Özel Güvenlikçiler Rektörlüğü Bastı - Son Dakika
Güncel

Özel Güvenlikçiler Rektörlüğü Bastı

Özel Güvenlikçiler Rektörlüğü Bastı

Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde güvenlik görevlisi olarak çalışırken işten çıkarılan 22 kişi, Rektörlük binasını bastı.

02.01.2012 14:16  Güncelleme: 14:30
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde özel güvenlik görevlisi olarak çalışırken işlerine son verilen 22 kişi, Rektörlük binasını bastı. Öfkeli grup, Koruma ve Güvenlik Müdürü Köksal Babacan'a saldırmak istedi. Babacan'ı, olaya müdahale eden polis ekipleri güçlükle kurtadı. İşten çıkarılan güvenlikçilerden M.İ.B. ise Rektörlük binasından kendini atmaya kalkıştı.

Sözleşmeleri sona erdiği için görevden çıkarıldığı kendilerine tebliğ edilen 22 özel güvenlik görevlisi, bugün saat 11.00 sıralarında kampüs içerisindeki Rektörlük binası yakınında toplanarak durumu protesto etti. Rektörlük binasına doğru giden güvenlikçileri, birlikte çalıştıkları arkadaşları sakinleştirmeye çalıştı.

Rektör. Prof. Dr. Hikmek Koçak'la görüşmek istediklerini söyleyip Rektörlük binasına giren 22 kişiden M.İ.B., üçüncü katın penceresine çıkarak kendisini atmaya kalkıştı. Ancak arkadaşları buna engel oldu.

Yıllardır çalıştıkları kurumdan keyfi olarak çıkarıldıklarını iddia eden özel güvenlik görevlileri, "Bu kış günü işten çıkarılmamız insanlığa sığmaz. Eşimize, çocuğumuza ne diyeceğiz? Her birimiz en az 4 yıldır burada çalışıyor. Müdür beyin özel işlerini yapmadığımız için tek tek isim toplandığını biliyoruz. Allah bunun hesabını sizden sorsun" dedi.

İşten çıkarılan özel güvenlik görevlileri, gerginliğin tırmandığı dakikalarda Rektörlük binasının önüne gelen Atatürk Üniveritesi Koruma ve Güvenlik Müdürü Köksal Babacan'ın üzerine saldırmak istedi. Babacan'ı, olaya müdahale eden polis ekipleri kaçırarak Rektörlük binasının içine götürdü. İşten çıkarılan güvenlikçiler, öfkelerine hakim olamayıp, bina içinde bazı eşyaya ve camlara tekme attı.

Yaşanan bu kargaşa üzerine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fahrettin Korkmaz, işten çıkarılan özel güvenlik görevlilerine bunun keyfi bir uygulama olmadığını söyledi. Prof. Dr. Korkmaz, "Sizler firma elemanısınız. Firma yetkilileri hakkınızda şahsi sicil dosyaları tutuyor. Devamsızlık yapan, sık sık rapor alan, kendi aralarında kavga edenler ve haklarında ihtar olanlar için bu şahısları yeniden işe almama cihetine gitmişler. Bu nedenle sizin işten çıkarılması ile bizim bir ilgimiz yok" dedi.

İşten çıkarılan özel güvenlik görevlileri de Rektörlük yetkililerine, "Size hakkımızı helal etmiyoruz" dedikten sonra, polis kontrolünde binadan ayrıldı

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Özel Güvenlikçiler Rektörlüğü Bastı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Adıyaman'da Uyuşturucu Operasyonu: Şüpheliler Gözaltına Alındı
  15:35 Adıyaman'da Uyuşturucu Operasyonu: Şüpheliler Gözaltına Alındı

  Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan saha çalışmasında, şüpheli şahısların üzerinde yapılan aramada 19.34 gram metamfetamin maddesi ele geçirildi. Şahıslar göz altına alındı.

 • Elazığ'ın Kovancılar ilçesinde Trabzon hurması fidanı dağıtıldı
  15:35 Elazığ'ın Kovancılar ilçesinde Trabzon hurması fidanı dağıtıldı

  Tarım ve Orman Bakanlığı Meyveciliği Geliştirme Projesi kapsamında Elazığ'ın Kovancılar ilçesinde Trabzon hurması fidanı dağıtıldı. Kovancılar ilçesinde 174 çiftçiye bin 700 adet Trabzon hurması fidanı dağıtılarak tarımsal gelirin yükseltilmesi ve meyveciliğin geliştirilmesi hedefleniyor.

 • Burhaniye Belediye Başkanlığı koltuğu çocuğa emanet edildi
  15:34 Burhaniye Belediye Başkanlığı koltuğu çocuğa emanet edildi

  Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde düzenlenen 23 Nisan etkinlikleri kapsamında çocuklar, Burhaniye Belediye Başkanlığı koltuğuna oturdu. Can Kuyumcu, belediye başkanı olarak yeşil alanların artırılması ve oyun alanlarının genişletilmesi talimatını verdi.

 • GÖNÜL-DER Platformu, Gazze için ateşkes çağrısında bulundu
  15:33 GÖNÜL-DER Platformu, Gazze için ateşkes çağrısında bulundu

  Yalova'da GÖNÜL-DER Platformu üyeleri, Gazze'deki saldırılar nedeniyle ateşkes çağrısında bulundu. Basın açıklamasında, Gazze'de yaşanan soykırım suçu vurgulandı ve İsrail'in saldırılarına son verilmesi gerektiği belirtildi.

 • Kırıkkale Valisi ve Belediye Başkanı, 23 Nisan'da Koltuklarını Öğrencilere Devretti
  15:33 Kırıkkale Valisi ve Belediye Başkanı, 23 Nisan'da Koltuklarını Öğrencilere Devretti

  Kırıkkale Valisi Mehmet Makas ve Belediye Başkanı Ahmet Önal, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla koltuklarını öğrencilere devretti. Vali Makas, Lal Saran Anaokulu öğrencileriyle sohbet ederken, Belediye Başkanı Önal da Mustafa Necati İlkokulu öğrencileriyle projeleri hakkında konuştu. Her iki yetkili de öğrencilere hediyeler verdi.

 • DEAŞ Terör Örgütü Üyesi Eskişehir'de Yakalandı
  15:33 DEAŞ Terör Örgütü Üyesi Eskişehir'de Yakalandı

  DEAŞ Terör Örgütü'ne üye olmak ve çok sayıda suçtan aranan şüpheli, Eskişehir'de jandarma ekipleri tarafından yakalandı. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü üyesi ve yardım sağlayan şahısların yakalanması için çalışma başlattı. Yaklaşık 1 yıldır aranan şüpheli, Odunpazarı ilçesinde yapılan operasyonla yakalandı ve tutuklandı.

 • Edirne'de Mahalle Ligi Projesiyle Binlerce Öğrenciye Ulaşıldı
  15:31 Edirne'de Mahalle Ligi Projesiyle Binlerce Öğrenciye Ulaşıldı

  Edirne Valisi Yunus Sezer, Türkiye'de ilk kez uygulanan Mahalle Ligi projesiyle 6 bin 685 öğrenciye ulaşıldığını açıkladı. Proje kapsamında 1700 öğrenci, hiç spor yapmamış olmalarına rağmen katılım sağladı. Vali Sezer, projenin devamsızlıkları azalttığını, okul başarısını artırdığını ve öğrencilerin motivasyonunu yükselttiğini belirtti.

 • Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Belediye Başkanı Muharrem Erkek'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu
  15:31 Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Belediye Başkanı Muharrem Erkek'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu

  Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde seçilen Muharrem Erkek'i ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundu.

 • Haliliye Belediyesi, 23 Nisan'da miniklere unutulmaz bir gün yaşattı
  15:31 Haliliye Belediyesi, 23 Nisan'da miniklere unutulmaz bir gün yaşattı

  Haliliye Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda minikleri unutmadı. Temizlik işleri müdürlüğüne bağlı sıfır atık birimi tarafından düzenlenen etkinlik ile Halide Edip Adıvar Anaokulu öğrencileri unutulmaz bir gün yaşadı.

 • Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi Acil Servisine Monitörlü Gözlem Odası Açıldı
  15:29 Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi Acil Servisine Monitörlü Gözlem Odası Açıldı

  Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi acil servisinde, daha kaliteli sağlık hizmeti sunmak amacıyla 10 yataklı monitörlü gözlem odası hizmete açıldı. Hastanenin acil servisinde günlük ortalama 1750 hastaya hizmet verilmekte olup, hayati tehlikesi olan ve yakın takip gerektiren hastaların takip ve tedavileri bu yeni gözlem odasında gerçekleştirilecektir.

 • Bahçeli, Şimşek'i 'locals-yerel halk' ifadesiyle eleştirdi
  15:29 Bahçeli, Şimşek'i 'locals-yerel halk' ifadesiyle eleştirdi

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'i 'locals-yerel halk' ifadesi nedeniyle eleştirdi. Bahçeli, Şimşek'i Türk milletini değersizleştirmeye hizmet eden müfsit zihniyetin sorumlusu olarak gördüğünü belirtti. Ayrıca Bahçeli, DEM Parti'nin kapatılması ve milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması gerektiğini savundu.


Advertisement