Ergin Ataman: İstanbul'daki Açıklamalarımdan Dolayı Pişmanım - Son Dakika
Spor

Ergin Ataman: İstanbul'daki Açıklamalarımdan Dolayı Pişmanım

G.Saray Antrenörü Ataman, basın toplantısında "İstanbul'da sözlerinizden dolayı vicdanınız rahat mı?" sorusuna "Sözlerimden ötürü pişmanım, zaten özür diledim." dedi.

17.01.2015 00:28  Güncelleme: 00:55

Galatasaray Liv Hospital antrenörü Ergin Ataman, deplasmanda kazandıkları Kızılyıldız maçından sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Sözlerine İstanbul'da hayatını kaybeden genç taraftar Marko Ivkovic'i anarak başlayan Ataman, Kızılyıldız'ın genç bir takım olmasının onların mağlubiyetinin başlıca nedeni olduğunu söyledi:

"BASKETBOL AİLESİNE BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUM"

"Tüm basketbol ailesine başsağlığı diliyorum. Bugün kazanmaktan çok basketbol ruhunu sahaya yansıtmak istedik. Kızılyıldız Kulübü'ne Euroleague yönetimine ve ilk günden beri yanımızda olan Türkiye Büyükelçisi'ne teşekkür ediyorum.

"SANIRIM ONLAR BU ATMOSFERDEN BİZDEN DAHA FAZLA ETKİLENDİLER"

Bu atmosfer bizim için çok ağırdı. Oyunu kazanmamızın tek şartı kontrollü oynamaktı. Marjanovic bizim için çok tehlikeliydi. Onun oyunda olduğu anlarda çok sıkıntı çektik. Ancak bugün Kızılyıldız dış alanlarını çok iyi durdurduk ve Mitrovic'i normal performansının altında tuttuk. Hücumda da sabırlı oynayıp doğru atışı bulduk. İkinci yarıda çok iyi ikili oyunlarla Kızılyıldız savunmasını delip çok kolay sayılar bulduk. Kızılyıldız çok iyi bir takım ama çok gençler. Sanırım onlar bu atmosferden bize göre daha çok etkilendiler. Bizim için Euroleague'de çok önemli bir deplasman galibiyeti oldu.

"İSTANBUL'DAKİ AÇIKLAMALARIMDAN DOLAYI PİŞMANIM"

İstanbul'daki olaylardan sonra yaptığım açıklamalardan pişmanım. Yanlış bilgilendirildiğim için böyle bir açıklama yapmıştım. Ancak işin doğrusunu öğrenince hemen özür diledim ve baş sağlığı diledim. Ama ne benim ne de basketbolcularımın genç kardeşimizin öldürülmesi olayında bir tahriği olmamıştır.

Belgrad'a geldiğimiz andan beri çok büyük güvenlik önlemleri alındı. Gergin bir ortamda olduğumuzu biliyoruz. Ama bugün sakin ve kontrollü bir seyirci vardı. Umarım Sırbistan'a bir sonraki gelişimizde sadece sportif endişelerimizin olduğu bir ortamda oluruz. İstanbul'da da Türk polisi aynı güvenlik önlemlerini alacaktır.

Sırbistan'a geldiğim ilk andan beri kendimi güvende hissediyorum. Sırp halkının sağduyulu olduğuna inanıyorum. Maçta da güvenliğimden endişelenmedim."

Ergin Ataman: İstanbul\'daki Açıklamalarımdan Dolayı Pişmanım
Kaynak: EuroSport.com

Son Dakika Spor Ergin Ataman: İstanbul'daki Açıklamalarımdan Dolayı Pişmanım - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (7)

  • Aybars : Yuh sana!!..senide adam sanmıştık.demekki seninde geri vitesin varmış!!. 4 41 Yanıtla
  • Rock: Adam gibi adam Ergin Ataman ... 37 2 Yanıtla
  • ANKANKANK: ?? ????? ??????????? (en büyük Galatasaray) bunu iyi öğrenin Sırplar 24 0 Yanıtla
  • Dorukbey: Hayatın pişmanlıklarından dolayı özür dilemekle geçiyor ...lavuk 4 19 Yanıtla
  • Osm özm: Korku dağları bekletirmiş isterse özür dilemesin 5 18 Yanıtla
  • ayvalıklı: SENİN İŞİN GÜCÜN SÖYLEYİP ÖZÜR DİLEMEK 2 20 Yanıtla
  • Metin Yorumcu: Haberci de bizden özür dilesin 4 0 Yanıtla

Advertisement