MSB, sel felaketinin uydu görüntülerini paylaştı - Son Dakika

MSB, sel felaketinin uydu görüntülerini paylaştı

01.07.2022 22:20
MSB, sel felaketinin uydu görüntülerini paylaştı

MİLLİ Savunma Bakanlığı (MSB), Kastamonu'daki sel felaketi sonrası Göktürk-1 Uydusu tarafından çekilen görüntüleri paylaştı.

MİLLİ Savunma Bakanlığı (MSB), Kastamonu'daki sel felaketi sonrası Göktürk-1 Uydusu tarafından çekilen görüntüleri paylaştı.

MSB'den, Göktürk-1 Uydusu ile çekilen fotoğrafların hasar tespit çalışmalarında kullanılması için paylaşıldığı aktarılarak yapılan açıklamada "Kastamonu'daki sel felaketi sonrası hasar tespit çalışmalarında kullanılmak üzere Hava Kuvvetlerimiz tarafından Göktürk-1 Uydusu ile çekilen görüntüler, Harita Genel Müdürlüğümüz tarafından kullanıma hazır hale getirilerek ilgili kurum ve kuruluşlarımızla paylaşıldı" denildi.


YORUMLAR
500
Ragbi Türkiye şampiyonu; erkeklerde Ankara, kadınlarda Kastamonu oldu Ragbi Türkiye şampiyonu; erkeklerde Ankara, kadınlarda Kastamonu oldu KASTAMONU - Valla Kanyonu'nda mahsur kalan son sporcu da kurtarıldı KASTAMONU - Valla Kanyonu'nda mahsur kalan son sporcu da kurtarıldı
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel MSB, sel felaketinin uydu görüntülerini paylaştı - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement