Oyunları Festivali ile Türkiye'nin seçkin tiyatrolarını Mersinlilerle buluşturacak. 18-26 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek festivalde 11 tiyatro oyunu ücretsiz olarak izlenebilecek. Festivalde çocuklar ve yetişkinlere yönelik oyunlar sahnelenecek.

 • 12.11.2023 12 Kas 20:35 Pakistan ile Çin arasındaki Khunjerab Sınır Kapısı 4 ay süreyle kapatıldı

  Pakistan ile Çin arasındaki Khunjerab Sınır Kapısı 4 ay süreyle kapatıldı Pakistan ile Çin arasındaki Khunjerab Sınır Kapısı, tüm yıl açık olması için varılan anlaşmaya rağmen 4 ay süreyle kapatıldı. Pekin yönetiminin kararıyla kış mevsiminde kapalı kalacak olan sınır kapısı hakkında Pakistan Dışişleri Bakanlığı henüz bir açıklama yapmadı. Khunjerab Sınır Kapısı'nın yıl boyunca açık kalması kararının geçen ay yapılan görüşmede kararlaştırıldığı belirtiliyor.

 • 12.11.2023 12 Kas 17:40 Meral Akşener: Anayasa değişikliği yapılabilir, ancak var olan Anayasa çiğnenmemeli

  Meral Akşener: Anayasa değişikliği yapılabilir, ancak var olan Anayasa çiğnenmemeli İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Anayasa değişikliği yapılabilir ancak var olan Anayasa'nın çiğnenmemesi gerektiğini belirtti. Akşener, Sayın Erdoğan'ın anayasamızın kendisine verdiği hakemlik ve uzlaştırma görevini ortaya koyması gerektiğini vurguladı.

 • 12.11.2023 12 Kas 14:44 Çin'in Kashgar Bölgesi'nde Pilot Serbest Ticaret Bölgesi Açıldı

  Çin'in Kashgar Bölgesi'nde Pilot Serbest Ticaret Bölgesi Açıldı Çin'in kuzeybatısındaki Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi'nin Kashgar kentindeki Pilot Serbest Ticaret Bölgesi'nin Kashgar Bölgesi açılış töreni, 11 Kasım 2023. Cumartesi günü açılan Çin'in Kashgar Bölgesi (Xinjiang) Pilot Serbest Ticaret Bölgesi'nde 35 işletmeden oluşan ilk grup yerini aldı. Şirketlerin, ticaret ve lojistik, elektronik ve bilişim, yeni malzemeler ve otomotiv parçası işleme gibi alanları kapsayan ve 17,6 milyar yuanın (yaklaşık 2,4 milyar ABD doları) üzerinde değere sahip sözleşmeli proje fonu bulunuyor. (Fotoğraf: Ding Lei/Xinhua)

 • 12.11.2023 12 Kas 09:45 Haftanın tarihine bakış

  Haftanın tarihine bakış Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), 15 Kasım 1983'te kuruldu.

 • 11.11.2023 11 Kas 16:43 Çin-Kazakistan vizesiz anlaşmasıyla Kazak vatandaşları Urumqi'ye vizesiz giriş yapabiliyor

  Çin-Kazakistan vizesiz anlaşmasıyla Kazak vatandaşları Urumqi'ye vizesiz giriş yapabiliyor Çin-Kazakistan arasında geçerli olan vize muafiyeti anlaşmasıyla birlikte, on altı Kazak vatandaşı Urumqi'ye vizesiz giriş yaparak, Çin-Kazakistan vizesiz anlaşmasının yürürlüğe girdiği ilk Kazak vatandaş grubu oldu. Anlaşma gereği, Çin ve Kazak vatandaşları birbirlerinin ülkelerinde 30 günü aşmayacak şekilde 90 gün kalabilecekler. Bu anlaşma, iki ülke arasındaki karşılıklı güveni yansıtırken, turistler, iş insanları ve öğrenciler için de kolaylık sağlayacak ve iki ülke sakinleri daha sık etkileşimde bulunacak.

 • 11.11.2023 11 Kas 16:03 VakıfBank, Çukurova Belediyesi'ni mağlup ederek liderliğini sürdürdü

  VakıfBank, Çukurova Belediyesi'ni mağlup ederek liderliğini sürdürdü VakıfBank, Vodafone Sultanlar Ligi'nde deplasmanda Çukurova Belediyesi Spor Kulübü'nü 3-0 mağlup ederek 8'de 8 yaparak namağlup liderliğini sürdürdü.

 • 11.11.2023 11 Kas 15:56 VakıfBank, Çukurova Belediyespor'u 3-0 mağlup etti

  VakıfBank, Çukurova Belediyespor'u 3-0 mağlup etti Voleybol Vodafone Sultanlar Ligi'nin 7. haftasında VakıfBank, deplasmanda Çukurova Belediyespor'u 19-25, 20-25, 21-25 setlerle 3-0 mağlup etti. Maç 74 dakika sürdü.

 • 10.11.2023 10 Kas 13:20 Büyük Önder Atatürk, Boyabat'ta anıldı

  Büyük Önder Atatürk, Boyabat'ta anıldı Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 85'inci yılında Sinop'un Boyabat ilçesinde törenle anıldı.

 • 10.11.2023 10 Kas 11:55 Atatürk'ün ölüm yıl dönümü Nizip'te anıldı

  Atatürk'ün ölüm yıl dönümü Nizip'te anıldı Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıl dönümü, Gaziantep'in Nizip ilçesinde düzenlenen anma programlarıyla anıldı. Törenlerde çelenk sunuldu, konuşmalar yapıldı ve şarkılar seslendirildi.

 • 08.11.2023 08 Kas 18:15 Albüm: Çin'in Alataw Geçidi Üretim ve Ticarette Canlılığıyla Öne Çıkıyor

  Albüm: Çin'in Alataw Geçidi Üretim ve Ticarette Canlılığıyla Öne Çıkıyor Çin'in kuzeybatısındaki Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi'nde yer alan Alataw Geçidi kapsamlı gümrüklü alanının sınır ötesi e-ticaret gümrükleme merkezi, 4 Kasım 2023. (Fotoğraf: Li Xin/Xinhua)

Advertisement