Türkakım Projesinin Bulgaristan Bölümü - Son Dakika

Türkakım Projesinin Bulgaristan Bölümü

14.02.2019 18:13
Türkakım Projesinin Bulgaristan Bölümü, System.String[]

Bulgartransgaz, TürkAkım projesinin Bulgaristan'dan geçecek 484 kilometrelik bölümü ile ilgili ihale çalışmalarının geçici olarak durdurulduğunu açıkladı.

Bulgartransgaz, TürkAkım projesinin Bulgaristan'dan geçecek 484 kilometrelik bölümü ile ilgili ihale çalışmalarının geçici olarak durdurulduğunu açıkladı.

Bulgaristan devlet doğal gaz dağıtım operatörü Bulgartransgaz'ın basın açıklamasında Bulgaristan Rekabeti Koruma Komisyonuna (KSK) yaklaşık 1,5 milyar avro değerinde projenin Bulgar kısmının tasarım, projelendirme, malzeme ikmal ve inşaatı kapsayan ihale çalışmalarına ilişkin bir itiraz dilekçesinin geldiği bildirildi. "Atomenergoremont" adlı bir şirketten gelen dilekçede şirketin, Türkiye-Bulgaristan ve Bulgaristan-Sırbistan arasındaki ara bağlantının yapımı ile ilgili ek açıklamalar talep ettiği bildirildi.

Bulgaristan'da kömürle çalışan bazı termik santrallerin sahibi iş adamı Hristo Kovaçki'e ait olduğu öğrenilen ve TürkAkım projesi ile ilgisi olmayan "Atomenergoremont" şirketinin girişimlerinin boru hattı yapım çalışmalarını geciktireceği tahmin ediliyor. Bu çalışmaların 1 Ocak 2020 tarihinde tamamlanması öngörülüyordu.

- Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Türkakım Projesinin Bulgaristan Bölümü - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Son Dakika

Asgari ücret zammı için 4 Aralık'ta yapılacak ilk toplantı internet üzerinden gerçekleştirilecek Çaykur Rizespor'un eski futbolcusu Abarhoun, 31 yaşında hayatını kaybetti İsmail Küçükkaya İmamoğlu'na suikast olayında resmi belgeyi canlı yayında okudu Tıp dünyası ABD'li anne ve kızını konuşuyor: Aralarında 1 yaş var İran'a karşı Türkiye'nin eline üç koz birden geçti! Doğal gazda büyük indirim kaçınılmaz oldu Pastane çalışanlarının kavgadan korkup dolaba saklandıkları anlar kamerada Yaralı kurye, zimmetli pantolonunun kesilmemesini istedi! Olay yerine gelen patron, duruma müdahale etti 300 kişinin katıldığı ve tam 5 gün süren swinger partisi, ülkeyi alarma geçirdi! Korona vakaları arttı