Başbakan Yardımcısı Atalay, TESK Başkanı Palandöken'i Kabul Etti - Son Dakika

Başbakan Yardımcısı Atalay, TESK Başkanı Palandöken'i Kabul Etti

05.06.2013 17:07
Başbakan Yardımcısı Atalay, TESK Başkanı Palandöken'i Kabul Etti

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ile görüşen Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Taksim Gezi Parkı protestoları çerçevesinde çıkan olaylar nedeniyle 2.5 milyon esnafın mağdur olduğunu söyleyerek,...

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ile görüşen Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Taksim Gezi Parkı protestoları çerçevesinde çıkan olaylar nedeniyle 2.5 milyon esnafın mağdur olduğunu söyleyerek, "Esnafa sıfır faizle kredi kullandırılsın" dedi.

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ile gerçekleştirdiği görüşmenin ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu. Taksim Gezi Parkı protestoları çerçevesinde sokaklarda çıkan olaylardan dolayı üzgün olduğunu vurgulayan Palandöken, bu olaylar sebebiyle de 2.5 milyon esnafın mağdur olduğunu belirtti. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'a da mağdur olan esnafın durumunu aktardığını ifade eden Palandöken, tıpkı Reyhanlı'da olduğu gibi esnafa sıfır faizle kredi kullandırılmasını Atalay'dan talep ettiklerini söyledi.

Protestolar kapsamında sokaklarda yaşanan gerilimden esnafın zararlı çıktığına dikkat çeken Palandöken, bu nedenle de iç piyasada nakit akışında bir sıkıntı yaşandığını dile getirdi. Faturanın esnafa çıkarılmaması gerektiğine dikkat çeken Palandöken, yeni alkol yasasıyla ilgili olarak ise, "Sayın Cumhurbaşkanı'na bu konuyu aktardım. 'Hukuksal bir durum varsa Anayasal bir sakınca varsa ben inceleteceğim ama yasal bir engel yoksa hukuksal bir sorun yoksa bunlar siyasetin yapmış olduğu işlemlerdir' dedi. Yasa Cumhurbaşkanında ama neticelenmedi. Tahmin ediyorum ki Sayın Cumhurbaşkanı bizim bu yaşadığımız zarar ziyan konusunda, içinde bulunduğumuz sıkıntıları, ilgili bakanlıklarla görüşecek. Bir an evvel bu sorunun ortadan kalkması için elinden gelen çabayı sarf ettiğini gördüm" diye konuştu. - ANKARA

İstanbul'da Çerkes Sürgünü'nün 158. yılı dolayısıyla protesto eylemi düzenlendi İstanbul'da Çerkes Sürgünü'nün 158. yılı dolayısıyla protesto eylemi düzenlendi Kılıçdaroğlu, 'Milletin Sesi' Mitingini; Gezi Şehitleri ve Gezi Davası Tutuklularının Aileleri ve Sanatçılarla Birlikte Bitirdi: 'Eşkıya Dünyaya... Kılıçdaroğlu, 'Milletin Sesi' Mitingini; Gezi Şehitleri ve Gezi Davası Tutuklularının Aileleri ve Sanatçılarla Birlikte Bitirdi: 'Eşkıya Dünyaya... CHP'nin 'Milletin Sesi' Mitingi'nde Gezi Şehitleri ve Tutuklularının Aileleri Halka Seslendi. CHP'nin 'Milletin Sesi' Mitingi'nde Gezi Şehitleri ve Tutuklularının Aileleri Halka Seslendi.
Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Başbakan Yardımcısı Atalay, TESK Başkanı Palandöken'i Kabul Etti - Son Dakika


Advertisement