Uluslararası Beypazarı ve Yöresi Tarih, Kültür ve Turizm Festivali'ne doğru - Son Dakika

Uluslararası Beypazarı ve Yöresi Tarih, Kültür ve Turizm Festivali'ne doğru

22.08.2019 11:30
Uluslararası Beypazarı ve Yöresi Tarih, Kültür ve Turizm Festivali'ne doğru, System.String[]

Bu yıl 25'incisi düzenlenecek Uluslararası Beypazarı ve Yöresi Tarih, Kültür ve Turizm Festivali, 6-8 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Bu yıl 25'incisi düzenlenecek Uluslararası Beypazarı ve Yöresi Tarih, Kültür ve Turizm Festivali, 6-8 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Hırkatepe Mahallesi'nde Gazi Gündüzalp'i anma etkinlikleriyle başlayacak festival kapsamında kılıç kalkan oyunu ve demir dövme gösterileri ile mehteran ve seğmen ekibi gösterileri gerçekleştirilecek.

İlçe merkezindeki gösteri alanlarında yabancı ülkelerin halk dansları toplulukları, kültürel özelliklerini yansıtan gösterilerle etkinliklere renk katacak. Üç gün boyunca şehrin farklı bölgelerinde çeşitli etkinlik ve gösteriler devam edecek.

Festivalde konserler, sergiler, sokak sanatçıları, yarışmalar, tarih kültür ve turizm tanıtım stantları, animasyon gösterileri yer alacak. Beypazarı kurusu, tarhanası, ev makarnası, cevizli sucuğu, dolması, 80 katlı baklavası, havucu gibi ürünler de festivalde davetlilere satışa sunulacak.

Mithat Körler, Mustafa Taş, Osman Öztunç, Oğuz Yılmaz ve Zara'nın konser vereceği festivalde Türk sinemasının ünlü oyuncularından Necla Nazır ile Mustafa Cankara Kültür ve Kongre Merkezi'nde söyleşi gerçekleştirecek.

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, ilçenin doğal güzelliklerini, tarihi ve kültürel değerlerini, geleneklerini tanıtmak, aynı zamanda sosyal yaşantısını renklendirmek ve ilçede yaşayan vatandaşlarla gurbetçileri bir araya getirmek amacıyla üç gün süreyle düzenleyecekleri festivalin zengin olacağını belirtti.

Hemşehrilerinin ve misafirlerinin 3 gün süresince çok güzel vakit geçireceklerine inandığını ifade eden Kaplan, herkesi festivale davet etti.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Uluslararası Beypazarı ve Yöresi Tarih, Kültür ve Turizm Festivali'ne doğru - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı, ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek Ermenistan Dışişleri Bakanı'na ünlü CNN muhabirinden soğuk duş! Paşinyan'ın sözleri soruldu, ne diyeceğini bilemedi Şafak Sezer, lüks villasını 9 milyon 700 bin TL'ye satışa çıkardı