Son Dakika Haberleri: Oculus Rift Tüketicilerle Ne Zaman Buluşacak?

Oculus Rift Tüketicilerle Ne Zaman Buluşacak?

5 yıl önce

Merakla beklenen sanal gerçeklik gözlüğünün gönderim tarihi belli oldu.

Oculus Rift Tüketicilerle Ne Zaman Buluşacak?, System.String[]
Hasan Uğur Nayır - -

Oculus nihayet tüketici odaklı ürünün tarihini açıkladı. Şirketin açıklamasına göre Oculus Rift 2016 ilk çeyrekte gönderilmeye başlanacak. Önsiparişler ise bu sene sonunda başlıyor. Fiyat halen bir sır.


Şirket sanal gerçeklik gözlüğü için son modeline ait render görselleri paylaştı. Yeni tasarım gelişmiş ergonomi ve ayaktayken çalışan güncelleştirilmiş takip sistemi vadediyor. Oculus önümüzdeki haftalarda donanıma ve yazılıma giriş için gerekli detaylarla birlikte daha fazla teknik özelliğin ortaya çıkacağını söyledi.


Tabii ki Oculus yavaş yavaş yükselmeye başlayan sanal gerçeklik pazarında son isim değil. HTC, Valve ile ortaklık yaparak Vive'ı duyurdu. Bu gözlüğün potansiyel çıkış tarihi olarak kasım ayı gösteriliyor. Ayrıca Sony'nin Project Morpheus'u var.


Diğer bir deyişle 1 yıldan daha kısa süre içinde üç yeni sanal gerçeklik gözlüğü çıkabilir gibi duruyor. Umarım Oculus fiyatlandırmayı yakın zamanda duyurur. Şimdilik gelişmeler bu kadarla sınırlı.Hasan Uğur Nayır - Teknokulis : http://www.teknokulis.com
Kaynak: Teknokulis

Haber Yayın Tarihi: 06.05.2015 05:17 3 kamyonetin içindeki 50 teröristin hareketliliği Mardin'den görüntülendi
Cumhurbaşkanı'na hakaret ettiği iddia edilen muhtar tutuklandı Tokat'ta iki grup arasında çıkan kavga ilçeyi savaş alanına çevirdi