Siirt'te Şırnak'ın İl Kalması İçin İmza Kampanyası Başlatıldı - Son Dakika

Siirt'te Şırnak'ın İl Kalması İçin İmza Kampanyası Başlatıldı

06.08.2016 16:23
Siirt'te Şırnak'ın İl Kalması İçin İmza Kampanyası Başlatıldı, System.String[]

Terör olayları nedeniyle Siirt’e göç eden Şırnaklı vatandaşların öncülük ettiği bir grup, Şırnak’ın il statüsünden çıkarılıp, yerine Cizre’nin il olmasını öngören yasa tasarısına karşı imza kampanyası başlattı.

Terör olayları nedeniyle Siirt'e göç eden Şırnaklı vatandaşların öncülük ettiği bir grup, Şırnak'ın il statüsünden çıkarılıp, yerine Cizre'nin il olmasını öngören yasa tasarısına karşı imza kampanyası başlattı.

Güres Caddesi'nde stant açan grup adına açıklama yapan Cindi Eren, terör olayları nedeniyle 14 Mart 2016 tarihinden beri sokağa çıkma yasağının devam ettiği Şırnak'tan 15 bin kişinin Siirt ve ilçelerine göç ettiğini, mağdur olan bu ailelerin 2 Ağustos 2016 tarihinde Şırnak'ın il statüsünün değiştirilmesi ve ilçe olması için bir tasarının Meclis'e sunulması karşısında büyük bir şok yaşadığını söyledi. Eren, "Şırnak ilinde devam eden terör olayları nedeniyle mağdur olan Şırnak halkı Siirt'e yerleşti. Yasa tasarısının kabul edilmesi halinde terör olayları yüzünden mağdur olan bu halk daha da mağdur hale düşecektir. Bu amaçla Şırnak'ın il kalması için imza kampanyamızı Siirt'ten başlatıyoruz" dedi.

Eren, bir hafta içinde 50 bin imzaya ulaşmayı amaçladıklarını söyledi. - SİİRT

Siirt'te Şırnak'ın İl Kalması İçin İmza Kampanyası Başlatıldı
Siirt'te Şırnak'ın İl Kalması İçin İmza Kampanyası Başlatıldı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Siirt'te Şırnak'ın İl Kalması İçin İmza Kampanyası Başlatıldı - Son Dakika


Son Dakika

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Özlü: 2021 sonuna kadar tedbirlerle devam etmemiz gerekiyor Dünya Sağlık Örgütü: Aşı çalışmalarındaki olumlu haberlerle tünelin ucundaki ışık görüldü Dünyaca ünlü şarkıcı Rita Ora, göğüs dekoltesiyle sosyal medyayı salladı 51 yaşındaki Jennifer Lopez, sahne şovuyla Amerikan Müzik Ödülleri'ne damga vurdu Reuters'tan bomba Dağlık Karabağ iddiası: Türkiye ve Rusya gözlem noktası konusunda anlaşmazlık yaşıyor Aynı aileden 3 kişi birkaç gün arayla koronavirüse yenik düştü Demirtaş ve Kavala sözleri tepki çeken Bülent Arınç'tan yeni açıklama: Cumhurbaşkanı çok ağır konuştu, rencide oldum Türk gemisine baskın emrini AB Akdeniz Deniz Kuvvetleri verdi: Sabaha kadar beklediler