Son Dakika Haberleri: Zafer Bayramı'nda Murat Boz Antalyalıları Coşturdu

Zafer Bayramı'nda Murat Boz Antalyalıları Coşturdu

11 ay önce

Antalya, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı ünlü sanatçı Murat Boz ile Büyükşehir Belediyesi'nin yenileyerek adına yakışır hale getirdiği Cumhuriyet Meydanı'nda kutladı.

Zafer Bayramı'nda Murat Boz Antalyalıları Coşturdu, System.String[]
Antalya, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı ünlü sanatçı Murat Boz ile Büyükşehir Belediyesi'nin yenileyerek adına yakışır hale getirdiği Cumhuriyet Meydanı'nda kutladı. Büyükşehir Belediyesi'nin Kentsel Tasarım Projesi kapsamında düzenlediği Cumhuriyet Meydanı, yenilenen çehresiyle açılarak ilk etkinliğine ev sahipliği yaptı. Sevilen sanatçı Murat Boz, '30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları ve Cumhuriyet Meydanı Açılışı' kapsamında verdiği konserde Antalyalılara unutulmaz bir akşam yaşattı. Konsere Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere ve onbinlerce Antalyalı katıldı.

30 AĞUSTOS COŞKUSU

Antalyalıların yoğun ilgi gösterdiği gecede konuşan Başkan Menderes Türel, sözlerine Antalyalıların Zafer Bayramı'nı kutlayarak başladı. Türel, "95 yıl önce hürriyet ve istiklal savaşını kazanan Büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyoruz. 95 yıl önce Sakarya'da, Dumlupınar'da dalgalanan şanlı bayrağımız, bugün burada, Antalya Cumhuriyet Meydanı'nda aynı heyecanla dalgalanmaktadır. Bayrağımızı yere düşürmeyen bütün kahramanları ve şehitlerimizi saygıyla anıyor, 30 Ağustos coşkusu için sizlere teşekkür ediyorum" diye konuştu.

HEM KUTLAMA HEM AÇILIŞ

Atatürk'ün "Hiç şüphesiz ki Antalya dünyanın en güzel yeridir" sözünü hatırlatan Başkan Türel, "Bizim hedefimiz de Atatürk'ün sözünü yerine getirmek ve Antalya'yı bu sıfata layıkıyla taşımaktır. 2023'te, yani Cumhuriyetimizin 100'üncü yılında bu hedefe tam anlamıyla ulaşmak mecburiyetindeyiz. Antalya'yı hep birlikte güzelleştireceğiz. Bugün, 30 Ağustos vesilesiyle hem Zafer Bayramı kutlaması hem de Cumhuriyet Meydanı yenileme projesinin açılışını birlikte yapıyoruz. Ben geçmişte Atatürk Parkı'nın, adına layık güzel bir park olması için çalışmıştım. Bugün de Cumhuriyet Meydanı'nı adına layık bir meydan yapmanın gururunu yaşıyorum. Cumhuriyet Meydanımız gerçekten Antalya'ya, sizlere yakışan güzel bir proje oldu. Hayırlı ve uğurlu olsun" dedi.

MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU

Konuşmasında birlik ve beraberlik çağrısı yapan Menderes Türel, "95 yıl önce işgal ordusuna karşı kılıç ve tüfekle ama milli birlik ve beraberlikle karşı duran Türk milleti, bugün ve yarın da aynı ruh ve inançla hürriyet ve istiklal mücadelesi vermektedir. Hiç bir güç, bizi bölemeyecek ve tuzağa düşüremeyecektir. Kurtuluş Savaşı'ndaki gibi her zaman bir ve beraber olacağız. Atatürk ve arkadaşlarının dalgalandırdığı şanlı bayrağımız Antalya'da aynı ruh ve heyecanla dalgalanmaya devam edecektir" diye konuştu.

(İHA)Turist Kadın, Atatürk Havalimanı'nda Çırılçıplak Soyunup Dolaştı! MHP Lideri Devlet Bahçeli'den Bedelli Askerlik Açıklaması: 28 Güne Ne Gerek Vardır?

Arap Aşiretleri Sözcüsü Ahmed El-Huveyt, PKK'nın Sincar Çevresine Yuvalandığını İddia Etti