Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Akbelen Köylüleri TBMM Başkanı ile Görüştü - Son Dakika

Akbelen Köylüleri TBMM Başkanı ile Görüştü

Akbelen köylüleri, TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca ile birlikte, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş ile görüştü. Köylüler, yaşantılarını ve yaşadıklarını görmeleri için Kurtulmuş'u Akbelen'e davet etti.

Akbelen Köylüleri TBMM Başkanı ile Görüştü
08.08.2023 - 21:58,

Akbelen köylüleri, TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca ile birlikte, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş ile görüştü. Köylüler; "Biz bölgedeki köylüleriz, zeytinciyiz, çiftçileriz, üretenleriz; ama marjinal değiliz, yaşantımızı, yaşadıklarımızı görmeniz için sizi Akbelen'e davet ediyoruz" diye konuştu.

TBMM Genel Kurulu, CHP'nin Akbelen'de ağaç katliamıyla ilgili genel görüşme yapılmasına ilişkin önergesini görüşmek üzere bugün olağanüstü toplandı.

Bir süre görüşmeleri takip eden  Akbelen köylüleri; genel görüşme açılması için yapılan oylama sırasında; TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca ile birlikte, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş ile görüştü.

Karaca'nın verdiği bilgiye göre; Akbelen köylüleri dört yıldır yaşadıklarını anlattı. Akbelen köylüleri Numan Kurtulmuş'a, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dünkü kabine toplantısı sonrasında kendileri için kullandığı "marjinal" ifadesine olan tepkilerini aktardı.

Köylüler; "Biz bölgedeki köylüleriz, zeytinciyiz, çiftçileriz, üretenleriz; ama marjinal değiliz, yaşantımızı, yaşadıklarımızı görmeniz için sizi Akbelen'e davet ediyoruz" dedi.

Kaynak: ANKA
YORUMLAR

Son Dakika Politika Akbelen Köylüleri TBMM Başkanı ile Görüştü - Son Dakika


Advertisement