Son dakika Fırat Üniversitesi haberleri, Fırat Üniversitesi son dakika, son dakika Fırat Üniversitesi

Son Dakika Fırat Üniversitesi Haberleri

 • Adıyaman Üniversitesi Güneş Enerjisi Projesi
  29 Şub Adıyaman Üniversitesi Güneş Enerjisi Projesi

  Adıyaman Üniversitesi'nin yenilenebilir enerji kaynaklarından güneş enerjisinden elde edilecek elektrik enerjisinin artırılmasına yönelik projesi kabul edildi. Proje, güneş enerji panellerindeki hücre hasarlarının yapay zeka ile tespit edilmesini amaçlamaktadır. Bu sayede güneş enerji üretiminde olumsuzlukları ortadan kaldırarak üretim miktarını artırmayı hedeflemektedir. Projenin ayrıca ülke ekonomisine yıllık 300 milyon TL'den fazla direk 100 milyon TL dolaylı katkı sağlaması ve 5 yıllık sürede 2 milyar TL'den fazla katkı sağlaması beklenmektedir.

 • Uzmanlar Doğu Anadolu Bölgesi'nde olası bir depreme karşı hazırlıklı olunması uyarısında bulundu
  27 Şub Uzmanlar Doğu Anadolu Bölgesi'nde olası bir depreme karşı hazırlıklı olunması uyarısında bulundu

  Dicle Üniversitesi ve Fırat Üniversitesi'nden uzmanlar, Doğu Anadolu Bölgesi'nde olası bir depreme karşı hazırlıklı olunması gerektiği konusunda uyarıda bulundu. Fay hatlarının sıkışması sonucu oluşacak kırılmaların depremlere yol açabileceğini belirten uzmanlar, özellikle Bingöl ve çevresinin enerjinin biriktiği alanlar olduğunu ifade etti. Depremlerin ne zaman ve ne şekilde olacağının tespit edilemeyeceğini vurgulayan uzmanlar, depreme dayanıklı yapılar ve uygun teknikte yerleşim yerlerinin önemini vurguladı.

 • Düzce Üniversitesi CLICS Kongresi İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik Konularını Ele Aldı
  22 Şub Düzce Üniversitesi CLICS Kongresi İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik Konularını Ele Aldı

  Düzce Üniversitesi, CLICS Kongresi ile çevre ve sağlık alanında uzman bilim insanlarını bir araya getirerek iklim değişikliği ve sürdürülebilirlik konularını tartıştı. Kongre, fiziksel sunumlar ve online oturumlar şeklinde gerçekleştirildi ve çözüm yollarını tartışmayı ve farkındalık kazanmayı hedefledi. Programa dünya genelinden katılım sağlayan bilim insanları, akademisyenler ve politika yapıcılar katıldı.

 • Bakan Yerlikaya: 'Dünyanın en büyük konut seferberliğini gerçekleştiriyoruz'
  18 Şub Bakan Yerlikaya: "Dünyanın en büyük konut seferberliğini gerçekleştiriyoruz"

  Bakan Yerlikaya, Elazığ'da TOKİ kura çekimine katıldı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Elazığ'da depremlerden sonra hak sahibi olan afetzedeler için inşa edilen konutlardan 2 bin 255 konutun kura çekim törenine katıldı. Bakan Yerlikaya, konuşmasında deprem felaketinin ardından yapılan çalışmalardan bahsederek, dünyanın en büyük konut seferberliğini gerçekleştirdiklerini belirtti.

 • İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Elazığ'da depremzedeler için inşa edilen konutların kura çekim törenine katıldı
  17 Şub İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Elazığ'da depremzedeler için inşa edilen konutların kura çekim törenine katıldı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Elazığ'da depremlerden sonra hak sahibi olan afetzedeler için inşa edilen konutlardan 2 bin 255 konutun kura çekim törenine katıldı. Bakan Yerlikaya, törende yaptığı konuşmada, depremin yıkıcı etkilerinden zarar gören Elazığ'ın yeniden imar edileceğini ve 75 bin konutun teslim edileceğini belirtti.

 • İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya: 'Dünyanın en büyük konut seferberliğini gerçekleştiriyoruz'
  17 Şub İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya: 'Dünyanın en büyük konut seferberliğini gerçekleştiriyoruz'

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Elazığ'da düzenlenen 'Deprem Konutları Kura ve Anahtar Teslim Töreni'nde yaptığı konuşmada, devletin deprem bölgesinde olduğunu ve yıkılan evlerin daha iyisi yapılacağını söyledi. Yerlikaya, dünyanın en büyük konut seferberliğini gerçekleştirdiklerini ve hedeflerinin 75 bin konutun teslimini yapmak olduğunu belirtti.

 • Elazığ'da otomobil devrilmesi: 2 kişi ağır yaralandı
  16 Şub Elazığ'da otomobil devrilmesi: 2 kişi ağır yaralandı

  Elazığ'da O.A'nın kullandığı otomobil, direksiyon hakimiyetinin kaybedilmesi sonucu 3 ağaca çarptıktan sonra devrildi. Kaza sonucu sıkışan sürücü ile M.G. hastaneye kaldırıldı ve sağlık durumları ciddiyetini koruyor.

 • Elazığ'da Gençlere Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri Başladı
  15 Şub Elazığ'da Gençlere Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri Başladı

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından düzenlenen 'Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri' Elazığ'da başladı. Gençler, burs, hibe, fon, kredi destekleri ve staj programları hakkında bilgi alırken, çeşitli kurumların ürettiği ürünleri de inceleme fırsatı buldu. Etkinlikte ayrıca bilgi yarışması ve sosyal kültürel aktiviteler de yer aldı.

 • Elazığ'da 'Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri' Etkinliği
  15 Şub Elazığ'da 'Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri' Etkinliği

  Elazığ'da düzenlenen 'Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri' etkinliğine katılan gençler, birçok alanda yapılanları gözlemleyerek bilgi aldı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı koordinesinde gerçekleştirilen etkinlikte, gençler devletin imkanlarından yararlanma ve sorumlu vatandaşlık bilincini geliştirme fırsatı buldu.

 • Elazığ'da düzenlenen 'Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri' etkinliği gençlerin ilgisini çekti
  15 Şub Elazığ'da düzenlenen 'Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri' etkinliği gençlerin ilgisini çekti

  Elazığ'da düzenlenen 'Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri' etkinliğine katılan gençler, savunma sanayiinden tarıma kadar birçok alanda yapılanları gözlemleyerek bilgi aldı. Etkinlikte gençlerin, devletin imkanlarından yararlanabilmeleri ve sorumlu vatandaşlar olarak hak ve ödevlerini daha iyi kavrayabilmeleri amaçlandı.

 • Elazığ'da sepetli motosiklet sürücüsü yayaya çarptı, yaralı hastaneye kaldırıldı
  10 Şub Elazığ'da sepetli motosiklet sürücüsü yayaya çarptı, yaralı hastaneye kaldırıldı

  Elazığ'da yolun karşısına geçmeye çalışan bir yayaya çarpan sepetli motosiklet sürücüsü olay yerinden kaçarken, yaralı vatandaş hastaneye kaldırıldı. Kazayı görenlerin haber vermesi üzerine sağlık ve polis ekipleri olay yerine sevk edildi. Yaralı, Fırat Üniversitesi Hastanesinde tedavi altına alındı. Polis ekipleri, kaçan sürücünün yakalanması için çalışma başlattı.

 • Üniversite öğrencileri ve öğretmenlerinden örnek davranış
  07 Şub Üniversite öğrencileri ve öğretmenlerinden örnek davranış

  Elazığ'da Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencileri ve öğretmenleri, kendi aralarında topladıkları para ile 2 adet akülü araç satın aldı. Araçlar, Türkiye Sakatlar Derneği Elazığ Şubesine hediye edildi. Bu hareket, engelli bireylere yardım etmek için devam edecek.

 • Elazığ'da Üniversite Öğrencileri ve Öğretmenlerinden Engellilere Destek
  07 Şub Elazığ'da Üniversite Öğrencileri ve Öğretmenlerinden Engellilere Destek

  Elazığ'da Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi ve öğrencileri, kendi aralarında topladıkları parayla 2 adet akülü araç satın aldı. Araçlar, Türkiye Sakatlar Derneği Elazığ Şubesine hediye edildi. Engelli bireylerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yapılan bu yardım, toplumda dayanışma ve yardımlaşma bilincini artırmaktadır.

 • Kahramanmaraş'ta depremde hayatını kaybeden Fırat Üniversitesi öğrencileri için fidan dikildi
  06 Şub Kahramanmaraş'ta depremde hayatını kaybeden Fırat Üniversitesi öğrencileri için fidan dikildi

  Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremlerde hayatını kaybeden 37 Fırat Üniversitesi öğrencisi için anma programı düzenlendi. Fidanlar üzerine öğrencilerin isimlerini taşıyan pankartlar asıldı.

 • Fırat Üniversitesi Rektörü: Depremlerden Sonra Hayatımızı Bilimsel Verilere Göre Şekillendirmeliyiz
  06 Şub Fırat Üniversitesi Rektörü: Depremlerden Sonra Hayatımızı Bilimsel Verilere Göre Şekillendirmeliyiz

  Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremlerin ardından yapılan konutların bilimsel verilere göre inşa edilmesi gerektiğini belirtti.

 • Elazığ'da depremde hayatını kaybedenler için Mevlid-i Şerif okundu
  06 Şub Elazığ'da depremde hayatını kaybedenler için Mevlid-i Şerif okundu

  Elazığ'da depremin yıl dönümünde hayatını kaybedenler için camilerde Mevlid-i Şerif okundu. Kentteki camilerde depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için sabah namazının ardından Mevlid-i şerif okundu.

 • Elazığ'da depremde hayatını kaybedenler saat 04.17'de anıldı
  06 Şub Elazığ'da depremde hayatını kaybedenler saat 04.17'de anıldı

  Elazığ'da Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için anma programı ve değerlendirme toplantısı düzenlendi. Elazığ Valisi Ömer Toraman, depremin yıl dönümünde yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

 • Elazığ ve Şırnak'ta Depremde Hayatını Kaybedenler İçin Mevlit Okutuldu
  06 Şub Elazığ ve Şırnak'ta Depremde Hayatını Kaybedenler İçin Mevlit Okutuldu

  Elazığ ve Şırnak'ta geçen yıl meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenler için düzenlenen mevlit programları gerçekleştirildi. Elazığ'da İmam-ı Azam Camisi'nde yapılan programda dua edilirken, Şırnak'ta Yeni Mahalle Geylani Camisi'nde mevlit okundu. Programlara, il ve belediye yetkilileri ile vatandaşlar katıldı.

 • Elazığ'da depremin yıl dönümünde Mevlid-i Şerif okundu
  06 Şub Elazığ'da depremin yıl dönümünde Mevlid-i Şerif okundu

  Elazığ'da 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremde hayatını kaybedenler için camilerde Mevlid-i Şerif okundu. Elazığ Valisi, Cumhuriyet Başsavcısı, Milletvekili ve diğer yetkililerin katıldığı programda vatandaşlar da yer aldı.

 • Elazığ'da Kahramanmaraş merkezli depremler için anma programı düzenlendi
  06 Şub Elazığ'da Kahramanmaraş merkezli depremler için anma programı düzenlendi

  Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için Elazığ'da anma programı ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Elazığ Valisi Ömer Toraman, depremin yıl dönümünde yapılanlar hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

 • Elazığ'da trafik kazası: 3 yaralı
  05 Şub Elazığ'da trafik kazası: 3 yaralı

  Elazığ'da sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği araç refüjde çıkıp takla attı. Kazada 3 kişi yaralandı. Olay Zübeyde Hanım Caddesinde meydana geldi. Sürücülerin haber vermesi üzerine olay yerine ambulans sevk edildi ve yaralanan 3 kişi Fırat Üniversitesi Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Polis kaza ile ilgili inceleme başlattı.

 • Elazığ'da refüje çarparak takla atan otomobildeki 3 kişi yaralandı
  05 Şub Elazığ'da refüje çarparak takla atan otomobildeki 3 kişi yaralandı

  Elazığ'ın Zübeyde Hanım Caddesi'nde meydana gelen kazada, otomobil refüje çarparak takla attı. Kazada yaralanan 3 kişi, ambulansla Fırat Üniversitesi Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Polis olayla ilgili inceleme başlattı.

 • ODTÜ, Gazi Üniversitesi, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi ve Fırat Üniversitesi Sosyalfest'in Kurumsal Paydaşı Oldu
  25 Oca ODTÜ, Gazi Üniversitesi, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi ve Fırat Üniversitesi Sosyalfest'in Kurumsal Paydaşı Oldu

  ODTÜ, Gazi Üniversitesi, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi ve Fırat Üniversitesi, Türkiye'nin ilk Sosyal Bilimler Festivali'nin (Sosyalfest) kurumsal paydaşı oldu. Üniversiteler arasında yapılan protokol ile akademik işbirliği, ortak araştırmalar, projeler ve etkinlikler düzenlenmesi gibi konular ele alındı. Kurumsal paydaş işbirliği protokolü kapsamında üniversiteler, Sosyalfest'e uygulama desteği, alan desteği, iletişim ve tanıtım desteği, mali ve finansman desteği sağlayacak.

 • Prof. Dr. Ercan, depremin önemine dikkat çekti: 'Son depremin Türkiye'ye maliyeti 120 milyar dolar'
  24 Oca Prof. Dr. Ercan, depremin önemine dikkat çekti: 'Son depremin Türkiye'ye maliyeti 120 milyar dolar'

  Elazığ depreminin 4'üncü yıl dönümünde düzenlenen panele katılan deprem bilimci Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, depremden kurtulmanın mümkün olmadığını ve ekonomi ile önlem alınabileceğini belirterek son depremin Türkiye'ye maliyetinin ise 120 milyar dolar olduğuna dikkat çekti. Panelde deprem gerçeği, Elazığ ve çevre illerdeki deprem riskleri analiz edilirken, deprem öncesi alınacak tedbirler ve kentsel dönüşüm süreci masaya yatırıldı.

 • Elazığ'da Deprem Riskiyle Yüzleşmek Paneli Düzenlendi
  24 Oca Elazığ'da Deprem Riskiyle Yüzleşmek Paneli Düzenlendi

  Elazığ'da 24 Ocak 2020 depreminin yıl dönümü dolayısıyla 'Deprem riskiyle yüzleşmek, Bilinçli Toplum, Güvenli Gelecek' paneli düzenlendi. Panelde, deprem öncesi alınacak tedbirler, depreme dirençli binaların inşası ve kentsel dönüşüm konularında sunumlar yapıldı. Panele yer bilimci Prof. Dr. Feyzi Bingöl ve çeşitli uzmanlar katıldı.

 • Fırat Üniversitesi İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesinin adı değiştirildi, yeni fakülteler kuruldu
  24 Oca Fırat Üniversitesi İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesinin adı değiştirildi, yeni fakülteler kuruldu

  Cumhurbaşkanı Kararı ile Fırat Üniversitesi İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesinin adı İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi olarak değiştirildi. Aydın Adnan Menderes Üniversitesine bağlı Siyasal Bilgiler Fakültesi ve Harran Üniversitesine bağlı Turizm Fakültesi kuruldu. Aydın İktisat Fakültesi ve Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu ise kapatıldı.

 • Elazığ'da maden ocağında patlama: 2 yaralı
  23 Oca Elazığ'da maden ocağında patlama: 2 yaralı

  Elazığ'ın Maden ilçesinde bulunan özel bir şirkete ait maden ocağında patlama meydana geldi. Patlama sonucunda maden mühendisi O.Ş. ve maden işçisi O.B. yaralandı. Olayla ilgili tahkikat başlatıldı.

 • Elazığ'da bakır madeni ocağında patlama: 2 işçi yaralandı
  23 Oca Elazığ'da bakır madeni ocağında patlama: 2 işçi yaralandı

  Elazığ'ın Maden ilçesinde özel bir şirkete ait bakır madeni ocağında meydana gelen patlamada 2 işçi yaralandı. Patlama sonucunda yaralanan işçiler hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Otizmli çocuklar insansı robot 'Pepper' ile öğrenecek
  22 Oca Otizmli çocuklar insansı robot 'Pepper' ile öğrenecek

  Fırat Üniversitesi tarafından geliştirilen insansı robot 'Pepper', otizmli çocukların eğitimi ve duyguların tanınması için kullanılacak. Robot, insanlarla iletişim kurabilme, soruları yanıtlayabilme ve duyguları anlayarak reaksiyon verebilme yeteneklerine sahip. Proje, otizmli çocukların sosyal becerilerini geliştirmeyi hedefliyor.

 • Fırat Üniversitesi Kadın Kolları, Sınav Haftasında Öğrencilere Yemek İkramı Yaptı
  20 Oca Fırat Üniversitesi Kadın Kolları, Sınav Haftasında Öğrencilere Yemek İkramı Yaptı

  Fırat Üniversitesi Kadın Kolları tarafından gelenekselleşen üniversite kütüphanesinde sınava hazırlanan öğrencilere yemek ve pasta ikramları devam ediyor. Kadın kolları tarafından evde hazırlanan yiyecekler, final sınavlarına hazırlanan öğrencilere ikram edildi.

 • Tunceli'de Temizlik İşçisinin Düşmesi Olayında İhmal İddiası
  17 Oca Tunceli'de Temizlik İşçisinin Düşmesi Olayında İhmal İddiası

  Tunceli'de bir temizlik işçisi çöp kamyonunun arkasından düşerek beyin kanaması geçirdi. İşçinin ablası, olayda ihmal olduğunu iddia etti ve çalışma arkadaşlarının durumu fark etmemesini eleştirdi. Aile, sorumluların hesap vermesini isteyerek suç duyurusunda bulundu.

 • Tunceli'de Temizlik İşçisinin Düşmesiyle İlgili İhmal İddiası
  17 Oca Tunceli'de Temizlik İşçisinin Düşmesiyle İlgili İhmal İddiası

  Tunceli'de bir temizlik işçisi çöp kamyonunun arkasından düşerek beyin kanaması geçirdi. İşçinin ablası, olayda ihmal olduğunu iddia etti ve çalışma arkadaşlarının kardeşinin düştüğünü fark etmemesini eleştirdi. Aile, suç duyurusunda bulundu. Tunceli Belediyesi ise adli ve idari soruşturma başlattıklarını açıkladı.

 • Fırat Üniversitesi öğrencileri hayvan kemiklerini iskelete dönüştürdü
  08 Oca Fırat Üniversitesi öğrencileri hayvan kemiklerini iskelete dönüştürdü

  Elazığ'da Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğrencileri, topladıkları hayvan kemiklerini anatomi dersi için iskelete dönüştürdü. Öğrencilerin hazırladığı 18 hayvan iskeleti fakülte binasında sergilenecek ve Anatomi Müzesi'ne katkı sağlayacak.

 • AK Parti'nin 26 il belediye başkan adayı belli oldu
  07 Oca AK Parti'nin 26 il belediye başkan adayı belli oldu

  İstanbul'da düzenlenen AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı'nda 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Seçimi için aralarında İstanbul, Kocaeli, Bursa ve Eskişehir'in de aralarında bulunduğu 11 büyükşehir ile 15 ilin belediye başkan adayı açıklandı.

 • Şırnak'ta rahatsızlanan bebek ambulans helikopterle Elazığ'a sevk edildi
  07 Oca Şırnak'ta rahatsızlanan bebek ambulans helikopterle Elazığ'a sevk edildi

  Şırnak'ın Cizre ilçesinde solunum yolu rahatsızlığı nedeniyle rahatsızlanan 6 aylık Büşra Güneş, Sağlık Bakanlığına ait ambulans helikopterle Elazığ'a sevk edildi. Bebek, ilk müdahalenin ardından ambulansla donanımlı bir hastaneye sevk edilmesine karar verildi ve Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı'ndan ambulans helikopterle Elazığ Fırat Üniversitesi Hastanesine götürüldü.

 • Fırat Üniversitesinde 'Soykırımla Yüzleşmek, Gazeteciler Saldırı Altında' Paneli Gerçekleştirildi
  05 Oca Fırat Üniversitesinde 'Soykırımla Yüzleşmek, Gazeteciler Saldırı Altında' Paneli Gerçekleştirildi

  Fırat Üniversitesi Sinema Topluluğu tarafından düzenlenen panelde, soykırımla yüzleşme ve gazetecilerin saldırı altında olduğu konuları ele alındı. Panelde, Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı, avukat, akademisyen ve gazeteciler konuşma yaptı. Panele, AK Parti Milletvekili, dekan, kurum müdürleri ve öğrenciler katıldı.

 • Elazığ'da AK Parti Gençlik Kolları öncülüğünde 'Teröre Lanet Yürüyüşü' düzenlendi
  05 Oca Elazığ'da AK Parti Gençlik Kolları öncülüğünde 'Teröre Lanet Yürüyüşü' düzenlendi

  Elazığ'da AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanlığı öncülüğünde düzenlenen 'Teröre Lanet Yürüyüşü'ne Fırat Üniversitesi öğrencileri ve parti üyeleri katıldı. Yürüyüşte, vatan ve bayrak aşkıyla şehit olan Mehmetçikler için bir araya gelen gençler, terör ve şiddetin hedefine ulaşamayacağını vurguladılar. AK Parti Elazığ Milletvekili Mahmut Rıdvan Nazırlı da yürüyüşe destek verdi.

 • Elazığ'da Fırat Üniversitesi öğrencileri, şehit düşen 12 kahraman asker için yürüdü
  05 Oca Elazığ'da Fırat Üniversitesi öğrencileri, şehit düşen 12 kahraman asker için yürüdü

  Elazığ'da Fırat Üniversitesi öğrencileri, Kuzey Irak'ta şehit düşen 12 asker için Teröre Lanet Yürüyüşü düzenledi. Yürüyüşe, AK Parti Elazığ Milletvekili Mahmut Rıdvan Nazırlı, ÜniAK Başkanı Samet Balamir ve öğrenciler katıldı.

 • Tunceli'de 'Deprem Dirençliliği' konulu panel düzenlendi
  03 Oca Tunceli'de 'Deprem Dirençliliği' konulu panel düzenlendi

  Tunceli'de Munzur Üniversitesi Coğrafya Bölümü tarafından düzenlenen 'Deprem Dirençliliği' konulu panelde, Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası hasar tespiti ve konteyner kentlerin kurulması hakkında bilgi verdi. Panelde ayrıca jeoloji ve afet yönetimi konularında sunumlar yapıldı.

 • Tunceli'de 'Deprem Dirençliği' Paneli Düzenlendi
  03 Oca Tunceli'de 'Deprem Dirençliği' Paneli Düzenlendi

  Tunceli'de, Doğu Anadolu Fay Hattı ile Kuzey Anadolu Fay Hattı'nın kesiştiği noktada 'Deprem Dirençliği' paneli düzenlendi. Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, kentteki ağır hasarlı yapıların sayısını açıklarken, konteyner kentlerin hızlı bir şekilde tamamlanacağını belirtti. Panelde, bilim insanları ve yetkililer de deprem konusunda yapılan çalışmalardan bahsetti.

 • Elazığ'da şehitler adına hatıra ormanı oluşturuldu, 100 fidan toprakla buluşturuldu
  03 Oca Elazığ'da şehitler adına hatıra ormanı oluşturuldu, 100 fidan toprakla buluşturuldu

  Elazığ'da çıkan çatışmalarda şehit olan askerler anısına Fırat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri ve öğretim üyelerinin katkılarıyla hatıra ormanı oluşturuldu. Etkinlikte 100 fidan toprakla buluşturuldu ve fidanlara şehitlerin isimleri asıldı.

 • Elazığlı Sanatçıdan Gazze Çocuklarına Dikkat Çeken Heykel
  30 Ara Elazığlı Sanatçıdan Gazze Çocuklarına Dikkat Çeken Heykel

  Elazığ'da heykel sanatçısı Rüçhan Keçeci, İsrail'in saldırılarında vurulan Gazzeli çocukların dramına dikkat çekmek için atıklardan yaptığı heykel ile ilgi çekti. Heykelde, çocukların ellerine ve kollarına isimlerini yazmalarını temsil eden detaylar bulunuyor. Keçeci, bu çalışmayla Gazze'de yaşanan acı olaya dikkat çekmeyi ve çocukların sesi olmayı amaçladığını belirtti. Heykel, çeşitli sanat platformlarında sergilenecek.

 • Şehit Kemal Aslan'ın babası: Demirtaş ve Kavala'ya selam gönderenlere hakkımı helal etmiyorum
  24 Ara Şehit Kemal Aslan'ın babası: Demirtaş ve Kavala'ya selam gönderenlere hakkımı helal etmiyorum

  Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde, teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Kemal Aslan, memleketi Elazığ'da son yolculuğuna uğurlandı. Oğlunun üniformasıyla törene katılan şehidin babası Mehmet Aslan mikrofonu alarak evladı için helallik isteyip, ''Selahattin Demirtaş'a, Osman Kavala'ya, selam gönderenlere de hakkımı helal etmiyorum.'' dedi.

 • Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı'nda şehit olan askerlerimiz son yolculuklarına uğurlandı
  24 Ara Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı'nda şehit olan askerlerimiz son yolculuklarına uğurlandı

  Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan askerlerimiz memleketlerinde son yolculuklarına uğurlandı.

 • Şehit Kemal Aslan, Elazığ'da son yolculuğuna uğurlandı
  24 Ara Şehit Kemal Aslan, Elazığ'da son yolculuğuna uğurlandı

  Kilit bölgesinde dün üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Kemal Aslan'ın (22) cenazesi, memleketi Elazığ'da toprağa verildi.

 • 18 yaşındaki felçli genç, hayırseverlerin yardımıyla akülü araç sahibi oldu
  24 Ara 18 yaşındaki felçli genç, hayırseverlerin yardımıyla akülü araç sahibi oldu

  Elazığ'ın Kovancılar ilçesinde yaşayan 18 yaşındaki Kadir Çetinkaya, Türkiye Sakatlar Derneği Elazığ Şube Başkanı Metin Fırat'tan akülü araç talep etmesinin ardından hayırsever vatandaşlar tarafından alınan akülü araç Kadir'e teslim edildi.

 • 'Artık emaneti alma vakti geldi'
  23 Ara "Artık emaneti alma vakti geldi"

  Fırat Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet Bedri Özer, MHP'den Elazığ Belediye Başkanlığı aday adaylığı için resmi başvurusunu yaptı.

 • Elazığ'da Cengiz Aytmatov Millet Parkı ve Cengiz Aytmatov Anıtı açıldı
  21 Ara Elazığ'da Cengiz Aytmatov Millet Parkı ve Cengiz Aytmatov Anıtı açıldı

  Elazığ'da Cengiz Aytmatov Millet Parkı ve Cengiz Aytmatov Anıtı'nın açılışı düzenlenen törenle yapıldı.

 • Elazığ'da İsrail saldırılarını protesto yürüyüşü düzenlendi
  21 Ara Elazığ'da İsrail saldırılarını protesto yürüyüşü düzenlendi

  Elazığ'da AK Parti Gençlik Kolları üyeleri ve öğrenciler, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla yürüyüş düzenledi. Yürüyüşte Türk ve Filistin bayraklarıyla sloganlar eşliğinde üniversitenin giriş kapısına kadar yüründü. Grup adına yapılan açıklamada, İsrail'in Filistin'de insan haklarını hiçe sayarak saldırılarını sürdürdüğü ve Gazze'de hiçbir yerin güvenli olmadığı vurgulandı.

 • Elazığ'da Cumhuriyet'in 100. Yılında Sivil Toplum Buluşmaları Çalıştayı
  20 Ara Elazığ'da Cumhuriyet'in 100. Yılında Sivil Toplum Buluşmaları Çalıştayı

  Elazığ'da düzenlenen çalıştayda konuşan Vali Ömer Toraman, Elazığ'ın sivil toplum teşkilatlanması açısından önde gelen illerden biri olduğunu belirtti. Toraman, sivil toplum kuruluşlarının toplum hayatına katkısını vurgulayarak, Türkiye'nin yardımsever bir millet olduğunu ifade etti. Çalıştaya, üniversite rektörü, belediye başkan yardımcısı ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

 • Elazığ'da Cumhuriyet'in 100. yılına özel STK buluşmaları gerçekleştirildi
  20 Ara Elazığ'da Cumhuriyet'in 100. yılına özel STK buluşmaları gerçekleştirildi

  Elazığ'da Cumhuriyet'in 100. Yılında Sivil Toplum Buluşmaları Çalıştayı düzenlendi. Çalıştayda, STK temsilcileri sorun ve taleplerini dile getirdi. Programda konuşan yetkililer, sivil toplumun önemine vurgu yaptı.

 • BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile Rümeysa Nur Cavlı'nın Görüntüsü Duygulandırdı
  20 Ara BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile Rümeysa Nur Cavlı'nın Görüntüsü Duygulandırdı

  BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun 2004 yılındaki mitinginde 3 yaşındaki Rümeysa'yı kucağına alarak sevdiği görüntüler ortaya çıktı. Rümeysa, bu anının hayatının en büyük şansı olduğunu belirterek duygulandığını ifade etti.

 • Elazığ Gastronomisi ile Engelleri Aştık
  12 Ara Elazığ Gastronomisi ile Engelleri Aştık

  Elazığ Belediyesi ve Elazığ Gastronomi Kültür ve Turizm Derneği tarafından hazırlanan 'Eskimeyen Elazığ Yemekleri ve Deprem Yaralarının Gastronomi ile Sarılması' Projesi kapsamında, depremzede, engelli, gazi ve huzurevi sakinleri bir araya gelerek yöresel yemeklerle buluştu. Elazığ'ın zengin mutfak kültürünün tanıtılması ve tescillenmesi amacıyla gerçekleştirilen projede binlerce kişiye ulaşıldı.

 • TOGG'dan esinlenen sanayi ustaları güneş enerjili traktör yaptı
  11 Ara TOGG'dan esinlenen sanayi ustaları güneş enerjili traktör yaptı

  Elazığ'da yaşayan İbrahim Karatekin ve birkaç usta, TOGG'dan esinlenerek atıl durumda olan traktörü güneş enerjisi ile çalışır hale getirdi. Traktör, kinetik enerji ile kendi bataryasını şarj edebiliyor ve 500 beygire kadar yükseltilebiliyor. Karatekin, traktörün tüm dünyaya ihracatını yapmak istediklerini belirtti.

 • Heykel sanatçısı katı endüstriyel malzemelerden dev ejderha heykeli yaptı
  11 Ara Heykel sanatçısı katı endüstriyel malzemelerden dev ejderha heykeli yaptı

  Elazığ'da heykel sanatçısı Rüçhan Keçeci, hurda parçalarından yarım ton ağırlığında bir ejderha heykeli yaptı. Keçeci, atık malzemelerden eserler yaparak gençlere sanatın ve atık malzemenin önemini anlatıyor. Hayali bir müze oluşturmak için destek arıyor.

 • Elazığ'da Ejderha Heykeli Yapıldı
  10 Ara Elazığ'da Ejderha Heykeli Yapıldı

  Elazığ'da heykel sanatçısı Rüçhan Keçeci, hurda parçalarından yarım ton ağırlığında ejderha heykeli yaptı. Heykel, tarihi Harput Mahallesi'ndeki ejderha taşından esinlenerek tasarlandı.

 • Elazığ'da Güneş Enerjili Traktör Geliştirildi
  10 Ara Elazığ'da Güneş Enerjili Traktör Geliştirildi

  Elazığ'da bir grup sanayi usta, atıl durumda olan traktörü güneş enerjisi ve kinetik enerji ile çalışır hale getirdi. Traktör, kendi bataryasını şarj edebilme özelliğiyle büyük ilgi gördü. İbrahim Karatekin, geliştirdikleri traktörün tüm dünyaya ihracatını yapmak istediklerini belirtti.

 • Elazığ'da 'Narko-rehber' eğitimi verildi
  09 Ara Elazığ'da 'Narko-rehber' eğitimi verildi

  Elazığ Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Fırat Üniversitesi'nde görevli akademisyen, personel ve öğrencilere 'Narko-rehber' eğitimi düzenledi. Eğitimlerde madde bağımlılığı, sokak satıcılarının profilleri, uyuşturucu ile mücadelede kullanılan yasal müeyyideler ve ihbar mekanizmaları gibi konular ele alındı.

 • Herkes onu 'koca yürekli baba' diye tanıdı: Gündeme gelen baba İHA'ya konuştu
  01 Ara Herkes onu 'koca yürekli baba' diye tanıdı: Gündeme gelen baba İHA'ya konuştu

  Herkes onu 'koca yürekli baba' diye tanıdı: Gündeme gelen baba İHA'ya konuştu 17 yaşında ayaklarını kaybeden duyarlı baba, 6 bölüm okuyup hayatını çocuklarına adıyor Baba Ramazan Güngür: "Engelime rağmen her gün çocuklarımı okula götürüp getiriyorum" "Engelliyiz diye bahane aramıyoruz"...

 • Diyarbakır'da tekerlekli sandalyesiyle çocuklarını okula götüren baba
  01 Ara Diyarbakır'da tekerlekli sandalyesiyle çocuklarını okula götüren baba

  Diyarbakır'da yaşayan Ramazan Güngür, tekerlekli sandalyesiyle çocuklarını her gün okula götürüp getiriyor. Engeline rağmen eğitimi önemseyen Güngür, yürekleri ısıtan bir davranış sergiliyor.

 • Elazığ Üniversite Öğrencileri Soğuk Havada Sahipsiz Hayvanlar İçin Çalışma Yaptı
  25 Kas Elazığ Üniversite Öğrencileri Soğuk Havada Sahipsiz Hayvanlar İçin Çalışma Yaptı

  Fırat Üniversitesi'nde okuyan gönüllüler, Elazığ Belediyesi'nin desteğiyle soğuk havada yiyecek bulmakta zorlanan sahipsiz hayvanlar için mama bıraktı ve tedavi sağladı. Etkinlikle sahipsiz hayvanlara yardım edilmesi ve farkındalık oluşturulması amaçlandı.

 • Eskişehir'de 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı
  24 Kas Eskişehir'de 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı

  Eskişehir'de, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla tören düzenlendi.

 • ODTÜ, Koç Üniversitesi ve Sabancı Üniversitesi Araştırma Üniversiteleri Performans Sıralamasında İlk Üçte Yer Aldı
  23 Kas ODTÜ, Koç Üniversitesi ve Sabancı Üniversitesi Araştırma Üniversiteleri Performans Sıralamasında İlk Üçte Yer Aldı

  YÖK tarafından açıklanan Araştırma Üniversiteleri Performans Sıralaması'na göre, ODTÜ birinci, Koç Üniversitesi ikinci ve Sabancı Üniversitesi üçüncü sırada yer aldı. Bu üniversiteleri İTÜ, Bilkent ve Boğaziçi takip etti. Ayrıca, 2023 yılında 351 projeye 250 milyon lira destek sağlandı ve 2024 yılında bu destek miktarı 400 milyon liraya yükseltildi.

 • Elazığ'da Otomobil Kaldırıma Çıkarak Kıza Çarptı
  22 Kas Elazığ'da Otomobil Kaldırıma Çıkarak Kıza Çarptı

  Elazığ'da sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil, kaldırıma çıkarak 19 yaşındaki kıza çarptı. Kaza sonucunda ağır yaralanan genç kız hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Polis ekipleri olay yerinde inceleme yapmaktadır.

 • Elazığ'da tırın devrilmesi sonucu sürücü hayatını kaybetti
  19 Kas Elazığ'da tırın devrilmesi sonucu sürücü hayatını kaybetti

  Alper A. idaresindeki plakası henüz öğrenilemeyen tır, Sivrice-Gözeli kara yolunda kontrolden çıkarak devrildi. İhbar üzerine bölgeye 112 Acil Sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. Sürücünün olay yerinde yaşamını yitirdiği belirlendi. Ceset otopsi için Fırat Üniversitesi Hastanesine götürüldü.

 • DOSYA HABER/TÜRKİYE'NİN MAĞARALARI - Doğu'daki mağaralar geçmişe yolculuk için ziyaretçilerini bekliyor
  19 Kas DOSYA HABER/TÜRKİYE'NİN MAĞARALARI - Doğu'daki mağaralar geçmişe yolculuk için ziyaretçilerini bekliyor

  Diyarbakır'da Hilar ile Bırkleyn mağaraları tarihi, Elazığ'daki Akçatepe Mağarası jeomorfolojik yapısıyla dikkati çekiyor.

 • Kültürü dijitale taşıdı, şimdi siparişlere yetişemiyor
  12 Kas Kültürü dijitale taşıdı, şimdi siparişlere yetişemiyor

  Genç girişimci Başar Altunyuva, Elazığ kültürünü dijitale taşıyarak jüri onur özel ödülüne layık görüldü. Kupa ve fincanlarda Elazığ yöresine ait görsel ve kelimelerin yanı sıra QR kodu da yer alıyor. Ürünlerin talep görmesiyle birlikte Altunyuva, siparişlere yetişmekte zorlanıyor.

 • Genç Girişimci Elazığ Kültürünü Dijitale Taşıyarak Ödül Kazandı
  12 Kas Genç Girişimci Elazığ Kültürünü Dijitale Taşıyarak Ödül Kazandı

  Genç girişimci Başar Altunyuva, Halk Eğitim Merkezi'nde aldığı kurs sonrasında Elazığ kültürünü dijitale taşıyarak jüri onur özel ödülüne layık görüldü. Kupa ve fincanların bir tarafına Elazığ yöresine ait görsel, figür ve kelimeleri diğer tarafına ise QR kodu yerleştiren Altunyuva, şimdi siparişlere yetişmeye çalışıyor.

 • Elazığ'da Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Vefatının 85. Yılı Törenle Anıldı
  10 Kas Elazığ'da Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Vefatının 85. Yılı Törenle Anıldı

  Elazığ'da Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 85. yılı nedeniyle düzenlenen resmi törende çelenkler sunuldu ve saygı duruşunda bulunuldu. Gösterilerin sergilendiği törene birçok önemli isim katıldı.

 • Fırat Üniversitesi ve Şırnak Belediyesi İsrail'e Destek Veren Markaların Ürünlerinin Satışını Durdurdu
  06 Kas Fırat Üniversitesi ve Şırnak Belediyesi İsrail'e Destek Veren Markaların Ürünlerinin Satışını Durdurdu

  Fırat Üniversitesi ve Şırnak Belediyesi, İsrail'e destek veren markaların ürünlerinin satışını durdurma kararı aldı. Fırat Üniversitesi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, Filistin'de yaşanan soykırım ve insan hakları ihlallerine destek verdiği bilinen tüm markalara ait ürünlerin satışının durdurulmasına karar verildiği belirtildi. Şırnak Belediyesi ise sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, İsrail destekçisi ürünlere yönelik boykota destek verdiklerini duyurdu.

 • Fırat Üniversitesi Öğrencileri Harput'u Gezdi
  04 Kas Fırat Üniversitesi Öğrencileri Harput'u Gezdi

  Fırat Üniversitesi tarafından öğrencilere Elazığ'ın tarihi ve turistik bölgelerini tanıtmak amacıyla başlatılan gezi etkinlikleri çerçevesinde 450 öğrenci Harput'u gezdi. Geziye katılan öğrenciler, Harput Kalesi, Ulu Cami, Şefik Gül Kültür Evi gibi tarihi ve turistik yerleri ziyaret etti. Öğrenciler, geziyi oldukça beğendiklerini ve düzenleyenlere teşekkür ettiklerini belirtti.

 • 'Narko tır' Elazığ'da
  04 Kas 'Narko tır' Elazığ'da

  Elazığ'da uyuşturucu kullanımının engellenmesi amacıyla Konya'dan gelen 'Narko tır' Fırat Üniversitesinde stant açarak üniversite öğrencilerini bilinçlendirdi.

 • Elazığ'da Fethi Sekin Şehir Hastanesi'nde Tüp Bebek Merkezi açıldı
  03 Kas Elazığ'da Fethi Sekin Şehir Hastanesi'nde Tüp Bebek Merkezi açıldı

  Elazığ'da Fethi Sekin Şehir Hastanesi'nde kurulan Tüp Bebek Merkezi'nin açılışı için tören düzenlendi. Vali Ömer Toraman, hastanenin önemli hizmetler verdiğini ve Tüp Bebek Merkezi'nin de açıldığını belirtti. Merkezde bugüne kadar yapılan aşılama işlemlerinin 19'unun gebelikle sonuçlandığı ifade edildi.

 • Fethi Sekin Şehir Hastanesi'nde cübbe giyme töreni
  03 Kas Fethi Sekin Şehir Hastanesi'nde cübbe giyme töreni

  Elazığ'da, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Fethi Sekin Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin 2023-2024 Akademik Yükselme, Öğretim Üyeleri Cübbe Giyme ve Belge Taktim Töreni gerçekleştirildi.

 • Elazığ'da Narko TIR Uyuşturucuyla Mücadele İçin Bilgilendirme Standı Açıldı
  03 Kas Elazığ'da Narko TIR Uyuşturucuyla Mücadele İçin Bilgilendirme Standı Açıldı

  Elazığ'da uyuşturucuyla mücadele kapsamında vatandaşların bilgilendirilmesi amacıyla Narko TIR stant açtı. Fırat Üniversitesi Üniversite Evi önünde hizmete sunulan tırda uyuşturucuların zararları ve etkileri anlatıldı. İl Emniyet Müdürü ve üniversite rektörü de tırı ziyaret etti.

 • Doğu ve Güneydoğu'da Cumhuriyet'in 100. yıl dönümü kutlamaları
  29 Eki Doğu ve Güneydoğu'da Cumhuriyet'in 100. yıl dönümü kutlamaları

  Diyarbakır, Elazığ, Batman, Şırnak, Siirt, Mardin ve Bingöl'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıl dönümü törenlerle kutlandı.

 • Elazığ'da silahlı kavga: 1 yaralı
  24 Eki Elazığ'da silahlı kavga: 1 yaralı

  Elazığ'da iki grup arasında çıkan silahlı kavgada 1 kişi yaralandı.

 • Sivas'ta erken doğum sırasında solunum sıkıntısı çeken bebek Elazığ'a nakledildi
  22 Eki Sivas'ta erken doğum sırasında solunum sıkıntısı çeken bebek Elazığ'a nakledildi

  Sivas'ta erken doğum sırasında annesinin kanını yutması sonucu solunum sıkıntısı çeken 28 günlük bebek, hava ambulansı ile Elazığ'a getirilerek tedavi altına alındı.

 • Elazığ'da engelli oğlunun bakım ve engellilik maaşı kesilen anne yardım istiyor
  21 Eki Elazığ'da engelli oğlunun bakım ve engellilik maaşı kesilen anne yardım istiyor

  Elazığ'da yaşayan Kudret Demirdağ, zihinsel engelli çocuğuna bakmakta zorlanıyor ve engellilik maaşı kesiliyor. Kazancının yetersiz olduğunu belirten anne, devlet yetkililerinden yardım istiyor. Demirdağ, çocuğunun raporunu yetersiz olarak veren hastane nedeniyle mağdur olduğunu ifade ediyor ve çocuğunun maaşının düzenli bir şekilde verilmesini talep ediyor.

 • Elazığ'da köpeğin saldırısına uğrayan kadın ağır yaralandı
  21 Eki Elazığ'da köpeğin saldırısına uğrayan kadın ağır yaralandı

  Elazığ'ın Germili köyünde bir kadın, bahçesinde bağlı olan köpeğin saldırısına uğradı ve ağır yaralandı. Olay sonrası kadın hastaneye kaldırıldı.

Advertisement