Zeytin Dalı Harekatı'na Destek - Son Dakika

Zeytin Dalı Harekatı'na Destek

30.01.2018 16:33
Zeytin Dalı Harekatı'na Destek, System.String[]

Yalova'nın Çiftlikköy ilçesindeki kadınlar, Türk Silahlı Kuvvetlerinin yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nda görev alan Mehmetçikler için bin kavanoz ayva reçeli hazırladı.

Yalova'nın Çiftlikköy ilçesindeki kadınlar, Türk Silahlı Kuvvetlerinin yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nda görev alan Mehmetçikler için bin kavanoz ayva reçeli hazırladı.

Çiftlikköylü kadınlar tarafından organize edilen reçel yapımına yoğun katılım gerçekleşti. Dualarla kaynatılan ayvalar, Mehmetçiklere uyarlanan maniler eşliğinde cam kavanozlara dolduruldu.

İlçe Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, kalplerin harekatta görev alan askerler için attığını dile getirerek, "Allah ordumuzu ve Mehmetçiğimizi korusun. Allah ordumuzla milletimizle yürümeyi hepimize nasip etsin inşallah." dedi.

İlçe sakini Asiye Koçgar da Mehmetçiklere sürekli dualar ettiklerini belirterek, "Allah askerlerimize güç kuvvet versin. Biliyoruz ordumuz askerlerimize gerekli yardımı yapıyor. Bizim reçellerimize ihtiyaçları yok ama biz de askerlerimize moral olması, destek olması amacıyla ayva reçeli kaynatıyoruz." ifadesini kullandı.

Dilek Yalçın ise "Ordumuza destek olmak için Çiftlikköy ile Taşköprü beldemizdeki kadınlarımız birlikte bin kavanoz ayva reçeli yapmak istedik. Askerimizin, devletimizin, reisimizin daima yanındayız. Türk milletinin kadınları da asla savaştan korkmaz, yeri gelir kepçe yeri gelir silah tutar." diye konuştu.

Kadınlar tarafından hazırlanan reçeller üzerinde Türk bayrağı bulunan kavanozlara doldurularak Mehmetçiklere gönderildi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Zeytin Dalı Harekatı'na Destek - Son Dakika


Son Dakika

Sorulara yanıt veremeyince yayını terk eden Şevval Şahin'e ünlü isimlerden destek geldi Son dakika: Azerbaycan ve Ermenistan, insani ateşkes konusunda anlaştı Son Dakika: Azerbaycan ordusu ilerleyişini sürdürüyor! Gubadlı kent merkezi Ermenistan işgalinden kurtarıldı Fenerbahçe taraftarından rakibi kızdıracak tezahürat: Trabzon kümeye Erkek kardeşi tarafından katledilen Melek Aslan cinayetinin azmettiricisi Orhan Vatansever tutuklandı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Vakit kaybına tahammülümüz yok, ordumuz daha hızlı ilerleyecek Sosa'nın Trabzonspor maçındaki hatası ve performansı F.Bahçe taraftarının tepkisini çekti Meteoroloji'den 4 il için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı