Hasan Can'ın Elazığ Üniversitesi ile ilgili esprisi, AK Parti cephesinden tepki aldı - Son Dakika

Hasan Can'ın Elazığ Üniversitesi ile ilgili esprisi, AK Parti cephesinden tepki aldı

Son Güncelleme: 01.05.2023 10:36

Hasan Can Kaya'nın programında Elazığ Üniversitesi'yle ilgili "Elazığ Üniversitesi bilgisayar mühendisliği ama bilgisayar yok. Abaküs var ya çocuklar için onunla yapıyorlar" sözleri AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım'ı sinirlendirdi. Sosyal medya hesabından Kaya'ya yüklenen Yıldırım, "Fırat Üniversitesi'ne yönelik aşağılayıcı konuşmalarınızdan dolayı sizi esefle kınıyorum. Aziz şehrimiz sahipsiz değildir" ifadelerini kullandı.

Exxen'de yayınlanan Konuşanlar programının sunucusu Hasan Can Kaya, bir konuğunun Elazığ Üniversitesi bilgisayar mühendisliğinden mezun olduğunu söylemesinin ardından "Elazığ Üniversitesi bilgisayar mühendisliği ama bilgisayar yok. Abaküs var ya çocuklar için onunla yapıyorlar" diyerek espri yaptı. Kaya'nın sözlerine AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım'dan tepki geldi.

"SİZİ ESEFLE KINIYORUM"

Hasan Can Kaya'nın binlerce öğrencinin eğitim gördüğü üniversite hakkında yaptığı espriye tepki gösteren Yıldırım, Twitter hesabından bir paylaşım yaparak "Aziz şehir Elazığ'ı ve Bilimin Parlayan Yıldız'ı, binlerce mezunu olan Fırat Üniversitesi'ne yönelik aşağılayıcı konuşmalarınızdan dolayı sizi esefle kınıyorum. Aziz şehrimiz sahipsiz değildir!" ifadelerine yer verdi.

Hasan Can Kaya ise konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

Hasan Can'nın 'Elazığ Üniversitesi' diyerek yaptığı espri kızdırdı! AK Parti Elazığ İl Başkanı tepki gösterdi

Son Dakika Magazin Hasan Can'ın Elazığ Üniversitesi ile ilgili esprisi, AK Parti cephesinden tepki aldı - Son Dakika


Advertisement