SON DAKİKA MESUT BARZANİ HABERLERİ

Son Dakika Mesut Barzani Haberleri

 • 21 Eylül 2018 11:53 Barzani'nin Partisi: "Irak Cumhurbaşkanı Adayımızı Haftaya Açıklanacak" Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) eski Başkanı Mesut Barzani liderliğindeki Kürdistan Demokrat Partisi, (KDP) Irak cumhurbaşkanlığı adaylarının haftaya açıklanacağını söyledi.
 • 18 Eylül 2018 12:43 Barzani'nin Kdp'si Cumhurbaşkanlığını Kyb'den Almak İstiyor Ancak Mesut Barzani liderliğindeki Kürdistan Demokrat Partisi (KDP), 12 Mayıs genel seçimlerinden bu yana cumhurbaşkanlığının her daim KYB'ye verileceğine dair herhangi bir anlaşma yapılmadığını, bu sebeple kendi adaylarının da olabileceğini dile getiriyor
 • 15 Eylül 2018 21:55 Irak Meclis Birinci Yardımcılığına Sadr Grubundan El-Kaabi Seçildi İkinci başkan yardımcısının Mesut Barzani liderliğindeki Kürdistan Demokrat Partisi'nden (KDP) seçilmesi bekleniyor
 • 11 Eylül 2018 18:54 Barzani ile Mcgurk Bir Kez Daha Yeni Hükümet Arayışlarını Görüştü Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, son zamanlarda Iraklı taraflarla sıkça yoğun mesai sarf eden ABD Başkanı Donald Trump'ın DEAŞ ile Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk ile bir araya geldi.
 • 11 Eylül 2018 00:56 Pence, Ikby Başbakanı Barzani ile Görüştü Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani ile görüşen ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence'in, İran güçlerinin IKBY bölgesine yönelik saldırısını kınadığı bildirildi.
 • 08 Eylül 2018 19:05 Barzani, İran'ın Erbil'deki Saldırısını Kınadı Eski Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı ve Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Genel Başkanı Mesud Barzani, İran güçlerinin Erbil'de faaliyet gösteren İran-Kürdistan Demokrat Partisi'ne (İKDP) ait bir kampa düzenlediği saldırıyı kınadı.
 • 05 Eylül 2018 14:50 Barzani: "Basra Dünyanın En Zengin Kentidir" Eski Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı ve Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Genel Başkanı Mesut Barzani, ülkenin güneyindeki Basra'nın dünyanın en zengin kenti olduğunu, bu yüzden Basra halkının temel insani ihtiyaçlardan yoksun olmasını şaşırtıcı bulduğunu belirtti.
 • 05 Eylül 2018 14:05 Barzani'den Basralılara Destek Mektubu Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) eski Başkanı Mesut Barzani, Basra’da süren gösterilerle ilişkin Basra halkına mektup göndererek destek verdi.
 • 31 Ağustos 2018 22:11 Barzani ile Mcgurk Görüştü Eski Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı ve Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Genel Başkanı Mesud Barzani, ABD Başkanı Donald Trump'ın terör örgütü DEAŞ ile Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk ile Erbil'in Salahaddin kasabasındaki konutunda bir araya geldi.
 • 29 Ağustos 2018 23:29 Barzani ile Pompeo "Irak'taki Hükümet Kurma Çalışmalarını" Görüştü Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) eski başkanı ve Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Genel Başkanı Mesut Barzani, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile "Irak'taki hükümet kurma çalışmalarını" görüştü.
 • 29 Ağustos 2018 15:21 Barzani'den Kürt Siyasi Partilere "Bağdat'ta Birlik" Çağrısı Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, Kürt siyasi partilere, Bağdat'ta devam eden hükümet kurma görüşmelerine birlikte katılma çağrısında bulundu.
 • 28 Ağustos 2018 01:19 Barzani ile Mcgurk Irak'ta Yeni Hükümet Arayışlarını Görüştü Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani ile ABD Başkanı Donald Trump'ın DEAŞ ile Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk, Irak'ta yeni hükümet kurma arayışlarını görüştü.
 • 21 Ağustos 2018 00:04 Mesud Barzani ile Mcgurk Irak'ta Yeni Hükümeti Görüştü Eski Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı ve Kürdistan Demokratik Partisi (KDP) Genel Başkanı Mesud Barzani, ABD Başkanı Donald Trump'ın DEAŞ ile Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk ile Erbil'in Salahaddin kasabasındaki konutunda bir araya geldi.
 • 17 Ağustos 2018 00:59 Mesud Barzani, Ikby Seçimlerinin Ertelenmesini İstemiyor Eski Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı ve Kürdistan Demokratik Partisi (KDP) Genel Başkanı Mesud Barzani, 30 Eylül'de yapılacak milletvekili seçimlerinin ertelenmesinden yana olmadıklarını, seçimlerin zamanında yapılmasını desteklediklerini açıkladı.
 • 16 Ağustos 2018 22:37 Barzani'nin Partisi: Irak Cumhurbaşkanlığı Makamı Bizimdir Barzani'nin Partisi: Irak Cumhurbaşkanlığı Makamı Bizimdir Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) eski Başkanı Mesut Barzani başkanlığındaki Kürdistan Demokrat Partisi (KDP), Irak Cumhurbaşkanı makamının kendilerine ait olduğunu ileri sürdü.
 • 16 Ağustos 2018 22:10 Barzani'nin Partisi: "Irak Cumhurbaşkanlığı Makamı Bizimdir" Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) eski Başkanı Mesut Barzani başkanlığındaki Kürdistan Demokrat Partisi (KDP), Irak Cumhurbaşkanı makamının kendilerine ait olduğunu ileri sürdü.
 • 15 Ağustos 2018 17:53 Barzani'den Yeni Irak Hükümeti İçin "Prensip" Vurgusu Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) eski başkanı ve Kürdistan Demokrat Partisi Genel Başkanı Mesut Barzani, ABD'nin Bağdat Büyükelçisi Douglas Silliman'ı Erbil'deki konutunda kabul etti.
 • 07 Ağustos 2018 18:34 Türkiye Haklı Gerekçeyle Hava Sahasını Süleymaniye'ye Kapattı' Türkiye Haklı Gerekçeyle Hava Sahasını Süleymaniye'ye Kapattı' Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, Türkiye'nin hava sahasını Süleymaniye'ye kapatmasının arkasında haklı gerekçeleri olduğunu belirterek, Süleymaniye Havalimanı'na uçak seferlerinin yeniden yapılması için çalıştıklarını ifade etti.
 • 07 Ağustos 2018 17:39 Türkiye Haklı Gerekçeyle Hava Sahasını Süleymaniye'ye Kapattı' Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, Türkiye'nin hava sahasını Süleymaniye'ye kapatmasının arkasında haklı gerekçeleri olduğunu belirterek, Süleymaniye Havalimanı'na uçak seferlerinin yeniden yapılması için çalıştıklarını ifade etti.
 • 07 Ağustos 2018 16:06 Barzani'den Barzani'den "Abd'nin Seçimleri Erteleme Talebi" İddiasına Yalanlama Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) eski Başkanı Mesud Barzani, ABD'li yetkililerin kendisinden 30 Eylül'de yapılacak milletvekili seçimlerinin "ertelenmesini istediği" yönündeki iddiaları yalanladı.
 • 07 Ağustos 2018 16:04 Barzani, Kuzey Irak Referandumunu Savunmaya Devam Ediyor Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) eski Başkanı Mesut Barzani, geçen yıl Eylül ayında gerçekleştirdiği tartışmalı referandum, Bağdat-Erbil ilişkileri ve önümüzdeki Eylül ayında yapılması planlanan IKBY parlamento seçimleri ve bölgedeki gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu.
 • 07 Ağustos 2018 14:04 Barzani'den "Abd'nin Seçimleri Erteleme Talebi" İddiasına Yalanlama Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) eski Başkanı Mesud Barzani, ABD'li yetkililerin kendisinden 30 Eylül'de yapılacak milletvekili seçimlerinin "ertelenmesini istediği" yönündeki iddiaları yalanladı.
 • 31 Temmuz 2018 13:21 Barzani: Bağdat ile Erbil Arasındaki Sorunlar... Barzani: Bağdat ile Erbil Arasındaki Sorunlar... Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, Bağdat ile Erbil arasındaki bütün sorunların anayasa çerçevesinde çözülmesi gerektiğini söyledi.
 • 30 Temmuz 2018 17:07 Ikby Başbakanı Neçirvan Barzani Bağdat'ta Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, başkent Bağdat'ta Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani ile bir araya geldi.
 • 29 Temmuz 2018 16:30 Barzani'den Siyasi Partilere Birlik Çağrısı - Süleymaniye Barzani'den Siyasi Partilere Birlik Çağrısı - Süleymaniye Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, ortak çıkarlar ve anayasal hakların güvence altına alınması için IKBY'deki siyasi partilerin Bağdat'ta birlik içinde hareket etmesi gerektiğini belirtti.
 • 25 Temmuz 2018 12:34 Irak'ta Yeni Hükümet Arayışları ERBİL (AA) – Mesud Barzani'nin liderliğindeki Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Sözcüsü Mahmud Muhammed, Irak'ta yeni hükümet müzakerelerindeki şartlarının ortaklık, ittifak ve taraflar arasındaki dengenin sağlanması olduğunu belirtti.
 • 24 Temmuz 2018 14:42 Terör, Dünyada En Büyük Tehdit" Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, terör ve radikalleşmenin küresel bir tehdit olduğunu belirterek, "Amaçları doğrultusunda dini kullananlar, şimdi kutsal İslam adına terör saçıyorlar.
 • 11 Temmuz 2018 15:10 Ikby'de "Bölgesel Başkanlık" Askıya Alındı IKBY'nin iki vilayeti Erbil ve Duhok'ta güçlü olan Kürdistan Demokrat Partisi'nin lideri Mesut Barzani, son IKBY Başkanı olarak Kasım 2017 tarihine kadar yaklaşık 12 yıl boyunca bu görevi yürütmüştü
 • 10 Temmuz 2018 21:21 Türkiye ile İlişkilerimiz Düzelecek Türkiye ile İlişkilerimiz Düzelecek" Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani Hollanda'da yaptığı bir açıklamada IKBY ile Türkiye arasındaki ilişkilerin düzeleceğini söyledi.
 • 10 Temmuz 2018 21:11 Barzani: "Türkiye ile İlişkilerimiz Düzelecek" AMSTERDAM (İHA) – Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani Hollanda’da yaptığı bir açıklamada IKBY ile Türkiye arasındaki ilişkilerin düzeleceğini söyledi.
 • 10 Temmuz 2018 17:47 Ikby Başbakanı Barzani'den Ankara Ziyareti Açıklaması Ikby Başbakanı Barzani'den Ankara Ziyareti Açıklaması IKBY Başbakanı Barzani, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yemin törenine katılmak için geldiği Ankara'da kendisiyle görüşme fırsatı bulduğunu ve ziyaretinin ikili ilişkiler için yeni bir başlangıç olduğunu belirtti.
 • 10 Temmuz 2018 17:15 Ikby Başbakanı Barzani'den Ankara Ziyareti Açıklaması Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, Ankara'daki resmi ziyaretinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme fırsatı bulduğunu belirterek, ziyaretinin Ankara-Erbil ilişkileri açısından yeni bir başlangıç olduğunu söyledi.
 • 10 Temmuz 2018 12:34 Erdoğan ve Barzani, İkili İlişkileri Ele Aldı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani, Ankara ile Erbil arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi gerektiğini vurguladı.
 • 09 Temmuz 2018 23:56 Ikby Hükümet Sözcüsü: "Türkiye ile Güçlü İlişkilerimiz Var" Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Hükümet Sözcüsü Sefin Dizayi, Türkiye ile güçlü bir ilişkileri olduğunu söyledi.
 • 08 Temmuz 2018 13:51 Neçirvan Barzani Yarın Türkiye'de Neçirvan Barzani Yarın Türkiye'de Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daveti üzerine yarın Türkiye'ye gelecek.
 • 08 Temmuz 2018 13:48 Ikby Başbakanı Barzani Yarın Türkiye'ye Gelecek Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daveti üzerine yarın Türkiye’ye gelecek.
 • 08 Temmuz 2018 13:17 Neçirvan Barzani, Ankara'daki Törene Katılacak IRAK Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani'nin, yarın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenecek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçiş törenine katılmak için Ankara'ya geleceği belirtildi.
 • 04 Temmuz 2018 14:02 Türkiye'yi Ziyaret Etmek İstiyoruz Türkiye'yi Ziyaret Etmek İstiyoruz" Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, bugün düzenlediği basın toplantısında Ankara ve Bağdat ilişkileri ve terör örgüt PKK ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
 • 04 Temmuz 2018 13:32 Barzani: "Türkiye'yi Ziyaret Etmek İstiyoruz" Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, bugün düzenlediği basın toplantısında Ankara ve Bağdat ilişkileri ve terör örgüt PKK ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
 • 04 Temmuz 2018 12:29 Barzani: Irak Topraklarından Türkiye ve İran'a Saldırı Düzenlenmesine Karşıyız IRAK Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani, Kürt bölgesi topraklarından gerek İran ve gerekse Türkiye'ye saldırılar düzenlemesine karşı olduklarını belirterek, "İran muhalif grupları ve PKK'dan defalarca Kürdistan Bölgesi'nin topraklarından saldırı düzenlememesini talep ettik" dedi.
 • 03 Temmuz 2018 00:32 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ikby Başbakanı Barzani ile Görüştü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani ile telefonda görüştüğü bildirildi.
 • 26 Haziran 2018 16:22 Ikby'den Erdoğan'a Tebrik Mesajları Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani başta olmak üzere bölgedeki siyasi aktörler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı seçim başarısından dolayı tebrik etti.
 • 25 Haziran 2018 19:00 Barzani ve Resul'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Kutlama Eski Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı ve Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Başkanı Mesut Barzani ile Kürdistan Yurtseverler Birliği Başkan Yardımcısı Kosret Resul, seçimlerden zaferle çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik etti.
 • 13 Haziran 2018 03:38 Kdp ve Kyb, Sadr ve Amiri İttifakına "Olumlu Adım" Dedi Irak'ta Mesut Barzani liderliğindeki Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) ve Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) Partisi, Mukteda es-Sadr'ın Haşdi Şabi gruplarının yer aldığı Fetih koalisyonuyla kurduğu ittifakı "olumlu adım" olarak nitelendirerek, ittifaka katılma görüşmeleri için yakında...
 • 06 Haziran 2018 19:02 Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (Ikby) Başbakanı Neçirvan Barzani Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (Ikby) Başbakanı Neçirvan Barzani Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, Erbil kentindeki IKBY İçişleri Bakanlığı binasında düzenlenen programa katıldı.
 • 06 Haziran 2018 19:01 Erbil ile Bağdat Arasındaki Sorunlar ERBİL (AA) – Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, Irak'ta yeni bir dönemin başladığını belirterek, "Bağdat ile ilişkilerimizin normalleşmesi için tüm çabamızı gösteriyoruz.
 • 23 Mayıs 2018 09:27 Ikby Heyeti, Bağdat'ta Hükümet Görüşmelerine Başladı Ikby Heyeti, Bağdat'ta Hükümet Görüşmelerine Başladı IKBY'nin eski Başkanı Mesut Barzani'nin lideri olduğu KDP heyeti Bağdat'ta hükümet ittifakı için görüşmelere başladı.
 • 20 Mayıs 2018 22:14 Barzani Sahaya İniyor! Yeni Kurulacak Hükümet İçin Çalışmalara Başladı Barzani Sahaya İniyor! Yeni Kurulacak Hükümet İçin Çalışmalara Başladı Mesut Barzani, yeni hükümet kurma görüşmelerine katılmak üzere Kürtleri temsil edecek heyet oluşturulması için çalışmalara başladı.
 • 19 Mayıs 2018 22:47 Barzani, Allavi ile Görüştü Irak’ta gerçekleştirilen genel seçimlerde 21 sandalye kazanan el-Vataniye İttifakı Başkanı İyad Allavi, Erbil’de Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Başkanı Mesut Barzani ile görüştü.
 • 19 Mayıs 2018 19:38 Barzani'den Seçimlerin Ardından "Diyalog" Mesajı Mesut Barzani liderliğindeki KDP ise 25 sandalye kazanmıştı