Otizmli Çocuklar Gönüllerince Eğlendi - Son Dakika

Otizmli Çocuklar Gönüllerince Eğlendi

03.04.2017 13:53
Otizmli Çocuklar Gönüllerince Eğlendi, System.String[]

Adıyaman'da Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla açılan sergide otizmli çocuklar, el işlerini sergiledi.

Adıyaman'da Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla açılan sergide otizmli çocuklar, el işlerini sergiledi.

Demokrasi Meydanında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte, çocuklar gönüllerince eğlendi.

Sergide çocukların yaptıkları resim, tablo gibi birçok el işi vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

Otizmli çocuklar, "6. Element" grubunun söylediği şarkılara eşlik ederek eğlendi. Görme engelli Zeliha Bozkurt da sahne alarak şarkı söyledi.

Adıyaman İl Sağlık Müdürü Mehmet Emin Taş, otizm hastalığına dikkat çekmek amacıyla böyle bir etkinliğin düzenlendiğini belirtti.

Otizmli çocukları olan ailelerin yanında olduklarını dile getiren Taş, "Bununla yaşamasını öğrenmemiz gerekiyor. Bilinçlendirme noktasında ailelerimizin, ebeveynlerin çocuk sahibi olmadan önce bütün analizlerini yaptırmalarında fayda olduğunu söylüyoruz. Ailelerin çocukları doğuştan itibaren gözlemlemelerini istiyoruz." diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya ise "Otizmli çocukların gününü kutluyoruz. Vatandaşları bu sergiye davet ediyoruz. Bir farkındalık oluşturmak adına buradayız." dedi.

Otizmli Çocuklar Gönüllerince Eğlendi

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Otizmli Çocuklar Gönüllerince Eğlendi - Son Dakika


Son Dakika

İddialı pozlarıyla gündeme gelen Ebru Polat, yeni sevgilisiyle ilk kez görüntülendi Provokatörler rahat durmuyor! Fransa'da "Allah'u Ekber" diyerek polise saldıran kişi aşırı sağcı çıktı Efsane futbolcu Ronaldinho, Azerbaycan'a destek videosu yayınladı Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine bir tepki de Yunanistan'dan geldi: Saldırgan ve hakaret edici