Son dakika Zeytin haberleri, Zeytin son dakika, son dakika Zeytin

Son Dakika Zeytin Haberleri

 • Birleşik Kamu İş Konfederasyonu: 'Şubat Ayında Açlık Sınırı 18 Bin 973 Liraya, Yoksulluk Sınırı 52 Bin 375 Liraya Yükseldi'
  14:20 Birleşik Kamu İş Konfederasyonu: "Şubat Ayında Açlık Sınırı 18 Bin 973 Liraya, Yoksulluk Sınırı 52 Bin 375 Liraya Yükseldi"

  Birleşik Kamu İş Konfederasyonu’nun araştırma sonuçlarına göre, şubat ayında dört kişilik bir ailenin açlık sınırı 18 bin 973 liraya, yoksulluk sınırı ise 52 bin 375 liraya yükseldi. Konfederasyon Genel Sekreteri Özgür Aras, “Açlık sınırı bu yılın ilk iki aylık döneminde toplam 2 bin 490 lira artış kaydetti...Yoksulluk sınırında, son bir yıllık dönemdeki artış ise 23 bin 812 lira olarak gerçekleşti” dedi.

 • Manisa Büyükşehir Belediyesi, Gördes'teki Çiftçilere Gübre Desteği Sağladı
  13:12 Manisa Büyükşehir Belediyesi, Gördes'teki Çiftçilere Gübre Desteği Sağladı

  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Gördes'te çiftçilerle buluştu ve 1004 üreticiye 230 ton gübre desteği sağlandı. Başkan Ergün, desteklerin devam edeceğini belirtti.

 • Yalova'da Uyuşturucu Operasyonunda 3 Şüpheli Tutuklandı
  12:34 Yalova'da Uyuşturucu Operasyonunda 3 Şüpheli Tutuklandı

  Yalova Emniyeti Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen operasyonlarda 4 şüpheli gözaltına alındı. Aramalarda toplamda 184 gram metamfetamin ve sentetik kannabinoid ele geçirildi. Tutuklanan şüphelilerden 2'si cezaevine gönderilirken, 1'i adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 • Manisa'da Zeytin Ağaçlarının Budama ve İlaçlama Çalışmaları Başladı
  10:33 Manisa'da Zeytin Ağaçlarının Budama ve İlaçlama Çalışmaları Başladı

  Manisa'nın Sarıgöl ilçesinde çiftçiler, zeytin ağaçlarının budama ve göztaşı ile ilaçlama işlerine başladı. Zeytin ağacı varlığı bakımından Türkiye'de en fazla zeytin ağacına sahip olan Manisa'da ağaçların budama ve ilaçlama çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Zeytin üreticisi Mustafa Akciğer, zeytinlerin budanmasına ve göztaşı ile ilaçlamasına başladıklarını belirtti. Göztaşı çubukları zeytin ağaçlarını zararlılardan uzak tutmaktadır.

 • Aydın'ın Germencik ilçesinde açan papatyaların mis kokusu etrafı sardı
  18:27 Aydın'ın Germencik ilçesinde açan papatyaların mis kokusu etrafı sardı

  Aydın'ın Germencik ilçesinde incir ve zeytin bahçelerinde açan papatyaların mis kokusu etrafı sararken, bembeyaz bir görünüme kavuştu. Havaların sıcak gitmesi nedeniyle Germencik'in Selatin Mahallesi'nde bulunan zeytin ve incir bahçelerinde binlerce çiçek açtı. Selatin köyünü ziyaret eden vatandaşlar da papatyalardan topladı.

 • Suriye'nin kuzeyindeki Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı bölgelerinde saldırı hazırlığı yapan 2 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirildi
  15:26 Suriye'nin kuzeyindeki Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı bölgelerinde saldırı hazırlığı yapan 2 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirildi

  Suriye'nin kuzeyindeki Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı bölgelerinde saldırı hazırlığı yapan 2 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirildi.

 • Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Korkuteliler Derneği'ni ziyaret etti
  10:27 Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Korkuteliler Derneği'ni ziyaret etti

  Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Korkuteliler Derneği'ni ziyaret ederek konuşma yaptı ve geleneksel kahvaltı programına katıldı. Başkan Uysal, Korkuteli'nin gastronomi ve ekonomi alanındaki önemine vurgu yaparak birlik ve dayanışma çağrısı yaptı.

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi Zeytincilere Bordo Bulamacı Desteği Sağladı
  24 Şub İzmir Büyükşehir Belediyesi Zeytincilere Bordo Bulamacı Desteği Sağladı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, zeytinde 'Halkalı Leke' hastalığıyla mücadele kapsamında, 862 üreticiye yaklaşık 58 ton bordo bulamacı desteği sağladı. Üreticinin girdi maliyetini azaltırken verimi iki katına çıkaran uygulamayla, kimyasal ilaç kullanımının da önüne geçildi.

 • Mersin Mut'ta yapımı başlanan göletle tarımsal alanlar sulanacak
  24 Şub Mersin Mut'ta yapımı başlanan göletle tarımsal alanlar sulanacak

  Mersin'in Mut ilçesinde, kıraç topraklara sahip kırsal mahallede yapımına başlanan gölet aracılığıyla tarımsal alanlar sulama imkanına kavuşacak. Gölet, temelden 33,75 metre yüksekliğe ve 450 bin ton su tutma kapasitesine sahip olacak. Zeytin, üzüm, badem, kayısı gibi birçok ürünün yetiştirildiği mahallede, gölet sayesinde 800 dekarlık alan sulanacak. Proje, bölgedeki tarımsal üretimi artırarak çiftçilere umut olacak.

 • ÇOMÜ'den çamaşır makinelerinde kirliliği bertaraf eden çok katmanlı filtre
  24 Şub ÇOMÜ'den çamaşır makinelerinde kirliliği bertaraf eden çok katmanlı filtre

  ÇOMÜ Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü tarafından geliştirilen çok katmanlı filtre, çamaşır makinelerindeki kirlilikleri yüzde 99 oranında bertaraf ediyor. Filtre, evsel atık suların çevreye ve belediyelere yarattığı yükü azaltmayı hedefliyor.

 • İhsangazi İlçesinde Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvasında Birinci Olan Öğrenciler Ödüllendirildi
  23 Şub İhsangazi İlçesinde Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvasında Birinci Olan Öğrenciler Ödüllendirildi

  Kastamonu'nun İhsangazi ilçesinde düzenlenen Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları İhsangazi ilçe turnuvasında birinci olan öğrenciler, ilçe Milli Eğitim Müdürü Nihat Kılıç tarafından ödüllendirildi. Elif Can Kesercioğlu, Havva Nur Çınar, Sude Nur Kırışoğlu ve Elif Zeytin, İhsangazi'yi temsil etmek üzere 5 Mart'ta Kastamonu'da düzenlenecek il turnuvasına katılacaklar.

 • CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, AKP'li rakibini eleştirdi
  23 Şub CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, AKP'li rakibini eleştirdi

  CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, Seferihisar Seçim Ofisi açılışında konuşarak AKP'li rakibi Hamza Dağ'ın zeytin ağacı benzetmesini eleştirdi. Tugay, İzmir'deki yangınlar ve zeytinlik alanların tahribatını hatırlatarak AKP'nin talan ve yağma zihniyetine dikkat çekti.

 • Edremit'te 5. Zeytin Hasat Sonu Meci Şenliği düzenlendi
  23 Şub Edremit'te 5. Zeytin Hasat Sonu Meci Şenliği düzenlendi

  Balıkesir'in Edremit ilçesinde, zeytinliklerde hasat döneminin sona ermesi dolayısıyla düzenlenen 5. Zeytin Hasat Sonu Meci Şenliği yapıldı. Edremit Belediyesi ve Edremitliler Dayanışma ve Kültür Derneği tarafından organize edilen etkinliğe katılanlar, kortej yürüyüşü ve zeytin hasadı gibi etkinliklere katıldı. Şenlikte ayrıca katılımcılara nohut, pilav ve keşkek ikramı yapıldı ve zeytin fidanları dağıtıldı.

 • Bayat Belediye Başkanı Ekrem Ünlü Görev Süresinin Sonunda Teşekkür Etti
  23 Şub Bayat Belediye Başkanı Ekrem Ünlü Görev Süresinin Sonunda Teşekkür Etti

  Bayat Belediye Başkanı Ekrem Ünlü, görev süresinin sona ermesine sayılı günler kala düzenlenen bir yemekte tüm katılımcılara teşekkür etti. Ünlü, 3 dönem boyunca gerçekleştirdikleri hizmetlerle ilgili bilgi verirken, aday olanlara başarılar diledi ve bu konuşmanın bir veda değil, yeni bir başlangıç olduğunu belirtti.

 • Tarım ve Orman Bakanı: TAKE Projesi ile 1,73 milyon dekar arazide bitkisel üretim hedefleniyor
  23 Şub Tarım ve Orman Bakanı: TAKE Projesi ile 1,73 milyon dekar arazide bitkisel üretim hedefleniyor

  Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi (TAKE) Projesi'ne bu yıl 520 milyon lira ödenek tahsis edildiğini belirterek, ülkemiz genelinde 1,73 milyon dekar arazide bitkisel üretim yapılmasını hedeflediklerini açıkladı. TAKE Projesi kapsamında tarım arazilerinin etkin kullanımı amacıyla bitkisel üretimin geliştirilmesine yönelik projeler uygulanacak.

 • Seda Bakan, sanatçıların eserlerini takip ediyor
  23 Şub Seda Bakan, sanatçıların eserlerini takip ediyor

  Seda Bakan, Nişantaşı'nda bir resim galerisine gittiğini ve ressamları takip ettiğini söyledi. Başarılı oyuncu, çocuklarına miras olarak tablo almayı tercih ettiklerini ve Ergin İnan ve Haluk Akakçe gibi sanatçıların eserlerini almaya çalıştıklarını belirtti. Ayrıca, Nuran Evren Şit'in yazdığı ve OGM Pictures imzalı 'Zeytin Ağacı' dizisinin 2. Sezonunun yayına çıkacağını ve başka projeler üzerinde çalıştığını da açıkladı.

 • Muğla'da 100.Yıl Gıda Analiz Laboratuvarı Açıldı
  22 Şub Muğla'da 100.Yıl Gıda Analiz Laboratuvarı Açıldı

  Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Muğla Ticaret Borsası işbirliğiyle Muğla'ya kazandırılan 100. Yıl Gıda Analiz Laboratuvarı açıldı. Laboratuvar, tarımsal üretim alanında bilimsel çalışmalara önem veren Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin, Gıda Analizi için Muğla Ticaret Borsası ile hayata geçirdiği bir projedir.

 • Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş: Bütçenin yüzde 46'sı yatırımlara ayrılıyor
  22 Şub Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş: Bütçenin yüzde 46'sı yatırımlara ayrılıyor

  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 2019'da bütçenin yüzde 22'sini yatırımlara ayırırken, artık bütçenin yüzde 46'sını yatırımlara ayırdıklarını söyleyerek, '17 ilçe ve 1060 mahallede tüm ihtiyaçları gece gündüz demeden gidermek için çalışıyoruz' dedi.

 • Antalya Valisi Hulusi Şahin Manavgat'ta İncelemelerde Bulundu
  22 Şub Antalya Valisi Hulusi Şahin Manavgat'ta İncelemelerde Bulundu

  Antalya Valisi Hulusi Şahin, Manavgat ilçesinde çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulundu. Vali Şahin, yeni yapılan hükümet konağını ziyaret ettikten sonra Kaymakamlık binasında ilçe müdürlükleri ve birimleri inceledi. Daha sonra Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret eden Şahin, turizm, tarım ve sanayi alanında gerçekleştirilen faaliyetler hakkında bilgi aldı. Ayrıca, Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi Yurtlar Kurumu himayesinde yapımı devam eden öğrenci yurdu ve Manavgat Devlet Hastanesi inşaatı hakkında bilgi aldı.

 • GİB, kiracılara yönelik kira bildirim formu yayınladı
  22 Şub GİB, kiracılara yönelik kira bildirim formu yayınladı

  Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB), kayıt dışılıkla mücadele kapsamında Dijital Vergi Dairesinden kiracılara yönelik 'Kira Bildirim Formu' yayınladı. Kiracılar, Dijital Vergi Dairesine abone olarak veya e-Devlet şifresiyle sisteme giriş yaparak forma ulaşabilecekler. Bu yöntemle mülk sahiplerinin beyan ettiği kira gelirleriyle kiracıların beyanları karşılaştırılacak ve vergi kayıp ve kaçağının önlenmesine yardımcı olunacak.

 • Sahiplendiği kuzuyu biberonla besleyip, birlikte televizyon izliyorlar
  21 Şub Sahiplendiği kuzuyu biberonla besleyip, birlikte televizyon izliyorlar

  Bitlis'in Tatvan ilçesinde yaşayan Güntaş ailesi, annesi tarafından reddedilen kuzuyu sahiplenerek 5 katlı binadaki evlerine alarak bebek gibi bakıyor. Kuzu, evin maskotu haline gelmiş ve aile tarafından biberonla beslenip, birlikte televizyon izleniyor. Güntaş ailesi, kuzuyu bir süre daha besleyip sahibine teslim etmeyi planlıyor.

 • Bitlis'te Reddedilen Kuzu Bebek Gibi Bakıyor
  21 Şub Bitlis'te Reddedilen Kuzu Bebek Gibi Bakıyor

  Bitlis'in Tatvan ilçesinde yaşayan Güntaş ailesi, annesi tarafından reddedilen kuzuyu sahiplenerek 5 katlı binadaki evlerine alarak bebek gibi bakıyor. Kuzu, evin maskotu haline gelmiş ve aile tarafından sevgiyle büyütülüyor. Güntaş ailesi, kuzuyu bir süre daha besleyip yeniden sahibine teslim etmeyi planlıyor.

 • Mersin Büyükşehir Belediyesi, Tarsus'ta üreticilere fide ve ekipman desteği sağladı
  21 Şub Mersin Büyükşehir Belediyesi, Tarsus'ta üreticilere fide ve ekipman desteği sağladı

  Mersin Büyükşehir Belediyesi, Tarsus ve Çamlıyayla ilçelerindeki 436 çiftçiye fide ve ekipman desteği sağladı. Yeni Ömerli Mahallesi'nde düzenlenen programda, 13 bin 273 zeytin fidanı ve ekipmanlar dağıtıldı. Programa, CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış, kooperatif temsilcileri, muhtarlar, çiftçiler ve vatandaşlar katıldı.

 • Nazilli Belediyesi Demirciler Mahallesi'nde Yol Yapım Çalışmalarını Tamamladı
  21 Şub Nazilli Belediyesi Demirciler Mahallesi'nde Yol Yapım Çalışmalarını Tamamladı

  Nazilli Belediyesi ekipleri, Demirciler Mahallesi'nde yaklaşık 5 bin metrekare alanda yeni yol yapım çalışmalarını tamamladı. Mahalle sakinleri tarafından talep edilen zeytin ve incir bahçelerine giden yaklaşık bin metre uzunluğundaki yol, parke taşı döşeme faaliyetleriyle yenilendi. Demirciler Mahalle Muhtarı Mesut Arı, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ve belediye ekiplerine teşekkür etti.

 • Emekli imam gelecek nesil için doğadaki meyve ağaçlarını aşılıyor
  21 Şub Emekli imam gelecek nesil için doğadaki meyve ağaçlarını aşılıyor

  Karabük'te yaşayan emekli imam Dursun Başkaya, 8 yıldır doğada yok olmak üzere olan meyve ağaçlarına aşılama yapıyor. Kendiliğinden yetişen meyve ağaçlarını tespit eden Başkaya, bu ağaçlara göz ve kalem aşısı uygulayarak gelecek nesillerin bu meyvelerden faydalanmasını sağlamayı hedefliyor. Başkaya, şehir ormanında ve şirinevler mahallesinde toplamda 200'ün üzerinde aşılama yapmış ve bu ağaçların büyüyüp meyve vermelerini sağlamıştır.

 • Karabük'te emekli imam doğada yok olmak üzere olan meyve ağaçlarına aşılama yapıyor
  21 Şub Karabük'te emekli imam doğada yok olmak üzere olan meyve ağaçlarına aşılama yapıyor

  Karabük'te yaşayan emekli imam Dursun Başkaya, 8 yıldır gezdiği doğada yok olmak üzere olan meyve ağaçlarına aşılama yapıyor. Kiraz, vişne, elma, limon gibi ağaçları tespit eden Başkaya, göz ve kalem aşısı uygulayarak gelecek nesillere hizmet sunmayı hedefliyor. Şehir ormanında da 200'ün üzerinde aşılama yapan Başkaya, çeşitli meyvelerin yetişmesini sağlıyor.

 • Emekli İmam, Karabük'teki Yabani Ağaçları Meyve Verir Hale Getiriyor
  21 Şub Emekli İmam, Karabük'teki Yabani Ağaçları Meyve Verir Hale Getiriyor

  Karabük'te yaşayan emekli imam Dursun Başkaya, 12 yıldır yabani ağaçları meyve vermesi için aşılıyor. Şirinevler Mahallesi'nde yaşayan Başkaya, ormanda gördüğü yabani ağaçları korumak amacıyla aşılama yapmaya başladı. Karabük Kent Ormanı'ndaki birçok yabani ağaca elma, armut ve kiraz aşısı yapan Başkaya, ormanda yürüyüş yapanlara bu meyveleri yemelerini tavsiye ediyor. Başkaya, aşılama çalışmalarını hobi olarak sürdürdüğünü ve gelecek nesillerin bu meyvelerden faydalanmasını umduğunu belirtiyor.

 • Mersin Büyükşehir Belediyesi Üreticilere Tarımsal Destek Sağlıyor
  21 Şub Mersin Büyükşehir Belediyesi Üreticilere Tarımsal Destek Sağlıyor

  Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin kırsal kalkınmayı ve bölgesel üretimi güçlendirmek için üreticiye sağladığı tarımsal destekler, üreticilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. 5 yıl boyunca fide-fidan, sulama borusu, güneş paneli, makine ekipman gibi birçok desteği üreticiyle buluşturan Büyükşehir, bu kez de Tarsus ve Çamlıyayla’daki üreticilere fide, fidan, makine ve sulama borusu desteğinde bulundu. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer de üreticilere destek vermek amacıyla düzenlenen ‘Tarımsal Destekler Töreni’ne katılarak üreticilerle buluştu.

 • Hatay'ın Altınözü ilçesinde arazide oluşan hortum cep telefonuyla kaydedildi
  20 Şub Hatay'ın Altınözü ilçesinde arazide oluşan hortum cep telefonuyla kaydedildi

  Suriye sınırına yakın Sarıbük Mahallesi kırsalında arazide meydana gelen hortum, yakındaki bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Hortumun Suriye'ye doğru yönelmesi sonucunda bazı zeytin bahçelerinde hasar meydana geldi.

 • Şehit Erhan Öztürk Parkı, yenilenen yüzüyle hizmete açıldı
  20 Şub Şehit Erhan Öztürk Parkı, yenilenen yüzüyle hizmete açıldı

  Şehit Erhan Öztürk Parkı, yenilenen yüzüyle hizmete açıldı Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından mevcut yeşil alan dokusu korunarak sil baştan yenilenen Orhangazi Şehit Erhan Öztürk Parkı, düzenlenen törenle hizmete alındı.

 • Burhaniye'de Turizm Canlandı, Ziyaretçi Sayısı Arttı
  20 Şub Burhaniye'de Turizm Canlandı, Ziyaretçi Sayısı Arttı

  Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler'in turizm alanında yaptığı çalışmalar sonucunda kentteki sahillerin ve yeşil alanların geliştirilmesiyle ziyaretçi sayısında gözle görülür bir artış yaşandı.

 • Mersin Büyükşehir Belediyesi Üreticilere Destek Sağladı
  20 Şub Mersin Büyükşehir Belediyesi Üreticilere Destek Sağladı

  Mersin Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz ilçesinde yaşayan 119 üreticiye zeytin fidanı, Trabzon Hurması, üzüm sıkma ve hamur yoğurma makinesi ile sıvı organik gübre desteği sağladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tarımsal Destekler Töreni'ne katılarak üreticilerle bir araya geldi. Mersin Büyükşehir Belediyesi, tarımın önünü açmak ve üretici girdi maliyetleri altında ezdirmemek için destek hamlelerine devam ediyor.

 • Zeytin ağaçlarını yerinden söken devasa hortum cep telefonuyla görüntülendi
  20 Şub Zeytin ağaçlarını yerinden söken devasa hortum cep telefonuyla görüntülendi

  Hatay'ın Altınözü ilçesinde meydana gelen kuvvetli yağışla birlikte ortaya çıkan hortum, zeytin ağaçlarını yerinden söktü. Hortumun etkisiyle bir zeytin bahçesinde bulunan 40 ağaç yerinden sökülürken, o anlar cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Hortumun yerleşim yerlerinden uzakta meydana gelmesi nedeniyle evlere zarar vermedi.

 • Aydın'da Zeytinyağı Hırsızlığı Şüphelileri Yakalandı
  19 Şub Aydın'da Zeytinyağı Hırsızlığı Şüphelileri Yakalandı

  Aydın'ın Çine ilçesinde bir evden 300 litre zeytinyağı çalan şüpheliler, İncirliova'da polis tarafından kıskıvrak yakalandı. Şüphelilerin çaldıkları zeytinyağının bir kısmını İncirliova'da sattıkları ortaya çıktı.

 • Burhaniye Belediyesi Pelitköy Sahili'nde Rekreasyon Alanı Oluşturdu
  19 Şub Burhaniye Belediyesi Pelitköy Sahili'nde Rekreasyon Alanı Oluşturdu

  Burhaniye Belediyesi, Pelitköy Sahili'nde Bağlarburnu ve Gadana mevkilerine 60 bin metrekare rekreasyon alanı kazandırdı. Zeytin ağaçlarının altında doğal sahil olanağını vatandaşlara sunan Burhaniye Belediyesi, binlerce turisti ilçede ağırlıyor.

 • Yalova'da uyuşturucu operasyonunda 2 kişi tutuklandı
  19 Şub Yalova'da uyuşturucu operasyonunda 2 kişi tutuklandı

  Yalova Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Yalova'da uyuşturucu satışı yapacakları bilgisi üzerine O.Y. ve D.G'nin bulunduğu aracı takibe aldı. Yapılan aramada 115 gram sentetik uyuşturucu ele geçirildi. Gözaltına alınan 2 kişi, adliyede tutuklandı.

 • Yalova'da Uyuşturucu Operasyonu: 2 Tutuklama, 115 Gram Metamfetamin Ele Geçirildi
  19 Şub Yalova'da Uyuşturucu Operasyonu: 2 Tutuklama, 115 Gram Metamfetamin Ele Geçirildi

  Yalova Emniyeti Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, çevre illerden getirilen uyuşturucu maddelerin sokak düzeyinde ticaretinin yapılacağı bilgisine ulaştı. Yapılan operasyonda araçta bulunan 2 zanlı tutuklandı ve 115 gram metamfetamin ele geçirildi.

 • Buca Onat Tüneli'nde Zeytin Ağaçları Koruma Altına Alındı
  19 Şub Buca Onat Tüneli'nde Zeytin Ağaçları Koruma Altına Alındı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen Buca Onat Tüneli çalışmaları kapsamında yol üzerinde yer alan zeytin ağaçları, resmi kurumlardan alınan iznin ardından koruma altına alındı. Ağaçlar budanarak belediye fidanlığına taşınacak ve rehabilite edildikten sonra İzmir'in yeşil alanlarında toprakla buluşacak.

 • Foça'da zeytin ağaçlarında budama başladı
  19 Şub Foça'da zeytin ağaçlarında budama başladı

  İzmir'in Foça ilçesinde zeytin hasadı sonrasında gelecek yıl daha fazla ürün ve yüksek kalite için zeytinliklerde budanma çalışmaları başladı. Zeytinlik alanlarda ağaçlara budama yaparak maksimum verim elde etmeye çalışılıyor. Budama işlemi sırasında ağacın rüzgar ve güneş ışığı almasına dikkat ediliyor. Çiftçilikle uğraşan emekli tıp doktoru Hatice Yüksel, bilimsel çalışmalar ve kadim bilgiyi birleştirerek budama işini gerçekleştiriyor.

 • Burhaniye'de Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Kursu Başlıyor
  18 Şub Burhaniye'de Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Kursu Başlıyor

  Balıkesir Çiftçi Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen 11. Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Kursu, 26 Şubat'ta başlıyor. Kursa 206 kişi başvuruda bulunurken, 80 kişi seçildi. Kurs süresince İstanbul ve İzmir'deki üniversitelerden akademisyenler ders verecek ve kursiyerlere sertifika verilecek.

 • Artvin'de pazarcılar maliyetlerden şikayetçi
  18 Şub Artvin'de pazarcılar maliyetlerden şikayetçi

  Artvin'in Ardanuç ilçesinde pazarcılık yapan esnaflar, artan maliyetler ve yüksek giderler nedeniyle sıkıntı yaşıyor. Emekli Taştan Altun, köylü vatandaş olarak ürünlerini satmaya çalıştıklarını ancak alım gücü olmadığı için satışların iyi olmadığını belirtti. Peynirci Şener Akyüz ise banka faizlerinin düşürülmesini ve piyasaya hareket getirilmesini talep etti.

 • CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, Togg gibi yatırımlara destek vereceğini açıkladı
  17 Şub CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, Togg gibi yatırımlara destek vereceğini açıkladı

  CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, Gemlik'te yaptığı konuşmada, Togg fabrikası gibi yatırımlara destek vereceklerini belirtti.

 • 2 bin yıllık Herkül heykeli kurtarılmayı bekliyor
  17 Şub 2 bin yıllık Herkül heykeli kurtarılmayı bekliyor

  Bursa'nın İznik ilçesinde Roma dönemine ait 2 bin yıllık Herkül kaya kabartması tahrip edildi. Herkül'ün asası yok oldu, kimliği belirsiz kişiler tarafından tahrip edildi. Tarihi eser yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.

 • Başkan Ergün yeni dönem projelerini anlattı
  17 Şub Başkan Ergün yeni dönem projelerini anlattı

  Başkan Ergün yeni dönem projelerini anlattı Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, 2024-2029 dönemi projelerini açıkladı.

 • Başkan Ergün yeni dönem projelerini anlattı
  16 Şub Başkan Ergün yeni dönem projelerini anlattı

  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, 2024-2029 dönemi projelerini açıkladı.

 • Sudan Ordusu Başkent Hartum'u kurtarmak üzere ilerliyor
  16 Şub Sudan Ordusu Başkent Hartum'u kurtarmak üzere ilerliyor

  Sudan Ordusu Başkomutan Vekili Orgeneral Şemseddin Kebbaşi, Hızlı Destek Kuvvetleri (HDK) ile çatışan ordunun başkent Hartum'u kurtarmak üzere olduğunu açıkladı. Kebbaşi, orduya verilen destek dolayısıyla vatandaşlara teşekkür etti ve orduya müzakere çağrısında bulundu. Sudan'da yaşanan iç savaş sonucunda binlerce kişi hayatını kaybetti ve milyonlarca kişi yerinden edildi.

 • İSTİB'in Borsa Meydanında Sektörler Konuşuyor toplantısında kooperatifçilik ele alındı
  16 Şub İSTİB'in Borsa Meydanında Sektörler Konuşuyor toplantısında kooperatifçilik ele alındı

  İstanbul Ticaret Borsası'nın düzenlediği 'Borsa Meydanında Sektörler Konuşuyor' toplantılarının bu ayki konusu kooperatifçilik oldu. Toplantıda, kooperatifçiliğin ülke ekonomisi için önemi vurgulandı ve tarım kooperatiflerinin ekonomik kalkınma ve kırsal kalkınmanın itici gücü olabileceği belirtildi. Ayrıca, kadın kooperatiflerinin yöresel ve coğrafi işaretli ürünler konusunda etkili olduğu ve kooperatiflerin özerk bir yapıya sahip olması gerektiği vurgulandı.

 • Üniversite Öğrencileri ve Akademisyenlerden Oluşan Proje Ekibi, Fabrika Atıklarından Dev Mozaik Eser Yapıyor
  16 Şub Üniversite Öğrencileri ve Akademisyenlerden Oluşan Proje Ekibi, Fabrika Atıklarından Dev Mozaik Eser Yapıyor

  Türkiye'deki bazı üniversitelerin seramik bölümlerinden öğrenci ve akademisyenlerin oluşturduğu 96 kişilik proje ekibi, fabrika atık malzemelerini kullanarak belediye hizmet binasının dış duvarları için tasarlanan 'zeytin' temalı dev mozaik eseri tamamlamaya çalışıyor. Proje, Çanakkale Belediyesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Çanakkale Seramikleri Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi ile Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Seramik Sanayi AŞ işbirliğinde başlatıldı. Mozaik eser, Çanakkale Belediyesi Yeşil Yerel Yönetim Binası'nın kent meydanına bakan duvarlarına haziranda monte edilecek.

 • Bursa'da Nilüfer Çayı'nın bir kolu olan Demirtaş Deresi kimyasal atıklar nedeniyle turuncuya boyandı
  14 Şub Bursa'da Nilüfer Çayı'nın bir kolu olan Demirtaş Deresi kimyasal atıklar nedeniyle turuncuya boyandı

  Bursa'da Nilüfer Çayı'nın bir kolu olan Demirtaş Deresi, bırakılan kimyasal atıklar nedeniyle turuncuya boyandı. İnceleme sonucunda, dereye kimyasal atık bıraktığı belirlenen fabrikanın faaliyetleri durduruldu. Derenin temizlenmesi ve tarım faaliyetlerinin devam etmesi için yetkililerden müdahale talep ediliyor.

 • Bursa'daki Demirtaş Deresi kimyasal atıklarla turuncuya boyandı
  14 Şub Bursa'daki Demirtaş Deresi kimyasal atıklarla turuncuya boyandı

  Bursa'da Nilüfer Çayı'nın bir kolu olup, bahçe ve bostanlar arasından geçerek Marmara Denizi'ne akan Demirtaş Deresi, bırakılan kimyasal atıklar nedeniyle turuncuya boyandı. İnceleme sonunda, dereye kimyasal atık bıraktığı belirlenen fabrikanın faaliyetleri durduruldu.

 • Mersin'de Üretici Kadın Stantları 'Sevgililer Günü'ne Özel Kuruldu
  14 Şub Mersin'de Üretici Kadın Stantları 'Sevgililer Günü'ne Özel Kuruldu

  Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte, 14 Şubat Sevgililer Günü temasıyla 310 üretici kadının ürünleri sergilendi.

 • Down Sendromlu Basketbol Milli Takımı, ÇOMÜ'de Zeytin Fidanı Dikimi Etkinliğine Katıldı
  14 Şub Down Sendromlu Basketbol Milli Takımı, ÇOMÜ'de Zeytin Fidanı Dikimi Etkinliğine Katıldı

  Down Sendromlu Basketbol Milli Takımı, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde düzenlenen zeytin fidanı dikimi etkinliğine katıldı. Sporcular, Rektör Prof. Cüneyt Erenoğlu ve diğer katılımcılarla bir araya gelerek fidan dikimi gerçekleştirdi. Etkinlikte ayrıca Orman Bölge Müdürlüğü tarafından getirilen kuş kafesleri ağaçlara asıldı. Rektör Erenoğlu, Down Sendromlu Basketbol Milli Takımı'nın kamplarını üniversitede sürdürdüğünü ve zeytin fidanlarının yeşereceği bir fidanlık oluşturacaklarını belirtti.

 • Dereyi kirleten fabrikaya para cezası uygulandı
  14 Şub Dereyi kirleten fabrikaya para cezası uygulandı

  Adana'nın Kozan ilçesinde Deliçay Deresi fabrika atıkları nedeniyle siyah ve mor aktı. Yapılan incelemeden sonra dereyi kirleten fabrika belirlenerek para cezası uygulandı. Vatandaşlar ve çevre kuruluşları dere yatağına Organize Sanayi Bölgesinden bırakıldığı iddia edilen atıklar için sıkı bir denetim yapılmasını isterken dere yatağında daha önce bulunan canlıların artık yaşamadığını iddia etti. Kozan TEMA Vakfı bir önceki dönem temsilcisi Derya Deniz ise çevreye duyarlı üretim olmasını istediklerini belirtti. Kozan OSB Müdürü Fatih Aydın ise dere temizliğinin yapılacağını ve firmaya idari para cezası uygulandığını açıkladı.

 • Tek Eliyle Tesbih Dizen Musa Bulgur
  14 Şub Tek Eliyle Tesbih Dizen Musa Bulgur

  Gümüşhane'de yaşayan Musa Bulgur, çocuk yaşlarda sol kolunun kesilmesine rağmen sabır gerektiren tesbihçilik mesleğini 35 yıldır tek eliyle ustalıkla sürdürüyor. Bulgur, zeytin çekirdeklerinden tesbih yaparak bu mesleğe merak saldı ve emekli olduktan sonra dükkan açarak mesleği haline getirdi. İnsanların iki elle bile yaparken zorluk çektiği tesbihçiliği tek eliyle kusursuz şekilde yapmasıyla takdir topluyor.

 • Gemlik'in Vitrini Yenileniyor
  13 Şub Gemlik'in Vitrini Yenileniyor

  BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak Gemlik Sahili düzenleme çalışmalarının temeli törenle atıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, eş zamanlı olarak yürütülen Gemlik, Kurşunlu, Tirilye ve Güzelyalı sahil bandı çalışmalarıyla sahillerin Bursa'ya ayrı bir değer katacağını söyledi.

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tarımsal Üretim Kooperatifleri ve Birlikleri Temsilcileriyle Buluştu
  13 Şub Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tarımsal Üretim Kooperatifleri ve Birlikleri Temsilcileriyle Buluştu

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 'Kente Sözümüz Var' sloganıyla düzenlenen 'Kent Katılımı Buluşmaları'nda kentte faaliyet gösteren Sulama-Tarımsal Üretim Kooperatifleri ve Birlikleri temsilcileri'yle buluştu. Seçer, gelecek dönemde tarımsal destek açısından Güneş Enerjisi Santrali (GES) desteği vereceklerini belirtti. Ayrıca, hayvan yetiştiricilerine verilen destekler ve tarımsal projeler hakkında bilgi verdi.

 • MSB: Suriye'de saldırı hazırlığı yapan 5 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirildi
  13 Şub MSB: Suriye'de saldırı hazırlığı yapan 5 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirildi

  Milli Savunma Bakanlığı, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı bölgelerinde saldırı hazırlığı yapan 5 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Türk Silahlı Kuvvetleri, terörle mücadelede kararlılıkla hareket ettiğini belirtti.

 • Yaralı bulunan kızıl şahin tedavi altına alındı
  13 Şub Yaralı bulunan kızıl şahin tedavi altına alındı

  Gaziantep'in İslahiye ilçesinde bir vatandaş tarafından yaralı halde bulunan kızıl şahin tedavi altına alındı. Mehmet Tosun, çiftliğine gittiği esnada yaralı halde bir kızıl şahin buldu. Vatandaş, kuşu tedavi edilip doğaya tekrar salınması için İslahiye Doğa Koruma Milli Parklar Müdürlüğü ekiplerine teslim etti. Tosun, şahinin tedavi edilip doğal yaşam alanına bırakılmasını istedi.

 • Aydın'da Zeytin Hasadı Erken Bitti, Zeytinyağı Fabrikaları Sezonu Kapattı
  12 Şub Aydın'da Zeytin Hasadı Erken Bitti, Zeytinyağı Fabrikaları Sezonu Kapattı

  Türkiye'nin önemli zeytin üretim merkezlerinden olan Aydın'da bu yıl zeytinde 'yok yılı' olması sebebiyle hasat sezonu erken bitince zeytinyağı fabrikaları da sezonu erken kapattı. Geçtiğimiz yıllarda Ekim ayında başlayıp Mayıs ayına kadar devam eden zeytinyağı sıkım işlemleri Aydın'da bu yıl sadece 2 ay sürdü. Zeytinde 'yok yılı' olması sebebiyle erken biten hasat ile birlikte zeytinyağı fabrikalarındaki sıkım makineleri de beklenenden önce şalter kapattı. Aydın'da her yıl ortalama 70 ila 90 bin ton zeytinyağı üretilirken, zeytinyağı fabrikaları bu yıl sadece 2 ay yoğunluk yaşadı. Zeytinyağı fabrika çalışanlarından İhsan Çulhaoğlu, bu yıl zeytinyağı fabrikalarının sezonu erken kapattığını ve zeytinlerin az olmasına rağmen yağların kaliteli olduğunu belirtti.

 • Bursa Ticaret Borsası 2023'te tescil işlem hacmini yüzde 89 artırdı
  12 Şub Bursa Ticaret Borsası 2023'te tescil işlem hacmini yüzde 89 artırdı

  Bursa Ticaret Borsası, 2023 yılı tescil işlem hacminde bir önceki yıla göre yüzde 89'luk artışla 32 milyar 720 milyon liraya ulaştı. Bursa TB Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı, tescil işlem hacmi rakamlarının, güçlü ve istikrarlı büyüme trendinin bir yansıması olduğunu söyledi. En çok işlem gören ürünler arasında zeytin, yaş sebze-meyve, et, canlı hayvan ve mısır yer aldı. Bursa TB ayrıca Türkiye Ürün İhtisas Borsası Elektronik Ürün Senetleri Piyasası'nda da başarılı bir yıl geçirdi ve işlem hacmini yüzde 31 artırdı. Başkan Matlı, sürdürülebilirlik odaklı projelerle Bursa Ticaret Borsası'nı ileriye taşımayı hedeflediklerini belirtti.

 • Anadolu Üniversitesi Spor Kulübü, deplasmanda Pazarspor'u 3-1 mağlup etti
  11 Şub Anadolu Üniversitesi Spor Kulübü, deplasmanda Pazarspor'u 3-1 mağlup etti

  TFF 3. Lig'in 19. haftasında Anadolu Üniversitesi Spor Kulübü, Pazarspor ile deplasmanda karşılaştı. İbrahim Zeytin'in 2 golü ve Furkan Tuncer'in bir golüyle ilk yarıyı 3-0 önde kapatan Anadolu Üniversitesi, maçı 3-1 kazandı. Pazarspor ise Muhammet Ensar Çavuşoğlu'nun golüyle farkı ikiye düşürdü ancak galibiyet için yeterli olmadı. Anadolu Üniversitesi Spor Kulübü, önümüzdeki hafta Turgutluspor ile mücadele edecek.

 • Pazarspor, Anadolu Üniversitesi'ne 3-1 mağlup oldu
  11 Şub Pazarspor, Anadolu Üniversitesi'ne 3-1 mağlup oldu

  TFF 3. Lig 2. Grup'ta Pazarspor, evinde konuk ettiği Anadolu Üniversitesi'ne 3-1 yenildi. Maçta Pazarspor'dan Muhammet Çavuşoğlu gol atarken, Anadolu Üniversitesi'nden İbrahim Zeytin 2 gol, Furkan Mehmet Tuncer ise 1 gol kaydetti.

 • CHP'li Ahmet Akın: Terk Edilmiş Ağaçlarımızdan Gelen Zeytinin Bereketiyle 6 Bin Kardeşime Burs Vereceğim
  11 Şub CHP'li Ahmet Akın: Terk Edilmiş Ağaçlarımızdan Gelen Zeytinin Bereketiyle 6 Bin Kardeşime Burs Vereceğim

  CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın, plan ve projelerini ANKA Haber Ajansı’na anlattı. Akın, “12 milyonun üzerinde zeytin ağacımız var ancak yaklaşık bunun yarısında bakımsız veya ortaklıklardan dolayı gerekli destek verilmemiş, terk edilmiş zeytin ağaçlarımız var. Biz bu zeytin ağaçlarını Büyükşehir Belediyesi olarak kontrol altına alacağız. Gerekli desteği vereceğiz ve bunlardan ürettiğimiz zeytinlerle yani dışarıda kalan artık üretim dışı bırakılmış olan zeytinliklerimizi hayata getireceğiz. Ve bu vesileyle oradan gelen o zeytinin bereketiyle, zeytinyağıyla, zeytin tanesiyle 6 bin genç kardeşime burs vereceğim. Üniversiteye giden genç kardeşlerim yol masrafını düşünmeyecek. Orada büyükşehir belediyemiz bunları karşılayacak. Yurt sorunu diye bir şey Balıkesirimizde kalmayacak” dedi.

 • Aydın'da Zeytin Hırsızlığına Son
  10 Şub Aydın'da Zeytin Hırsızlığına Son

  Aydın'ın Nazilli ilçesinde bir bahçeden çalınan 150 kilo zeytin, jandarma ekipleri tarafından kısa sürede yakalanan 2 şüpheli tarafından gerçekleştirildi. Şüpheliler gözaltına alınırken, çalınan zeytinler sahibine teslim edildi.

 • İstanbul Bağcılar Semt Pazarı'nda Vatandaşlar Zamlı Fiyatlardan Şikayet Ediyor
  10 Şub İstanbul Bağcılar Semt Pazarı'nda Vatandaşlar Zamlı Fiyatlardan Şikayet Ediyor

  İstanbul Bağcılar'daki semt pazarında alışveriş yapan vatandaşlar, zamlı fiyatlar karşısında sıkıntılarını dile getirdi. Vatandaşlar, artan fiyatlar nedeniyle alışveriş yapamadıklarını ve geçim sıkıntısı çektiklerini belirtti. Emekli maaşlarıyla geçinmenin zor olduğunu ifade eden vatandaşlar, hükümetin zam politikalarını eleştirdi. Pazardaki esnaf da müşteri bulmakta zorlandıklarını ve işlerinin durgun olduğunu söyledi.

 • Gemlik'in vitrini yenileniyor
  09 Şub Gemlik'in vitrini yenileniyor

  Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak Gemlik Sahili düzenleme çalışmalarının temeli törenle atıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, eş zamanlı olarak yürütülen Gemlik, Kurşunlu, Tirilye ve Güzelyalı sahil bandı çalışmalarıyla sahillerin Bursa'ya ayrı bir değer katacağını söyledi.

 • Muğla Büyükşehir Belediyesi Bafa Zeytinyağı Üretim Tesisi'ni Açtı
  09 Şub Muğla Büyükşehir Belediyesi Bafa Zeytinyağı Üretim Tesisi'ni Açtı

  Muğla Büyükşehir Belediyesi ve S.S. Bafa Doğal Yaşam Tarımsal Üretim ve Pazarlama Kooperatifi iş birliğiyle hayata geçirilen Bafa Zeytinyağı Üretim Tesisi, törenle hizmete açıldı. Açılışa, CHP Muğla Milletvekilleri, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı ve diğer yetkililer katıldı. Tesiste üretim yapılacak, kaliteli zeytinyağı elde edilecek ve turizm merkezi haline gelmesi hedefleniyor.

 • AK Parti Sözcüsü Çelik, partisinin 'Osmaniye Aday Tanıtım Toplantısı'nda konuştu Açıklaması
  09 Şub AK Parti Sözcüsü Çelik, partisinin "Osmaniye Aday Tanıtım Toplantısı"nda konuştu Açıklaması

  Osmaniye'de, AK Parti'nin 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde gösterdiği ilçe ve belde belediye başkan adayları tanıtıldı.

 • Bursa Büyükşehir Belediyesi Gemlik Sahili Düzenleme Çalışmalarına Başladı
  09 Şub Bursa Büyükşehir Belediyesi Gemlik Sahili Düzenleme Çalışmalarına Başladı

  Bursa Büyükşehir Belediyesi, Gemlik Sahili düzenleme çalışmalarının temelini atarak sahillerin Bursa'ya değer katacağını belirtti. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Gemlik, Kurşunlu, Tirilye ve Güzelyalı sahil bandı çalışmalarının eş zamanlı olarak devam ettiğini söyledi.

 • AK Parti Sözcüsü Çelik, Kilis'te ilçe belediye başkanları aday tanıtım toplantısında konuştu Açıklaması
  09 Şub AK Parti Sözcüsü Çelik, Kilis'te ilçe belediye başkanları aday tanıtım toplantısında konuştu Açıklaması

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Onlar Türkiye'de her türlü vesayetin arkasında dolanırken seçilmiş partilerin birtakım vesayet odakları tarafından kuşatılmasını sağlamaya çalışırken biz Türkiye'de en zor zamanlarda demokrasi mücadelesi vermiş bir kadroyuz." dedi.

 • Manisa Büyükşehir Belediyesi, Çiftçilere 1.850 Ton Gübre Dağıttı
  08 Şub Manisa Büyükşehir Belediyesi, Çiftçilere 1.850 Ton Gübre Dağıttı

  Manisa Büyükşehir Belediyesi, 2024 yılı kırsal kalkınma projeleri kapsamında çiftçilere yönelik 1.850 ton gübre dağıtımı gerçekleştirdi. Dağıtım programında konuşan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, çiftçilere verdikleri desteklerin devam edeceğini belirtti.

 • Kuşadası Ticaret Odası Üyelerine Arabulucuk ve DASK Hakkında Bilgi Verdi
  08 Şub Kuşadası Ticaret Odası Üyelerine Arabulucuk ve DASK Hakkında Bilgi Verdi

  Kuşadası Ticaret Odası tarafından düzenlenen toplantıda, Arabulucuk, Tahkim, İnternet Alan Adları ve DASK konularında Oda üyelerine bilgi verildi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği iştiraki olan TOBBUYUM Uyuşmazlık ve Çözüm Merkezi Genel Müdürü Dr. Onur Yüksel, toplantıda iş dünyası için önemli konularda açıklamalar yaparak, soruları cevapladı. Toplantıya Kuşadası Ticaret Odası Meclis Başkanı Bülent İlbahar, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Seydi Yıkılmaz ve Yönetim Kurulu Üyesi Hibeti Zeytin ile KUTO üyeleri katıldı.

 • Kahramanmaraş'ta deprem sonrası kurulan lojistik kooperatif, Hatay'daki kadın kooperatiflerinin ürünlerini ekonomiye kazandırıyor
  08 Şub Kahramanmaraş'ta deprem sonrası kurulan lojistik kooperatif, Hatay'daki kadın kooperatiflerinin ürünlerini ekonomiye kazandırıyor

  Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından gönüllü olarak yardım çalışmalarına katılan bir grup kadın, daha sonra kurdukları lojistik kooperatifiyle Hatay'daki 40 kadın kooperatifinin ürünlerinin ekonomiye kazandırılmasını sağladı. Kadınlar, ürettikleri ürünleri 'HayatHatay.com' platformu üzerinden satışa sunuyor.

 • Edremit Belediyesi, Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda Edremit'i tanıttı
  08 Şub Edremit Belediyesi, Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda Edremit'i tanıttı

  Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Edremit'in değerlerini tanıtarak vatandaşlar ile paylaştı. Edremit Belediyesi, EMITT fuarında ilçenin zenginliklerini dünyaya tanıtıyor.

 • Edremit Belediyesi, EMITT Fuarı'nda ilçenin zenginliklerini tanıttı
  07 Şub Edremit Belediyesi, EMITT Fuarı'nda ilçenin zenginliklerini tanıttı

  Edremit Belediyesi, Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda ikinci gününde ilçenin zenginliklerini tanıttı. Başkan Selman Hasan Arslan, zeytin fidanlarını ziyaretçilere armağan etti ve Edremit'in turizm potansiyelini vurguladı.

 • Aydın Memecik Zeytinyağı Avrupa Birliği'nde Tescillendi
  07 Şub Aydın Memecik Zeytinyağı Avrupa Birliği'nde Tescillendi

  Aydın Ticaret Borsası tarafından tescil talepli başvurusu yapılan Aydın memecik zeytinyağı, Avrupa Birliği Komisyonu'nda tescil edildi. Aydın memecik zeytinyağı, dünya genelinde meyvemsi ve bitter tadıyla öne çıkan bir yağ olarak biliniyor. Aydın, Türkiye'nin en büyük yağlık zeytin üreticisi ve en büyük zeytinyağı üreticisi konumunda bulunuyor. Aydın memecik zeytinyağı, uluslararası zeytinyağı tadım yarışmalarında birçok ödül kazanmış bir üründür. Aydın, Türkiye'nin Avrupa Birliği'nde tescilli 20. ürünüdür.

 • Seydişehir Eti Alüminyum Fabrikası İşçileri Maaş Artışına Karşı Eylem Yaptı
  07 Şub Seydişehir Eti Alüminyum Fabrikası İşçileri Maaş Artışına Karşı Eylem Yaptı

  Konya'da bulunan Seydişehir Eti Alüminyum Fabrikası'nda çalışan işçiler, maaşlarına yapılan zammın yetersiz olduğunu düşünerek protesto yürüyüşü düzenledi. İşçilerin beklentilerini karşılamayan zam teklifi üzerine fabrika önünde eylem başlatıldı. Gelecek Partisi Konya Milletvekili Hasan Ekici, işçilerin haklı mücadelesine destek vererek, enflasyonun yüksek olduğu bir dönemde yüzde 56'lık zam artışının yeterli olmadığını belirtti.

 • İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi'nde yemek sorunu tepkilere neden oldu
  07 Şub İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi'nde yemek sorunu tepkilere neden oldu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açılışını yaptığı İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi'nde personele verilen akşam yemeğinin yetersizliği tepkilere neden oldu. Birlik Sağlık Sen Genel Başkanı Ahmet Doğruyol, nöbet tutan sağlıkçılara menüde tavuk tantuni olmasına karşın adeta 'lavaş arası soğan' verildiğini belirtti. Yemek sorununun çözülmesi için Sağlık Bakanı göreve davet edildi.

 • Yalova'da uyuşturucu operasyonunda 4 şüpheliden 1'i tutuklandı
  07 Şub Yalova'da uyuşturucu operasyonunda 4 şüpheliden 1'i tutuklandı

  Yalova Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, çevre illerden temin ettikleri uyuşturucu maddelerinin sokakta satılacağı ihbarı üzerine çalışma başlattı. Operasyonda 176,71 gram sentetik uyuşturucu ele geçirildi ve 1 kişi tutuklandı.

 • Çorum'un Kargı ilçesinde çiftçilere 1400 zeytin fidanı dağıtıldı
  07 Şub Çorum'un Kargı ilçesinde çiftçilere 1400 zeytin fidanı dağıtıldı

  İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, bölgede zeytin üretimini geliştirmek amacıyla 'Zeytin Yetiştiriciliğini Yaygınlaştırma ve Geliştirme Projesi'ni hayata geçirdi. Proje kapsamında bölgede dikilecek zeytin fidanları çiftçilere teslim edildi. Ayrıca Kargı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından zeytin bahçeleri kurulması için çalışmalar da sürdürülüyor.

Advertisement