Obez DEAŞ üyesi, yakalandığı sığınaktan kamyonla götürüldü - Son Dakika

Obez DEAŞ üyesi, yakalandığı sığınaktan kamyonla götürüldü

2 ay önce

DEAŞ terör örgütünün önde gelen isimlerinden Şifa el-Nima, Irak'ta güvenlik güçleri tarafından saklandığı sığınakta kıskıvrak yakalandı. Yakalanan DEAŞ'lı aşırı kiloları nedeniyle saklandığı yerden kamyonla nakledilebildi.

Irak'ta güvenlik güçleri tarafından yakalanan üst düzey bir DEAŞ üyesi, aşırı kiloları nedeniyle kamyonla nakledilebildi.

SIĞINAKTA YAKAYI ELE VERDİ

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre; son aylarda yakalanan en "büyük" DEAŞ'lılerden biri olarak değerlendirilen Şifa el-Nima, Musul'daki sığınakta yakayı ele verdi.

ÖRGÜTÜN ÖNDE GELENLERİNDEN

Yakalanan DEAŞ'lının bilim insanlarının, din adamlarının idam edilmesine ve bir caminin bombalanmasına yol açan fetvalar ve kararlar verdiği belirtildi. Irak polisi, DEAŞ müftüsü olduğu ifade edilen Şifa el-Nima'nın terör örgütünün önde gelen liderlerinden olduğunu açıkladı.

KÜLTÜREL HAZİNELERİN YOK EDİLMESİ İÇİN DE TALİMAT VERMİŞ

Şifa en-Nima, infaz talimatlarının yanı sıra, Yunus Peygamber'in mezarının bulunduğu alanın da aralarında bulunduğu bazı kültürel hazinelerin imha edilmesi yolunda emirler vermekle de suçlanıyor.

Obez DEAŞ üyesi, yakalandığı sığınaktan kamyonla götürüldü
Haber Yayın Tarihi: 17.01.2020 02:41 Son Dakika

Atakan Kayalar'ın "Enes Batur benim en büyük hayranım" dediği videosu ortaya çıktı
Kilogram değeri 2 milyon dolar olan "lazer çipi" ihracat yolunda Koronavirüs için umut olan Türk profesör İbrahim Benter çalışmalarını anlattı: Zararı önleyeceğiz