Son dakika Gülizar Biçer Karaca haberleri, Gülizar Biçer Karaca son dakika, son dakika Gülizar Biçer Karaca

Son Dakika Gülizar Biçer Karaca Haberleri

Son dakika Gülizar Biçer Karaca haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son gülizar biçer karaca haberleri anında burada.


 • 20.09.2023 20 Eyl 20:12 TBMM Başkanvekili ve KKTC Meclis Başkanvekili Hatay'da Depremzedelerin Sorunlarını Dinledi TBMM Başkanvekili ve KKTC Meclis Başkanvekili Hatay'da Depremzedelerin Sorunlarını Dinledi

  TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca ve KKTC Meclis Başkanvekili Fazilet Özdenefe, Hatay'da depremzedelerin sorunlarını dinledi. Depremzede vatandaşlar, konteynerlerinin su geçirdiği, kırtasiye ve beslenme ve çocuklarının okula ulaşımı konusunda sıkıntı yaşadıklarını dile getirdi. Hatay'da 220 bin civarında kalıcı konut yapılması gerektiğini, ancak bugüne kadar 32 bin konutun temelinin atılabildiğine dikkat çeken Biçer Karaca, vatandaşların kentin demografik yapısının değişmesi endişesi taşıdığını kaydetti.

 • 10.09.2023 10 Eyl 19:44 TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca, Sağlık Bakanı Koca'ya tepki gösterdi TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca, Sağlık Bakanı Koca'ya tepki gösterdi

  TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın çocukların dengeli beslenmesi gerektiği yönündeki sözlerine tepki göstererek, tüm devlet okullarında ücretsiz yemek verilmesi gerektiğini belirtti.

 • 07.09.2023 07 Eyl 14:54 Kırtasiye ve giyim malzemelerinde KDV indirimi için kanun teklifi Kırtasiye ve giyim malzemelerinde KDV indirimi için kanun teklifi

  TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca, kırtasiye ve giyim malzemelerinden alınan KDV'nin düşürülmesi için kanun teklifi verdi. Biçer Karaca, ekonomik krizin etkisiyle eğitim hakkından mahrum bırakılan çocuk sayısının arttığına dikkat çekti.

 • 06.09.2023 06 Eyl 17:57 Gülizar Biçer Karaca'dan Sivas Katliamı Hükümlüsü Hayrettin Gül'ün Affına Tepki: 'Erdoğan İktidarında Eli Kalem Tutanlar Mahpusa, İnsan Yakanlar... Gülizar Biçer Karaca'dan Sivas Katliamı Hükümlüsü Hayrettin Gül'ün Affına Tepki: "Erdoğan İktidarında Eli Kalem Tutanlar Mahpusa, İnsan Yakanlar...

  TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca, Sivas Katliamı davasında ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum olan Hayrettin Gül'ün cezasının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından affedilmesine tepki gösterdi. Biçer Karaca, "Erdoğan iktidarında eli kalem tutanlar mahpusa, insan yakanlar dışarıya. Erdoğan 'görevini' ifa etmeye devam ediyor. Sivas Katliamı davasının zaman aşımına uğraması sonucu katliamın kimi sanıkları hakkında dava düşürülmüştü. Dönemin Başbakanı Erdoğan, 'hayırlı olsun' demişti. Bugün katliam sanığı Hayrettin Gül de yine Erdoğan eliyle serbest bırakıldı. İnsanlık suçu affedilmez" dedi.

 • 01.09.2023 01 Eyl 14:29 Gülizar Biçer Karaca: 'Türkiye'de Adalet Mekanizmasına Duyulan İnanç Sarsılmaktadır' Gülizar Biçer Karaca: "Türkiye'de Adalet Mekanizmasına Duyulan İnanç Sarsılmaktadır"

  TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca, adli yılın başlamasıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Üstünlerin hukukuna değil, hukukun üstünlüğüne her şart ve koşulda inanan ve o doğrultuda görevlerini yürüten yargı mensuplarının varlığı, adalet duygusunun başat unsurudur. Adalete dair veriler göstermektedir ki, Türkiye’de adalet mekanizmasına duyulan inanç sarsılmaktadır. Bu durumu tersine çevirmek, toplumun ve bireylerin adalet duygusunu yeniden tesis edebilmek için kanun koyucu irade kadar, kanunları uygulayan iradenin, yani yargı erkinin de temel motivasyonu adaleti sağlamak olmalıdır" dedi.

 • 29.08.2023 29 Ağu 16:31 Gülizar Biçer Karaca: ''zafer Bizimdir' Diyenlerin Büyük Mücadelesinin Bayrama Dönüştüğü Gündür 30 Ağustos' Gülizar Biçer Karaca: "'zafer Bizimdir' Diyenlerin Büyük Mücadelesinin Bayrama Dönüştüğü Gündür 30 Ağustos"

  TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca, “'Zafer bizimdir' diyenlerin büyük mücadelesinin bayrama dönüştüğü gündür 30 Ağustos. Bağımsızlık, özgürlük adına verilen destansı mücadelenin simgesidir. Kendisine dayatılmaya çalışılan esarete karşı, direnişin, mücadelenin, Anadolu’nun zaferidir. Bu zafer; tebaadan millete geçecek bir halkın gericiliği yıkan, aydınlığı kuran, laik yaşamı önceleyen günlerinin; gerçek demokrasinin, eşitliğin ve temsilde adaletin habercisidir” dedi.

 • 24.08.2023 24 Ağu 20:27 Gülizar Biçer Karaca'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a: 'Emeklinin Yıl Sonunu Bekleyecek Hali Kalmadı' Gülizar Biçer Karaca'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a: "Emeklinin Yıl Sonunu Bekleyecek Hali Kalmadı"

  TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın emeklilerle ilgili açıklamasına ilişkin “Bırakın emekli vatandaşlarımızla alay etmeyi, oyalamayı. Getirin teklifi, TBMM’yi olağanüstü toplantıya çağırın, hep birlikte 1 gün içinde çıkaralım yasal düzenlemeyi. Emeklinin yıl sonunu bekleyecek hali kalmadı. Emeklinin sabrı bitti” dedi.

 • 21.08.2023 21 Ağu 11:35 Gülizar Biçer Karaca: 'İktidar, Barınma Hakkını Yok Sayıyor, Nitelikli Eğitimi Bilinçli Olarak Niteliksizleştiriyor' Gülizar Biçer Karaca: "İktidar, Barınma Hakkını Yok Sayıyor, Nitelikli Eğitimi Bilinçli Olarak Niteliksizleştiriyor"

  TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca, üniversite öğrencilerinin sorunlarına dikkat çekerek, “İktidar, barınma hakkını yok sayıyor. Nitelikli eğitimi bilinçli olarak niteliksizleştiriyor. Ailelerin ve çocukların hayallerinden ve hedeflerinden vazgeçmek zorunda kalma tehlikelerini göz önünde bulundurmuyor. KYK yurt kapasite ve yeterliliklerini artırmıyor. Tüm bu sorunları çözmekle mükellef olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni yönetenler bütçeyi halk için sosyal devlet için sosyal devletin gerekleri için değil yandaşlar için harcayan bir siyasi tercihi ortaya koyuyor. Üniversiteyi kazanan gençler, barınma sorununun yanı sıra illerinden okuyacakları ile gidecek yol parası bulmakta, ulaşım konusunda dahi zorlanıyor” dedi.

 • 19.08.2023 19 Ağu 13:39 TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca: 3,6 Milyon Hane Aşırı Yoksul TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca: 3,6 Milyon Hane Aşırı Yoksul

  TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca, yaptığı açıklamada, bir haneye ayda 5 emekli maaşı girse bile 37 bin 974 TL'lik yoksulluk sınırına ancak ulaşılabildiğini belirtti. Üç kişinin asgari ücretle çalıştığı dört kişilik bir ailenin dahi 38 bin TL'lik yoksulluk sınırını yakalayamadığını ifade eden Karaca, 3,6 milyon hanenin aşırı yoksul olduğunu ve bu gerçeğin yok sayıldığını söyledi. Karaca, yoksulluğun bir insan hakları ihlali olduğunu ve sosyal devlet anlayışının yeniden ele alınması gerektiğini vurguladı. Ayrıca, yurttaşlara yönelik anketlerden çıkan sonuçların sosyal patlama riskini ortaya koyduğunu ve sürdürülebilir sosyal politikaların hayata geçmesi gerektiğini belirtti.

 • 16.08.2023 16 Ağu 13:29 TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'i eleştirdi TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'i eleştirdi

  TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca, dün açıklanan 2023 Temmuz Merkezi Yönetim Bütçe Gerçekleşmeleri Raporu'na ilişkin Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'i eleştirdi. Karaca, bütçe rakamlarında halka yönelik tasarruf tedbirlerinin olmadığını, ancak örtülü ödenek harcamalarının rekor seviyede olduğunu belirtti.

 • 08.08.2023 08 Ağu 21:59 Akbelen Köylüleri TBMM Başkanı ile Görüştü Akbelen Köylüleri TBMM Başkanı ile Görüştü

  Akbelen köylüleri, TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca ile birlikte, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş ile görüştü. Köylüler, yaşantılarını ve yaşadıklarını görmeleri için Kurtulmuş'u Akbelen'e davet etti.

 • 29.07.2023 29 Tem 21:48 TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca, Akbelen'den Seslendi: 'Su Havzaları Yok Olacak. TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca, Akbelen'den Seslendi: "Su Havzaları Yok Olacak.

  TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca, Akbelen’deki ağaç kesimine karşı çıkmak için mücadele eden doğaseverleri ziyaret etti. Akbelen’de konuşan Karaca, “Su havzaları yok olacak. Yangınlar, sel baskınlarıyla, iklim krizi ile mücadele ederken neden iklim krizini tetikleyecek bu katliama sessiz kalınıyor? Neden iki şirketin daha çok kar etmesi için sessiz kalınıyor? Bunu kabul etmeyeceğiz” dedi.

 • 29.07.2023 29 Tem 16:30 TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca, çevrecilerin ağaç kesimine karşı direnişini dinledi TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca, çevrecilerin ağaç kesimine karşı direnişini dinledi

  TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca, Muğla'nın Milas ilçesindeki Akbelen ormanında devam eden ağaç kesimini protesto eden çevrecilerle bir araya geldi. Karaca, çevrecilerin gözaltına alınan ve morarmış kolu ile sargıya alınmış ayağına dikkat çekerek, vahşet ve kötü muamele olduğunu belirtti. Karaca, geçen sene yangında halk ve jandarmanın birlikte müdahale ettiğini hatırlatarak, neden düşman gibi davranıldığını sordu.

 • 06.07.2023 06 Tem 15:20 TBMM Genel Kurulu Toplandı TBMM Genel Kurulu Toplandı

  TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca başkanlığında toplandı. Birleşimde İYİ Parti İzmir Milletvekili Ümit Özlale, devlet okullarında okuyan öğrencilere ücretsiz kahvaltı ve öğle yemeği verilmesi gerektiğini belirtirken, AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman teröre karşı olduklarını vurguladı. MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı ise Hatay'da deprem sonrası yapılan çalışmalara dikkat çekti.

 • 05.07.2023 05 Tem 14:44 TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca başkanlığında toplandı TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca başkanlığında toplandı

  TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca başkanlığında toplandı. Karaca, birleşimin başında üç milletvekiline gündem dışı söz verdi. Türkiye İşçi Partisi (TİP) İstanbul Milletvekili Saliha Sera Kadıgil, TİP Hatay Milletvekili seçilen tutuklu Can Atalay'ın hukuksuz bir şekilde cezaevinde alıkonulduğunu ve halk iradesinin gasbedildiğini savundu. Kadıgil, milletvekillerinin, Atalay'ın durumuna sessiz kalmaması gerektiğini söyledi. Emek Partisi (EMEP) Gaziantep Milletvekili Sevda Karaca Demir de eğitimin her kademesinin paralı hale geldiğini ve ailelerin, yoksulluk nedeniyle çocuklarını okuldan alarak işçiliğe zorladığını iddia ederek, 'Gerçekler ve ihtiyaçlar bu kadar açıkken, eğitimde bir öğün ücretsiz yemeğin sağlanması için ne bekliyorsunuz? Okulların açılmasına 60 gün var. Bunun altyapısının sağlanması için ne yapacaksınız?' diye sordu. CHP Denizli Milletvekili Şeref Arpacı ise şehrin sorunlarına ilişkin konuştu. Denizli'nin ihracat kenti olduğunu; tekstil, mermer, makine sanayisindeki üretimleriyle ülkeye can suyu sağladığını ifade eden Arpacı, iktidarın yanlış ekonomik politikaları sonucu kent ekonomisinde rüzgarın tersine döndüğünü ve işletmelerin zarar etmeye başladığını ileri sürdü.

 • 04.07.2023 04 Tem 16:30 TBMM Başkanvekili Karaca: 'Egemenliğin Bir Şahsa, Aileye, Sınıfa, Zümreye Ait Olmadığı, Bunun Yanında Kurumları Ön Plana Çıkaran Bir Rejimdir... TBMM Başkanvekili Karaca: "Egemenliğin Bir Şahsa, Aileye, Sınıfa, Zümreye Ait Olmadığı, Bunun Yanında Kurumları Ön Plana Çıkaran Bir Rejimdir...

  TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca, TBMM Genel Kurulu’nda; “En dar tarifiyle dahi egemenliğin bir şahsa, aileye, sınıfa ya da zümreye ait olmadığı, bunun yanında kurumları ön plana çıkaran bir rejimdir cumhuriyet” dedi. Karaca, tutuklu TİP Hatay Milletvekili Can Atalay'ın durumuna da işaret ederek "Özgür iradesiyle oy vermiş on binlerce yurttaşın temsilcisi olan bir milletvekilinin bugün parlamentoda bulunması gerekirken, keyfi tutum ve irade gaspıyla aramızda olmaması cumhuriyetimizi ve demokrasimizi nakıs kılmaktadır" diye konuştu.

 • 04.07.2023 04 Tem 15:46 TBMM Genel Kurulu Toplandı TBMM Genel Kurulu Toplandı

  TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca başkanlığında toplandı. Karaca, Cumhuriyetin 100. yılında TBMM Başkanvekili olarak görev yapmanın heyecan ve onurunu yaşadığını dile getirdi. TİP'ten Hatay milletvekili seçilen tutuklu Can Atalay'ın durumuna değinen Karaca, adalet ve demokrasinin, laiklik ve bilimsel eğitimin Türkiye Cumhuriyeti'nin ikinci yüzyılında yol gösterici olması için kadının yerinin net bir şekilde tanımlanması gerektiğini vurguladı.

 • 01.07.2023 01 Tem 17:15 TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca: İstanbul Sözleşmesi'ne Dönülmeli ve Kanun Eksiksiz Uygulanmalı TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca: İstanbul Sözleşmesi'ne Dönülmeli ve Kanun Eksiksiz Uygulanmalı

  TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesinin üzerinden tam iki yıl geçtiğini belirterek, sözleşmeye derhal dönülmesi ve sözleşmeyi esas alan 6284 Sayılı Kanun'un eksiksiz uygulanması gerektiğini açıkladı.

 • 05.06.2023 05 Haz 18:50 CHP'de grup başkanvekilliği seçimleri sonucu üç isim yedek listelerden PM'ye girdi CHP'de grup başkanvekilliği seçimleri sonucu üç isim yedek listelerden PM'ye girdi

  CHP'de gerçekleştirilen grup yönetimi seçimlerinde Gökhan Günaydın, Ali Mahir Başarır ve Gülizar Biçer Karaca grup başkanvekili oldu. PM üyesi olan bu üç ismin yerine Akif Hamzaçebi, Sezgin Tanrıkulu ve Turan Aydoğan yedek listeden girdi. Yedek listede kadın üye bulunmaması nedeniyle Gülizar Biçer Karaca'nın yerine de erkek kotasından bir isim girdi. CHP Parti Meclisi 60 kişiden oluşuyor.

 • 30.05.2023 30 May 13:32 CHP'li Gülizar Biçer Karaca TBMM kaydını yaptırdı CHP'li Gülizar Biçer Karaca TBMM kaydını yaptırdı

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, TBMM'ye gelerek kaydını yaptırdı. Biçer Karaca, "Seçim sonuçlarının 85 milyona hayırlı olmasını diliyorum. Çok fazla ayrıştırıldı, kutuplaştırıldı. Bu sürecin bu kutuplaşma ve ayrışmanın ortadan kalktığı, 85 milyonu kucaklayacak bir yönetim anlayışının olmasını sadece temenni ediyorum, beklemiyorum çünkü" dedi.

 • 28.05.2023 28 May 14:36 CHP Genel Başkan Yardımcısı Karaca, oyunu Denizli'de kullandı CHP Genel Başkan Yardımcısı Karaca, oyunu Denizli'de kullandı

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turu için oyunu kullandı. Karaca, Servergazi Borsa İstanbul Mesleki Teknik Anadolu Lisesine giderek 2112 numaralı sandıkta oy verdi ve vatandaşları oy kullanmaya teşvik etti.

 • 26.05.2023 26 May 16:25 CHP Merkezefendi İlçe Kadın Kolları Üyelerine Saldırı CHP Merkezefendi İlçe Kadın Kolları Üyelerine Saldırı

  CHP Merkezefendi İlçe Kadın Kolları üyeleri Cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci turu için saha çalışması yaptıkları sırada bir grup erkeğin saldırısına uğradı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca da olay yerine giderek saldırıya uğrayan kadınları dinledi.

 • 24.05.2023 24 May 13:28 Gülizar Biçer Karaca'dan İkinci Tur Çağrısı: 'Vatan İçin Sandığa Gidip İradenize Sahip Olmaya Davet Ediyorum' Gülizar Biçer Karaca'dan İkinci Tur Çağrısı: "Vatan İçin Sandığa Gidip İradenize Sahip Olmaya Davet Ediyorum"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, 28 Mayıs yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turuna ilişkin “14 Mayıs’ta vatandaşlarımız saraydaki tek kişiye geçit vermedi. 28 Mayıs günü tekrar önümüze sandık gelecek ve ülkemizde tüm yurttaşlarımız yeniden sandığa gidecek. Sevgili hemşerilerim, hepinizi vatan için sandığa bekliyorum. Vatan için sandığa gidip iradenize sahip olmaya davet ediyorum” dedi.

 • 14.05.2023 14 May 12:03 CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca oy kullandı CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca oy kullandı

  Gülizar Biçer Karaca, Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekilliği Seçimi için oyunu kullandı. Karaca, Servergazi Borsa İstanbul Mesleki Teknik Anadolu Lisesi'ne giderek 2112 numaralı sandıkta oy verdi ve çıkışta gazetecilere tüm annelerin gününü kutladığını söyledi. Seçim sonuçlarının ülke için hayırlı olmasını dileyen Karaca, bugün oy kullanmanın demokrasi ve özgürlükler için gelecek olan baharı müjdelemesi açısından önemli olduğunu belirtti.

 • 12.05.2023 12 May 11:44 CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca'dan Kemal Kılıçdaroğlu'na destek çağrısı CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca'dan Kemal Kılıçdaroğlu'na destek çağrısı

  Denizli'nin Serinhisar ilçesinde yurttaşlarla bir araya gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, 'Kemal Kılıçdaroğlu'na buradan bir kalp gönderelim. 14 Mayıs'ta sandığa her birimizi bu kalpleri bırakacağız. Türkiye barışacak, Türkiye birleşecek' dedi.

 • 11.05.2023 11 May 11:13 CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca: AKP milleti açlıkla, yoksullukla, işsizlikle baş başa bıraktı CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca: AKP milleti açlıkla, yoksullukla, işsizlikle baş başa bıraktı

  Denizli'nin Çardak ilçesinde vatandaşlarla bir araya gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, "AKP, milleti açlıkla, yoksullukla, işsizlikle baş başa bıraktı. İktidarda oldukları dönemde millet için değil, rantçılar için çalışan AKP'nin bu ülkeyi yönetemediği ortadadır" dedi.

 • 08.05.2023 08 May 12:27 CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca: '85 milyonu kucaklayacak Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu' CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca: '85 milyonu kucaklayacak Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu'

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, seçim çalışmaları kapsamında yaptığı konuşmada, '85 milyonu kucaklayacak Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu' hedefini vurguladı.

 • 07.05.2023 07 May 11:31 CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, mülakatta elenen gençlerin sorunlarını dinledi CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, mülakatta elenen gençlerin sorunlarını dinledi

  CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) yüksek puan almasına rağmen mülakatta elenen gençlerin sorunlarını dinledi. Karaca, gençleri sandığa gitmeye davet ederek, torpile ve kayırmacılığa son vereceklerini, kamuya şeffaflık getireceklerini ve hakkını yiyenlerden yargı önünde hesap soracaklarını söyledi.

 • 02.05.2023 02 May 15:12 CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca: 'Mülakat uygulamalarına son vereceğiz' CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca: 'Mülakat uygulamalarına son vereceğiz'

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Denizli'de yaptığı esnaf ziyaretinde bir oto tamircisinin iktidarın işe alımlarda mülakat uygulamasından dert yanması üzerine, Millet İttifakı iktidarlarında kamu görevine alınmada liyakat ve eşitlik ilkelerinin hakim kılınacağını, şeffaflığın sağlanacağını ve mülakat uygulamalarına son verileceğini açıkladı.

 • 01.05.2023 01 May 12:42 CHP Genel Başkan Yardımcısı Biçer Karaca, Denizli'deki TOKİ konutlarını ziyaret etti CHP Genel Başkan Yardımcısı Biçer Karaca, Denizli'deki TOKİ konutlarını ziyaret etti

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Denizli'nin Merkezefendi ilçesi Kayalar Mahallesi'ndeki TOKİ konutlarını ziyaret ederek, konut sorununa kalıcı çözümün Millet İttifakı iktidarıyla mümkün olacağını belirtti.

 • 30.04.2023 30 Nis 13:36 CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca: 'AKP emekçiyi yok sayıyor' CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca: 'AKP emekçiyi yok sayıyor'

  CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla Türkiye'deki işsizlik ve çalışma hayatına ilişkin açıklama yaptı. Karaca, Türkiye'de işsizlerin yaklaşık yüzde 87'sinin işsizlik ödeneği alamadığını belirterek, AKP iktidarına sandıkta güle güle demenin geniş emekçi kesimlerinin temel beklentisi haline geldiğini söyledi.

 • 28.04.2023 28 Nis 16:56 CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca: 'Beşik sallayan kadınlar, sahayı sallayacak' CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca: 'Beşik sallayan kadınlar, sahayı sallayacak'

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Denizli'de katıldığı bir etkinlikte kadınların önemine vurgu yaparak, 'Bu değişim ve dönüşümü bu ülkenin gençleri, bu ülkenin kadınları yapacak' dedi.

 • 19.04.2023 19 Nis 11:22 Gülizar Biçer Karaca, Denizli'de Tekstil İşçilerini Ziyaret Etti: 'Sizler Çalışıp Vergi Ödüyorsunuz, Ama Sadece Bir Ayda Saray'a 540 Milyon Lira... Gülizar Biçer Karaca, Denizli'de Tekstil İşçilerini Ziyaret Etti: "Sizler Çalışıp Vergi Ödüyorsunuz, Ama Sadece Bir Ayda Saray'a 540 Milyon Lira...

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Denizli’de tekstil işçileriyle bir araya geldi. Cumhurbaşkanlığı’nın günlük harcamasının 18 milyon lira olduğunu anımsatan Karaca, “Düşünün, günlük 18 milyon lira, ayda 540 milyon lira. Sizler çalışıp vergi ödüyorsunuz, işveren buradan kazandığı ile vergi ödüyor, ama sadece bir ayda Saray’a 540 milyon lira para harcanıyor” dedi.

 • 18.04.2023 18 Nis 11:43 Gülizar Biçer Karaca: 'Mutfaklara Giremeyen Soğan, Taneyle Alınır Hale Geldi. Sofrada Değil Saksıda Soğan' Gülizar Biçer Karaca: "Mutfaklara Giremeyen Soğan, Taneyle Alınır Hale Geldi. Sofrada Değil Saksıda Soğan"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, memleketi Denizli’nin Bekilli, Çal, Baklan ilçelerinde esnafı ziyaret etti. Biçer Karaca, “Ey ekonominin kitabını yazan krizlerin efendisi Erdoğan, vatandaşı düşürdüğün hale bak. Sofraların baş tacı olan soğan artık süs niyetine saksıda. Bu da sana ders olsun Erdoğan, bunu da gördük, mutfaklara giremeyen soğan, taneyle alınır hale geldi. Sofrada değil saksıda soğan” açıklamasını yaptı.

 • 15.04.2023 15 Nis 12:38 Gülizar Biçer Karaca'dan 'Dünya Sanat Günü' Açıklaması: 'Özgür Sanata 29 Gün Kaldı' Gülizar Biçer Karaca'dan "Dünya Sanat Günü" Açıklaması: "Özgür Sanata 29 Gün Kaldı"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, 15 Nisan Dünya Sanat Günü dolayısıyla yaptığı “Özgür sanata 29 gün kaldı” başlıklı açıklamasında; “CHP iktidarında sanatın ve sanatçının özgürlüğünü sağlayacağız. Sanatçılar geçim derdi olmadan yaşayacak ve sanatını aklında hiçbir soru işareti olmadan icra edecek. Gençlerin kültür ve sanat aktivitelerinden 25 yaşına kadar yararlanabilmeleri için Kültür Kart’ı tanımlarken aynı zamanda diğer yurttaşlarımızın da benzer aktivitelere erişimlerinin sağlanması, kültür ve sanat etkinliklerinin herkes için ulaşılabilir olması önceliklerimizden olacaktır. Özgür bir ülkede, özgür bir sanatla; Dünya Sanat Gününü kutlarım” dedi.

 • 04.04.2023 04 Nis 17:51 Gülizar Biçer Karaca'dan Avukatlar Günü Mesajı: 'Savunma Mesleğini Anayasal Güvenceye Kavuşturacağız. Çoklu Baro Sistemine Son Vereceğiz' Gülizar Biçer Karaca'dan Avukatlar Günü Mesajı: "Savunma Mesleğini Anayasal Güvenceye Kavuşturacağız. Çoklu Baro Sistemine Son Vereceğiz"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, “Avukatlık mesleğinin bağımsız ve özgür bir şekilde yerine getirilmesini sağlayacağız. Savunma mesleğini anayasal güvenceye kavuşturacağız. Ceza yargılamalarında, duruşma düzenini silahların eşitliği ilkesine uygun hale getirecek, iddia makamı ile savunma makamının duruşma salonlarında fiziki olarak eşit konumda olmasını sağlayacağız. Bir ilde ancak bir baro kurulabilmesini anayasal olarak düzenleyecek, çoklu baro sistemine son vereceğiz. Türkiye Barolar Birliği ve baro seçimlerinde temsilde adalet ilkesinin esas alınmasını sağlayacağız” dedi.

 • 31.03.2023 31 Mar 13:04 Gülizar Biçer Karaca: 'Depremin 54'üncü Günü Bütün Yetkililere Başvurulmuş Olmasına Rağmen Traktörler Hala Enkaz Altında Kurtarılmayı Bekliyor' Gülizar Biçer Karaca: "Depremin 54'üncü Günü Bütün Yetkililere Başvurulmuş Olmasına Rağmen Traktörler Hala Enkaz Altında Kurtarılmayı Bekliyor"

  Depremden etkilenen Malatya’nın Darende ilçesi Ağılbaşı köyünde traktörleri ve kayısıları enkaz altında kalan çiftçiler, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca’ya dert yandı. İktidarın Malatya’yı unuttuğunu söyleyen Biçer Karaca, “Traktörler, bugün depremin 54’üncü günü bütün yetkililere başvurulmuş olmasına rağmen hala enkaz altında kurtarılmayı, çıkarılmayı bekliyor. Ağılbaşı’ndaki vatandaşlarımız traktörlerini çıkartıp kullanmak ve ürünleri ekmek, yetiştirmek, işlemek istiyor ama onların elinden tutan bir tek yetkili yok” dedi.

 • 30.03.2023 30 Mar 13:37 Gülizar Biçer Karaca, Adalet İstatistiklerini Değerlendirdi. Gülizar Biçer Karaca, Adalet İstatistiklerini Değerlendirdi.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Adalet Bakanlığı’nın yayınladığı adalet istatistiklerini değerlendirdi. Biçer Karaca, “Anayasa Mahkemesi’nde bireysel başvuru dava sayısı 2015 yılında 36 bin 339 iken 2022 yılına gelindiğinde bu sayı 168 bin 509 olmuş. Bu, hak ihlallerinin yanı sıra aynı zamanda vatandaşımızın hak arama bilincinin de arttığının, adaletsizliklere boyun eğmediğinin bir göstergesi değil de nedir?” açıklamasını yaptı.

 • 24.03.2023 24 Mar 14:44 Gülizar Biçer Karaca: 'Saray Rejimi Ülkeyi 21 Yılının En Yoksul Ramazan'ıyla Tanıştırdı' Gülizar Biçer Karaca: "Saray Rejimi Ülkeyi 21 Yılının En Yoksul Ramazan'ıyla Tanıştırdı"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, “AKP’nin ‘3Y yoksulluk, yolsuzluk ve yasaklar’ konusunda vaatleri boş çıktı. Saray rejimi ülkeyi 21 yılının en yoksul Ramazan’ıyla tanıştırdı. Türkiye’de yaşayan her kesim günden güne daha yoksullaşıyor ve insan onuruna yaraşır bir yaşamdan çok uzakta, temel ihtiyaçlarını karşılamaktan yoksun bırakılıyor” açıklamasını yaptı.

 • 08.03.2023 08 Mar 19:47 Gülizar Biçer Karaca'dan İktidara Deprem Tepkisi: 'Bu Ülke, Dayanışma Kaslarını Güçlendirdi, Bu Kaslarla Sizi Burada Barındırmayacaktır. Gülizar Biçer Karaca'dan İktidara Deprem Tepkisi: "Bu Ülke, Dayanışma Kaslarını Güçlendirdi, Bu Kaslarla Sizi Burada Barındırmayacaktır.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, TBMM Genel Kurulu’da; “Depremde sınıfta kaldınız, sosyal devleti yok ettiniz ama emin olun, bu ülke dayanışma kaslarını güçlendirdi, bu kaslarla sizi burada barındırmayacaktır. Enkazın altında kaldınız, çıkamayacaksınız” dedi.

 • 08.03.2023 08 Mar 11:31 Gülizar Biçer Karaca'dan Bakan Yanık'a 'Afet Bölgelerindeki Kadınların Tekrar Travma Yaşamaması, Şiddet Döngüsünün Kırılması İçin Hukuki, Ekonomik,... Gülizar Biçer Karaca'dan Bakan Yanık'a "Afet Bölgelerindeki Kadınların Tekrar Travma Yaşamaması, Şiddet Döngüsünün Kırılması İçin Hukuki, Ekonomik,...

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, deprem bölgesindeki kadınların yaşam koşullarına ilişkin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’a “Afetten etkilenen kadınların toplumsal cinsiyet temelli şiddet nedeniyle tekrar bir travma yaşamaması ve şiddet döngüsünün kırılması için hukuki, ekonomik, sosyal ve psikolojik destek mekanizmaları kurulmuş mudur? Ev içindeki yaşlı, engelli, hasta ve çocuk bakımının üstlenilmesinde bu yükü kadının üzerinden almak ve bu bakım hizmetlerini sağlamak için hangi hizmet mekanizmaları kurulmuştur” diye sordu. Ayrıca Biçer Karaca, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla hazırladıkları Afet ve Kadınlar Politika Notu'nu da paylaştı.

 • 02.03.2023 02 Mar 14:19 CHP'li Karaca, Bakırköy'de Gezi Tutuklularını Ziyaret Etti: 'Bugünkü Depremin Sorumlularının, Davalarındaki Müştekiler Olduğunu İfade Ettiler' CHP'li Karaca, Bakırköy'de Gezi Tutuklularını Ziyaret Etti: "Bugünkü Depremin Sorumlularının, Davalarındaki Müştekiler Olduğunu İfade Ettiler"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’nde Gezi Parkı davası tutukluları Mücella Yapıcı, Çiğdem Mater ile Mine Özerden’i ziyareti sonrasında, “‘Bugünkü depremin sorumluları kim’ diye sorduğumda, 'Bizim davamızdaki müştekiler, bugünkü depremin yıkıcılığı ve o enkazın altında can veren yurttaşların başlıca sorumlusudur' ifadelerini kullandılar” dedi.

 • 01.03.2023 01 Mar 13:29 CHP Milletvekilleri Kayıp Çocuklar İçin Aile Bakanlığı'na Gitti. Gülizar Biçer Karaca: 'İhbar Hattımıza Kayıp 39 Çocuk Bilgisi Geldi' CHP Milletvekilleri Kayıp Çocuklar İçin Aile Bakanlığı'na Gitti. Gülizar Biçer Karaca: "İhbar Hattımıza Kayıp 39 Çocuk Bilgisi Geldi"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca ve hukukçu CHP milletvekilleri, depremde kurtarılan çocukların tarikat ve cemaatlere teslim edildiği iddialarına ilişkin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı önünde açıklama yaptı. Bakanlık’tan istedikleri randevu talebine bir haftadır yanıt alamadıklarını belirten Karaca, “Eğer randevumuz gerçekleşebilseydi sayın Bakan’a şunu da soracaktık, ‘Bakanlığın açıklamasında 82 çocuğun kimliğinin belirlenemediği, yine 104 çocuğun da kuruluş bakımında olduğunu ifade etti. Kamuoyunda bu çocukların tarikatlara ve cemaatlere teslim edildiği bilgileri var. Bu iddiaların doğru olup olmadığı doğru ise nereye teslim edildiği, nerelerde olduğuna ilişkin bu bilgilerin kamuoyundaki kaygıları da ortadan kaldıracak şekilde aydınlığa kavuşturulmasını isteyecektik” dedi. Karaca, kurdukları ihbar hattına 39 kayıp çocuk bilgisi geldiğini söyledi.

 • 01.03.2023 01 Mar 13:29 CHP Milletvekilleri Kayıp Çocuklar İçin Aile Bakanlığı'na Gitti. Gülizar Biçer Karaca: 'İhbar Hattımıza Kayıp 39 Çocuk Bilgisi Geldi' CHP Milletvekilleri Kayıp Çocuklar İçin Aile Bakanlığı'na Gitti. Gülizar Biçer Karaca: "İhbar Hattımıza Kayıp 39 Çocuk Bilgisi Geldi"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca ve hukukçu CHP milletvekilleri, depremde kurtarılan çocukların tarikat ve cemaatlere teslim edildiği iddialarına ilişkin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı önünde açıklama yaptı. Bakanlık’tan istedikleri randevu talebine bir haftadır yanıt alamadıklarını belirten Karaca, “Eğer randevumuz gerçekleşebilseydi sayın Bakan’a şunu da soracaktık, ‘Bakanlığın açıklamasında 82 çocuğun kimliğinin belirlenemediği, yine 104 çocuğun da kuruluş bakımında olduğunu ifade etti. Kamuoyunda bu çocukların tarikatlara ve cemaatlere teslim edildiği bilgileri var. Bu iddiaların doğru olup olmadığı doğru ise nereye teslim edildiği, nerelerde olduğuna ilişkin bu bilgilerin kamuoyundaki kaygıları da ortadan kaldıracak şekilde aydınlığa kavuşturulmasını isteyecektik” dedi. Karaca, kurdukları ihbar hattına 39 kayıp çocuk bilgisi geldiğini söyledi.

 • 28.02.2023 28 Şub 14:02 CHP'den Nadir Hastalığı Olan Depremzedelerin Sorunlarının Araştırılması İçin Önerge: 'Depremden Kurtulmuş Olsalar Bile Barınma ve İlaç Erişim... CHP'den Nadir Hastalığı Olan Depremzedelerin Sorunlarının Araştırılması İçin Önerge: "Depremden Kurtulmuş Olsalar Bile Barınma ve İlaç Erişim...

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, deprem bölgelerindeki nadir hastaların tedaviye erişim sorunlarına ilişkin Meclis araştırması açılmasını istedi. Biçer Karaca, araştırma önergesinde; “Çoğunluğu çocuk olan nadir hastaların depremden kurtulmuş olsalar bile maalesef şu an ciddi derecede barınma, elektrik, hijyen ve ilaç erişim sorunları sürmektedir. Deprem sonrası evlerine giremedikleri için tedavileri için gereken cihaz ve ilaçlarından yoksun kalan nadir hastaların cihazlarının temini gerekmektedir” değerlendirmesini yaptı.

 • 28.02.2023 28 Şub 14:02 CHP'den Nadir Hastalığı Olan Depremzedelerin Sorunlarının Araştırılması İçin Önerge: 'Depremden Kurtulmuş Olsalar Bile Barınma ve İlaç Erişim... CHP'den Nadir Hastalığı Olan Depremzedelerin Sorunlarının Araştırılması İçin Önerge: "Depremden Kurtulmuş Olsalar Bile Barınma ve İlaç Erişim...

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, deprem bölgelerindeki nadir hastaların tedaviye erişim sorunlarına ilişkin Meclis araştırması açılmasını istedi. Biçer Karaca, araştırma önergesinde; “Çoğunluğu çocuk olan nadir hastaların depremden kurtulmuş olsalar bile maalesef şu an ciddi derecede barınma, elektrik, hijyen ve ilaç erişim sorunları sürmektedir. Deprem sonrası evlerine giremedikleri için tedavileri için gereken cihaz ve ilaçlarından yoksun kalan nadir hastaların cihazlarının temini gerekmektedir” değerlendirmesini yaptı.

 • 27.02.2023 27 Şub 15:18 Gülizar Biçer Karaca: 'Neden Çocukların Eğitim Hakkı, Beslenme Hakkı ve İhtiyaçlarının Giderilmesinde Hala Sorun Yaşanıyor' Gülizar Biçer Karaca: "Neden Çocukların Eğitim Hakkı, Beslenme Hakkı ve İhtiyaçlarının Giderilmesinde Hala Sorun Yaşanıyor"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, depremzede öğrencilerin farklı illerde eğitimlerine devam ederken yaşadıkları beslenme sorununu TBMM gündemine taşıdı. Karaca, “Depremin üzerinden 3 hafta geçti. Neden çocukların eğitim hakkı, beslenme hakkı ve ihtiyaçlarının giderilmesinde hala sorun yaşanıyor?” dedi.

 • 27.02.2023 27 Şub 15:18 Gülizar Biçer Karaca: 'Neden Çocukların Eğitim Hakkı, Beslenme Hakkı ve İhtiyaçlarının Giderilmesinde Hala Sorun Yaşanıyor' Gülizar Biçer Karaca: "Neden Çocukların Eğitim Hakkı, Beslenme Hakkı ve İhtiyaçlarının Giderilmesinde Hala Sorun Yaşanıyor"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, depremzede öğrencilerin farklı illerde eğitimlerine devam ederken yaşadıkları beslenme sorununu TBMM gündemine taşıdı. Karaca, “Depremin üzerinden 3 hafta geçti. Neden çocukların eğitim hakkı, beslenme hakkı ve ihtiyaçlarının giderilmesinde hala sorun yaşanıyor?” dedi.

 • 25.02.2023 25 Şub 12:20 Gülizar Biçer Karaca'nın Dinlediği Depremzede: 'Dördüncü Günü Akşam Üzeri Saat 2, 3 Gibi Afad Yardıma Geldi, 'Halk Abartıyor' Diyorlar Ben Yaşadığımı... Gülizar Biçer Karaca'nın Dinlediği Depremzede: "Dördüncü Günü Akşam Üzeri Saat 2, 3 Gibi Afad Yardıma Geldi, 'Halk Abartıyor' Diyorlar Ben Yaşadığımı...

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca’nın Denizli’de ziyaret ettiği Adıyamanlı depremzede, “Dördüncü günü akşam üzeriydi saat 2-3 gibiydi AFAD yardıma geldi. 4-5 gibi çıktı bizimkiler. ‘Halk abartıyor’ diyorlar. Ben yaşadığımı anlatıyorum ne bir eksik ne bir fazla. Odun dağıtıyorlar, çadırdayız. Gidiyorum diyorum ki, ‘odun verin’ diyor ki, ‘bitti.’ ‘Köyde nasıl biter, köyde herkesin odunu, kömürü çok’ diyorum. Asıl depremzede benim, yani diğeri, öbürü, siz bize odun vermediniz. Bakıyor nerede oy potansiyeli fazlaysa, bana dedi, ‘geç benim şahıs malımı al’ ‘hayır, almıyorum’ dedim. ‘Ben senin şahıs malını istemiyorum’ dedim” dedi.

Advertisement