Bilkent Senfoni'den Sezonun Son Konseri - Son Dakika
Kültür Sanat

Bilkent Senfoni'den Sezonun Son Konseri

Bilkent Senfoni\'den Sezonun Son Konseri

Bilkent Senfoni Orkestrası Han -Na Chang ile Son Ankara Konserini Verip İstanbul Festivali'ne Gidiyor. Saat 20.00'de Başlayacak Olan Konser İçin Ücretsiz Servis Düzenlendi.

19.06.2009 04:55
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Bilkent Senfoni Orkestrası Han-Na Chang ile son Ankara konserini verip İstanbul Festivali’ne gidiyor. Saat 20.00’de başlayacak olan konser için ücretsiz servis düzenlendi.

BİLKENT Senfoni Orkestrası (BSO) “Sezon Kapanış Konseri”nde günümüzün en önemli viyolonselcilerinden Han-Na Chang’i konuk ediyor. Yarın son Ankara konserinin ardından 22 Haziran’da İstanbul Festivali konserini ünlü sanatçı ile gerçekleştirecek.

Orkestra Pazartesi İstanbul’da

Müzik Direktörü Klaus Weise yönetimindeki “Sezon Kapanış Konseri” yarın. Han-Na Chang’in Elgar’ın “Op.85, Mi minör Viyolonsel Konçertosu”nu yorumlayacağı konser, Mahler’in “Do diyez minör 5. Senfoni”si ile sona erecek. BSO, bu muazzam eserde Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası’ndan da destek alarak 100 kişilik bir kadroya ulaşıyor. Bilkent Senfoni Orkestrası, 37. Uluslararası İstanbul Müzik Festivali kapsamında aynı programı 22 Haziran Pazartesi günü Aya İrini’de sunacak.

Biletler nereden alınabilir

Yarın Bilkent Konser Salonu’nda saat 20.00’de başlayacak “Sezon Kapanış Konseri”nin biletleri Bilkent Konser Salonu gişesinin yanı sıra, Dost Kitabevleri ( Kızılay, Kavaklıdere, Ankuva), Beymen (Arjantin Caddesi) ve Diapason’dan (Kavaklıdere) temin edilebilecek. Konserden bir saat önce ücretsiz servisler Tunus Caddesi, Sıhhiye Köprüsü ve Milli Kütüphane’den izleyicileri Bilkent Konser Salonu’na getirecektir.

Sanatçı 11 yaşında ödül aldı

SIRADIŞI uluslararası bir kariyer elde eden viyolonselist Han-Na Chang, Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya’nın prestijli konser salonlarında düzenli olarak konserler gerçekleştiriyor. Chang ilk olarak 1994 yılında 11 yaşında, Paris’de düzenlenen 5. Rostropovich Uluslararası Viyolonsel Yarışması’nda hem birincilik, hem de çağdaş müzik ödüllerini kazanarak dikkatleri üzerine çekti. Bu tarihten itibaren de mükemmel yorumu ve virtüozitesi ile Han-Na Chang dünya çapındaki yeni jenerasyon sanatçılar içerisinde ön sıralarda yer almakta.

Kaynak: DHA

Son Dakika Kültür Sanat Bilkent Senfoni'den Sezonun Son Konseri - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • 2025'te yayınlanacak Star Trek filmi eski hikayeyi canlandıracak
  01:09 2025'te yayınlanacak Star Trek filmi eski hikayeyi canlandıracak

  Paramount Pictures, ABD'de düzenlenen bir etkinlik kapsamında Star Trek serisini canlandırmayı planladığını açıkladı. Film serisinin geleceğine ilişkin yapılan açıklamada, 2025 yılında vizyona girecek yapımın orijinal hikayeye odaklanacağı söylendi. Paramount, Star Trek 4 filminin geliştirme sürecinin devam ettiğini belirtti. Ancak öte yandan stüdyo, 'Star Trek Origin Story' adını taşıyan yeni bir yapıma da başlayacaklarını duyurdu. Filmin Toby Haynes tarafından yönetileceği ve yapımcılığını ise J.J. Abrams üstleneceği bildirildi. Yeni film, Starfleet ve Federation'ın 22. yüzyılın ortalarındaki hikayesini anlatacak.

 • Pamukkale, gece müzeciliği projesiyle ziyaretçilerini ağırlamaya başladı
  22:39 Pamukkale, gece müzeciliği projesiyle ziyaretçilerini ağırlamaya başladı

  Pamukkale, Travertenleri ve Hierapolis antik kentiyle birlikte gece müzeciliği projesi kapsamında tamamlanan ışıklandırma projesiyle artık hava karardıktan sonra da ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde bulunan ören yerinde oluşturulan LED aydınlatma sistemi sayesinde Pamukkale, gece ziyaret edilebilen ikinci ören yeri olmuştur. Bu sayede ziyaretçi sayısının artması beklenmektedir. Bayram tatili sırasında gece de ziyarete açılan Pamukkale, birçok ziyaretçisine sürpriz yaşatmıştır.

 • Sakin kent Safranbolu binlerce turisti ağırladı
  19:32 Sakin kent Safranbolu binlerce turisti ağırladı

  UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan ve 'En iyi korunan 20 kent' arasında bulunan tarihi Safranbolu, Ramazan Bayramı'nda yerli ve yabancı turist akınına uğradı. Safranbolu'da trafik ve insan yoğunluğu yaşanırken esnaf da çifte bayram yaşadı. Lokumcusundan Safran satıcısına kadar tarihi kentin simgesi Safranlı ürünlerin satışını yapan esnaf yoğunluktan oldukça memnun kaldı.

 • Amasra, Bayramda Rekor Ziyaretçi Sayısına Ulaştı
  19:08 Amasra, Bayramda Rekor Ziyaretçi Sayısına Ulaştı

  Amasra, 3 günlük bayram sürecinde yaklaşık 60 bin araç ve 200 bini aşkın misafir ağırladı. İlçe, önceki yıllarda 3-4 günde ağırladığı ziyaretçi sayısını bu yıl bir günde ağırladı.

 • Tuzla'da Ramazan Bayramı Coşkusu
  18:03 Tuzla'da Ramazan Bayramı Coşkusu

  Tuzla Belediyesi, Ramazan Bayramı kapsamında bir dizi etkinlik düzenleyerek Tuzlalıları bir araya getirdi. Tuzla Belediye Başkanı Av. Eren Ali Bingöl, bayramın merhamet, sevgi ve barış olduğunu vurgulayarak güzel bayramlar geçireceklerini belirtti.

 • Tuzla Belediyesi Ramazan Bayramı'nda Eğlence Etkinlikleri Düzenledi
  17:57 Tuzla Belediyesi Ramazan Bayramı'nda Eğlence Etkinlikleri Düzenledi

  Tuzla Belediyesi, Ramazan Bayramı kapsamında yaş fark etmeksizin herkesin eğleneceği bir dizi etkinliği Tuzlalılarla buluşturdu. Çocukların eğlendiği, büyüklerin de çocukluğuna döndüğü programlarda Hacivat ve Karagöz, illüzyon, palyaço gösterileri ve yarışmalarının yanı sıra pamuk şeker de katılımcılara ikram edildi.

 • Artvin'de Cumhuriyet'in 100. yılı etkinlikleri kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri Sergisi düzenlendi
  17:51 Artvin'de Cumhuriyet'in 100. yılı etkinlikleri kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri Sergisi düzenlendi

  Artvin'de, Cumhuriyet'in 100. yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen '1923'ten Günümüze Türk Silahlı Kuvvetleri Sergisi'nde, Mehmetçik'in faaliyetlerini anlatan 114 fotoğraf yer aldı. Sergiyi gezen çocuklara Türk bayrağı ve balon hediye edildi. Sergi, 21 Nisan Pazar gününe kadar ziyaret edilebilecek.

 • İstanbul Modern, 23 Nisan'da Çocuk Şenliği Düzenliyor
  17:25 İstanbul Modern, 23 Nisan'da Çocuk Şenliği Düzenliyor

  İstanbul Modern, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na özel çocuk şenliği düzenliyor. Üç gün sürecek olan şenlikte çocuklar, aileleriyle birlikte müzenin farklı mekanlarında sanat aktiviteleri gerçekleştirebilecek. Programda sergi turları, atölyeler, drama etkinlikleri ve yaratıcılık seminerleri yer alacak. Kayıt ve detaylı bilgi için www.istanbulmodern.org adresine başvurulabilir.

 • Ağrılı kadınlar 'Çini Sanatıyla' harikalar üretiyor
  16:21 Ağrılı kadınlar 'Çini Sanatıyla' harikalar üretiyor

  Ağrı Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde açılan 'Çini Sanatı' kursuna katılan kadınlar, seramik üzerine işlenen Osmanlı motifleriyle hem birbirinden güzel ürünler yapıyor hem de stres atıyorlar. Kadınlar, yaptıkları ürünleri internet üzerinden satarak aile bütçelerine katkıda bulunuyorlar. Çini sanatıyla uğraşan kadınlar, kendilerine özgü tasarımlarla gönül verdikleri bu sanatı geçim kaynağına dönüştürüyorlar.


Advertisement