Son Dakika Haberleri: Spor Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulundan Şok Karar

Spor Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulundan Şok Karar

5 yıl önce

Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Spor Genel Müdürlüğü Teftiş kurulu Başkanlığı'nın yürüttüğü soruşturma tamamlandı.

Spor Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulundan Şok Karar, System.String[]
Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Spor Genel Müdürlüğü Teftiş kurulu Başkanlığı'nın yürüttüğü soruşturma tamamlandı. Soruşturmanın ardından wushu, boks, tekvando, vücut geliştirme, kick boks, muay thai, modern petlanton ve su topu branşlarında antrenörlük yapan 6 ismin lisansı iptal edildi.

Wushu Milli Takım Antrenörü Akif İnci hakkında çıkan sahte lise diploma iddialarının ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatılmıştı. Bakanlığın, 16 Eylül 2014 tarihinde bu antrenörün belgesini iptal ettiği ortaya çıktı. Ayrıca bakanlık 5 ismin daha antrenörlük belgesini sürekli olarak iptal ederken, bir isminde belgesini 18 ay süre ile dondurdu.

Alınan bilgiye göre, Teftiş Kurulu tarafından hazırlanan raporda wushu, boks, tekvando, vücut geliştirme, kick boks, muay thai, modern pentatlon ve su topu branşlarında "sahte okul diplomaları ile antrenörlük belgesi aldığını" tespit ettiği 6 ismi, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Spor Genel Müdürlüğü Hukuk Kurulu'na gönderdi. Hukuk Kurulu kararını verdi ve sahte okul diploması ile antrenör belgesi alan 6 ismin belgelerini iptal etti. Spor Genel Müdürlüğü'nün Hukuk Kurulu görüşü ile iptal edilen 6 ismin kulüplerine ve bağlı olduğu federasyonlara antrenörlük belgelerinin Spor Eğitim Dairesi tarafından iptal edildiği bilgisi ile resmi yazı gönderildi. Diğer taraftan Hukuk Kurulu, atletizm antrenörü Sevinç Esmer'in 2. kademe antrenörlük belgesini ise 'doping' nedeniyle 18 ay süreyle geçici olarak iptal etti.

18 ay süre ile antrenörlük belgesi geçici olarak iptal edilen antrenörler ve branşları şöyle:

"Akif İnci (Wushu, boks, vücut geliştirme, kick boks ve muay thai), Yılmaz Dönmez (Wushu), Hızır Pınaroğlu (Tekvando ve kick boks), Kamil Özer (Tekvando), Ümit Aydemir (Tekvando ve kick boks), Mustafa Aktaş (Modern pentatlon ve su topu), Sevinç Esmer (Atletizm)." - ANKARA

YORUMLAR


Oyuncu Funda Eryiğit, Can Kırıkları'ndaki Tecavüz Sahnesiyle İlgili İlk Kez Konuştu: Kendimi Kötü Hissettim Manken Marisa Papen'in, Ayasofya'da Soyunduğu Ortaya Çıktı!

Kaşıkçı'nın Ölüm Emri, Skype Üzerinden Verildi: Bu Köpeğin Kafasını Bana Getirin