Son Dakika Haberleri: Meryem Uzerli'den Suudi Arabistan'da Tehlikeli Hareket: Kırbaçlanabilir!

Meryem Uzerli'den Suudi Arabistan'da Tehlikeli Hareket: Kırbaçlanabilir!

11 ay önce

Ünlü oyuncu Meryem Uzerli Suudi Arabistan'da erkeklerin olduğu bir mekanda başını açıp selfie çekindi. Uzerli'nin bu hareketi Suudi kanunlarına göre kırbaç cezası gibi yaptırımlarla sonuçlanabilir.

Ünlü oyuncu Meryem UzerliSuudi Arabistan'da kendi adını taşıyan kozmetik markasının tanıtımı için Suudi kadınlarla bir araya geldi.

ERKEKLER DE VARDI

Suudi Arabistan gezisi boyunca başörtüsünü çıkarmayan Uzerli, kendi adını taşıyan markanın tanıtımı sırasında bir ara başını açtı. Bazı Suudi kadınlar da başını açıp Uzerli ile birlikte selfie çekindi.

Uzerli, Suudi kadınlarla başı açık çektirdiği selfie'yi Instagram hesabından paylaştı. Bu sırada tanıtımın yapıldığı mekanda erkekler de vardı.

KIRBAÇ CEZASI UYGULANABİLİR

Suudi Arabistan kanunlarına göre kadınların kamusal alanda özellikle erkeklerin bulunduğu alanlarda başlarını açmaları kesinlikle yasak. Bunun tespiti halinde başını açan kadınlara Suudi yasaları gereği kırbaç gibi çeşitli yaptırımlar uygulanıyor. Meryem Uzerli'nin bu fotoğrafı Suudi yetkililer tarafından ülkeden çıkmadan görülürse Uzerli'ye Suudi kanunları gereği yaptırım uygulanabilir.

İşte Meryem'in başörtüsü yasağını deldiği paylaşım:

Kaynak: Haberler.com/ Mehmet Kerem HançerYORUMLAR
Cenaze İşlemleri İçin Morgda Bekletilen Kadın Çocuk Doğurdu Düğünleri Kabusa Döndü! Davetlilerden Biri Damat Rolü Yaparak Gelin ile Birlikte Oldu
Kahramanmaraş'taki NATO Savunma Sistemi Devreye Sokuldu