Türk Böbrek Vakfı'ndan Diyaliz Hastalarına Yılbaşı Kutlaması - Son Dakika

Türk Böbrek Vakfı'ndan Diyaliz Hastalarına Yılbaşı Kutlaması

28.12.2014 10:23
Türk Böbrek Vakfı'ndan Diyaliz Hastalarına Yılbaşı Kutlaması, System.String[]

Türk Böbrek Vakfı’nın, diyaliz hastaları için düzenlediği geleneksel yılbaşı yemeği bu yıl da Yeşilköy Dürümcü Baba’da gerçekleştirildi.

Türk Böbrek Vakfı'nın, diyaliz hastaları için düzenlediği geleneksel yılbaşı yemeği bu yıl da Yeşilköy Dürümcü Baba'da gerçekleştirildi.

Diyalize giren böbrek hastalarına moral vermeyi amaçlayan yemeğin bu yıl ki ev sahibi, Galatasaraylı Milli Futbolcu Burak Yılmaz'ın 5 aylık hamile olan eşi İstem Yılmaz oldu. Kampta olan eşini en iyi şekilde temsil eden İstem Yılmaz, hastalarla birebir ilgilendi. Diyaliz hastaları için bir de sürpriz hazırlayan Yılmaz çifti, onlar için hazırladıkları yılbaşı hediyelerini yemek sonrası armağan etti. Yılbaşı hediyelerini alan diyaliz hastaları da, Yılmaz çiftinin doğacak olan bebekleriyle birlikte iyi bir yıl geçirmelerini dilediler.

Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk ve Mütevveli Üyesi Selda Topal tarafından bu anlamlı yemeğe ev sahipliği yapan İstem Yılmaz'a teşekkür plaketi verildi. Plaketin ardından bir konuşma yapan İstem Yılmaz; "Eşimde burada bizimle olmayı çok istedi ancak kendisi kampta olduğu için sizlere sevgi ve saygılarını iletti. İlk defa böylesi anlamlı bir organizasyonda görev aldığım için çok heyecanlıyım bundan böyle daha sık görüşeceğimizi umut ediyorum" dedi. Vakıf Başkanı Timur Erk ise; "Selda Topal gibi senin de minik kızınla birlikte vakfa çok büyük destek sağlayacağına inancım sonsuz" diyerek bir kez daha Yılmaz ailesine teşekkür etti.

Gece hastaları yalnız bırakmayan Hasan Yalnızoğlu da yılbaşı yemeğine eli boş gelmedi. Kendisinin kaleme aldığı, 'Öğrenilmiş Duygular' adlı kitabını hastalar için getiren Yalnızoğlu, gelen ricaları kırmayıp kitabını imzaladı.

Hayatta Sadece İyiliğe ve Güzelliğe İnandım

Türk Böbrek Vakfı'nın birçok etkinliğine katılarak diyaliz hastalarının gönlünde taht kuran Feridun Düzağaç, yılbaşı yemeğine katılarak, hastalara en çok moral veren isimlerden biri oldu. TBV'ye verdiği desteklerden dolayı plaket ile onurlandırılan Feridün Düzağaç, yaptığı konuşmada, "Şu hayatta sadece iyilik ve güzelliğe inandım bunun içinde Türk Böbrek Vakfı'na 20 yıldır elimden geldiğince destek olmaya çalışıyorum. Ayrıca bu vakıf için gecesini gündüzüne katarak çalıştığına şahit olduğum sevgili Selda Topal ve yeni tanışıp bu anlamlı duyarlılığı için takdir ettiğim İstem Yılmaz'ı da yürekten tebrik ediyorum. Gerçekten yaptıklarının son derece kutsal olduğunu düşünüyorum" dedi.

Feridun Düzağaç, hastaların ısrarı üzerine onlarla birlikte Alev Alev şarkısını seslendirdi.

Önceki organizasyonlarda vakfa babası Osman Cevahir adına bir diyaliz cihazı bağışlayan Mesude Öztanık için de diyaliz cihazının açılışı yapıldı. Diyaliz cihazının açılışı için ablası Mesude Öztanık adına hazır bulunan Mine Kaya, duygularını şöyle ifade etti: "Babam Osman Cevahir 8 yıl bu makinalara bağlı yaşadı. Bu nedenle hastaları çok iyi anlayabiliyorum ve vakfın çalışmalarına gönülden destek veriyorum, önümüzdeki günlerde bir cihaz da ben alacağım bunun sözünü burada huzurlarınızda veriyorum" dedi.

Yılbaşı yemeğine katılarak diyaliz hastalarına sürpriz yapanlar arasında, Eylem Şenkal, Tuğba Melis Türk ve İpek Tanrıyar gibi ünlü isimlerde yer aldı. - İSTANBUL

Türk Böbrek Vakfı'ndan Diyaliz Hastalarına Yılbaşı Kutlaması
Türk Böbrek Vakfı'ndan Diyaliz Hastalarına Yılbaşı Kutlaması
Türk Böbrek Vakfı'ndan Diyaliz Hastalarına Yılbaşı Kutlaması
Türk Böbrek Vakfı'ndan Diyaliz Hastalarına Yılbaşı Kutlaması
Türk Böbrek Vakfı'ndan Diyaliz Hastalarına Yılbaşı Kutlaması

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Türk Böbrek Vakfı'ndan Diyaliz Hastalarına Yılbaşı Kutlaması - Son Dakika


Son Dakika

Galatasaray'da ilk golünü atan Kerem Aktürkoğlu: Rüya gibi bir gün Son Dakika: Galatasaray evinde Hatayspor'u 3-0'la geçti JASAT ekipleri, korkunç cinayeti sokağa çıkma yasağını fırsata çevirerek çözdü Bakan Koca'dan İstanbul'a bir iyi, bir kötü haber: Vaka sayısında yüzde 25 düşüş var, hastane ve yoğun bakımlar halen dolu Ermenistan muhalefeti görevi bırakması için Paşinyan'a 3 gün süre tanıdı Sokak kısıtlaması bile denize girmelerine engel olamadı Kısıtlamada turistlerin keyfine diyecek yoktu! Maskelerini çıkartıp çekirdek çitleyip yerlere attılar Sokağa çıkma kısıtlaması sayesinde İspanya'da vaka sayısı 1 ayda 25 binden 5 bine düştü