Son dakika Atatürk Üniversitesi haberleri, Atatürk Üniversitesi son dakika, son dakika Atatürk Üniversitesi

Son Dakika Atatürk Üniversitesi Haberleri

 • Lojmanlar Camii Tadilat Sonrası Cemaatiyle Buluştu
  09:21 Lojmanlar Camii Tadilat Sonrası Cemaatiyle Buluştu

  Üniversite kampüsünde yer alan Lojmanlar Camii, 5 ay süren tadilat çalışmalarının ardından tekrar ibadete açıldı. Cami, yeni bir görünüme kavuştu ve cemaatiyle buluştu.

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Aydıncık'ta Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi'nde Velilerle Buluştu
  22 Şub Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Aydıncık'ta Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi'nde Velilerle Buluştu

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Aydıncık ilçesinde düzenlenen 'Veli Buluşması'nda, Aydıncık Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezinde eğitim gören öğrencilerin aileleriyle bir araya geldi. Başkan Seçer, eğitime verilen önemi vurgulayarak, Aydıncık'ta yapılan hizmetlerden bahsetti.

 • Erzurum'da firar eden hükümlü cezaevine konuldu
  21 Şub Erzurum'da firar eden hükümlü cezaevine konuldu

  Erzurum'da çeşitli suçlardan tutuklu bulunduğu açık cezaevinden firar eden ve eşini silahla ağır yaralayan hükümlü, tekrar cezaevine konuldu. Firar eden hükümlü, Palandöken ilçesinde yakalanarak tutuklandı. Yaralı eş ise hastanede tedavi altında.

 • ETÜ Biathlon Türkiye Şampiyonası'nda 2 Kupa ve 10 Madalya Kazandı
  20 Şub ETÜ Biathlon Türkiye Şampiyonası'nda 2 Kupa ve 10 Madalya Kazandı

  Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ), Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Biathlon Türkiye Şampiyonası'nı 2 Kupa ve 10 madalya ile tamamladı. ETÜ, erkekler ve kadınlarda elde ettikleri başarılarla şampiyonluğa ulaştı.

 • Erzurum'da Cezaevi Firarisi Eşini Vuran Şahıs Yakalandı
  19 Şub Erzurum'da Cezaevi Firarisi Eşini Vuran Şahıs Yakalandı

  Erzurum'da cezaevi firarisi olan Şafak S., eşi Elif S.'ı tabanca ile başından vurduktan sonra kaçtı. Polis uzun bir kovalamaca sonrası şahsı kaçtığı takside yakaladı. Elif S.'ın hayati tehlikesi devam ediyor.

 • Erzurum'da Firar Eden Hükümlü Eşini Silahla Ağır Yaraladı
  19 Şub Erzurum'da Firar Eden Hükümlü Eşini Silahla Ağır Yaraladı

  Erzurum'da çeşitli suçlardan tutuklu bulunan Şafak S., açık cezaevinden firar ederek eşinin yanına gitti. Aralarında çıkan tartışmanın ardından Şafak S., eşini silahla ağır yaraladı ve kaçtı. Kadının sağlık durumu ciddiyetini korurken, polis ekipleri şüpheliyi takside yakalayarak gözaltına aldı.

 • Fotoğraflarla depremin acı yüzünü anlattı
  19 Şub Fotoğraflarla depremin acı yüzünü anlattı

  Muhammed Hamza Doğrul, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden kurtulan bir üniversite öğrencisi ve afetin izlerini çektiği fotoğraflarla anlattı. Muhammed Hamza Doğrul, deprem esnasında dışarı kaçmak yerine yatağının yanında 'çök, kapan, tutun' yaparak bekledi ve sarsıntıda üzerine düşen dolaplardan yara almadan kurtuldu. Sergide 47 fotoğraf yer alıyor ve Muhammed Hamza Doğrul, depremin acı izlerini aktarmak için bu sergiyi açtı.

 • Kahramanmaraşlı üniversite öğrencisi depremin izlerini fotoğrafladı
  19 Şub Kahramanmaraşlı üniversite öğrencisi depremin izlerini fotoğrafladı

  Muhammed Hamza Doğrul, deprem sonrası çektiği fotoğraflarla Atatürk Üniversitesi'nde sergi açtı.

 • Akdeniz Üniversitesi Buz Hokeyi Takımları Üniversite Ligi'nde Sınav Verdi
  18 Şub Akdeniz Üniversitesi Buz Hokeyi Takımları Üniversite Ligi'nde Sınav Verdi

  Akdeniz Üniversitesi Buz Hokeyi Kadın ve Erkek takımları, Erzurum'da düzenlenen Üniversite Ligi'nde ilk ciddi sınavlarını geçti. Antalyaspor kulüp sporcularından oluşan takımlar, ulusal çapta kendilerini test etme fırsatını değerlendirdi. Erkek takımı son saniyelerde elenirken, kadın takımı en az gol yiyen takım olarak ligi tamamladı. Üniversiteli hokeyciler, gelecek yıl kulüpler düzeyinde gerçekleşecek yetişkin liglerine odaklandı.

 • Havaların soğumasıyla karbonmonoksit zehirlenmeleri artıyor
  18 Şub Havaların soğumasıyla karbonmonoksit zehirlenmeleri artıyor

  Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zeynep Gökcan Çakır, havaların soğumasıyla kapalı ortamda uzun vadede maruz kalınan nargile dumanının karbonmonoksit zehirlenmesine neden olduğunu ve grip gibi semptomlarla ortaya çıkabildiğini belirtti. Çakır, karbonmonoksit zehirlenmelerinin ana sebebinin kapalı alanlarda otoparkta çalışma ya da araçta mahsur kalmalardan oluştuğunu ifade etti. Ayrıca, nargile kafelerdeki zehirlenme vakalarının arttığına dikkat çeken Çakır, halkı bu konuda bilinçlendirmek için uyarılarda bulundu.

 • Adaylığını telefonda öğrenen kebapçı: Kaybedeceğimizi bilerek yola çıktık
  18 Şub Adaylığını telefonda öğrenen kebapçı: Kaybedeceğimizi bilerek yola çıktık

  Hatay'da kebapçılık yapan 3 üniversite mezunu Fehim Bayır, Bağımsız Türkiye Partisi Antakya Belediye başkan adayı oldu. Bayır, ilk arandığında kendisinin bile aday olacağına inanmadığını belirterek şaşkınlık yaşadığını söyledi. Bayır, gençleri ve esnafı temsil etmenin heyecanını yaşıyor.

 • Hatay'da kebapçılık yapan üniversite mezunu Fehim Bayır, Bağımsız Türkiye Partisi Antakya Belediye başkan adayı oldu
  18 Şub Hatay'da kebapçılık yapan üniversite mezunu Fehim Bayır, Bağımsız Türkiye Partisi Antakya Belediye başkan adayı oldu

  Hatay'da kebapçılık yapan 3 üniversite mezunu Fehim Bayır, Bağımsız Türkiye Partisi Antakya Belediye başkan adayı oldu. Bayır, ilk arandığında kendisinin bile aday olacağına inanmadığını belirterek şaşkınlık yaşadığını söyledi.

 • Erzurum'da silahlı kavga: Bir kişi yaralandı
  17 Şub Erzurum'da silahlı kavga: Bir kişi yaralandı

  Erzurum'un Yakutiye ilçesinde Muratpaşa Mahallesi'nde çıkan silahlı kavgada B.D. isimli bir kişi pompalı tüfekle bacağından yaralandı. Olayın ardından kaçan şüpheli B.S. ise polis tarafından yakalandı.

 • Hataylı üniversite öğrencisi depremin izlerini fotoğraflarla anlatıyor
  17 Şub Hataylı üniversite öğrencisi depremin izlerini fotoğraflarla anlatıyor

  Hataylı üniversite öğrencisi Muhammed Hamza Doğrul, Kahramanmaraş merkezli depremlerden kurtulduktan sonra çektiği fotoğraflarla depremin izlerini aktarıyor. Açtığı sergiyle insanlara depremin acılarını göstermeyi amaçlayan Doğrul, akrabalarını ve arkadaşlarını kaybetmenin büyük acısını yaşıyor.

 • Atatürk Üniversitesi Senato ve Yönetim Kurulu, 62 yıllık geçmişe sahip salonda toplandı
  17 Şub Atatürk Üniversitesi Senato ve Yönetim Kurulu, 62 yıllık geçmişe sahip salonda toplandı

  Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi, 62 yıllık geçmişe sahip olan salonda Senato ve Yönetim Kurulu toplantısına ev sahipliği yaparak tarihi anıları canlandırdı. Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı, toplantının önemine vurgu yaparak, yeni yönetişim modelinin ilk uygulama sonuçlarının da bu toplantıda oylamaya sunulduğunu belirtti.

 • Erzurum'da Kapalı Yöntemle Yemek Borusu Ameliyatı Kursu Düzenlendi
  16 Şub Erzurum'da Kapalı Yöntemle Yemek Borusu Ameliyatı Kursu Düzenlendi

  Erzurum'da düzenlenen 'Minimal İnvazif Özafagus Cerrahisi Kursu'nda çeşitli illerden 58 göğüs cerrahı bir araya geldi. Kurs kapsamında, yemek borusu kanserli 5 hastaya kapalı yöntemle ameliyat yapıldı ve operasyonlar canlı yayınla izlendi. Kursun sonunda katılımcılara sertifika verildi.

 • Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nde Tarım Müzesi açıldı
  16 Şub Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nde Tarım Müzesi açıldı

  Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi bünyesinde hizmete giren Tarım Müzesi, gerçekleştirilen törenle açıldı. Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı'nın da katıldığı törende, müzenin içerisinde geçmişten bugüne tarımda kullanılan aletler sergilendi.

 • Deprem Araştırma Merkezi Müdürü: Yeni yerleşim alanlarında deprem riski azaltılmalı
  16 Şub Deprem Araştırma Merkezi Müdürü: Yeni yerleşim alanlarında deprem riski azaltılmalı

  Atatürk Üniversitesi Deprem Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Çağlar Özer, ülkenin her noktasında depremle karşılaşma ihtimalinin bulunduğunu belirterek, yeni yerleşim alanlarında deprem riskini azaltmak için zemin parametrelerine önem verilmesi ve ilgili zemine uygun yapılar inşa edilmesi gerektiğini söyledi. Özer, Türkiye'de aktif olan 500'ün üzerinde diri fay olduğunu ve her birinin deprem üretme potansiyeline sahip olduğunu vurguladı. Ayrıca, afete dirençli kentlerin tasarlanması gerektiğini ve deprem zemin yapı ilişkisinin önemli olduğunu belirtti.

 • Kozmetik Kongresi 2024'te Antalya'da Gerçekleştirilecek
  16 Şub Kozmetik Kongresi 2024'te Antalya'da Gerçekleştirilecek

  Atatürk Üniversitesi ve Kimyagerler Derneği iş birliğiyle düzenlenen 14. Kozmetik Kongresi, 15-18 Şubat 2024 tarihlerinde Antalya'da yapılacak. Kongre, sektördeki son gelişmelerin tartışılacağı bir platform olacak ve akademisyenler, sektör temsilcileri ve kamu otoritelerini bir araya getirecek.

 • Erzurum'da hekimler ve sağlık çalışanları İsrail'in Gazze'ye saldırılarını protesto etti
  15 Şub Erzurum'da hekimler ve sağlık çalışanları İsrail'in Gazze'ye saldırılarını protesto etti

  Erzurum'da hekimler ve sağlık çalışanları, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi içinde giydikleri kanlı önlüklerle sessiz yürüyüş düzenledi. Hekimler ve sağlık çalışanları, hastane içerisinde Türk ve Filistin bayrakları taşıyarak İsrail aleyhine dövizlerle yürüdü. Ayrıca, boykot ürünleri hakkında bilgi vermek amacıyla hastalara broşürler dağıtıldı. Basın açıklamasını okuyan bir hekim, İsrail'in Filistin'de yıllardır sistematik işgal ve zulüm uyguladığını vurgulayarak, İsrail'i ve destekçilerini boykot etme çağrısı yaptı.

 • Erzurum'da İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto eden sağlık çalışanları bir araya geldi
  15 Şub Erzurum'da İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto eden sağlık çalışanları bir araya geldi

  Erzurum'da görevli sağlık çalışanları, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla sessiz yürüyüş düzenledi. Ellerinde pankart ve dövizlerle polikliniklere kadar yürüyen sağlık çalışanları, boykot çağrısı yaparak destek istedi. Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Kübra Göğebakan, İsrail'in Gazze'de yaşanan zulme son verilmesi için söylem ve eylem birliği çağrısında bulundu.

 • Erzurum'da Özafagus Cerrahisi Kursu Başladı
  15 Şub Erzurum'da Özafagus Cerrahisi Kursu Başladı

  Erzurum'da düzenlenen 'Minimal İnvazif Özafagus Cerrahisi Kursu'na çeşitli illerden cerrahi uzmanlar, akademisyenler ve tıp fakültesi öğrencileri katıldı. Kursun başkanlığını yapan Prof. Dr. Atilla Eroğlu, Erzurum'un tıp alanında önemli bir merkez olduğunu belirtti. Kurs kapsamında yemek borusu cerrahisi ile ilgili teorik ve pratik bilgiler paylaşılacak.

 • KAÇUV Cerrahpaşa Aile Evi'nde Kanserle Mücadele
  15 Şub KAÇUV Cerrahpaşa Aile Evi'nde Kanserle Mücadele

  Çocukluk çağında kansere yakalanan çocuklar, aileleriyle kaldıkları Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) Cerrahpaşa Aile Evi'nde verilen psikolojik ve sosyal destekle umutlarını yitirmeden hastalıkla savaşmayı öğreniyor. KAÇUV Cerrahpaşa Aile Evi, Türkiye'nin dört bir yanından gelen ihtiyaç sahiplerine, kalacak yeri olmayan çocuklara ve ailelere tedavileri boyunca destek oluyor.

 • Atatürk Üniversitesi Rektörü Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı ile İş Birliği Görüşmesi Yaptı
  14 Şub Atatürk Üniversitesi Rektörü Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı ile İş Birliği Görüşmesi Yaptı

  Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'i ziyaret ederek stratejik iş birliği alanları üzerinde fikir alışverişinde bulundu.

 • Erzurum'da Üniversiteler Arası Kar Voleybolu Şampiyonası Sonuçlandı
  13 Şub Erzurum'da Üniversiteler Arası Kar Voleybolu Şampiyonası Sonuçlandı

  Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Erzurum'da düzenlenen Üniversiteler Arası Türkiye Kar Voleybolu Şampiyonası sona erdi. Palandöken Kayak Merkezi'nde yapılan şampiyonaya 22 üniversiteden yaklaşık 100 sporcu katıldı. Erzurum Voleybol İl Temsilcisi Ragıp Koçak, organizasyonun başarılı geçtiğini ve bundan sonra uluslararası kar voleybolu yarışmalarına da ev sahipliği yapacaklarını belirtti. Müsabakalar sonunda derece giren üniversiteler açıklandı.

 • Erzurum Kent Konseyi Başkanı, meme kanseri konusunda duyarlılık gösteren Prof. Dr. Müfide Nuran Akçay'a teşekkür etti
  13 Şub Erzurum Kent Konseyi Başkanı, meme kanseri konusunda duyarlılık gösteren Prof. Dr. Müfide Nuran Akçay'a teşekkür etti

  Erzurum Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Tanfer, Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi üyelerinin, meme kanserine dikkat çekmek amacıyla hastaneye gidemeyen ve kırsalda yaşayan kadınlara ulaşarak desteklerini esirgemeyen Prof. Dr. Müfide Nuran Akçay'ı ziyaret ederek teşekkür etti.

 • Atatürk Üniversitesi Hayvan Hastanesi, Ev ve Büyükbaş Hayvanların Sağlığına Değer Veriyor
  13 Şub Atatürk Üniversitesi Hayvan Hastanesi, Ev ve Büyükbaş Hayvanların Sağlığına Değer Veriyor

  Atatürk Üniversitesi bünyesinde bulunan Hayvan Hastanesi, evcil hayvanların yanı sıra bölgedeki büyük ve küçükbaş hayvanların sağlığına da önem veren bir merkez olarak öne çıkıyor. Donanımlı bir tesis olan Hayvan Hastanesi, veterinerlik uzmanları ve deneyimli personel tarafından en yüksek standartlarda hizmet sunuyor. Ayrıca, hastane araştırma ve eğitim faaliyetlerine de ev sahipliği yaparak veteriner tıbbının ilerlemesine katkıda bulunuyor. Hayvan Hastanesi, yapılan altyapısal iyileştirmelerle çağın gereksinimlerine uygun bir şekilde hizmet vermeye devam ediyor.

 • Erzurum'da çığ altında kalan iş makinesi operatörü hayatını kaybetti
  12 Şub Erzurum'da çığ altında kalan iş makinesi operatörü hayatını kaybetti

  Erzurum'un Aziziye ilçesinde yol açma çalışması sırasında çığ altında kalan iş makinesi operatörü Muhammet Yusuf Bucuğa, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Bucuğa'nın çığdan önce sosyal medyada sürücüleri uyardığı ortaya çıktı.

 • Atatürk Üniversitesi Rektörü, Gıda ve Hayvancılık Uygulama ve Araştırma Merkezi'ni ziyaret etti
  12 Şub Atatürk Üniversitesi Rektörü, Gıda ve Hayvancılık Uygulama ve Araştırma Merkezi'ni ziyaret etti

  Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Gıda ve Hayvancılık Uygulama ve Araştırma Merkezi'ne bağlı büyükbaş hayvan çiftliğinde incelemelerde bulundu. Rektör Çomaklı, ziyaret sırasında Veteriner Fakültesinde yapım-onarım çalışmaları devam eden birimleri inceledi ve tedavi gören hayvanlar hakkında bilgi aldı.

 • Cam Kemik Hastası Süleyman Erim, Ameliyatlarla Yürümeye Başladı
  12 Şub Cam Kemik Hastası Süleyman Erim, Ameliyatlarla Yürümeye Başladı

  Türkiye şampiyonlukları bulunan cam kemik hastası Ağrılı Süleyman Erim, Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesinde yapılan ameliyatlarla yürümeye başladı. Erim, uzun süre tekerlekli sandalye ile yaşayan ve birçok ameliyat geçiren bir genç. Ancak Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesinde yapılan başarılı operasyonlarla bacaklarındaki kırıklar düzeltildi ve teleskopik çivi uygulandı. Erim, ameliyat sonrası tedavilerle yürümeye başladı. Şimdi üniversite okumayı ve daha çok madalya kazanmayı hedefliyor.

 • Palandöken Kayak Merkezi Hem Kayak Tutkunlarına Hem de Kar Voleybolu Şampiyonasına Ev Sahipliği Yapıyor
  12 Şub Palandöken Kayak Merkezi Hem Kayak Tutkunlarına Hem de Kar Voleybolu Şampiyonasına Ev Sahipliği Yapıyor

  Avrupa'nın en uzun ve en dik pistlerine sahip olan Palandöken Kayak Merkezi, hem kayak tutkunlarına hem de kar voleybolu şampiyonasına ev sahipliği yapıyor. Palandöken'deki otellerin doluluk oranı her geçen sezon artarken, kayak merkezinde 40'a yakın pist bulunuyor. Ayrıca, Palandöken'de düzenlenen Üniversiteler Arası Türkiye Kar Voleybolu Şampiyonası'na 22 üniversiteden yaklaşık 100 sporcu katılıyor. Kayak yapmayı bilmeyenler ise acemi pistinde kızakla karın keyfini çıkarıyor.

 • Prof. Dr. Ahmet Nezih Kök ve Prof. Dr. Zeynep Karaman Özlü'nün editörlüğünü yaptığı 'Sağlıkta Cumhuriyetin 100. Yılı' kitabı yayınlandı
  12 Şub Prof. Dr. Ahmet Nezih Kök ve Prof. Dr. Zeynep Karaman Özlü'nün editörlüğünü yaptığı 'Sağlıkta Cumhuriyetin 100. Yılı' kitabı yayınlandı

  Atatürk Üniversitesi Yayınevi tarafından yayınlanan 'Sağlıkta Cumhuriyetin 100. Yılı' adlı kitap, 22 öğretim üyesi tarafından kaleme alındı. Kitap, sağlık alanında gerçekleşen gelişmeleri ele alırken, gelecek günlere de ışık tutacak düşüncelere yer veriyor.

 • Erzurum'da düzenlenen Kış Spor Oyunları'nda Üniversiteler Arası Türkiye Snowboard ve Alp Disiplini Şampiyonası tamamlandı
  11 Şub Erzurum'da düzenlenen Kış Spor Oyunları'nda Üniversiteler Arası Türkiye Snowboard ve Alp Disiplini Şampiyonası tamamlandı

  TÜSF tarafından düzenlenen yarışlara 19 üniversiteden 198 sporcu katıldı. Alp disiplini ve snowboard branşlarında dereceye giren sporcular belirlendi. Ödül törenine TÜSF Başkanı ve diğer yetkililer katıldı.

 • Erzurum Teknik Üniversitesi Üniversite Sporları Buz Hokeyi Şampiyonası'nda çifte kupa kazandı
  10 Şub Erzurum Teknik Üniversitesi Üniversite Sporları Buz Hokeyi Şampiyonası'nda çifte kupa kazandı

  Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Üniversite Sporları Buz Hokeyi Şampiyonası'nda Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ), hem erkeklerde hem de kadınlarda şampiyon oldu. ETÜ erkek takımı, Koç Üniversitesini 18-0 mağlup ederek finale çıktı ve Atatürk Üniversitesi'ni 2-1 yenerek altın madalyayı kazandı. Kadın takımı ise ODTÜ'yü yendi ve yine Atatürk Üniversitesi ile finalde karşılaştı, gümüş madalya kazandı. ETÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Çakmak, sporcuları tebrik ederek gurur duyduklarını belirtti.

 • Milli Eğitim Bakanı Erzurum'da ziyaretlerde bulundu
  09 Şub Milli Eğitim Bakanı Erzurum'da ziyaretlerde bulundu

  Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Erzurum'da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Bakan Tekin, Atatürk Üniversitesi'ndeki 'Maarif Buluşmaları' programının ardından Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti. Daha sonra MHP İl Başkanlığı Seçim Koordinasyon Merkezi'ne ziyarette bulunan Bakan Tekin, Erzurum Müzesi'nde gençlerle bir araya geldi. Ziyaretler basına kapalı gerçekleşti.

 • Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmenlerle birebir sohbet etti
  09 Şub Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmenlerle birebir sohbet etti

  Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, görevi boyunca yaklaşık 15 bin öğretmenle birebir sohbet ettiğini belirterek, en ücra köşede görevli öğretmenlerin derdini dinleyebildiğini söyledi. Bakan Tekin, üniversitelerin gelişimine de değinerek, bugünün üniversitelerinin 1990'lı yıllara kıyasla çok daha ileride olduğunu ifade etti.

 • Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Atatürk Üniversitesi'nde konuştu
  09 Şub Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Atatürk Üniversitesi'nde konuştu

  Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası yöneticileri ile basına kapalı toplantı yapan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Atatürk Üniversitesi'nde düzenlenen 'Maarif Buluşmaları'na da katıldı. Konuşmasında üniversitelerdeki problemlere değinen Tekin, Türkiye'deki üniversitelerin 1990'lı yıllara kıyasla çok daha iyi bir seviyede olduğunu belirtti ve öğretim üyelerinin sorunlarının çözümü için adım atılması gerektiğini vurguladı.

 • Yağmur ormanlarında görülen hastalık Türkiye'de: Kimsenin yüzüne bakamıyorum
  09 Şub Yağmur ormanlarında görülen hastalık Türkiye'de: Kimsenin yüzüne bakamıyorum

  Erzurum'da Covid-19 geçiren ve pemfigus adı verilen nadir bir deri hastalığına yakalanan zihinsel engelli İbrahim Akan'ın yüzü, tedavi sürecinde tanınmaz hale geldi. Hastalığın teşhisi konulan Akan, tedavi için hastaneye yatırıldı. Akan, yüzünün düzelmesi için yardım çağrısında bulundu.

 • Erzurum'da Karbonmonoksit Gazından Zehirlenen Çift Hayati Tehlikeyi Atlattı
  09 Şub Erzurum'da Karbonmonoksit Gazından Zehirlenen Çift Hayati Tehlikeyi Atlattı

  Erzurum'un Hınıs ilçesinde ısınmak için odalarına köz dolu mangal bırakan ve karbonmonoksit gazından zehirlenen çift hayati tehlikeyi atlattı.

 • Atatürk Üniversitesi Biyoçeşitlilik Merkezi, Özel Vakıf Okulları Anaokulu Öğrencilerini Ağırladı
  09 Şub Atatürk Üniversitesi Biyoçeşitlilik Merkezi, Özel Vakıf Okulları Anaokulu Öğrencilerini Ağırladı

  Atatürk Üniversitesi Biyoçeşitlilik Uygulama ve Araştırma Merkezi, Özel Vakıf Okulları Anaokulu öğrencilerini ağırlayarak bilim müzesini ziyaret etmelerini sağladı. Merkez, nadir eserlerin yanı sıra dev mamut, dinozor ve balina replika koleksiyonları ile çocuklara bilgi verdi. Rektör Çomaklı, kurumların vatandaşların hizmetine açıldığını ve çocukların bilimle tanışmasının önemini vurguladı.

 • AK Parti, Yüreğir Belediye Başkan Adayını Açıkladı
  08 Şub AK Parti, Yüreğir Belediye Başkan Adayını Açıkladı

  AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş, Adana İlçe Belediye Başkan adaylarını açıkladı. Yüreğir Belediye Başkan Adayı Dr. Halil Nacar oldu. Dr. Nacar, sağlık alanında önemli hizmetlerde bulunmuş bir hekimdir.

 • AK Parti Yüreğir Belediye Başkan Adayı Belli Oldu
  08 Şub AK Parti Yüreğir Belediye Başkan Adayı Belli Oldu

  AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş, Adana İlçe Belediye Başkan adaylarını açıkladı. Yüreğir Belediye Başkan Adayı Halil Nacar oldu.

 • Atatürk Üniversitesi Hayvan Hastanesi'nde Köpekler Kapalı Ameliyat Yöntemiyle Kısırlaştırılıyor
  08 Şub Atatürk Üniversitesi Hayvan Hastanesi'nde Köpekler Kapalı Ameliyat Yöntemiyle Kısırlaştırılıyor

  Erzurum'da bulunan Atatürk Üniversitesi Hayvan Hastanesi, son teknolojiyle donatılmış bir tesis olup, sahipli ve sahipsiz köpeklerin kısırlaştırılmasında kapalı ameliyat yöntemini uygulamaktadır. Bu yöntem sayesinde köpeklerin iyileşme süresi kısalırken, operasyon sonrası ağrı çekme minimal düzeye düşmektedir. Bu uygulama, köpek popülasyonunun kontrol altına alınmasına katkı sağlamaktadır.

 • Erzurum'da Bağımlılıkla Mücadele Programı Gerçekleştirildi
  08 Şub Erzurum'da Bağımlılıkla Mücadele Programı Gerçekleştirildi

  Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan genelgeyle birlikte Erzurum'da 2024 yılında yürütülecek çalışmalar kapsamında çeşitli kurum ve kuruluşlar, Atatürk Üniversitesinde bağımlılıkla mücadele konusunda farkındalık artırmaya yönelik sunumlar gerçekleştirdi. İl Sağlık Müdürlüğü, Yeşilay, İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube, İl Jandarma Komutanlığı Narkotik Şube ve Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesindeki uzmanlar, Atatürk Üniversitesi personeline bağımlılıkla mücadele hakkında bilgilendirici sunumlar yaptı. Programda, alkol, tütün, madde ve davranışsal bağımlılıklar hakkında bilgiler verilerek, bağımlılıklardan uzak durma ve kurtulma yöntemleri ile sağlıklı bir yaşam sürme konuları ele alındı.

 • Erzurum'da çığ altında kalan kepçe operatörü kurtarıldı
  07 Şub Erzurum'da çığ altında kalan kepçe operatörü kurtarıldı

  Erzurum'un Aziziye ilçesinde karla mücadele çalışması yapan kepçe operatörü çığ altında kaldı. İhbar üzerine olay yerine sağlık ve kurtarma ekipleri sevk edildi. Operatör çığ altından kurtarılarak hastaneye kaldırıldı. Tedavisi devam eden operatörün hayati tehlikesi bulunmuyor.

 • Azerbaycan Cumhuriyeti Vatandaşları Kars'ta Oy Kullanıyor
  07 Şub Azerbaycan Cumhuriyeti Vatandaşları Kars'ta Oy Kullanıyor

  KARS ve çevre illerde yaşayan Azerbaycan Cumhuriyeti vatandaşları, cumhurbaşkanı seçiminde oy kullanmak için sandık başına gitti. Mevcut Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in yeniden aday olduğu seçimde, 7 aday, 7 yıllık dönemde Azerbaycan'ı yönetmek için yarışıyor. Azerbaycan'ın Kars Başkonsolosluğu'nda kurulan sandıkta oy kullanma işlemi saat 08.00 itibarıyla başladı. Azerbaycan'da, Ermeni güçlerin işgalinden kurtarılan Karabağ'da yaklaşık 30 yıl sonra ilk kez sandıkların kurulması sebebiyle 'Zafer seçimi' olarak nitelendirilen seçimler için Kars'ta oy kullanma işlemi saat 19.00'a kadar sürecek.

 • ÜNİLİG Buz Hokeyi müsabakaları Erzurum'da devam ediyor
  07 Şub ÜNİLİG Buz Hokeyi müsabakaları Erzurum'da devam ediyor

  Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Erzurum'da düzenlenen ÜNİLİG Buz Hokeyi müsabakaları sürüyor. Erkek ve kadınlarda 8 üniversiteden 16 takımın katıldığı müsabakalar, Buz Hokeyi Salonu'nda gerçekleştiriliyor. İlk dörde giren takımlar play-off maçları oynayacak.

 • Kahramanmaraş ve çevresinde son bir yılda 50 binden fazla deprem meydana geldi
  07 Şub Kahramanmaraş ve çevresinde son bir yılda 50 binden fazla deprem meydana geldi

  Atatürk Üniversitesi Deprem Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Çağlar Özer, Kahramanmaraş ve çevresinde son bir yılda 50 binden fazla deprem meydana geldiğini açıkladı. Özer, bu depremlerin beklenen bir durum olmadığını belirtti ve bölgedeki deprem aktivitesinin arttığını söyledi.

 • 6 Şubat Depremlerinde Atatürk Üniversitesi Çalıştayı Düzenlendi
  06 Şub 6 Şubat Depremlerinde Atatürk Üniversitesi Çalıştayı Düzenlendi

  Asrın felaketi olarak nitelendirilen ve 11 ilde yıkıcı etkiye neden olan 6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde, Atatürk Üniversitesi ev sahipliğinde bir çalıştay düzenlendi.

 • Atatürk Üniversitesi Rektörü'nden Deprem ve Miraç Kandili Mesajı
  06 Şub Atatürk Üniversitesi Rektörü'nden Deprem ve Miraç Kandili Mesajı

  Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat Depremi ve Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında, depremin Türkiye'nin kalbinde onarılmaz bir yara açtığını belirten Çomaklı, duaların kaybettiğimiz vatandaşlarımız için olduğunu ve daha güzel bir dünya için Rabbimize yönelildiğini ifade etti.

 • Munzur Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kenan Peker, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı'yı ziyaret etti
  05 Şub Munzur Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kenan Peker, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı'yı ziyaret etti

  Munzur Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kenan Peker, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı'yı makamında ziyaret etti. Ziyaretin amacı, üniversiteler arasındaki iletişimi güçlendirmek ve akademik ve idari iş birliklerine zemin hazırlamaktı. Rektör Peker, Atatürk Üniversitesi ile çeşitli projelerde buluşmaktan mutluluk duyacaklarını ifade etti. Rektör Çomaklı ise bilgi paylaşımının hedeflere daha çabuk ulaşmayı sağlayacağını belirtti.

 • Erzurum Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, 'Aile Söyleşileri' programının ilkini gerçekleştirdi
  05 Şub Erzurum Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, 'Aile Söyleşileri' programının ilkini gerçekleştirdi

  Erzurum Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, 'Aile Söyleşileri' programının ilkini gerçekleştirdi. Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Aykut, 'Türkiye Yüzyılı Aile Söyleşileri' etkinlikleriyle aile değerlerini temel alarak personelin bireysel ve mesleki gelişimine katkı sağlamayı amaçladıklarını belirtti. İlk söyleşinin konuğu Prof. Dr. Ali İhsan Pala, 'Hak ve Sorumluluklar Açısından Aile Hayatı' konusunu anlattı.

 • Erzurum'da kavga sonucu bıçaklanan genç ağır yaralandı
  04 Şub Erzurum'da kavga sonucu bıçaklanan genç ağır yaralandı

  Erzurum'un Yakutiye ilçesinde, daha önce husumet bulunan iki genç arasında çıkan tartışma bıçaklı kavgaya dönüştü. Kavgada 19 yaşındaki genç ağır yaralandı ve hastaneye kaldırıldı. Kaçan saldırganın yakalanması için çalışmalar sürüyor.

 • Erzurum Valiliği tarafından 'Kişisel Verilerin Korunması' semineri gerçekleştirildi
  04 Şub Erzurum Valiliği tarafından 'Kişisel Verilerin Korunması' semineri gerçekleştirildi

  Erzurum Valiliği, Kişisel Verileri Koruma Kurulu Üyesi Şaban Baba ve Uzman Mustafa Şeref İşcan'ın sunumlarıyla 'Kişisel Verilerin Korunması' hakkında bir seminer düzenledi. Vali Mustafa Çiftçi, seminerde yaptığı konuşmada, personelin daha donanımlı hale gelmesi amacıyla bu tür eğitim programlarının devam edeceğini belirtti.

 • Erzurum'da 'Türkiye Yüzyılı Aile Söyleşileri' programı düzenlendi
  03 Şub Erzurum'da 'Türkiye Yüzyılı Aile Söyleşileri' programı düzenlendi

  Erzurum'da, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Türkiye Yüzyılı Aile Söyleşileri' programı, İstiklal Marşı'nın okunması ve saygı duruşuyla başladı. Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Aykut, aile değerlerini temel alarak personelin bireysel ve mesleki gelişimine katkı sağlamayı amaçladıklarını belirtti. Programda Prof. Dr. Ali İhsan Pala 'Hak ve Sorumluluklar Açısından Aile Hayatı' konulu bir sunum gerçekleştirdi.

 • Erzurum'da çıkan yangında yaşlı kadın ve çocuk dumandan etkilendi
  02 Şub Erzurum'da çıkan yangında yaşlı kadın ve çocuk dumandan etkilendi

  Erzurum'un Yakutiye ilçesinde bir apartman dairesinde çıkan yangında dumandan etkilenen yaşlı kadın ile çocuk tedavi altına alındı.

 • MHP, Adana'da 3 ilçe başkanlığını kapattı, Bahçeli'nin danışmanı görevden alındı
  01 Şub MHP, Adana'da 3 ilçe başkanlığını kapattı, Bahçeli'nin danışmanı görevden alındı

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın Adana'nın Karaisalı, Saimbeyli ve Yumurtalık ilçe başkanlıklarının kapatıldığını, Siyasi ve Yerel İşlerden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Sözlü'nün de görevden alınıp merkez disiplin kuruluna sevk edildiğini açıkladı. Yalçın gerekçenin, yerel seçim çalışmaları sırasında parti disiplini ve politikalarına aykırı davranışlar sergilemeleri olduğunu belirtti.

 • Erzurum'daki Bana Kilisesi Turizme Kazandırılmayı Bekliyor
  01 Şub Erzurum'daki Bana Kilisesi Turizme Kazandırılmayı Bekliyor

  Erzurum'un Şenkaya ilçesinde bulunan Bana Kilisesi, turizme kazandırılmayı bekliyor. Kilise, 9. yüzyılda yapılmış olup doğal afetler sonucu çatısının çöktüğü tahmin ediliyor. 1200 yıllık bir geçmişe sahip olan kilise, bölgenin turizm potansiyelinde önemli bir rol oynuyor. Kilisenin restorasyonu veya konservasyonu yapılarak koruma altına alınması gerektiği belirtiliyor.

 • ERVAK Başkanı Erdal Güzel, uluslararası öğrencilerle söyleşi yaptı
  01 Şub ERVAK Başkanı Erdal Güzel, uluslararası öğrencilerle söyleşi yaptı

  Erzurum Kalkınma Vakfı Başkanı Erdal Güzel, Atatürk Üniversitesi'nde öğrenim gören uluslararası öğrenci gruplarıyla bir araya gelerek söyleşi gerçekleştirdi. Güzel, Türkiye'de okuyan yabancı öğrencilerin ülkelerine döndüklerinde kültür elçisi olarak çalışacaklarını vurguladı ve Erzurum'un tarih, dil, felsefe, sanat ve estetik alanında büyük değerler yetiştirdiğini belirtti.

 • Atatürk Üniversitesi, Cezayir ile Akademik İş Birliklerini Güçlendiriyor
  31 Oca Atatürk Üniversitesi, Cezayir ile Akademik İş Birliklerini Güçlendiriyor

  Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı ve beraberindeki heyet, Cezayir'e gerçekleştirdikleri akademik geziyle 8 iş birliği gerçekleştirdi. Ziyaret sırasında Cezayir'deki üniversitelerle yapılan toplantılarda ortak araştırma projeleri ve öğrenci değişim programları gibi konular ele alındı. Bu ziyaretle Türkiye ve Cezayir arasındaki tarihi ve kültürel bağlar da vurgulandı.

 • Erzurum'da Boşandığı Kadını ve Sevgilisini Bıçaklayan Tutuklu Hakkında 35 Yıla Kadar Hapis Cezası İstemiyle Dava Açıldı
  27 Oca Erzurum'da Boşandığı Kadını ve Sevgilisini Bıçaklayan Tutuklu Hakkında 35 Yıla Kadar Hapis Cezası İstemiyle Dava Açıldı

  Erzurum'da boşandığı Kübra K. ve sevgilisi olduğunu iddia ettiği Osman Bera Y.'yi defalarca bıçaklayarak ağır yaralayan tutuklu Bilgehan Gültekin hakkında 35 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Olay, 20 Ekim 2023'te meydana geldi. Gültekin'in ifadesine göre, çocuklarını görmeye gittiği sırada çıkan tartışmada bıçaklama gerçekleşti. İddianamede, Gültekin'in 'Kadına karşı silahla basit yaralama', 'Boşandığı eşe karşı tasarlayarak kasten öldürmeye teşebbüs', 'Kadına karşı tehdit' ve 'Tasarlayarak kasten öldürmeye teşebbüs' suçlarından toplam 35 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

 • Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi, asistan doktorların döner sermaye farklarını artıracak
  26 Oca Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi, asistan doktorların döner sermaye farklarını artıracak

  Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Bilgehan Erkut, hastanedeki asistan doktorların döner sermaye farklarını ocak ayından itibaren yüzde 100'e yakın artıracaklarını bildirdi. Erkut, asistan doktor sayısının yetersiz olduğu bazı branşlarda yaşanan sıkıntıları çözmek için rektörlüğün kadro açtığını ve asistanların üniversite hastanesini tercih etmelerini sağlamak amacıyla döner sermaye sisteminde artış kararı aldıklarını belirtti.

 • Atatürk Üniversitesi Rektörü Ömer Çomaklı'nın Özbekistan ziyaretinin ardından iş birlikleri başladı
  24 Oca Atatürk Üniversitesi Rektörü Ömer Çomaklı'nın Özbekistan ziyaretinin ardından iş birlikleri başladı

  Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı'nın uluslararasılaşma stratejisi kapsamında gerçekleştirdiği Özbekistan ziyaretinin ardından kurumlar arası iş birlikleri başladı. Özbekistan Sağlık Bakanlığıyla imzalanan protokollere istinaden, Özbekistan'dan gelen uzmanlar Atatürk Üniversitesi'nde eğitim alacak ve bilimsel çalışmalara katkı sağlayacak.

 • Erzurum'da otomobilin çarptığı genç hayatını kaybetti
  24 Oca Erzurum'da otomobilin çarptığı genç hayatını kaybetti

  Erzurum'un Yakutiye ilçesinde, yolun karşısına geçmeye çalışırken otomobilin çarptığı 18 yaşındaki Özkan Özen hayatını kaybetti. Kaza sonucu ağır yaralanan genç, hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

 • Baba, Oğlunun Bıçaklanmasının Ardından Adalet İstiyor
  24 Oca Baba, Oğlunun Bıçaklanmasının Ardından Adalet İstiyor

  Erzurum'da karne günü çıkan kavgada bıçaklanan Alperen Vatandaş'ın babası, suçluların cezasız kalmamasını istedi. Baba Vatandaş, insan canının bu kadar ucuz olmaması gerektiğini belirterek yetkililerden önlem almasını ve suçluların cezalandırılmasını talep etti.

 • Erzurum'da Kalp Krizi Geçiren Yaşlı Adam Ambulansla Hastaneye Kaldırıldı
  23 Oca Erzurum'da Kalp Krizi Geçiren Yaşlı Adam Ambulansla Hastaneye Kaldırıldı

  Erzurum'un Yakutiye ilçesinde yürürken kalp krizi geçiren 64 yaşındaki Hüseyin Katırcı, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Olay yerine gelen polis ve sağlık ekipleri tarafından kalp masajı yapılan Katırcı, Atatürk Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, çevredeki insanların yardıma koşması ve ambulansın olay yerine gelerek müdahale etmesi görülebiliyor.

 • Erzurum'da Kar ve Dondurucu Soğuk: Onlarca Kişi Yaralandı
  23 Oca Erzurum'da Kar ve Dondurucu Soğuk: Onlarca Kişi Yaralandı

  Erzurum'da kar yağışı ve dondurucu soğuk etkisiyle birlikte birçok kişi ayağı kayıp düşerek yaralandı. Uzmanlar, yaşlı ve hamilelerin dışarı çıkmamasını, çıkanların da küçük adımlarla yürümesi gerektiğini belirtti. Karlı ve buzlu zeminlerde yürümenin püf noktaları da paylaşıldı.

 • Erzurum-Ilıca yolunda polis memuruyla yaşanan tartışma sonrası şüpheliler adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı
  23 Oca Erzurum-Ilıca yolunda polis memuruyla yaşanan tartışma sonrası şüpheliler adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

  Erzurum-Ilıca yolunda seyahat eden polis memuru ile R.A. yol verme meselesi nedeniyle tartışmıştı. R.A. ve yanında bulunan arkadaşı çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 • Kahramanmaraşlı resim sanatçısı depremin izlerini sergiledi
  23 Oca Kahramanmaraşlı resim sanatçısı depremin izlerini sergiledi

  Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıkıntıları arasından kurtulan resim sanatçısı Selcan Kalın, Erzurum'da açtığı sergiyle depremin bıraktığı izleri ve yaşanan hüznü anlatmaya çalıştı. Kalın, sergide jüt, pamuklu siyah ve renkli ipler, elyaf tergal, jüt çuval kumaşı ve boyalar gibi nesnelerle çalışmalarını özgün bir şekilde ürettiğini belirtti.

 • Yeniden Refah Partisi'nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sedat Yalçın oldu
  22 Oca Yeniden Refah Partisi'nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sedat Yalçın oldu

  Yeniden Refah Partisi, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Yeminli Mali Müşavir Sedat Yalçın'ı aday gösterdi. Sedat Yalçın, daha önce AK Parti'de il başkanlığı yapmış ve Bursa'nın başarısını artırmıştır.

 • Yeniden Refah Partisi, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Sedat Yalçın'ı aday gösterdi
  22 Oca Yeniden Refah Partisi, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Sedat Yalçın'ı aday gösterdi

  Yeniden Refah Partisi, 31 Mart tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri için Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıkladı. Yeminli Mali Müşavir Sedat Yalçın, parti genel merkezinde yapılan görüşme sonrası adaylığı resmi olarak duyuruldu. Sedat Yalçın'ın kariyeri ve siyasi deneyimleri hakkında bilgi verildi.

 • Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu'yu ağırladı
  22 Oca Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu'yu ağırladı

  Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu'yu ağırlayarak üniversiteler arasındaki iş birliğini ve akademik bağları güçlendirmeyi hedefleyen bir görüşme gerçekleştirdi.

 • Erzurum'da trafikte yol verme tartışması: Polis memuruna saldıran şahıs gözaltına alındı
  22 Oca Erzurum'da trafikte yol verme tartışması: Polis memuruna saldıran şahıs gözaltına alındı

  Erzurum'da yaşanan trafikte yol verme tartışmasında, polis memurunu darbeden şahıs ve yanında bulunan zanlı gözaltına alındı. Tartışma sırasında saldırgan, polis memuruna bıçakla saldırdı ancak polis memuru havaya ateş ederek saldırganı uzaklaştırdı. Olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi ve şüpheli ile yanındaki kişi gözaltına alındı. Polis memuru ise kırık ve çıkık nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

 • Erzurum'da Trafik Tartışması: Polis Memuruna Saldıran Şüpheli Gözaltına Alındı
  21 Oca Erzurum'da Trafik Tartışması: Polis Memuruna Saldıran Şüpheli Gözaltına Alındı

  Erzurum'da trafikte yol verme meselesi nedeniyle tartışan polis memuru, araç sürücüsü R.A. tarafından bıçakla saldırıya uğradı. Polis memuru havaya ateş ederek saldırganı uzaklaştırdı. Olayın ardından şüpheli R.A. ve yanındaki zanlı E.D. gözaltına alındı. Yaralanan polis memuru ise hastaneye kaldırıldı.

 • Türk Kahvesi'nin hazırlama ve pişirme aşamalarıyla ilgili uzman tavsiyeleri
  21 Oca Türk Kahvesi'nin hazırlama ve pişirme aşamalarıyla ilgili uzman tavsiyeleri

  Atatürk Üniversitesi'nde düzenlenen 'Kahve Yapımı Atölyesi' etkinliğinde Türk Kahvesi'nin doğru hazırlanması ve pişirilmesi konusunda uzman tavsiyeleri paylaşıldı.

 • Cumhur İttifakı'nın İstanbul ilçe belediye başkan adayları belli oldu
  20 Oca Cumhur İttifakı'nın İstanbul ilçe belediye başkan adayları belli oldu

  İstanbul'da Mahalli İdareler Seçimi için AK Parti'nin 37 ve MHP'nin 2 olmak üzere Cumhur İttifakı'nın 39 ilçe belediye başkan adayı belli oldu.

 • AK Parti'nin Tuzla Belediye Başkan Adayı Şadi Yazıcı
  20 Oca AK Parti'nin Tuzla Belediye Başkan Adayı Şadi Yazıcı

  AK Parti, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayını açıkladıktan sonra Tuzla Belediye Başkan Adayı olarak Şadi Yazıcı'yı gösterdi. Şadi Yazıcı, 3 dönemdir Tuzla Belediye Başkanı olarak görev yapmaktadır.

 • Erzurum'da Karne Sevinci Kanla Bitti: Öğrenci Kavgada Bıçaklandı
  19 Oca Erzurum'da Karne Sevinci Kanla Bitti: Öğrenci Kavgada Bıçaklandı

  Erzurum'da lise öğrencileri arasında karne sevinci sonrası çıkan kavgada, Alperen V. isimli öğrenci kasığından bıçaklanarak yaralandı. Olayın ardından polis ekipleri, şüpheli olarak gösterilen Levent K. ve 2 arkadaşını yakalayarak gözaltına aldı.

 • Erzurum'da öğrenci bıçakla ağır yaralandı
  19 Oca Erzurum'da öğrenci bıçakla ağır yaralandı

  Erzurum'un Aziziye ilçesinde çıkan kavgada, 1. Organize Sanayi Bölgesi Mesleki Eğitim Merkezi öğrencisi A.V. bıçakla ağır yaralandı. Olaya karıştığı iddia edilen 4 şüpheli yakalandı. A.V. hastaneye kaldırıldı ve zanlıların işlemleri devam ediyor.

 • Atatürk Üniversitesi, URAP Sıralamasında Yükselişini Sürdürdü
  19 Oca Atatürk Üniversitesi, URAP Sıralamasında Yükselişini Sürdürdü

  ODTÜ Enformatik Enstitüsü bünyesinde yer alan University Ranking by Academic Performance (URAP) Araştırma Laboratuvarı, 2023-2024 yılının Türkiye verilerini açıkladı. Buna göre Atatürk Üniversitesi, Tıp Fakültesi olan üniversiteler arasında 2022-2023 yılında 11. sırada yer aldıktan sonra 2023-2024 yılında ilk 10'a yükseldi. Ayrıca devlet üniversiteleri ve tüm üniversiteler sıralamalarında da yükseliş gösterdi.

Advertisement