Son Dakika Haberleri: Yerli Sinema Filmi "Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu" TRT 1'de…

Yerli Sinema Filmi "Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu" TRT 1'de…

8 ay önce

Karakterleri ve konusu ile dikkat çeken animasyon film 'Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu', 1 Nisan 2017 Cumartesi günü saat 10.35 ekrana gelecek.

Yerli Sinema Filmi

Yönetmenliğini  Fetih 1453 filminin görsel efekt süpervizörü Serkan Zelzele'nin üstlendiği, komedi ve fantastik türlerinde bir animasyon filmi olan  Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu, 1 Nisan 2017 Cumartesi günü TRT1 ekranında izleyici ile buluşacak.

Seslendirmen kadrosunda  Haluk Bilginer,  Ahmet Kural ve  Murat Cemcir'in yer aldığı,  Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu filmi, 1600'lü yıllarda yaşamış, tarihimizin en önemli figürlerinden biri olan ve yaşadığı süre boyunca edindiği gözlemleri Seyahatnâme ismini verdiği önemli kaynakta bir araya getiren  Evliya Çelebi'yi konu ediniyor.

Filmin konusu, eskilerin deyimiyle Ab-ı Hayat'ın, yani Ölümsüzlük Suyu'nun peşinde olan gezgin  Evliya Çelebi'nin tek arzusu dünyanın her yerini gezebilecek kadar uzun yaşamaktır. Fakat 1600'lü yıllarda  Nil Nehri kıyısında ölümsüzlük suyuna ulaşan  Evliya Çelebi'yi kötü sürprizler beklemektedir. Kötü kraliçe,  Evliya Çelebi'yi cezalandırır ve  Çelebi uzun bir uykuya dalar. Uyandığındaysa kendisini günümüz  İstanbul'unda buluverir! üstelik 400 yıl önce suyu beraber içtiği dostu kaz da yanındadır. Fakat kötü kraliçe, asırlar ötesinden gelip  Evliya Çelebi'nin yakasını  İstanbul'da rahat bırakmayacaktır! Doğumundan tam 400 sene geçmişken  Çelebi'nin yolu, annesine şifa arayan minik Can'la günümüz  İstanbul'unda kesişir.

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Norveç'te Düzenlenen Skandal NATO Tatbikatının Fotoğrafları Ortaya Çıktı Eser Yenenler, Acun Ilıcalı'yı İfşa Etti: Onun En Çirkin Hallerini Gördüm
Karın Ağrısı Şikayeti ile Hastaneye Giden Adamın Anüsünden Yılan Balığı Çıktı