Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Bach Japonya yolcusu - Son Dakika

Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Bach Japonya yolcusu

12.11.2020 12:19
Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Bach Japonya yolcusu, System.String[]

Pazar günü itibariyle Japonya'yı ziyaret edecek olan Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Thomas Bach, "Oyunların iptali tartışılacak mı?" sorusuna "Hayır" yanıtını verdi.

Pazar günü itibariyle Japonya'yı ziyaret edecek olan Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Thomas Bach, "Oyunların iptali tartışılacak mı?" sorusuna "Hayır" yanıtını verdi.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı (IOC) Thomas Bach, pazar günü itibariyle Japonya'yı ziyaret edeceğini açıkladı. 2020'de gerçekleştirilmesi beklenen Tokyo Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları'nın Covid-19 salgını nedeniyle gelecek yıla ertelenmesinin ardından ilk kez Japonya'ya gidecek olan Bach, 15-18 Kasım tarihleri arasında Tokyo'da olacağını söyledi. Çevrimiçi olarak gerçekleştirilen IOC yönetim kurulu toplantısı ardından açıklamalarda bulunan Bach, salgın tedbirleri kapsamında olimpiyatlarda neye ihtiyaç duyulabileceğini anlamak adına ziyaretin önemli olduğunu vurguladı. Bazı olimpik tesislerde incelemelerde bulunmayı umduğunu kaydeden Başkan Bach, Japonya'da oyunların iptalinin tartışılıp tartışılmayacağı sorusuna ise "Hayır" yanıtını verdi. Bach'ın Tokyo ziyareti kapsamında Japonya Başbakanı Yoshihide Suga ile de bir araya gelmesi bekleniyor.

Detaylar netleşebilir

Geçtiğimiz mart ayında dönemin Japonya Başbakanı Shinzo Abe ile Tokyo Olimpiyatları'nın 2021 yılına ertelenmesi konusunda mutabakata varan Bach, etkinliğin 23 Temmuz'da başlayacağını açıklamıştı. Paralimpik oyunlarının yeni açılış tarihi ise 24 Ağustos olarak duyurulmuştu. Bach'ın ziyareti, hakkında hala birçok soru işareti bulunan olimpiyatlara dair detayların netleşebileceği beklentisi nedeniyle önemli olarak görülüyor. - TOKYO

Kaynak: İHA

Son Dakika Spor Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Bach Japonya yolcusu - Son Dakika Spor


YORUMLAR

Son Dakika

Başakşehirli Webo'ya ırkçılık yapan Rumen hakem Coltescu'ya 1,5 ay sonra görev verildi İsmi ve senaristi değişen Babam Çok Değişti dizisi final yapma kararı aldı BAE'nin ABD ile yaptığı F-35 savaş uçağı anlaşmasının bedeli 23 milyar dolar Burak Yılmaz'dan Fenerbahçe'ye transfer olan Mesut Özil'e olay gönderme İngiltere Başbakanı Johnson: Yeni mutasyon öncekinden daha öldürücü Hastalığı yüzünden zor günler geçiren Neslihan Atagül'ün son hali hayranlarını üzdü Babasının 2 tır şoförüyle tartıştığını gören çocuk, torpidodan aldığı silahla dehşet saçtı: 1 ölü, 1 yaralı Tokat'ta 10 kişide koronavirüsün mutasyona uğramış hali görüldü