Tigana: Burak'ta Henry Işığı Var - Son Dakika

Tigana: Burak'ta Henry Işığı Var

22.03.2013 11:41
Tigana: Burak'ta Henry Işığı Var

Beşiktaş'ın eski hocası Tigana, Burak Yılmaz'a övgü yağdırdı.

Burak Yılmaz'ın Beşiktaş'tan hocası olan Fransız Teknik Direktör Jean Tigana, Galatasaray'ın süper golcüsünü yere göğe sığdıramadı.

AMK'nın haberine göre, Türkiye'ye gelişi, kaldığı süre, çıkışları ve gidişi tartışıldı ama kıymeti yeni yeni anlaşılıyor. Burak Yılmaz ile ilgili öngörüsü bugünlerde herkesin dilinde. İşte noktasına virgülüne dokunmadan Jean Tigana'nın söyledikleri: 

"ONU BULDUĞUMDA DA SÖYLEMİŞTİM"

"Futbolcular yeteneklerini içlerinde barındırırlar. Onları yönlendirmek, eğitmek, parlatmak teknik direktörlerin görevidir. Burak Yılmaz büyük bir potansiyel. Onu bulduğumda da birlikte çalıştığımda da aynı şeyi söylemiştim. Onda fizik ve mental olarak top class futbolcu havası var." 

''BURAK EN ÜST SEVİYEDE KALİTESİNİ GÖSTERİYOR''

"Burak'ın en büyük özelliği golü hissetmesi. Bu her futbolcuda yoktur. Her futbolcu koşabilir, çalım atabilir, güçlü olabilir ama hissedemez. Basketbolcunun topu elinden çıkartırken son kez parmak uçlarıyla yön vermesi gibi golcünün de hissetmesi… Burak hissediyor. Galatasaray formasıyla Şampiyonlar Ligi'nde bu golleri atıyorsa kalite var demektir. Çünkü Şampiyonlar Ligi kalite gerektirir. En üst seviyede kalitesini gösteriyor." 

''HENRY'DEKİ IŞIK BURAK'TA DA VAR''

"Ben Thierry Henry ve David Trezeguet gibi futbolcuları yetiştirdim. Onlardaki ışık Burak'ta da var. Ama şu bir gerçek; cevheri işlemek lazım. Burak benim elimde 2-3 sezon kalsaydı bugün geldiği noktaya daha çabuk ulaşabilirdi. Evreleri biraz geç tamamlıyor. Ama gördüğüm kadarıyla tamamlıyor." 

Jean Tigana, Burak Yılmaz'ın biraz geriden geldiğini de ifade ederek "Kayıp 3-4 yılı var. Ama hızlı adımlarla geliyor. Şimdi Real Madrid'e karşı oynayacak. Tahmin ediyorum bu iki maçtan sonra onunla ilgili hiç tereddüt kalmaz" şeklinde konuştu. 

Tigana: Burak'ta Henry Işığı Var
Tigana: Burak'ta Henry Işığı Var

YORUMLAR
500
Beşiktaş'ta sakatlığı bulunan Welinton'da gerilme ve ödem tespit edildi Beşiktaş'ta sakatlığı bulunan Welinton'da gerilme ve ödem tespit edildi Annesinin çeyizini modaya dönüştürdü Annesinin çeyizini modaya dönüştürdü Beşiktaş'tan Welinton Souza'nın sağlık durumuyla ilgili açıklama Beşiktaş'tan Welinton Souza'nın sağlık durumuyla ilgili açıklama
Kaynak: Haberler.Com

Son Dakika Spor Tigana: Burak'ta Henry Işığı Var - Son Dakika


Advertisement