Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Bilgisayar haberleri, Bilgisayar son dakika, son dakika Bilgisayar

Son Dakika Bilgisayar Haberleri

Son dakika Bilgisayar haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son bilgisayar haberleri anında burada.


 • 20:25 Kargo dolandırıcıları yakayı ele verdi: 11 gözaltı Kargo dolandırıcıları yakayı ele verdi: 11 gözaltı

  Nevşehir'de internet üzerinden maddi değeri büyük ikinci el ürün satan kişileri dolandıran 11 şüpheli, yapılan operasyonla gözaltına alındı. Şüpheliler, satıcılarla iletişime geçerek ürünleri kargoya vermelerini isteyip kargo şirketinden ürünleri alarak dolandırıcılık yapmışlardır.

 • 17:47 Yozgat'ta Ayakkabı Tamirciliği Mesleği Tehlikede Yozgat'ta Ayakkabı Tamirciliği Mesleği Tehlikede

  Yozgat'ta ayakkabı tamirciliği yapan Yaşar Kaymaz, çırak bulamamaktan yakınarak mesleğin son temsilcileri olacaklarını söyledi. Kaymaz, boşta elemanların olduğunu ancak velilerin çocuklarını esnafta çalışmaya teşvik etmediğini belirtti.

 • 17:09 Jeff Bezos, satın aldığı dağa 42 milyon dolarlık 10.000 yıl çalışacak 150 metre uzunluğunda saat inşa diyor Jeff Bezos, satın aldığı dağa 42 milyon dolarlık 10.000 yıl çalışacak 150 metre uzunluğunda saat inşa diyor

  Jeff Bezos'un 42 milyon dolar harcayarak inşa ettirdiği, yılda bir kez tıklayacak ve 10.000 yıl boyunca zamanı ölçecek devasa saat, Batı Teksas'ta bir dağ içine yerleştiriliyor. Bilgisayar bilimcisi Danny Hillis'in 1995'te önerdiği fikir, uzun bir kavramsal sürecin ardından hayata geçiyor.

 • 14:22 Nevşehir'de İkinci El Dolandırıcılığı Operasyonu Nevşehir'de İkinci El Dolandırıcılığı Operasyonu

  Nevşehir'de internet üzerinden maddi değeri büyük ikinci el ürün satan kişileri satın almak vaadiyle dolandıran 11 şüpheli, 4 ilde yapılan eş zamanlı operasyonla gözaltına alındı. Şüphelilerin, yaklaşık 10 milyon TL değerinde 250'den fazla dolandırıcılık olayı gerçekleştirdiği belirlendi.

 • 11:29 Türkiye'nin istihdam şampiyonu şehirleri belli oldu Türkiye'nin istihdam şampiyonu şehirleri belli oldu

  34 milyonu aşkın işgücüyle Avrupa'nın en büyük ikinci işgücü unvanına sahip Türkiye'nin istihdam şampiyonu illeri incelendi.

 • 11:21 Kayseri'deki öğrenciler NASA yarışmasında birinci oldu Kayseri'deki öğrenciler NASA yarışmasında birinci oldu

  Kayseri'deki Hidayet Aydoğan Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri, NASA Uluslararası Uzay Uygulamaları Yarışması'nda Ay'daki deprem ve sismik verileri 3 boyutlu olarak ortaya çıkaran bir proje geliştirdi. Proje, Türkiye'yi temsil etme hakkı kazandı.

 • Dün Dün 23:08 Huawei MateBook D16 (2024) Özellikleri ve Fiyatı Huawei MateBook D16 (2024) Özellikleri ve Fiyatı

  Huawei'nin yeni dizüstü bilgisayarı MateBook D16 (2024), 16 inç ekran, 1 TB SSD ve Intel i9 işlemci gibi özelliklerle geliyor. Yüksek performansı ve kullanım kolaylığı sunan MateBook D16'nın fiyatları ise 704-915 dolar arasında değişiyor.

 • Dün Dün 19:09 Google, kullanılmayan Gmail hesaplarını silecek Google, kullanılmayan Gmail hesaplarını silecek

  Google, güvenlik riskleri nedeniyle kullanılmayan Gmail hesaplarını silme kararı aldı. Hesaplar 1 Aralık tarihinden itibaren silinmeye başlayacak.

 • Dün Dün 19:08 Otonom araçlarda güvenlik Otonom araçlarda güvenlik

  Otonom araçlar hayatımızın bir parçası olmaya başladı. Araçların herkes için daha güvenli bir gelecek yaratma potansiyeline sahip olabilmesi için otonom araç üreticileri ve filo operatörleri için güvenlik birincil kaygı olmalıdır. Siber güvenlik şirketi ESET, otonom araçları mercek altına aldı ve daha güvenli bir sürüş için önerilerini paylaştı. Otonom araçlarda güvenlik nasıl olmalı?

 • Dün Dün 16:34 Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Ali Rıza Güney, Türkmen İmadettin Zengi Lisesi'ni ziyaret etti Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Ali Rıza Güney, Türkmen İmadettin Zengi Lisesi'ni ziyaret etti

  Bağdat Büyükelçisi Ali Rıza Güney, TİKA'nın okul ve öğrencilere yaptığı yardımları yerinde incelemek için Türkmen İmadettin Zengi Lisesi'ni ziyaret etti. Güney, öğrencilerin Türkmen dilinde eğitim almalarının ve TİKA'nın bölgeye yaptığı yardımların gurur verici olduğunu belirtti.

 • Dün Dün 15:20 Arda Turan'ın bankacı Seçil Erzan ile görüşmeleri dosyada Arda Turan'ın bankacı Seçil Erzan ile görüşmeleri dosyada

  BANKACI Seçil Erzan'ın, Arda Turan'la yaptığı ve Turan tarafından kayda alınan telefon görüşmeleri delil olarak dava dosyasına girdi.

 • Dün Dün 14:52 Samsun'da SCADA Sistemi ile Su Kaynakları Takip Ediliyor Samsun'da SCADA Sistemi ile Su Kaynakları Takip Ediliyor

  Samsun Büyükşehir Belediyesi, SCADA sistemi sayesinde su kaynaklarını anlık olarak takip ediyor. Sistem, su kaçakları ve şebeke arızalarını hızlı bir şekilde tespit ederek müdahale imkanı sağlıyor.

 • Dün Dün 13:08 Google, kullanılmayan Gmail hesaplarını 2023'te kapatmaya başlayacak Google, kullanılmayan Gmail hesaplarını 2023'te kapatmaya başlayacak

  Google, kullanılmayan Gmail hesaplarını 1 Aralık 2023 tarihinden itibaren kapatmaya başlayacağını duyurdu. Hesapları silinecek olan kullanıcılar, e-postaları, Drive dosyaları ve fotoğrafları da kaybedecek. Google, hesapların güvenlik tehditi oluşturduğunu belirterek bu kararı aldığını açıkladı.

 • Dün Dün 12:51 Arnavutköy'de Okuldan Ses Sistemi ve Bilgisayar Kasası Çalan 2 Kişi Yakalandı Arnavutköy'de Okuldan Ses Sistemi ve Bilgisayar Kasası Çalan 2 Kişi Yakalandı

  Arnavutköy'de bir okuldan çalınan ses sistemi ve bilgisayar kasasını satmaya çalışan 2 kişi, polis tarafından yakalandı. 3 şüpheliden 2'si tutuklandı.

 • Dün Dün 09:27 Arnavutköy'de Çalıntı Bilgisayar Satmaya Çalışan Hırsızlar Yakalandı Arnavutköy'de Çalıntı Bilgisayar Satmaya Çalışan Hırsızlar Yakalandı

  Arnavutköy'de bir okuldan çalınan bilgisayarı satmak isteyen 2 hırsız, bilgisayarcının şüpheli tavırlarından dolayı yakalandı. İşyeri sahibi, bilgisayarın çalıntı olduğunu fark ederek polise haber verdi. Güvenlik kamerası tarafından kaydedilen olayın ardından hırsızlar gözaltına alındı.

 • Dün Dün 09:19 Yerlikaya'nın bilgisayar ekranında dikkat çeken detay! Yeni operasyonların hedefi belli Yerlikaya'nın bilgisayar ekranında dikkat çeken detay! Yeni operasyonların hedefi belli

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, emniyet mensuplarıyla bir değerlendirme toplantısı yaptı. O anlardan bir video yayınlayan Yerlikaya'nın ekranında ''Emniyet mahrem yapılanması'' başlıklı bir dosya olduğu görüldü. Bu dikkat çeken detay, yeni operasyonların bu kapsama yönelik yapılabileceği sinyalini verdi.

 • 27.11.2023 27 Kas 18:09 İŞKUR, Nitelikli Bilişim Uzmanı Yetiştirme Projesi ile eğitimler veriyor İŞKUR, Nitelikli Bilişim Uzmanı Yetiştirme Projesi ile eğitimler veriyor

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, İŞKUR'un Nitelikli Bilişim Uzmanı Yetiştirme Projesi kapsamında bilgisayar programcılığı, bilgisayar bilgi yönetimi, kurumsal kaynak planlaması, web ve mobil programlama, siber güvenlik uzmanlığı, bulut bilişim uzmanlığı ve oyun geliştirme uzmanlığı mesleklerinde eğitimler verildiğini açıkladı.

 • 27.11.2023 27 Kas 15:41 En düşük maaş 50 bin TL! Milli Eğitim Bakanlığı bilişim personeli alacak En düşük maaş 50 bin TL! Milli Eğitim Bakanlığı bilişim personeli alacak

  Milli Eğitim Bakanlığı, yüksek maaşlı bilişim personeli alımı gerçekleştirecek. 4-8 Aralık tarihleri arasında başvuru yapılacak alım için KPSS'den en az 70 puan alma şartı bulunuyor. Çalışma hakkı kazanan adaylar en az 49.748 TL, en yüksek 74.622 TL maaş alacak.

 • 27.11.2023 27 Kas 13:51 Fransız Görsel Efekt Düzenleme Kurulu Başkanı: Türk Sinemasında Görsel Efekt Kullanımı Artıyor Fransız Görsel Efekt Düzenleme Kurulu Başkanı: Türk Sinemasında Görsel Efekt Kullanımı Artıyor

  Fransız Görsel Efekt Düzenleme Kurulu Başkanı ve Yönetmen Yann Marchet, Türk sinemasında görsel efekt kullanımının arttığını belirterek, teknolojinin sinema film maliyetlerini azalttığını söyledi.

 • 27.11.2023 27 Kas 12:22 Kırıkkale Üniversitesi öğrencileri tarafından geliştirilen yazılım ile duygu durumu ve hastalıklar tahmin edilebiliyor Kırıkkale Üniversitesi öğrencileri tarafından geliştirilen yazılım ile duygu durumu ve hastalıklar tahmin edilebiliyor

  Kırıkkale Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencisi ve araştırma görevlisi tarafından geliştirilen yazılım, ses analizi yaparak duygu durumu ve akut hastalıkları tahmin edebiliyor. Proje, TÜBİTAK tarafından destekleniyor ve sağlık sektöründe, güvenlik güçlerinde ve ticari alanlarda kullanılabilir potansiyele sahip.

 • 27.11.2023 27 Kas 11:58 İşitme engelli birey Türkiye'de ilki gerçekleştirdi İşitme engelli birey Türkiye'de ilki gerçekleştirdi

  Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Anabilim Dalı'nda doktora tez savunma sınavını başarıyla tamamlayan işitme engelli Burak Uyanık, Türkiye'de bir ilki başardı.

 • 27.11.2023 27 Kas 11:55 Filistinli akademisyen, eşi ve çocuklarına İstanbul'da kavuştu Filistinli akademisyen, eşi ve çocuklarına İstanbul'da kavuştu

  On yıl önce eğitim için Türkiye'ye gelen ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (FSMVÜ) Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapan Filistinli Dr.

 • 26.11.2023 26 Kas 23:09 Hideo Kojima, Blue Eye Samurai'ı yılın en iyi animesi olarak nitelendirdi Hideo Kojima, Blue Eye Samurai'ı yılın en iyi animesi olarak nitelendirdi

  Ünlü yönetmen Hideo Kojima, Netflix'in yeni anime dizisi Blue Eye Samurai'a övgüler yağdırdı. Kojima, diziyi yılın en iyi animesi olarak nitelendirerek, kalitesi ve görsel hikaye anlatımına hayranlığını dile getirdi.

 • 26.11.2023 26 Kas 22:17 İstanbul'da 40 milyonluk soygun kamerada: Şüphelilerden biri, genç kadının özel şoförü çıktı İstanbul'da 40 milyonluk soygun kamerada: Şüphelilerden biri, genç kadının özel şoförü çıktı

  Kağıthane'de İran uyruklu bir iş kadınına ait eve giren 4 hırsız, evdeki kasayı alarak gözden kayboldu. Şüphelilerden biri, genç kadının özel şoförü çıktı. Polis ekipleri tarafından kimlikleri tespit edilen 4 şüpheli, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 • 26.11.2023 26 Kas 17:18 AK Parti, Kocaeli ve Sakarya'da yerel seçimler için temayül yoklaması yaptı AK Parti, Kocaeli ve Sakarya'da yerel seçimler için temayül yoklaması yaptı

  AK Parti Kocaeli ve Sakarya il başkanlıkları tarafından 2024 Mahalli İdareler Seçimleri öncesi temayül yoklaması yapıldı.

 • 26.11.2023 26 Kas 17:08 M2 çip vs M3 çip! Hangisini almak daha mantıklı? M2 çip vs M3 çip! Hangisini almak daha mantıklı?

  Apple'ın Mac için tasarladığı en yeni silikon çip serisi, 2022'de M2 çipinin piyasaya sürülmesinden sadece bir yıl sonra geldi! M2 mi yoksa M3 işlemcili bir MacBook almak mı daha mantıklı? M3 çipi, M2 çipine göre daha yüksek performans, daha optimize edilmiş güç aktarımı ve pil tasarrufu sunuyor.

 • 26.11.2023 26 Kas 14:49 AK Parti Ankara İl Teşkilatı Temayül Yoklaması Düzenliyor AK Parti Ankara İl Teşkilatı Temayül Yoklaması Düzenliyor

  AK Parti Ankara İl Teşkilatı, 31 Mart yerel seçimleri için temayül yoklaması düzenliyor. Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, yoklamanın aday belirleme sürecinde önemli bir ölçüt olduğunu belirtti. Teşkilat temayül yoklaması tüm illerde saat 10.00'da başlayacak ve 16.00'da sona erecek. Yavuz, Cumhurbaşkanı'nın sonuçları görmesi ve değerlendirmesi için sistemde toplanan sonuçları kullanabileceğini söyledi. AK Parti'nin elektronik temayül yoklamasının diğer partilere ilham vermesini istediklerini ifade eden Yavuz, aday olmak isteyen memurların istifası için son günün 1 Aralık olduğunu belirtti.

 • 26.11.2023 26 Kas 13:41 İranlı iş kadınının evine hırsızlık: Özel şoför şüpheliler arasında İranlı iş kadınının evine hırsızlık: Özel şoför şüpheliler arasında

  İstanbul Kağıthane'de bir İranlı iş kadınının evine giren hırsızlar, yaklaşık 40 milyon liralık ziynet eşyası ve para bulunan kasayı çaldı. Polis, yapılan çalışmalar sonucunda biri kadının özel şoförü olan 7 şüpheliyi gözaltına aldı. Hırsızlık anları güvenlik kameralarına yansıdı.

 • 26.11.2023 26 Kas 12:45 'İklim değişikliğinin yalan olduğuna inanıyordum, şimdi bu düşüncemden utanç duyuyorum' 'İklim değişikliğinin yalan olduğuna inanıyordum, şimdi bu düşüncemden utanç duyuyorum'

  Sarah Ott, kilisedeki arkadaşlarının ve sağ görüşlü popüler bir radyo sunucusunun etkisiyle yıllarca iklim değişikliğinin bir aldatmaca olduğuna inandı.

 • 26.11.2023 26 Kas 12:45 'İklim değişikliğinin yalan olduğuna inanıyordum, şimdi bu düşüncemden utanç duyuyorum' 'İklim değişikliğinin yalan olduğuna inanıyordum, şimdi bu düşüncemden utanç duyuyorum'

  Sarah Ott, kilisedeki arkadaşlarının ve sağ görüşlü popüler bir radyo sunucusunun etkisiyle yıllarca iklim değişikliğinin bir aldatmaca olduğuna inandı.

 • 26.11.2023 26 Kas 10:20 İran uyruklu iş kadınının evinden 40 milyon liralık soygun! Hırsızlardan biri özel şoförü çıktı İran uyruklu iş kadınının evinden 40 milyon liralık soygun! Hırsızlardan biri özel şoförü çıktı

  İstanbul'da İran uyruklu bir iş kadınının evine giren 4 hırsız, evdeki kasayı alarak gözden kayboldu. 40 milyonluk ziynet eşya ve parayı alan 4 şüpheli, birkaç gün sonra yakalanarak tutuklandı. Şahıslardan biri iş kadınının özel şoförü çıktı.

 • 26.11.2023 26 Kas 09:25 ANKARA Bakan Yerlikaya Sibergöz -8 operasyonunda 25 şüpheli yakalandı ANKARA Bakan Yerlikaya Sibergöz -8 operasyonunda 25 şüpheli yakalandı

  İçişleri Bakanı Yerlikaya: 10 ili kapsayan Sibergöz-8 operasyonlarında 'bilişim sistemlerinin kullanarak nitelikli dolandırıcılık' suçlarını işleyen toplam 25 şüpheli yakalandı.

 • 25.11.2023 25 Kas 16:46 TİKA, Kırgızistan'da dijital tasarım ve üretim laboratuvarı açtı TİKA, Kırgızistan'da dijital tasarım ve üretim laboratuvarı açtı

  Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kırgızistan Devlet Teknik Üniversitesi bünyesinde 'Cezeri-Lab' isimli dijital tasarım ve üretim laboratuvarını açtı. Laboratuvarda 3D tasarım, modelleme, üretim, robotik ve mekatronik çalışmalar yapma imkanı sunuluyor. TİKA'nın 18. 'Cezeri-Lab' projesi olan bu laboratuvar, modern teknoloji ile donatıldı.

 • 25.11.2023 25 Kas 13:07 Günlük kullanım için en iyi dizüstü bilgisayar modelleri Günlük kullanım için en iyi dizüstü bilgisayar modelleri

  DXOMARK tarafından yapılan sıralamaya göre günlük kullanım için en iyi dizüstü bilgisayar modeli Apple'ın MacBook Pro 14 inç oldu. İkinci sırada MacBook Air 15 inç M2 modeli yer alırken, üçüncü sırada MacBook Air 13 inç bulunuyor.

 • 25.11.2023 25 Kas 09:07 Xiaomi, Redmi K70 ve Redmi Book 14/16 modellerini tanıtacak Xiaomi, Redmi K70 ve Redmi Book 14/16 modellerini tanıtacak

  Xiaomi, uygun fiyatlı ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Redmi K70 ve Redmi Book 14/16 modelleri, önümüzdeki günlerde düzenlenecek etkinlikte tanıtılacak.

 • 24.11.2023 24 Kas 23:36 İstanbul merkezli çete üyeleri adliyeye sevk edildi İstanbul merkezli çete üyeleri adliyeye sevk edildi

  İstanbul, Diyarbakır ve Balıkesir'de düzenlenen operasyonla yakalanan çete üyeleri adliyeye sevk edildi. Çete üyelerinin 'istasyon' diye tabir ettikleri hücre tipi evlerde, yasadışı sanal bahiste dönen parayı yönettikleri ortaya çıktı. Suç ağının yöneticilerinin, 'merkez üssü' olarak kullandıkları villada özel düzenekler kurdukları, evlerin uzaktan kumandalı sistemle çalıştığı belirlendi.

 • 24.11.2023 24 Kas 21:41 İstanbul'da silahlı suç örgütüne operasyon: 22 tutuklama talebi İstanbul'da silahlı suç örgütüne operasyon: 22 tutuklama talebi

  İstanbul merkezli 3 ilde, sosyal medyada kendilerini 'Yolyemezler Çetesi' olarak tanıtan silahlı suç örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınan 27 şüpheliden 22'si tutuklanmaları talebiyle hakimliğe sevk edildi. Operasyonda, sanal bahis için kurulan hücre evlerinde günlük yaklaşık 3 milyon liralık para akışı olduğu belirlendi.

 • 24.11.2023 24 Kas 19:42 Uluslararası Stratejik İletişim Zirvesi'nde Dijital Çağda Kamu İletişimi Paneli Düzenlendi Uluslararası Stratejik İletişim Zirvesi'nde Dijital Çağda Kamu İletişimi Paneli Düzenlendi

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının organize ettiği Uluslararası Stratejik İletişim Zirvesi'nde (Stratcom Summit'23), 'Dijital Çağda Kamu İletişimi' paneli düzenlendi. Panelde, kamu iletişiminde verilerin kullanımı, yapay zeka teknolojilerinin rolü ve dijital teknolojilerin kamu iletişimine katkısı konuşuldu.

 • 24.11.2023 24 Kas 17:03 Ümraniye'ye bin öğrencilik yeni eğitim yuvası açılışa hazırlanıyor Ümraniye'ye bin öğrencilik yeni eğitim yuvası açılışa hazırlanıyor

  Ümraniye Belediyesi tarafından yapılan 32 sınıflı ve yaklaşık bin öğrenci kapasiteli Atakent Ortaokulu'nun açılışına hazırlık yapılıyor.

 • 24.11.2023 24 Kas 15:11 Mersin'de yasa dışı bahis operasyonu: 4 şüpheli gözaltına alındı Mersin'de yasa dışı bahis operasyonu: 4 şüpheli gözaltına alındı

  Mersin'de yasa dışı bahis oynattıkları belirlenen 4 şüpheli, polis tarafından gözaltına alındı. Operasyonda çok sayıda cep telefonu, sim kartı, bilgisayar ve banka kartı ele geçirildi. İş yeri sahibi ve bir kişinin yakalanması için çalışmalar sürüyor.

 • 24.11.2023 24 Kas 14:31 İstanbul'da yakalanan çete adliyeye sevk edildi İstanbul'da yakalanan çete adliyeye sevk edildi

  İstanbul, Diyarbakır ve Balıkesir'de düzenlenen çete soruşturması kapsamında yakalanan 'Yolyemezler Çetesi'nin 27 üyesi adliyeye sevk edildi. Çete üyeleri, yasadışı sanal bahis oynatarak günlük 3 milyon liraya yakın haksız kazanç elde etmişlerdir. Ayrıca, çetenin işsiz gençleri maaşa bağlayarak paranın izini kaybettirmeyi amaçladığı ortaya çıkmıştır. Operasyon sonucunda çetenin merkez üssü olarak kullandığı villalar ve silahlar da ele geçirilmiştir.

 • 24.11.2023 24 Kas 14:27 Samanyolu Galaksisi'nden ultra yüksek enerjili parçacık tespit edildi Samanyolu Galaksisi'nden ultra yüksek enerjili parçacık tespit edildi

  ABD'nin Utah eyaletinde bulunan bir kozmik ışın gözlemevi, Samanyolu Galaksisi'nin ötesinden Dünya'ya geldiği düşünülen nadir ve ultra yüksek enerjili bir parçacık tespit etti. Parçacığa 'Amaterasu Parçacığı' adı verildi ve enerjisi son derece güçlü olduğu belirtildi. Bu tür parçacıkların kaynağı henüz tespit edilemedi.

 • 24.11.2023 24 Kas 13:48 Kurtulmuş: İlim irfan sahibi nesiller yetiştirmek boynumuzun borcudur Kurtulmuş: İlim irfan sahibi nesiller yetiştirmek boynumuzun borcudur

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde 81 ilden gelen öğretmenlerle bir araya geldi.

 • 24.11.2023 24 Kas 12:07 KTÜ Öğrencileri Hyperloop Prototipi Üretti KTÜ Öğrencileri Hyperloop Prototipi Üretti

  Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Mühendislik Bölümü öğrencileri, üst düzey hızlı ulaşım aracının prototipini üretti. KTÜ Makine, Elektrik ve Elektronik ile Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği bölümlerinden oluşan ekip, 6 aylık çalışma sürecinde ilk araçlarını tasarladı. Gençler, fosil yakıtlar yerine elektrik enerjisi kullanarak karbon salınımının sıfırlanmasını hedefliyor. Hyperloop projesi, ulaşımın daha hızlı, verimli ve çevre dostu olmasını sağlamayı amaçlıyor.

 • 24.11.2023 24 Kas 11:31 Sadife öğretmen 8 yıldır hem İngilizce öğretiyor hem de TÜBİTAK projeleriyle derece elde ediyor Sadife öğretmen 8 yıldır hem İngilizce öğretiyor hem de TÜBİTAK projeleriyle derece elde ediyor

  Sadife öğretmen 8 yıldır hem İngilizce öğretiyor hem de TÜBİTAK projeleriyle derece elde ediyor Sadife Demiral: "Bu sene de Türkiye ikinciliğimiz var" "Yurtdışında üniversitesini okumak isteyen öğrencilere bu çalışmalar öncülük yapıyor" "Öğrencilerim ilk beşe giren üniversitelere...

 • 24.11.2023 24 Kas 10:43 Mersin'de yasa dışı bahis oynatan 4 şüpheli gözaltına alındı Mersin'de yasa dışı bahis oynatan 4 şüpheli gözaltına alındı

  Mersin'de ofis olarak kullanılan bir iş yerinde yasa dışı bahis oynattıkları belirtilen 4 şüpheli gözaltına alınırken, 2 şüphelinin arandığı bildirildi. İşyerinde yapılan aramada ise 45 cep telefonu, 37 sim kart, 7 bilgisayar ve 54 banka kartı ele geçirildi.

 • 24.11.2023 24 Kas 10:31 Mersin'de yasa dışı bahis operasyonu: 4 gözaltı, 2 aranıyor Mersin'de yasa dışı bahis operasyonu: 4 gözaltı, 2 aranıyor

  Mersin'de yapılan operasyonda yasa dışı bahis şebekesine yönelik 4 kişi gözaltına alınırken, 2 kişi ise aranıyor. Operasyonda çok sayıda cep telefonu, sim kartı, bilgisayar ve banka kartı ele geçirildi.

 • 23.11.2023 23 Kas 17:26 Türkiye Gençlik Vakfı'ndan ödüllü yarışma! 300 bin genç aynı anda kitap okuyacak Türkiye Gençlik Vakfı'ndan ödüllü yarışma! 300 bin genç aynı anda kitap okuyacak

  Türkiye Gençlik Vakfı'nın markalaşan projesi '"Kitap Kurdu Yarışması" 2023-2024 lansmanı Rami Kütüphanesi'nde yapıldı. Geçtiğimiz yıl 111 bin 505 başvuruyla rekor bir kitap yarışmasına imza atan TÜGVA, bu yıl 300 bin gence ulaşmayı hedefliyor.

 • 23.11.2023 23 Kas 16:24 Koç Üniversitesi Kimya ve Biyoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Seda Keskin Avcı, ERC'den 2 Milyon Avro Hibe Aldı Koç Üniversitesi Kimya ve Biyoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Seda Keskin Avcı, ERC'den 2 Milyon Avro Hibe Aldı

  Prof. Dr. Seda Keskin Avcı, yeni nesil nano-gözenekli malzemelerin potansiyeli üzerine araştırmalar yapmak için 2 milyon avro değerinde hibe almaya hak kazandı. Proje, MOF'ların enerji, çevre ve biyomedikal uygulamalardaki potansiyelini belirlemeyi hedefliyor.

 • 23.11.2023 23 Kas 13:53 Baykar'dan hard disk çalarken yakalanan stajyer, sorguda öttü Baykar'dan hard disk çalarken yakalanan stajyer, sorguda öttü

  Savunma ve havacılık dünyasında, insansız hava aracı teknolojileri ile bu alanda Ar-Ge çalışmalarına dünyada öncülük eden Baykar'ın Hadımköy'deki fabrikasında yaşanan casusluk operasyonunun detayları ortaya çıktı. Şüpheli, sorgusunda Baykar tesislerinden daha önce 4 adet hard disk çaldığını itiraf etti.

Advertisement