Zirve Üniversitesi'nde Seminer - Son Dakika

Zirve Üniversitesi'nde Seminer

02.01.2012 14:02
Zirve Üniversitesi'nde Seminer, System.String[]

Zirve Üniversitesi'nce öğrencilere yönelik düzenleneni seminerlerin bu haftaki konuğu Medya ve Siyaset Uzmanı Doç.Dr.Önder Aytaç oldu.Doç.Dr.Aytaç, seminerde, insanın beş duyu organına hitap edilmesi gerektiğini ve bunun en güzel örneğinin Yunus Emre'nin şiirlerinde görüldüğünü belirtti.

Zirve Üniversitesi'nce öğrencilere yönelik düzenleneni seminerlerin bu haftaki konuğu Medya ve Siyaset Uzmanı Doç. Dr. Önder Aytaç oldu.

Doç. Dr. Aytaç, seminerde, insanın beş duyu organına hitap edilmesi gerektiğini ve bunun en güzel örneğinin Yunus Emre'nin şiirlerinde görüldüğünü belirtti.

Konuşmasını, sanat, siyaset ve spor dünyasından ünlü isimlerin söz ve davranışlarına ait görsel sunumlarla destekleyen Aytaç, şunları kaydetti:

"Gizli kalmış suçlar medya ve iletişim ağları sayesinde ortaya çıkıyor. Özellikle iphone marka telefonların kullanımıyla suçlular çabuk yakalanabilecek. Vücudumuzda milyarlarca iletişim hadisesi yaşanmaktadır. Ama biz bunun hiç farkında bile değiliz. Günlük hayatta inandırıcılık ve samimiyet çok önemli, bir tokalaşma bile insanın nasıl bir karaktere sahip olduğu noktasında birçok ipucu veriyor."

Aytaç, Süleyman Demirel, Turgut Özal, Muhsin Yazıcıoğlu, Hasan Celal Güzel, Mussolini ve Hitler gibi siyasi liderlerin konuşma ve davranışlarında beden dilini kullanmaları sırasında nasıl bir samimiyet sergilediklerini anlamanın çok kolay olduğuna işaret etti.

Seminer sonrasında, Zirve Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Kısa, Doç. Dr. Önder Aytaç'ı makamında kabul ederek üniversiteye verdiği katkılardan dolayı teşekkür etti.

- GAZİANTEP

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Zirve Üniversitesi'nde Seminer - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Rusya TürkAkım üzerinden Avrupa'ya gaz arzını artırmayı planlıyor Mesut Özil'e imza töreninde Arda Turan soruldu: Çok yetenekli bir kardeşimiz Altının kilogramı 436 bin 500 liraya geriledi MAK araştırmadan yılın ilk anketi! MHP ve HDP baraj altı kaldı, İYİ Parti'deki yükseliş dikkat çekti Burak Yılmaz'ın sözlerine Mesut Özil'den yanıt: İnşallah Türkiye'yi güzel temsil eder İzmir'in göbeğindeki mahalle, yıllardır doğal gaz bekliyor Polis - öğretmen çiftten haber alamayan arkadaşları eve girince acı manzarayla karşılaştı Sokağa çıkma yasağında şehir merkezinde çıplak bir şekilde yürüyen adam, görenleri dumura uğrattı