Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son Dakika: Usta oyuncu Meral Niron 83 yaşında hayatını kaybetti - Son Dakika

Son Dakika: Usta oyuncu Meral Niron 83 yaşında hayatını kaybetti

Son dakika: Türk tiyatro ve sinemasının usta oyuncusu Meral Niron 83 yaşında hayatını kaybetti. Usta ismin ölüm haberini ise Oyuncular Sendikası verdi.

13.08.2020 - 14:17,  Güncelleme: 09:36

Yıllar önce yayınlanan Ferhunde Hanımlar dizisindeki rolüyle milyonlara ulaşan ve günümüzde adından söz ettirmeye devam eden usta oyuncu Meral Niron yaşamını yitirdi.

"SEVENLERİNE SABIR DİLERİZ"

Meral Niron'un vefat ettiğini Oyuncular Sendikası, Twitter hesabından duyurdu. Sendikadan yapılan açıklamada, "Meslektaşımız Meral Niron hayatını kaybetti. Çok üzgünüz. Tüm sevenlerine sabır dileriz. Başımız sağ olsun" denildi.

Son Dakika: Usta oyuncu Meral Niron 83 yaşında hayatını kaybetti

MERAL NİRON KİMDİR?

1937 yılında İzmir'de doğan Meral Niron, Türk sinema, tiyatro ve dizi oyuncusudur. İzmir radyo tiyatrosunda başladığı sanatçılık yaşamını pek çok özel tiyatroda sürdürdü. 1987 yılında devlet tiyatrosu kadrolu personeli oldu. Ayrıca birçok dizi ve filmde görev aldı.

1986 yılında senaryosu ve yönetmenliği Ülkü Erakalın'dan olan ve şarkıcı Bergen'in hayatını anlatan "Acıların Kadını" adlı sinema filminde; Bergen, Yalçın Gülhan, Asuman Arsan ile birlikte oynadı. 1993 – 1999 yılları arasında yayınlanan "Ferhunde Hanımlar" adlı dizide başrollerinde Beyhan Saran, Baykal Saran, Güven Hokna, Melek Baykal, Şahap Sayılgan, İpek Çeken, Tamer Karadağlı, Ayşe Nil Şamlıoğlu, Hatice Aslan, Turgay Tanülkü, Volkan Ünal ve Meral Niron oynadı.

2000 - 2008 yılları arasında "Bizim Evin Halleri" adlı dizide Beyhan Saran, Emel Göksu, Ayşe Nil Şamlıoğlu, Şahap Sayılgan, İpek Çeken, Ergün Uçucu, Sezin Akbaşoğulları ile birlikte rol aldı.

6 Şubat 2012 tarihinde tiyatro ve sinema oyuncusu Sadri Alışık anısına verilen tiyatro ödüllerinden Onur Ödülünün sahibi oldu.

Son Dakika: Usta oyuncu Meral Niron 83 yaşında hayatını kaybetti
YORUMLAR (29)
  • Erbaa : Çok seviyordum. Bu bayanı. Ama buda ışıklıgillerdenmiş. Üzüldüm. Işığı bol ola Yanıtla 2 0
  • Sedat: İzmirin başı sağolsun. ÇOK ÜZÜLDÜK... Yanıtla 5 0
  • efe: Cenazesinde alkış yaparlar, ışıklar içinde uyusunla uğurlarlar... Yanıtla 13 7
  • tahsin ferhat: sen dua ile yolcu et karışan var mı 13 6
  • Kaptan mağara adamı: Yani? İnsanlar bunları yapamaz mı, yaparsa ne olur, hatta hiç cenaze yapılmasa ne olur, nefret dolu bir hipnoz altındasınız, yaşama dönün, korku ve nefreti bırakın ve insanları olduğu gibi kabul edin 3 3
  • YAZIK: Allah seni affetsin kalplerdekini Yüce Rabbimiz bilir vay senin haline sözlerinle bilmeden şirke giriyorsun son nefesinde bakalım imanlı mı gideceksin bi sen onu düşün başkasına değil kendine bak Yanıtla 10 4
  • godalak: HESAPZAMANI TENEKE GİBİ YASAMIS YÜZÜ SECCADEYE DEYMEMİŞ Yanıtla 6 17
  • amen: gidersin peşinden senide yaradan yerine yargılarsın. müfteri 3 0
  • halilibo: gitti gencecik yaşta acımız çok büyük Yanıtla 4 21
  • Bilge : Rahmet dilemek zor olmasa gerek 9 2
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika Magazin Son Dakika: Usta oyuncu Meral Niron 83 yaşında hayatını kaybetti - Son Dakika


Advertisement