Son Dakika Haberleri: Safran Çayında Çevre Katliamı Devam Ediyor

Safran Çayında Çevre Katliamı Devam Ediyor

7 gün önce İlandır

Manisa Büyükşehir Belediyesinin Manisalılara kazandırdığı en büyük sosyal alan Atatürk Kent Parkı’nın içinden geçen ve kimyasal atıkların karışmasıyla gündeme gelen Safran Çayı, aynı kabusu yine yaşadı.

Safran Çayında Çevre Katliamı Devam Ediyor, System.String[]
 Manisa Büyükşehir Belediyesinin Manisalılara kazandırdığı en büyük sosyal alan Atatürk Kent Parkı'nın içinden geçen ve kimyasal atıkların karışmasıyla gündeme gelen Safran Çayı, aynı kabusu yine yaşadı. Yağışlı havayı fırsat bilen kişi veya kişiler kimyasal atıkları yine dereye bıraktı. Derede bulunan hayvanlardan bir tanesi telef oldu.

Manisa merkez Yunusemre ilçesi sınırlarında bulunan ve Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Manisalılara kazandırılan 170 dönüm alan üzerindeki Atatürk Kent Parkı'nın içinden geçen Safran Çayı, bir kez daha kimyasal atık tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Canlı yaşamını da tehdit eden sanayi atıkları nedeniyle derenin üstü köpükle kaplandı ve bir hayvan da telef oldu. Manisa Küçük Sanayi Sitesi ya da daha üst bölgelerden geldiği tahmin edilen kimyasal atıkların özellikle ya da yağışlı havalarda dereye karıştığını belirten Atatürk Kent Parkı yetkilileri, sorunun çözümü noktasında bir şey yapılmadığını belirtti. Konuyla ilgili olarak Çebre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri sudan numune almış ve gerekli tahkikatı başlatmıştı. - MANİSA

YORUMLAR


Kontrolünü Kaybeden Otomobilin Yol Kenarındaki Tıra Çarpması Faciaya Neden Oldu İstanbul'da Gürcü Kadının Esrarengiz Ölümü! Yarı Çıplak Halde Ölü Bulundu

Ankara'da EGO Otobüsü Şoförü, Kapıları Kilitleyerek Yolcuları 40 Dakika Esir Aldı Emekli Albayın Tartışma Sırasında Kafasından Vurduğu Oğlu, Hayatını Kaybetti!