Annesinin yıllar önce söyledikleriyle hayatı değişen mühendis, gerçek babasının peşine düştü - Son Dakika

Annesinin yıllar önce söyledikleriyle hayatı değişen mühendis, gerçek babasının peşine düştü

24.02.2021 15:37

Bursa'da 56 yaşındaki yüksek mühendis Hakan Yılmaz'ın annesi 12 yıl önce babasının başka birisi olduğunu söyledi. Annesinin bu sözleri üzerine gerçeğin peşine düşen Yılmaz, babası olduğunu iddia ettiği vefat eden iş insanının yakınlarından tehditler aldığını ileri sürdü. Yılmaz, amacının para değil, gerçek olduğunu da söyledi.

Bursa'da 56 yaşındaki yüksek mühendis Hakan Yılmaz'ın, annesinin 12 yıl önce kendisine söylediği babasının başka birisi olduğu iddiasına ilişkin açtığı babalık davasının ilk duruşmasında tanıklar dinlenildi.

5. Aile Mahkemesindeki duruşmaya, davacı Hakan Yılmaz'ın, babası olduğunu öne sürdüğü 2007 yılında vefat eden tekstilci iş insanının yanında çalışan 3 kişi ile taraf avukatları katıldı.

PARA İSTEDİĞİ İDDİASI

Tanık olarak dinlenilen çalışanlar, eski patronları vefat ettikten sonra bazılarının, akrabası olduğunu ileri sürerek şirkete gelip para istediklerini iddia etti. Mahkemenin hakimi, iş insanının mezarının açılarak DNA örneği alınıp alınamayacağına ilişkin karar verilebilmesi için diğer tanıkların da dinlenilmesi amacıyla duruşmayı erteledi.

BÜYÜK ŞOK YAŞADI

Yılmaz, dava sürecine ilişkin yaptığı açıklamada, 2009'da riskli bir ameliyata girmeye hazırlanan annesinden, babasının başka birisi olduğu iddiasını duyunca büyük şok yaşadığını belirtti.

İŞ İNSANININ OĞLUYMUŞ

Soyadını annesinin ilk eşinden aldığını aktaran Yılmaz, "Annem bana ilk evliliğinin ardından dini nikahla kısa süre yaşadığı iş insanının oğlu olduğumu söyledi. Annemin üçüncü eşi, beni ilk eşinden sanarak büyütmüştü." dedi.

TEHDİTLER ALDIĞINI İDDİA ETTİ

Yılmaz, bu iddianın peşine düştüğünü, 2010'da açtığı babalık davası devam ederken iş insanının bazı yakınlarından tehditler aldığını ileri sürdü.

"YENİDEN DAVA AÇTIK"

Bunun üzerine yaklaşık 2 yıl sonra davayı geri aldığını dile getiren Yılmaz, "Bu davada henüz DNA örneği istenmemişti. Birkaç yıl sonra Anayasa Mahkemesinin kararıyla babalık davası tekrar açılabilince ve bizi tehdit edenlerin başında gelen kişinin vefatı üzerine geçen yıl yeniden dava açtık." ifadelerini kullandı.

"BU SAATTEN SONRA MADDİ BİR AMACIM YOK"

Soy bağını öğrenmek istediğini anlatan Yılmaz, "56 yaşındayım, bu saatten sonra maddi bir amacım yok. En azından nüfus cüzdanıma gerçek babamın kim olduğunun yazılmasını istiyorum." diye konuştu.

MEZARININ AÇILMASINI TALEP EDİYORLAR

Hakan Yılmaz ayrıca, 44 yaşına kadar gerçek babası bildiği annesinin ilk eşinin mezarının açılıp DNA örneklerinin karşılaştırılmasını da talep ettiklerini, bu sürecin de Isparta'da sürdüğünü sözlerine ekledi.

Annesinin yıllar önce söyledikleriyle hayatı değişen mühendis, gerçek babasının peşine düştü

Kaynak: AA

Son Dakika Yaşam Annesinin yıllar önce söyledikleriyle hayatı değişen mühendis, gerçek babasının peşine düştü - Son Dakika


YORUMLAR (1)

Son Dakika

Deniz Çoban, Cenk Tosun'un pozisyonuyla ilgili tartışmalara son noktayı koydu: VAR'ın devreye girmemesi doğru Deniz Çoban, Cenk Tosun'un pozisyonuyla ilgili tartışmalara son noktayı koydu: VAR'ın devreye girmemesi doğru Futbolcu Alpaslan Öztürk'ün eşi Ebru Şancı, sosyal medyada isyan etti: 2500 TL aidat ödediğimiz o güvenlikli site yönetimi istifa edin Futbolcu Alpaslan Öztürk'ün eşi Ebru Şancı, sosyal medyada isyan etti: 2500 TL aidat ödediğimiz o güvenlikli site yönetimi istifa edin Seçmen en çok hangi partilere mesafeli? Son ankette İYİ Parti büyük sürpriz yaptı Seçmen en çok hangi partilere mesafeli? Son ankette İYİ Parti büyük sürpriz yaptı İsrail Yayın Kuruluşu: İran'daki nükleer tesis patlamasının arkasında Mossad var İsrail Yayın Kuruluşu: İran'daki nükleer tesis patlamasının arkasında Mossad var İngiltere'de koronavirüse bağlı son 7 aydaki en düşük can kaybı! Sadece 7 kişi vefat etti İngiltere'de koronavirüse bağlı son 7 aydaki en düşük can kaybı! Sadece 7 kişi vefat etti Cihangir'de bir kadını taciz edip boğazına bıçak dayayan sapık yakalandı Cihangir'de bir kadını taciz edip boğazına bıçak dayayan sapık yakalandı AB Konseyi Başkanı Michel'in istifası için kadın derneklerinden imza kampanyası AB Konseyi Başkanı Michel'in istifası için kadın derneklerinden imza kampanyası İstanbul'a gelen bir uçakta kavga çıktı, olay kameralara yansıdı İstanbul'a gelen bir uçakta kavga çıktı, olay kameralara yansıdı

Son Dakika Haberleri

03:54