Kim Milyoner Olmak İster'e katılan tıp öğrencisi 200 bin liralık dil bilgisi sorusunda yarışmayı bıraktı - Son Dakika

Kim Milyoner Olmak İster'e katılan tıp öğrencisi 200 bin liralık dil bilgisi sorusunda yarışmayı bıraktı

19.08.2022 08:32

Kim Milyoner Olmak İster'de yarışan 19 yaşındaki tıp öğrencisi Kerem, 200 bin lira değerindeki, "Hangisi doğru yazılmış ve sözlükte tanımı olan bir kelimedir?" sorusunun doğru yanıtını bulamayınca yarışmayı bırakarak 100 bin lira kazandı.

Uzun yıllardır ATV ekranlarında yayınlanan ve sunuculuğunu Kenan İmirzalıoğlu'nun yaptığı Kim Milyoner Olmak İster'e katılan 19 yaşındaki tıp öğrencisi Kerem Dinçsoy, sorulara doğru cevaplar vererek 200 bin TL'lik soruya kadar yükseldi. Barajları aşan Dinçsoy, TDk'da yer alan bir kelimeyi bilemedi.

200 BİN TL'LİK SORUDA ÇEKİLDİ

Tıp eğitimi alan 19 yaşındaki Kerem Dinçsoy isimli yarışmacı 30 bin TL'lik soruyu geçerek barajı aştı. Milyoner'de yarışmacıya 200 bin TL'lik soru yöneltildi. "Hangisi doğru yazılmış ve sözlükte tanımı olan bir kelimedir?" sorusu soruldu. Şıklar arasında ise; kurusoğan, tazesoğan, yaşsoğan ve yeşilsoğan yer alıyordu. Soru karşısında zorlanan yarışmacı, doğru cevabı veremeyeceğini belirterek yarışmadan çekilme kararı aldı. Sorunun doğru cevabı ise "Yeşilsoğan"dı.

Şıklar arasında uzun süre düşünen yarışmacı, 100 bin TL kazanarak yarışmadan ayrıldı.

Milyoner'e katılan 19 yaşındaki tıp öğrencisi, 200 bin TL'lik dil bilgisi sorusunu bilemeyince yarışmadan çekildi
Milyoner'e katılan 19 yaşındaki tıp öğrencisi, 200 bin TL'lik dil bilgisi sorusunu bilemeyince yarışmadan çekildi
YORUMLAR
500
Lina Cinayetinde Korkunç Detay! Müge Anlı Açıkladı Lina Cinayetinde Korkunç Detay! Müge Anlı Açıkladı 29 Eylül 2022 Atv Yayın Akışı 29 Eylül 2022 Atv Yayın Akışı Reyting Zirvede Keyifler Yerinde! Reyting Zirvede Keyifler Yerinde!

Son Dakika Magazin Kim Milyoner Olmak İster'e katılan tıp öğrencisi 200 bin liralık dil bilgisi sorusunda yarışmayı bıraktı - Son Dakika


Advertisement