Son Dakika Haberleri: Ordu 1. Ulusal Kitap Fuarı Açıldı

Ordu 1. Ulusal Kitap Fuarı Açıldı

3 ay önce

Ordu'nun Altınordu ilçesinde, 130 yayınevinin yer aldığı "Ordu 1. Ulusal Kitap Fuarı" açıldı.

Ordu 1. Ulusal Kitap Fuarı Açıldı, System.String[]
Ordu'nun Altınordu ilçesinde, 130 yayınevinin yer aldığı "Ordu 1. Ulusal Kitap Fuarı" açıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığının katkıları, Valilik, Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), KOSGEB ve Altınordu Belediyesinin ortaklığıyla geçekleştirilen fuar için Tayfun Gürsoy Parkı'nda açılış programı düzenlendi.

Ordu Valisi Seddar Yavuz, burada yaptığı konuşmada, dünyanın hiç bir döneminde bilginin, bu kadar çabuk üretilmediği ve yayılmadığını söyledi.

Küreselleşme ve globalleşmenin getirdiği toplumların bütün değerlerini alt üst eden dünyada yaşadıklarını belirten Yavuz, "Medeniyet değerlerinin korunması, yerel değerlerin daha sonraki kuşaklara aktarılması fevkalade önemlidir. Bu anlamda baktığımızda okumak fevkalade kıymetli ve değerli. Dünyadaki gücümüzü, refahımızı ve uluslararasındaki rekabeti belirleyen en önemli hususlardan biri de yine bilgiye ulaşmak, bilgiyi kullanmaktır." dedi.

Yavuz, eğitime ve bilime değer vermenin önemli olduğunu ifade ederek, gençleri de bu değerlerle buluşturmak gerektiğini vurguladı.

AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız ise okuyabilmenin, bireylerin gelişimi ve geleceği adına önemli olduğunu dile getirdi.

Çocukları okumaya alıştırmak için aile ve öğretmenlere düşen önemli görevler olduğuna değinen Yediyıldız, gençler için açılışı yapılan fuarın önemine işaret etti.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş da fuarın, okumayı teşvik etmek ve kitaplarla vatandaşları buluşturmak amacıyla yapıldığını aktardı.

Fuar çerçevesinde konferans ve seminerlerin düzenleneceğini de anlatan Tekintaş, organizasyonda emeği geçenleri tebrik etti.

Konuşmanın ardından açılış kurdelesi kesilen fuar, kitapseverlerle buluştu.

130 yayınevinin katkı verdiği ve 100'ü aşkın yazarın katılacağı fuar, 21 Ekim Pazar günü sona erecek.Talihsiz Koca, 21 Yıl Sonra Üç Çocuğunun Kendisinden Olmadığını Öğrendi Twitter'da 13 Milyon Takipçisi Olan Erdoğan, Sadece 1 Kişiyi Takip Ediyor

Son Dakika! Ankara'da 9 Kişinin Hayatını Kaybettiği Tren Faciasında Hareket Memurunun İfadesi Ortaya Çıktı