"Üniversiteler öğrencilere birçok imkan sunuyor" - Son Dakika

"Üniversiteler öğrencilere birçok imkan sunuyor"

02.10.2020 11:54

YKS ek yerleştirme sonuçları açıklanırken, üniversiteye kayıt yaptıramayan adaylar için ikinci bir şans niteliğinde olan ek yerleştirme sonuçları hakkında konuşan İstanbul Gelişim Üniversitesi'nden Rehberlik Uzmanı Elif Aluç Gülşen, "Yerleşen öğrencilerin daha fazla yıl kaybetmesine gerek yok.

YKS ek yerleştirme sonuçları açıklanırken, üniversiteye kayıt yaptıramayan adaylar için ikinci bir şans niteliğinde olan ek yerleştirme sonuçları hakkında konuşan İstanbul Gelişim Üniversitesi'nden Rehberlik Uzmanı Elif Aluç Gülşen, "Yerleşen öğrencilerin daha fazla yıl kaybetmesine gerek yok. Artık üniversiteler istemediği bölüme yerleşen öğrencilere yan dal ve çift ana dal gibi birçok imkan sunuyor" dedi.

"TALEP OLAN KONTENJANLARA YÖNELDİLER"

Son birkaç yıldır dolmayan programların kontenjanlarında kısıtlamalara gidildiğini hatırlatan Gülşen, "Böylece adaylar talep ve ilgi olan kontenjanlara yöneldi. Boş kontenjanlar azaldı, doluluk oranları arttı" diye konuştu. Adayların tercihlerini birçok etkenin belirlediğini ifade eden Gülşen, "İstemediği bölümleri tercih yaparak yerleşen adaylar mutsuz oluyor ve kayıt gerçekleştirmiyorlar ama öğrencilerin daha fazla yıl kaybetmesine gerek yok. Artık üniversiteler istemediği bölüme yerleşen öğrencilere yan dal ve çift ana dal gibi birçok imkan sunuyor" şeklinde konuştu.


- İstanbul
 Üniversiteler öğrencilere birçok imkan sunuyor
 Üniversiteler öğrencilere birçok imkan sunuyor

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel 'Üniversiteler öğrencilere birçok imkan sunuyor' - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Tuzla Belediye Başkanı Yazıcı'dan Hamilton'a 'temizlik araçlı' yanıt: Bak işine kardeşim Azerbaycan'a karşı silah gösteren papaz, yenilgi anlaşmasının ardından mağduru oynadı Son Dakika: Türkiye'de 14 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 92 kişi vefat etti, 3116 yeni vaka tespit edildi Karaloğlu'ndan Kırklar Dağı'nı imara açanlara tepki: Fitil fitil getirmezsem valilik yapmam Beyin ameliyatı geçirmiş çocuğa şiddet uygulayan zorba gözaltına alındı 18 yıl önce yaptığı Atatürk heykeli, heykeltıraşın evinin bahçesinden çalındı Eniştesi eşinden boşanmak isteyen kadını müstehcen fotoğraflarla tehdit etti Oyuncu Caner Cindoruk'un kendisinden 19 yaş küçük kadına attığı mesajlar ifşa oldu