Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Akıncı: Ev Akrabamın - Son Dakika

Akıncı: Ev Akrabamın

CHP'li Zekeriya Akıncı Ziyarete Gidilen Evin Akrabası Olduğu İddiasını Doğruladı. Akıncı, "Böyle Bir Tercih Yapılmasının Nedeni, Tanıdık Bildik Bir Evde İnsanları Rahatsız Etmeden Onlara Sıkıntı Vermeden, O Sokakta Oturan Kadınlarla Bir Toplantı Gerçekleştirmektir" Dedi.

Akıncı: Ev Akrabamın
12.02.2010 - 01:42,

CHP’li Zekeriya Akıncı ziyarete gidilen evin akrabası olduğu iddiasını doğruladı. Akıncı, “Böyle bir tercih yapılmasının nedeni, tanıdık bildik bir evde insanları rahatsız etmeden onlara sıkıntı vermeden, o sokakta oturan kadınlarla bir toplantı gerçekleştirmektir” dedi.

GÖKÇEK’in gecekondu ziyaretinde kendi akrabasının evini ziyaret etmesiyle suçladığı CHP Ankara Milletvekili Zekeriya Akıncı ziyarete gidilen evin akrabası olduğu iddiasını doğruladı. Akıncı, “Evet, ziyaret edilen ev benim bir akrabamın evidir. Böyle bir tercih yapılmasının nedeni, tanıdık bildik bir evde insanları rahatsız etmeden onlara sıkıntı vermeden, o sokakta oturan kadınlarla bir toplantı gerçekleştirmektir” dedi.

Akıncı sözlerini şöyle sürdürdü:

Evin durumu düşünülerek yakında oturan kadınlara sınırlı da olsa bir çağrı yapılsın diye ziyaretimizi önceden bildirdik. Saat 12.00’da gerçekleşen buluşmamıza yirminin üstünde kadın katıldı. Buluşmamızda kadınların yaşadığı sorunları dinledik. CHP’nin çözümlerini anlattık. Kadınların sorunlarını dinledikten sonra o sokağın erkeklerinin dertlerini dinlemek için bir üst caddedeki kahvehaneye ziyarete gittik. Orada da erkeklerle dertleştik. Ev küçük olduğu için sınırlı sayıda basın organı davet edildi.

Amaç gidilen evi rahatsız etmemek

Amaç, gidilen evdeki katılanları rahatsız etmemek özgürce dost ortamında sohbet etmektir. İşin bazılarının yaptığı gibi şova dönüştürmemeyi de bu ziyaretlerin asıl amacı olarak gördük.

Bu ziyaretlerimiz bundan sonra da insanları rahatsız etmeden, sınırlı sayıda basının katılımıyla aynen devam edecektir. Bunları şimdiden belirtmekte fayda var. Çünkü bu ziyaretlerden rahatsız olanların aklı karışıyor. Ülkenin bunca sorununu bir yana bırakıp, bu ziyaretten günlerdir bu kadar yakından ilgilenen zihniyet iyi niyetli değildir.

Bu ziyaretler bundan sonra da tanıdığımız, bildiğimiz bir arkadaşımızın, dostumuzun evinde oturduğu sokağın kadınlarıyla buluşma şeklinde olacaktır. O sokakta oturan CHP’ye oy vermiş vermemiş kadınların katılımıyla gerçekleşecektir. İlk ziyarette Kemal Kılıçdaroğlu ve Hakkı Suha Okay vardı, bundan sonra başka partililerimizle bu ziyaretler devam edecektir. Duyduk duymadık demeyin.

Şimdi gelelim ziyaret sonra bazı yandaş medyada çıkartılan gürültüye. Anlaşılan o ki bu ziyaret amacına ulaşmış halkımızı değil ama birilerini rahatsız etmiş. Onlar zannediyorlar ki Altındağ, Mamak, Sincan, Yenikent, Etimesgut bizi tapulu malımız, bizim iznimiz olmadan kimse gelemez, halkımızı ziyaret edemez. “

Tiyatro oynayan kendini artiste benzeten AKP’lilerdir

CHP Ankara Milletvekili Zekeriya Akıncı, “Birileri öyle zannetmeye devam etsinler ama oraya sadece erzak dağıtım araçlarını göndereceklerine gidip bir baksınlar oradaki insanlar nasıl geçiniyor, ailede kaç kişinin işi var, çocuklarına geleceklerine yönelik ne vaat edebiliyorlar…

Zannediyorlar ki, ‘yiyecek içecek gönderdik’ sorunları çözdük, böylece de Ankara’da en az suç işlenen kent oldu. Hayal görüyorlar hayal. Birileri tiyatro oynuyorsa bilesiniz ki o CHP değil AKP ve yandaşlarıdır. Zaten AKP’liler ne zaman bir araya gelseler kendilerini bir artiste benzetme yarışına giriyorlar. Bir gün Ayhan Işık oluyorlar bir gün Erol Taş ama hiçbir zaman halktan yana halkçı politikacı olamıyorlar.

Ankaralı artık AKP ile bağını koparmış. Dertleriyle boğuşuyor. Çare arıyor. Biz çarenin CHP olduğu gösteriyoruz, göstermeye de devam edeceğiz” diye konuştu.

Kaynak: DHA
YORUMLAR

Son Dakika Politika Akıncı: Ev Akrabamın - Son Dakika


Advertisement