Son Dakika Haberleri: Doğumdan Çıkan Annenin Ayaklarını Yakan Hemşireler İçin Karar Verildi

Doğumdan Çıkan Annenin Ayaklarını Yakan Hemşireler İçin Karar Verildi

2 ay önce

İzmir'de 2 hemşire, doğumdan çıkan annenin ayaklarının altında sıcak su torbası unuttuğu için mahkemeye verildi. Hakim karşısına çıkan hemşirelere bin 500'er TL para cezası verildi.

İzmir'de yaşayan bir kadının ilk çocuğunun doğumu sonrasında, hemşirelerin annenin üşümemesi için ayaklarına konulan sıcak su torbasının uzun süre unutulması üzerine 2 topuğunun yanmasıyla ilgili davada her 2 hemşireye de para cezası verildi.

DOĞUMDAN ÇIKAN MATEMATİK ÖĞRETMENİNİN 2 TOPUĞU DA YANDI

İzmir'de yaşayan matematik öğretmeni Y.P.B.'nin (30), ilk çocuğunun doğumu sonrasında hemşireler Damla Ö. ve Bennan Ş., annenin üşümemesi için ayaklarına konulan sıcak su torbasının uzun süre unutulması üzerine 2 topuğunun yanmasıyla ilgili davada karar verildi.

ANESTEZİNİN ETKİSİ GEÇİNCE TOPUKLARINDA AĞRI VE ACI HİSSETTİ

2016 yılının Şubat ayında meydana gelen olayda özel bir hastanede gerçekleşen doğum sırasında verilen anestezinin etkisiyle sıcak su torbasının sıcaklığını hissetmeyen Y.P.B., iddiaya göre sabaha karşı narkozun etkisinin geçmesiyle topuklarında çok şiddetli ağrı ve acı hissetti. Durumu eşi S.B. ile yakınlarına söyleyen Y.P.B.'nin sıcak su torbalarının her 2 ayağın topuklarını ağır derecede yaktığı anlaşıldı. Genç anne, her iki ayağında açık yara ve ağır derecede yanık oluştuğu tespit edilince başka bir özel hastaneye götürüldü ve burada tedavisi yapıldı.

HEMŞİRELERE BİN 500'ER TL PARA CEZASI VERİLDİ

Genç kadın, olayda ihmali bulunanlar hakkında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına "ihmali davranışla kasten yaralama" ve "görevi ihmal" suçlarından suç duyurusunda bulundu. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame, İzmir 12. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilip dava açıldı.

Hemşireler Damla Ö. ve Bennan Ş.'nin yargılandığı davanın son duruşmasında olayda ihmali bulunduğu tespit edilen hemşireler Damla Ö. ve Bennan Ş.'ye bin 500'er TL adli para cezası verildi.


YORUMLAR


Babası Tarafından Dövülerek Öldürülen Mertcan'ın Karnesi Ortaya Çıktı Hakkında Soruşturma Başlatılan Müjdat Gezen: Kimin Kaçacağını Biliyorum Ama Söylemem

Son Dakika! Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfi Savaş Hakkında Soruşturma Başlatıldı