CHP'li Bankoğlu, öğrenci yurtlarının denetlenmediğini iddia etti - Son Dakika

CHP'li Bankoğlu, öğrenci yurtlarının denetlenmediğini iddia etti

20.01.2022 17:02
CHP'li Bankoğlu, öğrenci yurtlarının denetlenmediğini iddia etti

CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, öğrenci yurtlarının denetlenmediğini savunarak, "Denetim devletin asli sorumluluğudur.

CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, öğrenci yurtlarının denetlenmediğini savunarak, "Denetim devletin asli sorumluluğudur. Asıl sorunun kafasını kuma gömen iktidar olduğunun hepimiz farkındayız." dedi.

Bankoğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, tarikat ve cemaatlere ait yurtlar ile evlerde son yıllarda meydana gelen olayların, herkesin içini sızlattığını söyledi.

Haberlere yansıyan vakaların buz dağının görünen kısmı olduğunu belirten Bankoğlu, "Geçtiğimiz günlerde Enes Kara'nın bir cemaat evinde yaşadığı baskılara dayanamayarak yaşamına son vermesi de vicdanımızın kabul edemediği yüzlerce örnekten birisi. Tüm bunlar karşısında hükümet ne yapıyor? Haberlere yayın yasağı getiriyor." diye konuştu.

Yurtlardaki çeşitli baskıların, bilinen bir gerçek olduğunu dile getiren Bankoğlu, yurtların denetlenmediğini, Türkiye'de cemaat ve tarikatlarla bağlantılı kaç yurt olduğunun bilinmediğini ifade etti.

Bankoğlu, "Denetim devletin asli sorumluluğudur. Asıl sorunun, kafasını kuma gömen, sanki gençleri buralara mecbur etmek ister gibi devlet yurtlarını yeterli seviyeye getirmeyen, türlü türlü cemaatlere ülke geleceğini teslim eden iktidar olduğunun hepimiz farkındayız." değerlendirmesinde bulundu.

YORUMLAR
500
Milletvekili Tutdere'den hak ihlalleri açıklaması Milletvekili Tutdere'den hak ihlalleri açıklaması Bülent Kuşoğlu: 'Devletin Vergi Gelirlerinde Yüzde 204 Artış Var. Bu Geçim Derdimizin Ayyuka Çıkması Demektir' Bülent Kuşoğlu: 'Devletin Vergi Gelirlerinde Yüzde 204 Artış Var. Bu Geçim Derdimizin Ayyuka Çıkması Demektir' CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ile beraber YDK Üyesi Tuba Torun da CHP'den istifa etti. CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ile beraber YDK Üyesi Tuba Torun da CHP'den istifa etti.
Kaynak: AA

Son Dakika Politika CHP'li Bankoğlu, öğrenci yurtlarının denetlenmediğini iddia etti - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement