Son Dakika Haberleri: Meteoroloji'den Batı Karadeniz için kar yağışı uyarısı

Meteoroloji'den Batı Karadeniz için kar yağışı uyarısı

2 gün önce

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "Hava sıcaklıklarının Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava ile birlikte hissedilir derecede azalarak mevsim normallerinin altına düşeceği tahmin ediliyor. Yarın özellikle Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı meydana gelebilir" denildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıda Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde yarın karla karışık yağmur yağışının meydana gelebileceği belirtildi.

MEVSİMİN İLK KARI GELİYOR

Meteoroloji'den yapılan açıklamada, "Geçtiğimiz hafta sonu Doğu bölgelerimizde görülen mevsimin ilk kar yağışlarından sonra Çarşamba iç kesimlerin genelinde mevsimin ilk kar yağışlarının görüleceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının, Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava ile birlikte hissedilir derecede azalarak mevsim normallerinin altına düşeceği tahmin ediliyor" denildi.

KUVVETLİ BUZLANMA VE DONA DİKKAT

Ayrıca açıklamada, yağışların etkisini kaybetmesi ile birlikte Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri bölge genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayının yaşanabileceği ifade edildi.

Meteoroloji'den Batı Karadeniz için kar yağışı uyarısı
Haber Yayın Tarihi: 03.12.2019 08:01 Kaynak: İHAMeteoroloji'den çok sayıda kente kuvvetli don ve buzlanma uyarısı
Türkiye'nin ilk madenci korosu Ankara'da konser verecek FETÖ'nün sözde Gümüşhane il imamı tutuklandıktan sonra gülerek poz verdi Son dakika: Kara Kuvvetleri'nde FETÖ operasyonu! 30'u aktif görevde, 47 asker için gözaltı kararı