AK Partili vekiller Meclis tuvaletinde kavga etti - Son Dakika

AK Partili vekiller Meclis tuvaletinde kavga etti

19.06.2013 16:43
AK Partili vekiller Meclis tuvaletinde kavga etti

Şamil Tayyar ile Kutalmış Türkeş bağırarak birbirlerinin üzerine yürüdü.

İddiaya göre tuvalette Şamil Tayyar'ı gören Kutalmış Türkeş, babasına yönelik sözleri nedeniyle Tayyar'a tepki gösterdi.

Vatan gazetesi, Meclis'te AK Partili vekillerin kavga ettiğini ileri sürdü. Tuvalette AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar ile İstanbul Milletvekili Kutalmış Türkeş'in bağırarak birbirlerinin üzerine yürüdüğü öğrenildi.

TAYYAR'IN TÜRKEŞ'E YÖNELİK SÖZLERİ KAVGA ÇIKARDI

İddiaya göre; Şamil Tayyar, bir konuşmasında MHP'nin merhum Genel Başkanı Alpaslan Türkeş'i eleştirdi. Tuvalette Tayyar'ı gören Kutalmış, Türkeş'in babasına yönelik sözleri nedeniyle kendisine tepki gösterdi.

TAYYAR'DAN AÇIKLAMA

Kavga iddialarının ardından Şamil Tayyar bir açıklama yaptı;

İşte o açıklama...

Dün gece bir televizyon programında darbe süreçlerini anlatırken, 27 Mayıs 1960 askeri darbesinin gerekçelerinden birisinin, ezan yasağının kaldırılması olduğu yönünde bir anektoda yer verdiğini ve bu yasağın darbe gerekçeleri arasında olduğunu dönemin Başbakanlık Müsteşarı Alparslan Türkeş'in bir gazeteye verdiği demeçte ifade ettiğini aktardığını söyledi.

"Anladığım kadarıyla Türkeş bundan rahatsız olmuş" diyen Tayyar, şunları söyledi:

"Tuvalette tesadüfen karşılaştık. Kendisi babası hakkında yanlış bilgiler aktardığımı söyledi. Ben de burada bir yanlış anlaşılma olduğunu ifade ettim. Fakat oradan anladım ki programı izlememiş. Ancak programı kendisine aktaranlar yalan yanlış bilgilerle, yanlış enformasyonla doldurmuşlar gibi bir izlenim edindim. Orada arkadaşlar da vardı. Hani bu konuşma daha sonra farklı bir noktaya sürüklenmesin diye devreye girdiler ve ayrıldık."

Tayyar, programda Türkeş'in şahsıyla alakalı, incitici, kırıcı bir ifade bulunmadığını sadece bilgi paylaşımı olduğunu belirterek, bu bilginin en son kitabında da yer aldığını söyledi.

Bu açıklamasının Türkeş'in oğlu Kutalmış Türkeş'e farklı aksettirildiğini düşündüğünü yineleyen Tayyar, Türkeş'in üslubunun biraz kırgın ve sitemkar olduğunu söyledi. Tayyar, "Kendisine durumu izah ettim. Fakat biraz şartlanmış hissettim. Konuşmasında da programı izlemediği kanaati edindim. Yanlış bilgilerle gelince biraz tabi ses tonu abartılıydı. 'Babam hakkında niye böyle konuşuyorsunuz' dedi" şeklinde konuştu.

Tayyar, küfürleşme ve yumruklaşma benzeri bir şeyin kesinlikle yaşanmadığını vurguladı.

Daha sonra Türkeş'i görmediğini ve Genel Kurul'a girdiğini ifade eden Tayyar, "Benim açımdan özür dilemeyi gerektirecek bir şey yok, sonuçta aslında bir yönüyle mağdur tarafım" dedi.

Bir gazetecinin, "Alparslan Türkeş'e 'darbeci' dediğinizi mi anlamış" yönündeki ifadesi üzerine Tayyar, "Darcebi değil mi? Sonuçta darbe yapanların içindeydi" diye konuştu.

Tayyar, sadece siyasette değil, normal hayatta her ortamda bu tür şeylerin zaman zaman yaşandığını belirterek, bunu da normal hayatın içinde bir Hadise olarak değerlendirdiğini söyledi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Kutalmış Türkeş ise AA muhabirinin tartışmaya ilişkin sorularını yanıtlamadı.

Hopalı Çay Üreticileri Kanun Teklifini Protesto Etti: 'Bu Yasayla Ülkenin Alın Terini Emeğini Özel Şirketlere ve Tüccarlara Peşkeş Çekecekler' Hopalı Çay Üreticileri Kanun Teklifini Protesto Etti: 'Bu Yasayla Ülkenin Alın Terini Emeğini Özel Şirketlere ve Tüccarlara Peşkeş Çekecekler' AK Parti'li Karaaslan, Samsun'da temel atma töreninde konuştu Açıklaması AK Parti'li Karaaslan, Samsun'da temel atma töreninde konuştu Açıklaması Rize'de Çay Üreticileri AKP'nin Çay Kanunu Teklifi'ni Protesto Etti Rize'de Çay Üreticileri AKP'nin Çay Kanunu Teklifi'ni Protesto Etti
Kaynak: Haberler.Com

Son Dakika Politika AK Partili vekiller Meclis tuvaletinde kavga etti - Son Dakika

Bu haber Haberler.Com tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Haberler.Com tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Haberler.Com kurumudur.

Advertisement