SON DAKİKA MESUT BARZANİ HABERLERİ

Son Dakika Mesut Barzani Haberleri

 • 11 Temmuz 2018 15:10 Ikby'de "Bölgesel Başkanlık" Askıya Alındı IKBY'nin iki vilayeti Erbil ve Duhok'ta güçlü olan Kürdistan Demokrat Partisi'nin lideri Mesut Barzani, son IKBY Başkanı olarak Kasım 2017 tarihine kadar yaklaşık 12 yıl boyunca bu görevi yürütmüştü
 • 10 Temmuz 2018 21:21 Türkiye ile İlişkilerimiz Düzelecek Türkiye ile İlişkilerimiz Düzelecek" Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani Hollanda'da yaptığı bir açıklamada IKBY ile Türkiye arasındaki ilişkilerin düzeleceğini söyledi.
 • 10 Temmuz 2018 21:11 Barzani: "Türkiye ile İlişkilerimiz Düzelecek" AMSTERDAM (İHA) – Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani Hollanda’da yaptığı bir açıklamada IKBY ile Türkiye arasındaki ilişkilerin düzeleceğini söyledi.
 • 10 Temmuz 2018 17:47 Ikby Başbakanı Barzani'den Ankara Ziyareti Açıklaması Ikby Başbakanı Barzani'den Ankara Ziyareti Açıklaması IKBY Başbakanı Barzani, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yemin törenine katılmak için geldiği Ankara'da kendisiyle görüşme fırsatı bulduğunu ve ziyaretinin ikili ilişkiler için yeni bir başlangıç olduğunu belirtti.
 • 10 Temmuz 2018 17:15 Ikby Başbakanı Barzani'den Ankara Ziyareti Açıklaması Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, Ankara'daki resmi ziyaretinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme fırsatı bulduğunu belirterek, ziyaretinin Ankara-Erbil ilişkileri açısından yeni bir başlangıç olduğunu söyledi.
 • 10 Temmuz 2018 12:34 Erdoğan ve Barzani, İkili İlişkileri Ele Aldı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani, Ankara ile Erbil arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi gerektiğini vurguladı.
 • 09 Temmuz 2018 23:56 Ikby Hükümet Sözcüsü: "Türkiye ile Güçlü İlişkilerimiz Var" Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Hükümet Sözcüsü Sefin Dizayi, Türkiye ile güçlü bir ilişkileri olduğunu söyledi.
 • 08 Temmuz 2018 13:51 Neçirvan Barzani Yarın Türkiye'de Neçirvan Barzani Yarın Türkiye'de Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daveti üzerine yarın Türkiye'ye gelecek.
 • 08 Temmuz 2018 13:48 Ikby Başbakanı Barzani Yarın Türkiye'ye Gelecek Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daveti üzerine yarın Türkiye’ye gelecek.
 • 08 Temmuz 2018 13:17 Neçirvan Barzani, Ankara'daki Törene Katılacak IRAK Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani'nin, yarın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenecek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçiş törenine katılmak için Ankara'ya geleceği belirtildi.
 • 04 Temmuz 2018 14:02 Türkiye'yi Ziyaret Etmek İstiyoruz Türkiye'yi Ziyaret Etmek İstiyoruz" Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, bugün düzenlediği basın toplantısında Ankara ve Bağdat ilişkileri ve terör örgüt PKK ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
 • 04 Temmuz 2018 13:32 Barzani: "Türkiye'yi Ziyaret Etmek İstiyoruz" Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, bugün düzenlediği basın toplantısında Ankara ve Bağdat ilişkileri ve terör örgüt PKK ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
 • 04 Temmuz 2018 12:29 Barzani: Irak Topraklarından Türkiye ve İran'a Saldırı Düzenlenmesine Karşıyız IRAK Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani, Kürt bölgesi topraklarından gerek İran ve gerekse Türkiye'ye saldırılar düzenlemesine karşı olduklarını belirterek, "İran muhalif grupları ve PKK'dan defalarca Kürdistan Bölgesi'nin topraklarından saldırı düzenlememesini talep ettik" dedi.
 • 03 Temmuz 2018 00:32 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ikby Başbakanı Barzani ile Görüştü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani ile telefonda görüştüğü bildirildi.
 • 26 Haziran 2018 16:22 Ikby'den Erdoğan'a Tebrik Mesajları Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani başta olmak üzere bölgedeki siyasi aktörler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı seçim başarısından dolayı tebrik etti.
 • 25 Haziran 2018 19:00 Barzani ve Resul'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Kutlama Eski Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı ve Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Başkanı Mesut Barzani ile Kürdistan Yurtseverler Birliği Başkan Yardımcısı Kosret Resul, seçimlerden zaferle çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik etti.
 • 13 Haziran 2018 03:38 Kdp ve Kyb, Sadr ve Amiri İttifakına "Olumlu Adım" Dedi Irak'ta Mesut Barzani liderliğindeki Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) ve Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) Partisi, Mukteda es-Sadr'ın Haşdi Şabi gruplarının yer aldığı Fetih koalisyonuyla kurduğu ittifakı "olumlu adım" olarak nitelendirerek, ittifaka katılma görüşmeleri için yakında...
 • 06 Haziran 2018 19:02 Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (Ikby) Başbakanı Neçirvan Barzani Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (Ikby) Başbakanı Neçirvan Barzani Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, Erbil kentindeki IKBY İçişleri Bakanlığı binasında düzenlenen programa katıldı.
 • 06 Haziran 2018 19:01 Erbil ile Bağdat Arasındaki Sorunlar ERBİL (AA) – Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, Irak'ta yeni bir dönemin başladığını belirterek, "Bağdat ile ilişkilerimizin normalleşmesi için tüm çabamızı gösteriyoruz.
 • 23 Mayıs 2018 09:27 Ikby Heyeti, Bağdat'ta Hükümet Görüşmelerine Başladı Ikby Heyeti, Bağdat'ta Hükümet Görüşmelerine Başladı IKBY'nin eski Başkanı Mesut Barzani'nin lideri olduğu KDP heyeti Bağdat'ta hükümet ittifakı için görüşmelere başladı.
 • 20 Mayıs 2018 22:14 Barzani Sahaya İniyor! Yeni Kurulacak Hükümet İçin Çalışmalara Başladı Barzani Sahaya İniyor! Yeni Kurulacak Hükümet İçin Çalışmalara Başladı Mesut Barzani, yeni hükümet kurma görüşmelerine katılmak üzere Kürtleri temsil edecek heyet oluşturulması için çalışmalara başladı.
 • 19 Mayıs 2018 22:47 Barzani, Allavi ile Görüştü Irak’ta gerçekleştirilen genel seçimlerde 21 sandalye kazanan el-Vataniye İttifakı Başkanı İyad Allavi, Erbil’de Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Başkanı Mesut Barzani ile görüştü.
 • 19 Mayıs 2018 19:38 Barzani'den Seçimlerin Ardından "Diyalog" Mesajı Mesut Barzani liderliğindeki KDP ise 25 sandalye kazanmıştı
 • 18 Mayıs 2018 13:44 Mcgurk, Mesut Barzani ile Görüştü ABD Başkanı Donald Trump’ın DEAŞ’la Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk, referandumdan sonra ilk kez IKBY eski başkanı Mesut Barzani ile görüştü.
 • 15 Mayıs 2018 19:57 Kdp'den Ikby'deki Oylar Tekrar Sayılsın Açıklaması Irak'ta Mesut Barzani liderliğindeki Kürdistan Demokrat Partisi (KDP), genel seçimlerde hile ve usulsüzlük yapıldığı iddiaları üzerine Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki (IKBY) oyların yeniden sayılabileceğini duyurdu.
 • 15 Mayıs 2018 10:21 Erbil'de Barzani, Musul'da İbadi Birinciliği Elde Etti Erbil'de Barzani, Musul'da İbadi Birinciliği Elde Etti Irak Bağımsız Yüksek Seçim Komiserliği tarafından yapılan açıklamada, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) Erbil kentinde Barzani liderliğindeki Kürdistan Demokrat Partisi (KDP), 316 bin oy alarak birinci parti oldu.
 • 15 Mayıs 2018 09:37 Erbil'de Barzani, Musul'da İbadi Birinciliği Elde Etti Erbil'de Barzani, Musul'da İbadi Birinciliği Elde Etti Erbil kentinde Barzani liderliğindeki KDP 316 bin oy alarak birinci parti oldu.
 • 15 Mayıs 2018 00:40 Erbil'de Barzani, Musul'da İbadi Birinciliği Elde Etti Irak Bağımsız Yüksek Seçim Komiserliği tarafından yapılan açıklamada, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) Erbil kentinde Barzani liderliğindeki Kürdistan Demokrat Partisi (KDP), 316 bin oy alarak birinci parti oldu.
 • 13 Mayıs 2018 12:57 Süleymaniye'de Parti Binası Tarandı; O Anlar Amatör Kamerada Süleymaniye'de Parti Binası Tarandı; O Anlar Amatör Kamerada Katılım oranı düşük olduğu seçimlerde, Mesut Barzani'nin lideri olduğu Irak Kürdistan Demikrat Partisi (IKDP) Erbil ve Duhok'ta birinci parti olurken, Irak Kürdistan Yurtseverler Birliği (IKYB) ise, Süleymaniye ve Halepçe illerinde birinci parti oldu
 • 13 Mayıs 2018 12:25 Irak'taki Seçimlerde, Süleymaniye'de Parti Binası Tarandı Katılım oranı düşük olduğu seçimlerde, Mesut Barzani'nin lideri olduğu Irak Kürdistan Demikrat Partisi (IKDP) Erbil ve Duhok'ta birinci parti olurken, Irak Kürdistan Yurtseverler Birliği (IKYB) ise Süleymaniye ve Halepçe'de birinci parti olarak çıktı
 • 13 Mayıs 2018 10:57 Süleymaniye'de Parti Binası Tarandı; O Anlar Amatör Kamerada Katılım oranı düşük olduğu seçimlerde, Mesut Barzani'nin lideri olduğu Irak Kürdistan Demikrat Partisi (IKDP) Erbil ve Duhok'ta birinci parti olurken, Irak Kürdistan Yurtseverler Birliği (IKYB) ise, Süleymaniye ve Halepçe illerinde birinci parti oldu
 • 13 Mayıs 2018 10:17 Süleymaniye'de Parti Binası Tarandı; O Anlar Amatör Kamerada Katılım oranı düşük olduğu seçimlerde, Mesut Barzani'nin lideri olduğu Irak Kürdistan Demikrat Partisi (IKDP) Erbil ve Duhok'ta birinci parti olurken, Irak Kürdistan Yurtseverler Birliği (IKYB) ise, Süleymaniye ve Halepçe illerinde birinci parti oldu
 • 08 Mayıs 2018 13:06 Ikby'de Seçim Tarihi Belli Oldu IKBY'de en son 2013 yılında yapılan seçimleri Mesut Barzani başkanlığındaki Kürdistan Demokrat Partisi kazanmıştı
 • 04 Mayıs 2018 14:11 Analiz - Irak Seçimleri: Ikyb Siyaseti Köklü Değişimin Eşiğinde Molla Mustafa Barzani'den Mesut Barzani'ye ondan oğlu ve yeğenine; İbrahim Ahmed'den damadı (Celal Talabani) ve kızına (Hero Talabani) ve daha sonra onların çocuklarına; Kosrat Resul'dan oğluna ve diğerlerine kadar onlarca örnek sayabileceğimiz aile-iktidar ilişkileri, Kuzey Irak'ta tarihinin en sorunlu dönemini yaşıyor
 • 08 Nisan 2018 14:27 Irak Meclis Başkanı Cuburi Erbil'de Havaalanında IKBY Divan Başkanı Fuat Hüseyin ve IKBY Parlamentosu Başkan Yardımcısı Cafer İminki tarafından karşılanan El-Cuburi'nin IKBY eski Başkanı ve KDP Başkanı Mesut Barzani ve Başbakan Neçirvan Barzani ile görüşmesi bekleniyor
 • 07 Nisan 2018 18:31 Hdp Milletvekilleri, Mesut Barzani ile Görüştü HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın başkanlık ettiği partili heyet, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) eski Başkanı ve KDP Başkanı Mesut Barzani'yi ziyaret etti.
 • 04 Nisan 2018 12:36 Hdp Heyetinden, Irak'ın Kuzeyine Ziyaret Ziyaret kapsamında HDP heyeti, Mesut Barzani ve bölgede bulunan tüm siyasi partilerle görüşmeler gerçekleştirecek
 • 02 Nisan 2018 17:51 Barzani'nin İkiz Kardeşi Hayatını Kaybetti Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani’nin ikiz kardeşi Dilovan Barzani kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti.
 • 25 Mart 2018 17:59 Kuzey Irak'ta Memurlar Maaşlarını Alamadıkları İçin Sokaklara Döküldü Kuzey Irak'ta Memurlar Maaşlarını Alamadıkları İçin Sokaklara Döküldü Barzani'nin görevden ayrılmasının ardından Kuzey Irak'ta sular bir türlü durulmuyor. Son olarak memurlar maaşlarını alamadıkları için Erbil ve Süleymaniye'de sokaklara döküldü.
 • 24 Mart 2018 13:23 Pyd'nin Muhalif Kürt Siyasilere Tahammülü Yok PYD/PKK terör örgütü, elindeki silah gücü sayesinde bölge halkı ile muhalif Kürt grupları baskı altında tutuyor ve kendilerini Kürtlerin tek temsilcisi olarak ilan ediyor.
 • 14 Mart 2018 16:12 Barzani Yönetiminden Irak'taki PKK Operasyonuna Destek Sinyali! Barzani Yönetiminden Irak'taki PKK Operasyonuna Destek Sinyali! Eski Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani liderliğindeki Kürdistan Demokrat Partisi (KDP), "Ankara ile Bağdat arasında terörle mücadele konusunda yapılacak her türlü anlaşmaya bağlı kalacaklarını" açıkladı
 • 14 Mart 2018 12:12 Barzani: Havalimanlarının Açılmasının İyi Bir Adım Barzani: Havalimanlarının Açılmasının İyi Bir Adım Eski IKBY Başkanı Mesut Barzani, Erbil ve Süleymaniye'deki havalimanlarının yurt dışı uçuşlarına açılmasının "iyi bir adım" olduğunu belirtti.
 • 14 Mart 2018 12:06 Barzani'den "Ikby'deki Havalimanları" Açıklaması Eski Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Irak merkezi hükümetinin IKBY'deki havalimanlarına uyguladığı yurt dışı uçuş yasağını kaldırmasını "iyi bir adım" olarak değerlendirdi.
 • 13 Mart 2018 14:39 İkinci İsrail'i Kurmadaki Asıl Güç, Barzani Değil PKK'dır" Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, "ABD'nin esas bölücü, sözüm ona Kürdistan, gerçekte ikinci İsrail devletini kurmadaki asıl gücü, Barzani değil PKK'dır.
 • 12 Mart 2018 10:22 Irak'a İhracat 10 Milyar Doları Aşacak Irak'a İhracat 10 Milyar Doları Aşacak Irak'ta iki ay sonra yapılacak seçimlerden sonra ihracat hacminin de artacağını söyleyen Irak İş Konseyi Başkanı Emin Taha, 10 milyar dolar sınırının aşılacağını söyledi
 • 04 Mart 2018 20:47 Mesut Barzani'den Mesut Barzani'den "Bütçe" Açıklaması Eski Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, "Irak Meclisinin Kürtleri planlı bir şekilde yok sayıp bütçe yasa tasarısını onayladığını ve bu karara cevap vermenin vaktinin geldiğini" savundu.
 • 04 Mart 2018 19:06 Barzani Yeniden Sahaya Çıktı: Bağdat'a Cevap Vermenin Vakti Geldi! Barzani Yeniden Sahaya Çıktı: Bağdat'a Cevap Vermenin Vakti Geldi! Kısa süre önce IKBY Başkanlığından çekilen Mesut Barzani, Bağdat'ın bütçe tasarısında Kuzey Irak'ı yok sayması üzerine yeniden sahneye çıktı ve "Cevap vermenin vakti geldi!" dedi.
 • 04 Mart 2018 16:12 Barzani: Bağdat'taki Siyasi Zeminden Çekilmeyeceğiz Barzani: Bağdat'taki Siyasi Zeminden Çekilmeyeceğiz IKBY Başbakanı Barzani, 2018 bütçesinin Irak meclisinde Kürtlerin itirazları dikkate alınmadan onaylanmasının kendilerini endişelendirdiğini, ancak haklarını korumak için Bağdat'ta kalmaya devam edeceklerini söyledi.
 • 15 Şubat 2018 09:59 Barzani'den PKK'ya Darbe! Teröristlerin Afrin Eylemlerine İzin Verilmedi Barzani'den PKK'ya Darbe! Teröristlerin Afrin Eylemlerine İzin Verilmedi Afrin'de ölümcül darbeler alan terör örgütü PKK'nın, Zeytin Dalı Harekatı'na karşı düzenlemek istediği eylemlere Barzani yönetiminden izin çıkmadı.
 • 01 Şubat 2018 09:31 Barzani'den Teröristlere Skandal Destek! YPG'ye Silah Taşınan Sınır Kapılarını Açık Tutacaklar Barzani'den Teröristlere Skandal Destek! YPG'ye Silah Taşınan Sınır Kapılarını Açık Tutacaklar Afrin gündemiyle toplanan Barzani yönetimi, Kuzey Irak ile PKK'nın Suriye'de işgal ettiği bölgeler arasında bulunan ve ABD tarafından 5 bin TIR silah taşınan sınırın açık tutulmasını kararlaştırdı.