Antalya'nın Kemer ilçesinde obezite konusunda farkındalık yaratmak için program düzenlendi - Son Dakika
Sağlık

Antalya'nın Kemer ilçesinde obezite konusunda farkındalık yaratmak için program düzenlendi

Antalya\'nın Kemer ilçesinde obezite konusunda farkındalık yaratmak için program düzenlendi

Antalya'nın Kemer ilçesinde obezite konusunda farkındalık yaratmak amacıyla sağlık çalışanlarının katılımıyla yoga etkinliği düzenlendi. Etkinlikte, sağlıklı beslenme ve egzersizin obezitenin önlenmesinde önemi vurgulandı. Ayrıca, Hacı Mehmet Saygan Ortaokulu'nda diyetisyen Aslı Yeşilkaya tarafından konferans verildi ve Liman Caddesi'nden Topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul Aker Parkı'na kadar yürüyüş gerçekleştirildi.

05.03.2024 08:58
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Antalya'nın Kemer ilçesinde obezite konusunda farkındalık yaratmak için program düzenlendi.

İlçe Sağlık Müdürlüğünce Ayışığı Parkı'nda sağlık çalışanlarının katılımıyla yoga etkinliği gerçekleştirildi.

Etkinlikte, sağlıklı beslenme ve egzersizin obezitenin önlenmesinde önemli olduğu vurgulandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün "Okulumda Sağlıklı Besleniyorum" programı kapsamında ise Hacı Mehmet Saygan Ortaokulu'nda diyetisyen Aslı Yeşilkaya konferans verdi.

Kemer Kaymakamı Ahmet Solmaz, Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Akif Temiz ile öğretmen ve öğrencilerin de katılımıyla Liman Caddesi'nden Topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul Aker Parkına kadar yürüyüş gerçekleştirildi.

Kaynak: AA

Son Dakika Sağlık Antalya'nın Kemer ilçesinde obezite konusunda farkındalık yaratmak için program düzenlendi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Van'da Erek Dağı'nda ot toplarken rahatsızlanan kişi hastaneye ulaştırıldı
  21:28 Van'da Erek Dağı'nda ot toplarken rahatsızlanan kişi hastaneye ulaştırıldı

  Van'ın İpekyolu ilçesinde, Erek Dağı'nda ot toplarken rahatsızlanan 53 yaşındaki kişi, ekiplerin zorlu çalışması sonucu hastaneye ulaştırıldı. İl Sağlık Müdürlüğünün sosyal medya hesabından yapılan paylaşıma göre, Erek Dağı'na ot toplamaya giden kişi, aniden rahatsızlandı. Yanındakilerin haber vermesi üzerine bölgeye UMKE ekipleri yönlendirildi. Yol olmadığı için ambulansla olay yerine gidemeyen ekipler, yaklaşık 2,5 kilometre yürüyerek hastanın bulunduğu bölgeye ulaştı. İlk müdahalenin ardından sedyeyle ambulansın beklediği bölgeye taşınan hasta, Van Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

 • Bursa'da Yanlış Müdahale Sonucu Beyin Omurilik Sıvısına Giren Kişi Diş Hekiminden Şikayetçi Oldu
  20:58 Bursa'da Yanlış Müdahale Sonucu Beyin Omurilik Sıvısına Giren Kişi Diş Hekiminden Şikayetçi Oldu

  Bursa'da diş tedavisi için özel bir kliniğe giden ve doktorun yanlış müdahalesiyle implantın çene kemiği ile sol gözünün arkasındaki 'orbita tabanı'nı delip beyin omurilik sıvısına giren kişi, diş hekiminden şikayetçi oldu. Diş hekimine maddi ve manevi tazminat davası açan kişi, hukuki süreç başlattı.

 • Van'ın Bahçesaray ilçesinde hasta ambulans helikopterle Van Eğitim ve Araştırma Hastanesine ulaştırıldı
  17:59 Van'ın Bahçesaray ilçesinde hasta ambulans helikopterle Van Eğitim ve Araştırma Hastanesine ulaştırıldı

  Bahçesaray Devlet Hastanesinde göğüs ağrısı şikayetiyle tedavi gören 53 yaşındaki hasta, ambulans helikopterle Van Eğitim ve Araştırma Hastanesine nakledildi. Hastanın tedavisi devam ediyor.

 • Muğla'nın Fethiye ilçesinde yaralanan vatandaş Sahil Güvenlik tarafından tıbbi tahliye edildi
  17:03 Muğla'nın Fethiye ilçesinde yaralanan vatandaş Sahil Güvenlik tarafından tıbbi tahliye edildi

  Muğla'nın Fethiye ilçesi açıklarında seyreden özel teknede yaralanan bir vatandaş, Sahil Güvenlik ekipleri tarafından tıbbi tahliye edildi. Yardım çağrısı üzerine harekete geçen ekipler, yaralı vatandaşı bota alarak kıyıda bekleyen 112 ambulans ekiplerine teslim etti.

 • Kocasinan Belediyesi, çölyak hastalarına glütensiz gıda paketi dağıtıyor
  16:04 Kocasinan Belediyesi, çölyak hastalarına glütensiz gıda paketi dağıtıyor

  Kocasinan Belediyesi, çölyak hastalarına her ay düzenli olarak glütensiz gıda paketi dağıtıyor. Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, çölyakın hassas beslenme gerektiren bir yaşam biçimi olduğunu belirtti. Paketler arasında kek unu, hamur işi unu, nişastalı karışım, kakaolu çıtır top, burgu makarna, spagetti, şehriye, köftelik bulgur, fındık ezmesi, portakallı mini kek ve susamlı çubuk kraker gibi glüten içermeyen yiyecekler bulunuyor.

 • Haber alınamayan erkek hemşire evinde ölü bulundu
  14:45 Haber alınamayan erkek hemşire evinde ölü bulundu

  Gaziantep'in Nizip ilçesinde ailesi ve arkadaşlarının 2 gündür haber alamadığı erkek hemşire, yalnız yaşadığı evinde ölü bulundu. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

 • Samsun Büyükşehir Belediyesi Vektörlerle Mücadele Çalışmalarını Sürdürüyor
  14:44 Samsun Büyükşehir Belediyesi Vektörlerle Mücadele Çalışmalarını Sürdürüyor

  Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından sinek, haşere ve vektörlerle mücadele çalışmaları, 25 bin noktada 20 ekip ve 72 personel ile biyolojik ilaçlar kullanılarak sürdürülüyor. Belediye Başkanı Halit Doğan, 'Toplum sağlığını korumak amacıyla vektörlerle mücadele çalışmalarını hassasiyetle gerçekleştiriyoruz' dedi.

 • Mersin Üniversitesi'nde 22. Mersin Pediatri Günleri başladı
  14:14 Mersin Üniversitesi'nde 22. Mersin Pediatri Günleri başladı

  Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı tarafından düzenlenen 'Mersin Pediatri Günleri'nin 22. kongresi başladı. Rektör ve dekanın konuşmalarının ardından açılışı yapılan kongrede, bilim insanları güncel araştırma sonuçlarını paylaşacak ve geleceğe yönelik stratejik planlar yapılacak. Kongre Başkanı, yenidoğan alanındaki gelişmelerden bahsederek katılımcılara teşekkür etti.

 • Erzincan'ın Tercan ilçesinde Belediye Başkanı kalp krizi geçirdi
  13:53 Erzincan'ın Tercan ilçesinde Belediye Başkanı kalp krizi geçirdi

  Erzincan'ın Tercan ilçesine bağlı Çadırkaya Beldesi Belediye Başkanı Sait Durgun, evinde kalp krizi geçirerek hastaneye kaldırıldı. Durgun'un sağlık durumu iyi.


Advertisement