MEB salgın döneminde velilere yönelik eğitimlere başlıyor - Son Dakika

MEB salgın döneminde velilere yönelik eğitimlere başlıyor

24.09.2020 13:06

Milli Eğitim Bakanlığı, uzaktan eğitimde etkin rol oynayan veliler için 'Pandemi Döneminde Veli Eğitimi' başlığı altında 15 programdan oluşan bir paket hazırladı. Velilere büyük yön verecek olan eğitimin ilk dersi yarın başlıyor. İlk dersin öğretmeniyse Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk olacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yeni tip koronavirüs salgını döneminde velileri desteklemek, karşılaşabilecekleri olası sorunlarla mücadele güçlerini artırabilmek için sağlık, iletişim, zaman yönetimi ve rehberlik konularında 15 ayrı eğitim programı hazırladı.

İÇERİĞİNDE SAĞLIK, İLETİŞİM, ZAMAN YÖNETİMİ VE REHBERLİK YER ALIYOR

Bakanlık, salgın döneminde uzaktan eğitim yolculuğunda öğrenciye bilen, yönlendiren ve tamamlayıcı bir unsur olarak yardım eden ve yanında olan velilerin beklentileri ve isteklerini dikkate alarak yeni bir uygulamayı hayata geçirecek.

Bu kapsamda, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce velileri desteklemek, karşılaşabilecekleri olası sorunlarla mücadele güçlerini artırabilmek için sağlık, iletişim, zaman yönetimi ve rehberlik konularında 15 ayrı kurs programı düzenlendi. Halk eğitim merkezlerinde açılacak "Pandemi Döneminde Veli Eğitimi"ne yönelik kurslara, veliler başvuru yaparak devam edebilecek.

İLK DERS BAKAN SELÇUK'TAN

Kurs programlarıyla, salgın döneminde velilerde yaşam boyu öğrenme bilinci oluşturma, bu bilinci geliştirme, zamanı iyi kullanma ve yönetme, hastalıklarla mücadele ve korunma, sağlıklı olmayı teşvik edecek ve sürdürecek şekilde bilgiye erişme, aile içindeki iletişimin şeklini ve yönünü belirleme konularında farkındalık oluşturmak amaçlanıyor.

Ücretsiz açılacak kurslar, salgın döneminde çocukla iletişim, evde eğitici oyun etkinlikleri, özbakım becerileri, sağlıklı beslenme, öğretmenle iletişim, verimli ders çalışma teknikleri, zaman yönetimi, sosyal etkileşim, aile içi iletişim, eğitim okur yazarlığı, EBA okur yazarlığı ve din eğitimi kurs programları gibi başlıklardan oluşacak.

EĞİTİMLER 8 DERS SAATİNDE VERİLECEK

Pakette bulunan 14 yaygın eğitim programı yeni hazırlandı. Salgın döneminde hijyen kuralları, kurs programı güncellenerek pakete eklendi. Velilerin kurs programlarına etkin katılımını sağlayabilmek için kurs süreleri 8 ders saati olarak planlandı. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Yusuf Büyük, Twitter hesabından yaptığı videolu paylaşımda, velileri kurslara davet etti.

MEB salgın döneminde velilere yönelik eğitimlere başlıyor
MEB salgın döneminde velilere yönelik eğitimlere başlıyor

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel MEB salgın döneminde velilere yönelik eğitimlere başlıyor - Son Dakika

YORUMLAR (3)
  • Öğretmen : Sayın bakanım , egitimi bitirdin kaldı veli egitimi. Okulları perişan ettin okumayı hatirlayan öğrenci kalmadı, ögreynenin maaşından şikayet ediyorsun , elle tutulur bı icraatın yok , resim cektirmekten perişan oldun. Bırakın sayın bakan , aynanın karşısına geçin yuzünüze bakın. Size ne diyecek anlarsınız. Çok bekledik sizi yalan oldu Cevap Yaz 3 0 Yayından Kaldır
  • KRAL: insanların şuan eğitime değil ekmeğe ihtiyacı var ekmeğe.şuan eğitim görmesi gereken kişiler sizsiniz ekmeğiniz var çünki. Cevap Yaz 2 0 Yayından Kaldır
  • öfkeli: MİLLET EBAYA GİREMİO SİZ VELİYE DERS VERECEKSİNİZ HER YER ACIK COCUKLAR HEP DISARDA OKULLAR KAPALI MADEM BİRŞEY YAPIONUZ TUM OGRENCİLERE VE OGRETMENLERE SOKAGA CIKMA YASAGI UYGULAYIN OKUL SAATLERİNDE Cevap Yaz 5 0 Yayından Kaldır

Son Dakika

Charlie Hebdo'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a alçak saldırı! Ahlaksız karikatüre Türkiye'den tepki yağıyor Meteoroloji'den 13 il için için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı kız çocuğu bulundu Ayrıldığı nişanlısı, Büşra ile annesini öldürdü Azerbaycan'dan darbe yiyen Paşinyan, halkını tehdit etti: Geri duranları, kaçanları ağır cezalandıracağız Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi Öldürdüğü hamile kız arkadaşının cansız bedenini yol kenarına atarken görüntülendi Bornozla yatağa atlayan Nusret Gökçe'nin cinsel organı göründü