Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Bendevi Palandöken haberleri, Bendevi Palandöken son dakika, son dakika Bendevi Palandöken

Son Dakika Bendevi Palandöken Haberleri

Son dakika Bendevi Palandöken haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son bendevi palandöken haberleri anında burada.


 • 02.12.2023 02 Ara 12:14 TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: Bankalar Pos Komisyon Oranlarına Sınırlama Getirmeli

  TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: Bankalar Pos Komisyon Oranlarına Sınırlama Getirmeli TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yüksek kredi kartı faizleri ve pos komisyon oranları nedeniyle vatandaşın borçlarını ödeyemez hale geldiğini ve esnafın da mağdur olduğunu belirtti. Palandöken, bankaların pos komisyon oranlarına sınırlama getirmesi gerektiğini söyledi.

 • 25.11.2023 25 Kas 11:53 TESK Başkanı Palandöken, Perakende Yasası'nın hayata geçirilmesini istedi

  TESK Başkanı Palandöken, Perakende Yasası'nın hayata geçirilmesini istedi TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ulusal zincir marketlerin haksız rekabet ortamı oluşturduğunu belirterek, Perakende Yasası'nın bir an evvel hayata geçirilmesini talep etti. Palandöken, zincir marketlere birtakım yasal zorunluluklar getirilmesini ve sadece gıda ürünlerinin satılmasını önerdi.

 • 24.11.2023 24 Kas 15:06 TESK Başkanı Palandöken'den "Sigara zamlarını durdurun" çağrısı

  TESK Başkanı Palandöken'den 'Sigara zamlarını durdurun' çağrısı Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yıl başından bu yana sigaraya 5 kez zam yapıldığını ve ocak 2023'te 29 TL olan bir sigaranın fiyatının 55 TL olduğunu belirterek "Sigaraya yapılan zam oranı yüzde 75'İ aştı. Acilen zamlar durdurulmalı" dedi. Zamlar arttıkça kaçağın da arttığını belirten Palandöken, devletin 100 milyar lira vergi kaybı olduğunu söyledi.

 • 20.11.2023 20 Kas 12:01 Esnaf ve Sanatkarların da Emekli İkramiyesinden Yararlanması Gerekiyor

  Esnaf ve Sanatkarların da Emekli İkramiyesinden Yararlanması Gerekiyor TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, emeklilere verilen 5 bin liralık ikramiyeden, vergi kaydını sildirmiş ve mesleğini yapmayan ancak oda kaydını sildirmemiş esnafın ve sanatkarların da yararlanması gerektiğini dile getirdi. Palandöken, bu durumun hakkaniyetsizlik olduğunu ve yetkililerin bu konuyu düzeltmesini umduklarını belirtti.

 • 20.11.2023 20 Kas 11:45 Emekli Esnaf ve Sanatkarlara da İkramiye Verilmeli

  Emekli Esnaf ve Sanatkarlara da İkramiye Verilmeli TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, vergi kaydı silinmiş emekli esnaf ve sanatkarların da 5 bin lira ikramiyeden faydalanması gerektiğini belirtti. Palandöken, emekli esnaf ve sanatkarların zorlu çalışma koşullarını göz önünde bulundurarak, ikramiyenin ayrım yapılmadan verilmesi gerektiğini vurguladı.

 • 18.11.2023 18 Kas 12:44 TESK Genel Başkanı: Kış Lastiğine Geçmek İçin 1 Aralık'ı Beklemeyin

  TESK Genel Başkanı: Kış Lastiğine Geçmek İçin 1 Aralık'ı Beklemeyin TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, havaların soğumasıyla birlikte kış lastiğine geçilmesi gerektiğini belirterek, araçların kışlık bakımlarının da yapılması gerektiğini söyledi. Palandöken, kış lastiği ve araç bakımlarının ihmal edilmemesi gerektiğini vurguladı.

 • 11.11.2023 11 Kas 12:32 TESK Genel Başkanı: Araç muayene ücretlerine yapılan zam kabul edilemez

  TESK Genel Başkanı: Araç muayene ücretlerine yapılan zam kabul edilemez TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni yılda araç muayene ücretlerine yapılacak zammın yeniden değerlendirme oranının altında tutulması gerektiğini belirterek, yüzde 58,46'lık zammın kabul edilemez olduğunu söyledi. Palandöken, esnafın enflasyona karşı korunmasını istedi.

 • 14.10.2023 14 Eki 15:19 Alternatif Turizm Alanlarına Odaklanmalıyız

  Alternatif Turizm Alanlarına Odaklanmalıyız TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, turizm gelirinin artması ve tüm sektörlerin payını alabilmesi için alternatif turizm alanlarına odaklanılması gerektiğini belirtti. Ülkenin coğrafi konumu, kültürel çeşitlilik, gastronomi, kongre ve sağlık gibi alanlarda turist çekme potansiyeline sahip olduğunu vurgulayan Palandöken, turizmin yılın her sezonu canlı tutulması gerektiğini ifade etti. Ayrıca, her şey dahil sisteminden vazgeçilmesi ve uluslararası etkinlikler için altyapının hazırlanması gerektiğini de söyledi.

 • 07.10.2023 07 Eki 11:03 Bankaların Esnafın Üzerindeki Kredi Kartı Komisyon Ücreti Yükünü Hafifletmesi Gerekiyor

  Bankaların Esnafın Üzerindeki Kredi Kartı Komisyon Ücreti Yükünü Hafifletmesi Gerekiyor TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bankaların iş yerleri için uyguladığı kredi kartı komisyon oranlarının yükselmesinin hem esnafa hem de vatandaşa zarar verdiğini belirtti. Esnafın kesintiler yüzünden kredi kartı ile yapılan ödemeleri kabul edemediğini ve vatandaşın da nakit sıkıntısı yaşadığını ifade eden Palandöken, bankaların kredi kartı komisyon oranlarını düşürmesi gerektiğini söyledi. Aksi takdirde esnafın veresiye defterlerinin açıldığını ve fiyat değişiklikleri nedeniyle ürün yerine koyamadığını belirtti. Palandöken, bankaların iş yerlerine uyguladığı kredi kartı komisyon oranlarının makul seviyeye indirilmesi gerektiğini vurguladı.

 • 01.10.2023 01 Eki 14:39 TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Ankara'daki terör saldırısını kınadı

  TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Ankara'daki terör saldırısını kınadı TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Ankara'daki Emniyet Genel Müdürlüğü önünde gerçekleştirilen terör saldırısını kınadığını belirterek, 'Ülke olarak teröre asla geçit verilmeyecektir.' ifadesini kullandı. Palandöken, terör örgütlerinin birlik ve beraberliği bozamayacağını ve hedeflerine ulaşamayacaklarını vurguladı. Ayrıca, patlamada yaralanan emniyet mensuplarına acil şifalar diledi ve tüm emniyet teşkilatına geçmiş olsun dileklerini iletti.

 • 30.09.2023 30 Eyl 09:59 TESK Genel Başkanı: Tabelalarda Standart Oluşturulmalı

  TESK Genel Başkanı: Tabelalarda Standart Oluşturulmalı TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, çok renkli, boyutları birbirinden farklı ve yabancı kelimelerin sıklıkla yer aldığı tabelaların cadde ve sokaklarda görüntü kirliliğine sebep olduğunu belirterek, bu konuda standart oluşturulması gerektiğini bildirdi. Palandöken, yabancı tabela kullanımına sınırlama getirilmesi ve tabela yönetmeliğindeki kurallara uyulması gerektiğini ifade etti. Tabelaların işletmeler için profesyonel ve saygın bir imaj oluşturduğunu vurgulayan Palandöken, standartların işletmelerin tanınırlığını artıracağını ve sokakların estetiğini koruyacağını belirtti.

 • 23.09.2023 23 Eyl 10:26 TESK Başkanı: Okul servislerinde esnaf tercih edilmeli

  TESK Başkanı: Okul servislerinde esnaf tercih edilmeli TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, okulların açılmasıyla birlikte öğrencilerin güvenli ve konforlu bir şekilde ulaşımının yeniden gündeme geldiğini belirterek, okul servislerinin belirlenirken ilgili odaya kayıtlı esnafın tercih edilmesi uyarısında bulundu. Palandöken, çocukların can güvenliği için servis seçimine büyük özen gösterilmesi gerektiğini vurgulayarak, esnaf odasına kayıtlı, vergisini ödeyen, TSE belgeli ve kurallara riayet eden esnafın tercih edilmesi gerektiğini söyledi.

 • 16.09.2023 16 Eyl 10:10 TESK, İMEP kapsamında çıraklık eğitimine destek sağladı

  TESK, İMEP kapsamında çıraklık eğitimine destek sağladı TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, İstihdam İçin Mesleki Eğitim Programı (İMEP) kapsamında bugüne kadar 12 ilde çırak öğrencisi olan 300'e yakın işletmeye destek sağlandığını açıkladı. İşletmelere mobilya, beyaz eşya, iş sağlığı ve güvenliği ekipmanı ve yapım onarım destekleri sağlanıyor. Ayrıca, depremin etkisinin yoğun olduğu Hatay ve Kahramanmaraş'ta İMEP ile işletmelere verilen destekler genişletildi. TESK'e bağlı birlik ve odalarla yapılan işbirliği protokolleri kapsamında 156 kurs açıldı ve 11 bin 592 esnaf-sanatkar işletme sahibi ve usta öğretici mesleki gelişim ve uyum kurslarından yararlandı.

 • 09.09.2023 09 Eyl 10:21 TESK Başkanı: Enflasyonla mücadelede haksız rekabet önemli

  TESK Başkanı: Enflasyonla mücadelede haksız rekabet önemli TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Orta Vadeli Program'da enflasyonla mücadelede haksız rekabetin önemli bir unsur olduğunu belirtti. Palandöken, temel gıda ürünlerindeki fiyatların enflasyonun üzerinde artmasını engellemek için Perakende Yasası'nın güncellenmesi gerektiğini vurguladı.

 • 26.08.2023 26 Ağu 12:26 TESK Genel Başkanı: Okul alışverişlerinden 70-80 milyar lira ciro bekleniyor

  TESK Genel Başkanı: Okul alışverişlerinden 70-80 milyar lira ciro bekleniyor TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bu yıl okul alışverişlerinden 70-80 milyar lira ciro beklendiğini belirterek, vatandaşları kırtasiye ürünleri alırken 'CE' belgesine dikkat etmeleri yönünde uyardı.

 • 26.08.2023 26 Ağu 11:15 TESK Genel Başkanı: Esnaf Yeni Eğitim-Öğretim Yılına Umutlu Giriyor

  TESK Genel Başkanı: Esnaf Yeni Eğitim-Öğretim Yılına Umutlu Giriyor TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni eğitim-öğretim yılına ilişkin umutlu olduklarını belirterek, kırtasiyeci, servisçi esnafı ve diğer sektörlerdeki esnafın bu dönemde büyük bir ciro beklediğini söyledi. Palandöken, velilere ürünlerin üzerindeki CE belgesine dikkat etmeleri çağrısında bulundu.

 • 24.08.2023 24 Ağu 22:25 TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Hatay'da esnafla buluştu

  TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Hatay'da esnafla buluştu Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Hatay'ın Samandağ ilçesinde esnafla bir araya geldi.

 • 23.08.2023 23 Ağu 10:21 TESK Başkanı: Altın alırken güvenilir yerlere dikkat edilmeli

  TESK Başkanı: Altın alırken güvenilir yerlere dikkat edilmeli TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, altının güvenilir yerlerden, renk, hafiflik, TSE belgesi gibi unsurlara dikkat edilerek alınması gerektiğini bildirdi. Palandöken, altında sahteciliğin arttığını belirterek, özellikle internetten ve bilinmeyen yerlerden altın satın almanın risklerine dikkati çekti.

 • 19.08.2023 19 Ağu 09:59 Ambalajlı Ürünlerde Gizli Zam Yapılıyor

  Ambalajlı Ürünlerde Gizli Zam Yapılıyor TESK Başkanı Bendevi Palandöken, bazı ambalajlı ürünlerde gramaj düşürülüp fiyat aynı tutularak gizli zam yapıldığını belirterek, gıda ve zorunlu tüketim malları başta olmak üzere ambalajlı ürünlere yasal çerçevede gramaj standardı getirilmesi gerektiğini söyledi. Palandöken, tüketicileri alışveriş yaparken gramaj hilelerine karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

 • 13.08.2023 13 Ağu 21:29 TESK ve UNICEF, deprem bölgesinde çocuk işçiliğiyle mücadeleye devam edecek

  TESK ve UNICEF, deprem bölgesinde çocuk işçiliğiyle mücadeleye devam edecek TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, UNICEF ile yürüttükleri çocuk işçiliği projesini deprem bölgesinde de sürdüreceklerini açıkladı. Depremden etkilenen iş yerlerinde gençlere nakit artı müdahaleler ve psiko-sosyal destek sağlayacak faaliyetler yeni dönem programlarında yer alacak.

 • 13.08.2023 13 Ağu 11:08 TESK, Kahramanmaraş depremlerinden etkilenen gençlere UNICEF aracılığıyla destek sağlayacak

  TESK, Kahramanmaraş depremlerinden etkilenen gençlere UNICEF aracılığıyla destek sağlayacak TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen gençlere UNICEF aracılığıyla nakdi ve psiko-sosyal destek sağlayacaklarını açıkladı. Palandöken, ayrıca çocuk işçiliğiyle mücadelede UNICEF ile işbirliği yaptıklarını belirtti. Konfederasyonun yeni dönem programında, deprem bölgesindeki iş yerlerindeki gençlere nakit, psiko-sosyal ve sosyal etkinliklerle destek sağlayacak faaliyetlerin yer alacağını da kaydetti. Ayrıca TESK, gençlerin dijital dönüşümünü destekleyerek istihdam edilmelerini amaçladıklarını ve iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerinin önemine vurgu yaptı.

 • 12.08.2023 12 Ağu 11:20 TESK Genel Başkanı: Bağ-Kur prim ücretlerinde devlet desteği sağlanmalı

  TESK Genel Başkanı: Bağ-Kur prim ücretlerinde devlet desteği sağlanmalı TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Bağ-Kur'lu esnaf ve sanatkarların prim günü sayısının düşürülmesi müjdesinin halen hayata geçirilmediğini belirterek, staj mağdurlarının seslerinin duyulması ve Bağ-Kur prim ücretlerinde devlet desteği sağlanması gerektiğini söyledi. Palandöken, binlerce esnafın emekli olabilme umuduyla beklediğini ve düzenli prim ödeme teşvik primi oranının artırılmasının esnafı rahatlatacağını ifade etti.

 • 05.08.2023 05 Ağu 11:09 TESK Genel Başkanı: Bankalar Krediye Ulaşmayı Kolaylaştırmalı

  TESK Genel Başkanı: Bankalar Krediye Ulaşmayı Kolaylaştırmalı TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ticari kredilerin miktar olarak artırılması gerektiğini belirterek, bankaların krediye ulaşmayı kolaylaştırması gerektiğini söyledi. Palandöken, üretici ve esnafın finansmana ihtiyacı olduğunu vurgulayarak, bankaların kredi imkanlarını genişletmesi gerektiğini ifade etti. Krediye ulaşamamanın ekonomik problemleri beraberinde getirdiğini belirten Palandöken, piyasa koşulları ve döviz kuru göz önüne alınarak ticari kredilerin artırılması gerektiğini söyledi.

 • 05.08.2023 05 Ağu 11:04 TESK Genel Başkanı: Esnafa özel düşük faizli kredi paketleri şart

  TESK Genel Başkanı: Esnafa özel düşük faizli kredi paketleri şart TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, finansmana erişimdeki zorluk ve kredi kartı taksit sınırlamalarının esnafı zor duruma düşürdüğünü belirterek, krediye ulaşmanın önündeki engellerin kaldırılması ve esnafa özel düşük faizli kredi paketlerinin hazırlanması gerektiğini söyledi. Palandöken, bankaların kredi imkanlarını genişletmesi, miktarları artırması ve faizleri düşürmesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca, kredi kartı taksit kısıtlamalarının da esnafı olumsuz etkilediğini ve bu sınırlamaların yeniden düzenlenerek artırılması gerektiğini belirtti.

 • 29.07.2023 29 Tem 11:52 Muayene ve sigorta ücretlerinin düşürülmesi gerekiyor

  Muayene ve sigorta ücretlerinin düşürülmesi gerekiyor TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, muayene ve sigorta ücretlerindeki artışların trafiğe kayıtlı her 5 araçtan 1'inin trafikte usulsüz dolaşmasına yol açtığını belirterek, söz konusu tutarların düşürülmesi gerektiğini ifade etti. Palandöken, kullanılmayan aracın bile yıllık ortalama giderinin 15 bin lirayı bulduğunu, kasko gideriyle bu tutarın 25 bin liraya yaklaştığını bildirdi. Bu durumun, muayenesiz ve sigortasız araçların sayısını arttırdığına dikkati çeken Palandöken, sorunun giderilmesi için yüksek muayene, sigorta ve vergi tutarlarının düşürülmesini istedi. Trafikteki 27 milyon 334 bin araçtan 5 milyon 600 bininin sigortasız olduğunun altını çizen Palandöken, muayene, vergi ve sigorta ücretlerindeki artışların trafikte usulsüz dolaşan araç sayısını artırdığını vurguladı.

 • 29.07.2023 29 Tem 11:27 TESK Başkanı: Trafikte Usulsüz Dolaşan Araçların Sayısı Artıyor

  TESK Başkanı: Trafikte Usulsüz Dolaşan Araçların Sayısı Artıyor TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, muayene, vergi ve sigorta ücretlerindeki artışlar nedeniyle trafiğe kayıtlı her 5 araçtan 1'inin trafikte usulsüz dolaştığını belirtti. Palandöken, araç muayene ve gecikme bedellerinin düşürülmesini isteyerek, devletin araç sahiplerinin giderlerini hafifletmesi gerektiğini vurguladı.

 • 22.07.2023 22 Tem 10:26 TESK Başkanı: Türkiye'de turizm gelirini artırmak için 'her şey dahil' sistemden vazgeçilmeli

  TESK Başkanı: Türkiye'de turizm gelirini artırmak için 'her şey dahil' sistemden vazgeçilmeli TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye'de turizm gelirini artırmak için 'her şey dahil' sistemden vazgeçilmesi gerektiğini savundu. Palandöken, turizmi sadece yaz aylarına değil, sağlık, kültür ve gastronomi gibi diğer alanlara da yaymak gerektiğini belirtti. Ayrıca, turistlerin otel gibi sabit bir noktaya bağlı kalması ve yeterince gezmemesinin kişi başı harcamalarda düşüşe neden olduğunu ifade etti. Palandöken, her şey dahil sistemin gastronomi turizminin gelişimi açısından büyük bir engel olduğunu vurgulayarak, Türk mutfağının çeşitliliğini kullanarak turizme yeni bir ivme kazandırılabileceğini söyledi. Ayrıca, sağlık turizminin de daha fazla değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

 • 16.07.2023 16 Tem 11:37 Zincir Marketlerin Otomatlarla 7/24 Satışı Haksız Rekabete Yol Açıyor

  Zincir Marketlerin Otomatlarla 7/24 Satışı Haksız Rekabete Yol Açıyor TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, zincir marketlerin otomatlar ile 7 gün 24 saat satış yapmasının küçük esnafı ortadan kaldırmaya yönelik haksız rekabete yol açtığını belirtti. Palandöken, Perakende Yasası'nın düzenlenerek bu kuralsızlığın önüne geçilmesi gerektiğini vurguladı.

 • 03.07.2023 03 Tem 11:12 TESK, kamuya olan borçların yapılandırma süresinin uzatılmasını talep etti

  TESK, kamuya olan borçların yapılandırma süresinin uzatılmasını talep etti TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, gelir vergisi, kurumlar vergisi, KDV, MTV, ÖTV, idari para cezaları, KYK borçları ve Hazine alacaklarını kapsayan kamuya olan borçların yapılandırma süresinin en az 3 ay uzatılmasını talep etti. Palandöken, uzatmanın piyasada nakit akışını hızlandırarak ödemelerin kolaylaşacağını ve devletin vergi gelirinde artış sağlayacağını belirtti.

 • 02.07.2023 02 Tem 10:40 Esnafın çalışma gün sayısı 7200 güne eşitlenmeli

  Esnafın çalışma gün sayısı 7200 güne eşitlenmeli TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesinden faydalanamayan esnafın beklentilerine yönelik olarak SSK'lı çalışanlarla birlikte esnafın çalışma gün sayısının 7200 güne eşitlenmesi yönünde yapılan çalışmaların yasalaşması için esnafın gözünün önümüzdeki hafta toplanacak olan TBMM'de olduğunu belirtti. Palandöken, 'En düşük emekli maaşı da asgari ücrete eşitlenmeli' dedi. TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada; emekli olamayan binlerce esnafın EYT'den faydalanmak istediğini belirtti. Palandöken, 'Artık müjdelerin gerçekleştirilme zamanı. Sosyal Güvenlik Kurumu, Bağ-kur, SSK'lı ve Emekli Sandığı'na bağlı tüm çalışanların sorunlarının birlikte çözüleceği bir yer. Yapılacak yeni düzenleme ile norm birliği sağlanarak tüm çalışanlar eşit zamanda emekli olabilecekler. Ücretlerde de iyileştirmeye gidilerek en düşük emekli maaşı asgari ücrete eşitlenmeli' değerlendirmesini yaptı. 'STAJ MAĞDURLARININ ÖNÜ AÇILMALI' Öte yandan staj süresinin emekliliğe sayılması gerektiğinin altını çizen Palandöken, 'Staj mağdurlarının sağlık sigortaları devam etmesine rağmen emeklilik sigortalarının yatırılmamasından kaynaklanan sıkıntı sürüyor. Yeni bir düzenleme ile staj mağdurlarının önü açılmalı. Bununla birlikte esnafın EYT'den faydalanmasını öngören geriye dönük borçlanma ile devlete önemli bir gelir sağlanacağı unutulmamalı. Esnaf ve sanatkarlarımızın bu mağduriyetlerinin giderilmesi, aileleri ile birlikte milyonlarca insanın sevinmesi bakımından çok önemli. Esnafımızın beklentilerinin karşılık bulmasının tam zamanı' dedi.

 • 02.07.2023 02 Tem 10:32 Esnaf ve Sanatkarlar, Emeklilik İçin Prim Gün Sayısının SSK'lılarla Eşitlenmesini Bekliyor

  Esnaf ve Sanatkarlar, Emeklilik İçin Prim Gün Sayısının SSK'lılarla Eşitlenmesini Bekliyor TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, emeklilik için gerekli prim gün sayısının yüksek olması nedeniyle emekli olamayan esnaf ve sanatkarların, prim gün sayısının SSK'lılarla eşitlenmesi için Meclis'in açılmasını beklediğini bildirdi. Palandöken, esnaf ve sanatkarın, prim gün sayısının SSK'lılarla eşitlenerek 7 bin 200 güne inmesi talebinin olumlu karşılandığını belirtti. Esnafın, bu konudaki çalışmaların TBMM'de kısa sürede görüşülerek kabul edilmesine kilitlendiğini ifade eden Palandöken, yeni düzenlemeyle tüm çalışanların eşit zamanda emekli olabileceğini ve en düşük emekli maaşının asgari ücretin altında kalmaması gerektiğini vurguladı.

 • 30.06.2023 30 Haz 12:38 TESK Genel Başkanı: Köylerin boş kalması tarım alanlarında ve hayvan sayılarında azalmaya neden oluyor

  TESK Genel Başkanı: Köylerin boş kalması tarım alanlarında ve hayvan sayılarında azalmaya neden oluyor TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye'de köylerin boş kalmasıyla tarım alanlarında ve hayvan sayılarında azalma meydana geldiğini belirtti. Palandöken, tarım ve hayvancılığı fırsata çevirerek ekonomik gücü korumak, et, sebze ve meyve fiyatlarını dengelemek ve ithalatı azaltarak döviz çıkışını engellemek gerektiğini söyledi. Ayrıca, şehirlerden köye dönmek isteyenlere cazip imkanlar sunan projeler geliştirilmesi gerektiğini vurguladı. Emekli olanların da üretime katkı sağlayabileceğini belirten Palandöken, köye geri dönüşlerin boş tarım arazilerini işler hale getireceğini ifade etti.

 • 27.06.2023 27 Haz 13:40 TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken'den Kurban Bayramı Mesajı

  TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken'den Kurban Bayramı Mesajı TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Kurban Bayramı'nın birlik, beraberlik ve dayanışma duygularını pekiştirmek için önemli bir vesile olduğunu belirterek, ihtiyaç sahiplerinin yanında olunması gerektiğini vurguladı. Palandöken, esnaf ve sanatkarlar camiası adına mübarek Kurban Bayramı'nı kutladı ve bayramın ülkemize, İslam alemine ve bütün insanlığa hayır getirmesini diledi.

 • 26.06.2023 26 Haz 12:15 TESK Başkanı Palandöken: Kurban kesiminde işin ehli kasaplar ve kaliteli bıçaklar kullanılmalı

  TESK Başkanı Palandöken: Kurban kesiminde işin ehli kasaplar ve kaliteli bıçaklar kullanılmalı TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Kurban Bayramı mesajında, kurban kesiminin işin ehli kasaplar tarafından yapılmasının ve kaliteli bıçak kullanılmasının derileri de hayvanı da heba etmeyeceğini belirtti. Palandöken, etin ve derinin ziyan olmamasının hem dini hem ekonomik açıdan önemini vurgulayarak, doğru yöntemlerle kesilen ve saklanan derilerin kalitesinin arttığını, bu derilerle yapılan ayakkabı, çanta, ceket, cüzdan, kemer gibi çok sayıda ürünün ihraç edildiğini ve ülkeye döviz girdisi sağlandığını ifade etti.

 • 24.06.2023 24 Haz 12:42 TESK Genel Başkanı Palandöken: Bayramda israftan kaçınmak milli görevimiz

  TESK Genel Başkanı Palandöken: Bayramda israftan kaçınmak milli görevimiz TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bayram tatillerinde gıda israfının arttığını belirterek, israftan kaçınmanın milli görev olduğunu söyledi. Palandöken, Türkiye'de her gün 6 milyon ton ekmeğin israf edildiğini ve yılda 26 milyon ton gıda israfının yaşandığını vurguladı. İsrafın önlenmesi için aileden başlayarak her alanda topyekün bir seferberlik başlatılması gerektiğini ifade eden Palandöken, israfın fiyat artışlarının önüne geçmek için de önemli olduğunu belirtti.

 • 24.06.2023 24 Haz 11:45 TESK Başkanı Palandöken: İsrafın önüne geçmek için topyekun seferberlik başlatılmalı

  TESK Başkanı Palandöken: İsrafın önüne geçmek için topyekun seferberlik başlatılmalı TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, israfın önüne geçmek için aileden başlamak üzere okul, yurt, yemekhane, otel, iş yeri, kamu kuruluşları ve hayatın geçtiği her alanda topyekun seferberlik başlatılması gerektiğini bildirdi. Palandöken, gıda fiyatlarındaki artışın önüne geçmek için israfla mücadelenin çok büyük önem taşıdığının altını çizdi.

 • 18.06.2023 18 Haz 11:27 TESK Genel Başkanı: Kurban Bayramı alışverişleri 90-100 milyar lira civarında bir hareketlilik oluşturacak

  TESK Genel Başkanı: Kurban Bayramı alışverişleri 90-100 milyar lira civarında bir hareketlilik oluşturacak TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Kurban Bayramı alışverişleri için 90-100 milyar lira civarında bir hareketlilik beklediklerini açıkladı. Palandöken, her sektörde karınca kararınca bir hareketlilik beklediklerini ve turizmle ilgili de önemli bir hareketlilik beklediklerini belirtti. Ayrıca, deprem bölgesindeki vatandaşların bayram sevincine katkı sağlamak istediklerini ve merdiven altı üretimlerden kaçınılması gerektiğini vurguladı.

 • 18.06.2023 18 Haz 09:51 TESK: Bayram harcamalarıyla piyasaya 90-100 milyar lira girmesi bekleniyor

  TESK: Bayram harcamalarıyla piyasaya 90-100 milyar lira girmesi bekleniyor TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnafın Kurban Bayramı'na hazır olduğunu ve bayram tatilinin yaz sezonuna denk gelmesiyle esnafın tatil ve bayram alışverişlerinden umutlu olduğunu belirterek, bu bayram yapılacak harcamalarla piyasaya yaklaşık 90-100 milyar lira girmesi bekleniyor. Vatandaşların bayram alışverişi yaparken güvenilir mahalle esnafını tercih etmeleri gerektiğine dikkat çeken Palandöken, enflasyona bağlı olarak gıda ürünlerindeki fiyat artışının merdivenaltı fırsatçılarına gün doğurduğunu ve insan sağlığını hiçe sayan ürünlerden uzak durulması gerektiğini vurguladı.

 • 17.06.2023 17 Haz 11:01 TESK Genel Başkanı Palandöken: Babalar Günü'nde 20 milyar liralık ciro bekliyoruz

  TESK Genel Başkanı Palandöken: Babalar Günü'nde 20 milyar liralık ciro bekliyoruz TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Babalar Günü'nde esnafların her bütçeye uygun ürünler sunduğunu belirterek, 20 milyar liralık ciro beklediklerini açıkladı. Palandöken, babaların önemine vurgu yaparak, esnafın özel günler için her zaman hazır olduğunu söyledi.

 • 17.06.2023 17 Haz 10:21 TESK Başkanı Palandöken: 'Bu Babalar Günü alışverişlerinde 20 milyar liralık ciro bekliyoruz'

  TESK Başkanı Palandöken: 'Bu Babalar Günü alışverişlerinde 20 milyar liralık ciro bekliyoruz' TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Babalar Günü için esnafta her bütçeye uygun hediye bulunduğunu belirterek, 'Bu Babalar Günü alışverişlerinde 20 milyar liralık ciro bekliyoruz.' dedi. Palandöken, babalara yönelik her çeşit hediyenin bulunduğunu vurgulayarak, esnafın özel günlerin bereketli geçmesi için her zaman hazır olduğunu söyledi.

 • 16.06.2023 16 Haz 14:58 TESK Genel Başkanı Palandöken, YKS sınavı sırasında sokaklarda sessizlik çağrısı yaptı

  TESK Genel Başkanı Palandöken, YKS sınavı sırasında sokaklarda sessizlik çağrısı yaptı TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, hafta sonu yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sırasında sokaklarda sessizlik çağrısında bulundu. Palandöken, 3 milyon 498 bin 18 öğrencimiz bu sınavda ter dökerken bizler de sokaklarda süküneti sağlamalıyız. Yapılacak düğünlerde davul, zurna, müzik sesleri, trafikte korna sesleri, belediye çalışmalarında makine sesleri gençlerimizin dikkatini fazlasıyla dağıtır dedi. Palandöken, YKS'ye giren öğrenci sayısı geçen yıla göre 500 bin kişi daha arttı. 17 Haziran Cumartesi günü saat 10: 00'da, 18 Haziran Pazar günü saat 10: 00'da ve 15: 30'da başlayacak sınavların yapıldığı esnada, 3 saatlik bir duyarlılık göstererek sokaklarda süküneti sağlamalıyız. Tüm öğrencilerimizin bu sınavda emeklerinin karşılığını almasını umut ediyor, başarılar diliyorum şeklinde konuştu.

 • 16.06.2023 16 Haz 13:34 Fişek Enstitüsü Çalışan Çocuklar Bilim ve Eylem Merkezi Vakfı, TESK Başkanı Bendevi Palandöken'e tepki gösterdi

  Fişek Enstitüsü Çalışan Çocuklar Bilim ve Eylem Merkezi Vakfı, TESK Başkanı Bendevi Palandöken'e tepki gösterdi Fişek Enstitüsü Çalışan Çocuklar Bilim ve Eylem Merkezi Vakfı, TESK Başkanı Bendevi Palandöken'in 'Bizim çıraklarımız çocuk işçi değildir, onlar ustalarından meslek öğrenen öğrencilerdir' sözlerine tepki gösterdi. Vakıf, çıraklığın yoksul çocuklar için bir eğitim tercihi değil, çalışma hayatına katılımın bir zorunluluğu olduğunu belirterek, çırakların uğradığı sömürüye dikkat çekti. Ayrıca çırakların çalışma koşullarının yetersizliği, sağlık kontrollerinin yapılmaması ve iş kazalarına karşı korunmasızlığı gibi sorunları da dile getirdi.

 • 16.06.2023 16 Haz 11:03 TESK Genel Başkanı Palandöken, YKS sınavı öncesinde sokaklarda sessiz olunmasını istedi

  TESK Genel Başkanı Palandöken, YKS sınavı öncesinde sokaklarda sessiz olunmasını istedi TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde sınava girecek adayların dikkatinin dağılmaması için sokaklarda gürültülü davranışlardan kaçınılması çağrısında bulundu. Palandöken, gençlerin hayatlarının dönüm noktalarından biri olan bu sınavda ter dökerken sokaklarda sükuneti sağlamamız gerektiğini belirtti ve gençlerin bu önemli günlerinde daha dikkatli ve sessiz olunması gerektiğini vurguladı.

 • 11.06.2023 11 Haz 10:33 TESK Genel Başkanı Palandöken: Çocukların eğitimlerinden ve çocukluğundan mahrum kalmamaları için önlem alınmalı

  TESK Genel Başkanı Palandöken: Çocukların eğitimlerinden ve çocukluğundan mahrum kalmamaları için önlem alınmalı TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, çocukların eğitimlerinden ve çocukluk yaşantılarından mahrum kalmamaları için toplumun tüm kesimlerine 'çocukların yararına olan gereken önlemleri almaları' çağrısında bulundu. Palandöken, '12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü' dolayısıyla yaptığı açıklamada, TESK olarak UNICEF işbirliğinde çocuk işçiliği ile mücadele etmeye devam ettiklerini belirtti.

 • 01.06.2023 01 Haz 14:31 TESK Genel Başkanı Palandöken'den LGS sınavı uyarısı

  TESK Genel Başkanı Palandöken'den LGS sınavı uyarısı TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 4 Haziran Pazar günü yapılacak LGS sınavı öncesinde adayların dikkatinin dağıtılmaması için vatandaşlara uyarılarda bulundu. Palandöken, sınav esnasında korna, davul, zurna gibi seslerin olmaması gerektiğini belirtti ve sınava girecek adaylara tavsiyelerde bulundu.

 • 13.05.2023 13 May 11:47 TESK Başkanı Palandöken: Havaların Isınmasıyla Düğün Sektöründe Canlılık Bekliyoruz

  TESK Başkanı Palandöken: Havaların Isınmasıyla Düğün Sektöründe Canlılık Bekliyoruz TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, düğün sektöründe canlılık beklediklerini ve devletin yeni evlenecek çiftlere vereceği faizsiz kredilerle 2023 yılında hareketlilik olacağını belirtti. Ortalama bir düğün yapma maliyetinin 500 bin liranın üzerinde olduğunu söyleyen Palandöken, maddi sebeplerin kredi destekleriyle çözüleceğini ifade etti.

 • 08.05.2023 08 May 15:22 TESK Başkanı Palandöken: Prim gün sayısında norm birliği sağlandı

  TESK Başkanı Palandöken: Prim gün sayısında norm birliği sağlandı TESK Başkanı Bendevi Palandöken, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) düzenlemesinden yararlanacak esnaf ve sanatkarların prim gün sayısının 7 bin 200'e indirilmesiyle norm birliğinin sağlandığını söyledi.

 • 08.05.2023 08 May 14:51 TESK Başkanı: EYT düzenlemesiyle norm birliği sağlandı

  TESK Başkanı: EYT düzenlemesiyle norm birliği sağlandı Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken, emeklilikte yaşa takılanlar düzenlemesinden yararlanacak esnaf ve sanatkarların prim gün sayısının 7 bin 200'e indirilmesiyle norm birliğinin sağlandığını söyledi.

 • 08.05.2023 08 May 13:51 TESK Genel Başkanı: Esnaf ve sanatkarların prim gün sayısı SSKlilerle eşitlendi

  TESK Genel Başkanı: Esnaf ve sanatkarların prim gün sayısı SSKlilerle eşitlendi TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnaf ve sanatkarların prim gün sayısının SSKlilerle eşitlenerek 7 bin 200e indirilmesiyle norm birliğinin sağlandığını açıkladı. Palandöken ayrıca Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile prim gün sayısının eşitlenmesi uygulamasının ayrıntılarını konuştuklarını belirtti.

 • 05.05.2023 05 May 10:34 TESK Genel Başkanı: İş sağlığı ve güvenliği her zaman öncelikli olmalı

  TESK Genel Başkanı: İş sağlığı ve güvenliği her zaman öncelikli olmalı TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, iş sağlığı ve güvenliğinin her zaman kazançtan ve üretimden önce geldiğini vurgulayarak işverenlerin çalışanların sağlığına ve güvenliğine önem vermesi gerektiğini belirtti. Palandöken, İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası dolayısıyla işletmelere tedbir uyarısında bulundu ve güvenlik tedbirlerinin eksiksiz uygulanması gerektiğini vurguladı.

Advertisement