Kocaoğlu 'Adayım' Demedi (2) - Son Dakika
Politika

Kocaoğlu 'Adayım' Demedi (2)

İzmir'de Konak Belediye Başkanı CHP'li Hakan Tartan'ın bugün CHP Genel Merkez'e giderek, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı için resmi başvuruda bulunduğu öğrenildi.

02.09.2013 18:02
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Tartan, BÜYÜKŞEHİR'E ADAY

İzmir'de Konak Belediye Başkanı CHP'li Hakan Tartan'ın bugün CHP Genel Merkez'e giderek, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı için resmi başvuruda bulunduğu öğrenildi.

Tartan'ın aday adaylığından önce geçen hafta eski İzmir Büyükşehir Belediye başkanlarından İhsan Alyanak, Ahmet Piriştina, İzmir eski valilerinden Hüseyin Öğütçen ve eski Başbakan Bülent Ecevit'in mezarlarını ziyaret ettiği ifade edildi.

Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, adaylığı ile ilgili soruyu "İzmir ve ülkemiz için hayırlısı olsun. Adayllıklar kesinleşene kadar bu kanuda yorumda bulunmayacağım. Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da kent için hizmete devam edeceğim" diyerek, yanıtladı.

Öte yandan İzmir Büyükşehir Belediyle Başkan adaylığı için CHP'den CHP eski Milletvekili Canan Arıtman, CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, dişhekimi Cemal Zafer Gürbüz daha önce resmi başvuru yaptı.

İÖ(SS) - Tartan

Kaynak: DHA

Son Dakika Politika Kocaoğlu 'Adayım' Demedi (2) - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Fildişi Sahili'nde yetimhaneyi ziyaret etti
  20:09 TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Fildişi Sahili'nde yetimhaneyi ziyaret etti

  Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, Fildişi Sahili'nde bulunan Grand Bassam Kız Yetimhanesi'ni ziyaret ederek, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından yaptırılan okul öncesi sınıfın açılışını gerçekleştirdi. Kurtulmuş, ziyaret sırasında İsrail'in Gazze'deki saldırılarını eleştirerek, yetim bırakılan çocuklara sahip çıkmanın insanlık borcu olduğunu vurguladı.

 • Polonya Başbakanı AB'ye Rusya ve Belarus'a yaptırım çağrısında bulunacak
  20:03 Polonya Başbakanı AB'ye Rusya ve Belarus'a yaptırım çağrısında bulunacak

  Polonya Başbakanı Donald Tusk, Avrupa Birliği'ne (AB) Rusya ve Belarus'tan gelen tarım ürünlerine yaptırım uygulaması çağrısında bulunmak için Polonya Parlamentosuna karar tasarısı sunacaklarını duyurdu. Tusk, Litvanya'nın başkenti Vilnius'ta Başbakan Ingrida Simonyte ile görüşmesinin ardından ortak basın toplantısında konuştu. Tusk, Polonya Parlamentosunun alt kanadı Sejm Başkanı Szymon Holownia'dan AB Komisyonunu Rusya ve Belarus'tan gelen tarım ürünlerine yaptırım uygulamaya çağıran bir karar tasarısını Parlamentoda oylamaya sunmasını isteyeceğini söyledi.

 • Siirt'te Asayiş ve Güvenlik Toplantısı Yapıldı
  19:57 Siirt'te Asayiş ve Güvenlik Toplantısı Yapıldı

  Siirt Valisi Kemal Kızılkaya başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, ilin genel durumu ve son bir ayda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi. Terörle mücadele, asayiş operasyonları ve gümrük kaçağıyla mücadele konularında yapılan çalışmalar paylaşıldı.

 • Tokat Valisi: BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'nin durumu iyi
  19:54 Tokat Valisi: BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'nin durumu iyi

  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, trafik kazasında yaralanan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'nin durumu hakkında açıklamalarda bulundu. Vali Hatipoğlu, Destici'nin iyi olduğunu ve yarın taburcu olacağını belirtti.


Advertisement